Euro v sólu

Vzhledem k současné situaci, kdy jsme všichni zavření doma, bych si rád střihnul v sólu dobře hratelnou eurovku. Doporučili byste nějakou?

Přemýšlím o:
Paladinove západního království
Vikomti západního království
Tekhenu
Podmořká města

Mám:
Mars teraformace: i v jednom super (sice jiné než ve více hráčích, ale opravdu dobré)
Architekti západního království: v sólu mě to fest nebaví
Agricola: to samé jako u Architektů

Díky
29.10.2020 00:08:30

doporučení
pokud Tě baví Mars, tak je jistá šance, že by Tě mohlo bavit Maracaibo, zcela jiné téma, ale engine building z mnoha různých karet a plně funkční hra 1 hráče tam je

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

29.10.2020 07:01:13

...
Spirit Island

29.10.2020 08:12:28

Hraji solo
Podmorska mesta
Teotihuacan
Orleans: Invasion
Gaia Project
Scythe

29.10.2020 08:18:31

The Colonists
.

29.10.2020 08:45:18

Solo

Heroes of Tenefyr
Hrdina v kostce

Ale svým způsobem můžeš každou kooperativní hru nastavit do sólo módu, byť budeš ovládat více postav.
(Andor, Arkham horor, Panství Hrůzy a další)

29.10.2020 09:55:09

Je toho hodně
Na jaře jsem zjistil, že mě solo deskohraní baví, takže jsem začal zkoušet vše co mám, včetně neoficiálních solo modů. Co se mi líbilo z eurovek (ale vychází to také z toho, že se mi ta hra líbí jako taková...ehm...ale to je asi jasný:)

- The Magificent - není tam protivník, ale je to skvělé puzzle. Nicméně pořád je to ve stylu poraž svůj nejlepší výsledek

- Santa Maria - to samé jako Magnificent (co se stylu týče)

- Neom - opět jako ty výše

- Tekhenu, Teotihuacan, Circadians: first light, Ostrov koček, Gugong - tady se všude jede proti botovi. A všechny za mě hodně fajn. Posledně jsem zkoušel Tekhenu a byla to paráda. Teotihuacan mě na normal obtížnost přejel:D

- Calico - tady jsou solo výzvy, kdy se musí splnit nějaký cíl, ať už počet výtězných bodů, nebo podmínka

- Neta-tanka - tady je kartička s cílem, který se musí splnit, jinak opět není protihráč

- Islebound - tady to je fanouškovské solo na bgg, ale líbilo se mi, a je to proti protivníkovi

Prakticky ty, co často nemají solo proti protivníkovi jsou hry, kde je i ve více hráčích "trochu méně" interakce. Ale mám rád oba styly, proti protivníkovi je tam jistá nevyzpytatelnost, proti bodům je to prostě hlavně o optimalizaci a řešení vygenerovaného puzzle:)

29.10.2020 10:40:55

dobré voľby
Paladínovia sú najväčší záhul na mozog. Tu obetujem panáčika, aby som získal dvoch iných, aby som spustil akciu, aby som získal kartu, ktorá mi dá mincu, aby som spustil ďalšiu akciu.

Vikomti majú štyri rôzne dosky pre rôzne správanie automy. Je to super a pripomína reálneho hráča.

Tekhenu som hral len multiplayer, ale príde mi to už príliš prekombinované. To skôr Teotihuacan.

Podmorské mestá zase kombinuješ akcie kariet s akčnými políčkami. Málo surovín a málo času, na to všetko, čo chceš stihnúť, ale Mars ma baví viac.

Všetky tieto mám odskúšané v sóle a sú to dobré voľby. Zavisí od tvojho vkusu.

29.10.2020 11:39:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Budu se opakovat...
...ale podívej se na Maquis. Vynikající sólo worker placement ze druhé světové války, který je kompletně zdarma (a navíc v češtině) ke stažení přímo na Zatrolených hrách.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

29.10.2020 11:43:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Z podobneho sudka
Ak sa da Mars povazovat za euro, tak potom preco nenavrhnut aj Pad nebes :)
Ale pozor, jedna sa o fakt hard-core brain-washer pokial to chces hrat solo. Mechanicky je to na solo mod designovane, ale hrat to je extremne narocne :) Napr ja som sa k tomu este stale neodhodlal

29.10.2020 13:02:03

Solo

Spirit Island,
Ghost Stories,
Palm Island,
Settlers:Vládcové severu,
Zakázaná poušť,
Aeons End

29.10.2020 20:29:31

Díky
Díky všem za doporučená EURA (!!!). Z toho co zaujalo:

Gugong - sólo na BGG není nijak skvěle doporučované, ale hra se mi líbí
Paladinové - mám rád náročné mozkolamy (třeba Mage Knight), takže o tomhle hodně přemýšlím
Vikomti - zní dobře
Teotihuacan - vzhledem k hodnocení na BGG (co se sóla týče) bych o tom nepřemýšlel, ale bylo vás tu víc, tak se zkusím podívat na nějaké video a uvidím
Gaia project - zní dobře
Tekhenu - zní dobře
Maquis - zní dobře
Vikomti - zní dobře

Teď mě čeká projíždění videí a pravidel :/


29.10.2020 22:23:28

Maracaibo
Ja bych jeste zduraznil Maracaibo-solo je jednoduche na obsluhu(prijde mi dulezite) ,ma nastavitelnou obtiznost a na bgg je kazdy mesic nova vyzva, kdy mas definovan setup, snazis se uhrat nejlepsi vysledek a muzes se porovnat s ostatnimi.

30.10.2020 08:16:01

Maracaibo
Mrknu taky, díky

30.10.2020 08:16:48

Říše příšer
Pokukoval jsem po ní nějaký čas a teď jsem ji dostal v Zajíci v pytli, tak jí chci tento víkend zkusit sólo. Dám pak vědět, jestli je to dobré nebo jen další sbírání vítězných bodů, jako v Agricole.

30.10.2020 08:56:28

Na co já čekám...
Teď bych neuměl doporučit, ale v tomhle ohledu se těším na Under Falling Skies a na Signal of Lyrae (jestli někdy tento projekt vznikne a taky vůbec nemám páru jestli to půjde sólo, ale vypadá to velmi lákavě)

30.10.2020 10:01:06

tabletopia
Říše příšer neni dobre solo. po dvou pokusech sel z domu.

Teotihuacan, Petrichor a jiste i dalsi si vyzkousej treba na tabletopia.com. Ja si je vyzkousel a po dobre zkusenosti nakoupil (podporil na KS).

Na tabletopii jsem si taky vyzkousel prevlecene euro Perdition's Mouth a to me taky velmi zaujalo. Cekam na jarni KS kampan.

30.10.2020 11:08:19

Praga Caput Regni
a pak tu mame nejnovejsi novinku od Fox in the Box. Silne me svedi prsty pri pohledu na tlacitko "Predobjednat".

30.10.2020 11:09:55

...

Skúšal som už desiatky eurohier, ktoré sa dajú hrať sólo. Bezkonkurenčne najlepšie boli Sierra West (podľa mňa je tá hra ešte lepšia v sólo ako vo dvojici) a Snowdonia Deluxe Master Set. To druhé sa blbo zháňa, ale to prvé sa dá zaobstarať za pomerne lacný peniaz.

30.10.2020 13:27:24

MerggieMan
To zní skvěle! Koukal jsem, že to vydá i Tlama v té jejich hybridní verzi za 719 Kč. A to je sakra slušné! Dokázal bys tu hru nějak prosím popsat? Nikde toho moc není...

30.10.2020 14:03:54

Rise priser
Pre zachovanie rovnovahy pridam opacny nazor ako ma Junik. Mna prave Rise priser co sa tyka solo hrania momentalne bavi najviac z toho, co mame doma. Hravam solo scenare aj spolu so synom (8 rokov) a vyborne sa pri tom bavime. Hrame to s kockami na solo hru, bez nich by to islo pomalsie.

30.10.2020 14:15:23

Vládci podzemí

Je to sice starší kousek, ale pobaví

30.10.2020 18:30:15

Snowdonia

Vysla nova (mozna i vylepsena) verze s nazvem Alubari

31.10.2020 06:53:37

Stonemeier games

Všetky majú skvelý sólo mód ale najviac doporučujem Viticulture

31.10.2020 07:30:56

Ackerman17
A pokud by ti nevadila poškozená krabice, tak Tlama rozprodává několik kusů Sierra West za 499, po tom, co se jim poškodily při převozu.
Jinak hru na svém FB popisují takto:

Tahle eurovka z prostředí amerického Divokého západu si už stihla získat srdce nejednoho ostříleného pistolníka, horečnatého zlatokopa či přelétavého osadníka. Možná si teď s češtinou získá i to vaše!

Čekají na vás hned čtyři herní módy, takže se jen tak snadno neohraje. Vylezte až na vrchol hory a obstarejte si tu nejlepší kartu a udělejte s ní pořádné rodeo. A osamělým jezdcům hra nabízí i sólo variantu. Takže stetson hluboko do čela, stéblo slámy do koutku úst a opratě pevně do rukou!

Použité mechanismy⚙️:
- worker placement (umísťování pracantů)
- action programming (programování akcí)
- deckbuilding (stavba balíčku karet)

31.10.2020 12:43:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Junik, ackerman17
Junik: akurat, ze Alubari nema bota. Solo je cisto na prekonavanie dosiahnutych bodov.

ackerman17: o Sierra West napisem pm.

2.11.2020 10:37:27

Vybíráme z Bazaru

Rozšíření ke hře Hra o trůny: Strážci na zdi
Rozšíření ke hře Hra o trůny: Strážci na zdi
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas