Existuje nejaká 3D budovateľská hra ?

Čaute.

Obraciam sa na vás s touto otázkou či je nejaká takáto hra na trhu. Mám doma hru Hotel, samotná hra je o ničom, je to len klon Monopolov a Dostihov a sázok, ale čo sa mi na nej páči sú práve tie 3D makety hotelov, pekne to vyzerá na hracom pláne. Hier o budovaní miest som veľa nenašiel doma mám len Quadropolis, poškuľujem po Suburbii, ale sú to vlastne len kartónové žetóny v nich ako herné komponenty. Existuje nejaká budovateľsko-ekonomická hra na trhu, kde sa dá budovať mesto, poprípade nejaký dovolenkový rezort či lunapark alebo niečo podobné, čo už má 3D hracie komponenty, samozrejme už s nejakými inými hráčskymi mechanikami ako hod kockou. Páči by sa mi ten vizuálny pocit, že človek ako hrá, výsledok budovania mesta sa vidí počas hrania na hernom pláne.

5.1.2022 09:34:03

ted zrovna jsem videl na Dice tower recenzi na Foundations of Rome, absolutni monstrum https://youtu.be/LWofB7Hh9PE

5.1.2022 09:39:30

hry, ktere nemaji kartony a budujes budovy jsou treba Era medival age nebo i Mestecko na dlani, ale to asi nebude uplne to co hledas :) pripravovanej Frostpunk mozna

5.1.2022 09:42:53

Takhle z patra mě napadá #Tapestry: Hra o vzestupu civilizací nebo #Mars: Teraformace s rozšířením Big Box, které obsahuje 3D dílky terénů. Jinak je mnoho deskovek, které se dají vylepšit 3D dílky, tištěnými na 3D tiskárně. 

5.1.2022 10:12:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Big City: 20th Anniversary Jumbo Edition - vypadá to skvěle, ale ta cena je trochu moc, na Tlamě a na Planetě mají po 1ks skldem

5.1.2022 10:32:38

Vďaka za tipy hier.

@Jindros  to Foundations of Rome vyzerá skvele, ale šanca žeby sa to objavilo na našom trhu je pravdepodobne mizivá

@totalpan tá cena je fakt zabijácka :))

@Tomoko Tapestry vyzerá zaujímavo

 

Ešte ma napadla jedna hra v nej sú 3D mrakodrapy plastové a nejako sa museli spájať kartónovými mostami, len si ani bohovi neviem spomenúť na názov. Vie niekto ?

 

 

5.1.2022 11:14:54

A čo napríklad #MegaCity: Oceania ? Nehral som, ale tiež sa tam stavia, aj keď je to asi skôr abstraktné, ale reálne budovy.

5.1.2022 11:58:32

@Muraddin  nevyzerá to zle, len je to momentálne vypredané. Google mi vyhodil dvoch predajcov Tlamu a Ihrysko ale obaja to momentálne nemajú. Tlama píše termín 6/2022, len ako som kukal jazyk pravidiel je v angličtine, to by ani nebol problém, tu na zatrolenkách sú v češtine pravidlá. Len jeden píše, že jazyk hry je nezávislý a druhý že hra je v angličtine.  Tak teda neviem ako to je s tou angličtinou v hre.

5.1.2022 12:27:08

Magnate: The first city

5.1.2022 12:41:56

@telecirkus 

Foundations of Rome je v předprodeji na FYFT.cz. Plánované vydání je 1. čtvrtletí 2022.

5.1.2022 13:13:31

@telecirkus tou hrou kde spájaš budovy kartónovými mostami si asi mohol myslieť #Cloud City 

5.1.2022 13:44:44

@Azz_kikr  vďaka za tip o tej stránke som doteraz vôbec nevedel

5.1.2022 13:51:12

@MizZzero  áno to je presne ono vďaka, len pozerám že na CZ/SK trh to nemá vydavateľa zatiaľ, v Maďarsku to sa dá dostať za cca 28 € ale to je pomaďarčená krabica

5.1.2022 14:10:13

#Era - Medieval Age

Jak psal Jindros, tohle by mohla být hra, kterou hledáš. 3D modelů je tam fakt dost, každá hra jiná díky kostkám…na stole to vypadá dobře

5.1.2022 18:58:47

Co třeba #Santorini 

32867.jpg

 

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

5.1.2022 19:11:46

Vďaka všetkým za tipy na hry. Takže 3D hry by aj boli, už len zohnať 3D sponzora, ten môj 2D (platobná karta) je momentálne v inej dimenzii :))

6.1.2022 08:32:39

Vybíráme z Bazaru

MIND MGMT - CZ - Nové - zásilkovna v ceně
MIND MGMT - CZ - Nové - zásilkovna v ceně
Akt. cena: 1127 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas