Fantasy RPG pro dva hráče

Ahoj,
občas si doma zahrajeme večer deskovku (Zombicide, Summoner Wars, Zeměplochu, Karak, Scythe,...).
Momentálně bychom chtěli pořídit nějakou klidně dlouhodobější FANTASY RPG PRO DVA S PŘÍBĚHEM, protože náš to láká z řady pc her.
Problém je, že jsme jen dva a tak ikdyž se nám moc líbí DaD nebo Descent, říkáme si, že kdyby jeden z nás hrál za pána jeskyně a druhý pořád za hrdinu, asi by to nebylo ono, že to je asi lepší ve více hráčích?
Takže jsem se teď koukala hlavně na Gloomhaven, ale nejsem si prostě jistá.
A úplně ideální by bylo, kdyby jsme se ve scénáři mohli rozhodovat a dotvářet si tak náš příběh.
Takže nějaké tipy a rady na další hry, případně názor na tyto?
26.10.2020 16:33:51

Smudlinka
Descent s appkou je fajn i kdyz nejake vetsi vetveni pribehu nehrozi,maximalne nejaka rozhodnuti pri udalostech na ceste za dobrodruzstvim maji nejaky drobny dopad na hrdiny nebo se v jednom miste podle predchozich vysledku hraje jine hlavni pribehove dobrodruzstvi.Zas jen se zakladni krabici budete mit v appce jen jednu velkou kampan a to jeste tedy tu podle meho nejslabsi. A celkove ta pestrost je snizena (mene nestvur, mensi pestrost vedlejsich dobrodruzstv)i a i v jinak fajn modu The Delve coz je takova zkracena kampan na par hodin uz je mensi pestrost map. Ale i tak by vam to melo par desitek hodin zabavy dat. Jinak pokud je podminkou cestina tak me napada Tainted Grail sam z toho tak nadseny nejsem vadi mi tam to jak je to podle me umele natahovane nekterymi hernimi prvky,ale spouste lidi se to libi a splnuje to pozadavky na pribeh i jeho vetveni a ve dvou to funguje fajn.

26.10.2020 16:44:44 | Upraveno autorem (porovnej)

dalsi hry
descent jde hra i plne kooperacne, overlord se hraje automaticky pomoci specialnich karet utoku, ale je nutny si ty karty vytiskat a naucit se extra pravidla pro overlorda

z RPG bych doporucil "pán prstenů putování po středozemi", pripadne "mage knight"

26.10.2020 21:16:39

Gloomhaven
ak vam nevadi anglictina tak: Gloomhaven Jaws Of The Lion
- je zaměřen na neformálnější publikum, aby lidi rychleji dostal do hry. Hraješ na samotné knihe scénářů, žádne mapové dílky a sakra krátky setup. Dlouhe učení se pravidel je nahrazeno zjednodušenou sadou pravidel + baby-steps tutorial pre prvých pět scénářů.
- dlho som pokukoval po Gloomhaven a nebol som si isty. JotL som kupil hned ako vysiel a je to topka.

ak vam vadi anglictina: preklad bude Q1/Q2 2021

26.10.2020 21:35:27

Folklore Affliction
RPG se story bookem a volbami jak dál. Není úplně vybalancované pro dva, ale buď můžete hrát každý za dvě postavy nebo to má jednoduché a funkční řešení. V případě zájmu vysvětlím.

27.10.2020 07:49:45 | Upraveno autorem (porovnej)

enzo
Folklore by mi měl výhledově dorazit, takže by mě to funkční řešení docela zajímalo.. :-)

27.10.2020 08:11:15

Tainted Grail
Pokud chcete fantasy rpg s pocitem počítačových her, asi nejlepší volbou bude nyní Tainted Grail. Hlavně nabídne skvělý příběh s velmi volným průběhem (hra úplně nevede za ruku) na spoustu hodin. Hlavně ale vyšla v češtině, což je u hry s hromadou textu výhoda. Schválně mrkněte na nějaké recenze a případně pravidla, ale na rozchození to není nijak extra obtížné.
EDIT: ještě jsem chtěl dodat, že dva hráči jsou pro hru zcela ideální počet.
---
Time Slug Studio

27.10.2020 08:41:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Olney - Folklore
Tak třeba Highwayman a jeho životy:
Pro dvě postavy: 16 = 8/postavu
Pro pět postav: 28 = 5,6/postavu
Takže vezmu 5,6 krát počet postav (2, 3).
V případě dvou postav dostanu 11,2 (zaokr. 11) což je méně než původních 16.
V případě tří postav dostanu 16,8 což je méně než původních 20.
Ale to jen jedna z několika variant z BGG, jak hrát ve dvou postavách. Mě přišla nejjednodušší.

27.10.2020 09:20:19

Gloomhaven
Je to super RPG. Hodně obsahu, i když je dražší. Ve výsledku je to ale nejlepší poměr cena/obsah. Navíc ve dvou máte výhodu, že hru dohrajete aniž by jste museli řešit kdy má kdo že skupiny čas a složitě se domluvili.

Navíc se příběh i větví, rozhodujete se komu pomůžete, koho zabijete, kam půjdete a kam ne.

27.10.2020 10:15:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Fantasy RPG deskovka pro 2 přímo dělaná
Isofarian Guard.
Ještě se dá udělat late pledge.
https://www.kickstarter.com/projects/skykingdomgames/the-isofarian-guard
Mně to hodně přijde inspirované PC hrou Skyrim.
Má to teprve vyjít a je to anglicky. Ale můžeš zvážit do budoucna.

27.10.2020 10:17:50

Gloomhaven
Co se původního Gloomhavenu týče (nevím, jak je to v Jaws of Lion), doporučuji projít si diskusi "Gloomhaven a jeho alternativy" (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/gloomhaven-5203/diskuse/gloomhaven-a-jeho-alternativy-25978/) a na základě toho se rozhodnout, jestli splňuje požadavky ohledně příběhu.

27.10.2020 15:55:53

.
úplně formovat příběh ne, ale nějaká rozhodnutí dělat budeš

Descent, ideálně s Nerekhall rozšířením
Pán prstenů: Putování po středozemi

oboje ve dvou s aplikací velká pecka

pokud ti nevadí rozbít prasátko tak ještě Too many bones

27.10.2020 19:24:03

enzo

Díky za vysvětlení. :-)

28.10.2020 13:14:34

Vybíráme z Bazaru

Summoner Wars: Mistrovská sada (CZ) - 1. edice
Summoner Wars: Mistrovská sada (CZ) - 1. edice
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas