Edenred Benefit karta - kde utratit za deskovky

Zdar vespolek! Na mé benefitní kartě se začaly hromadit peníze a možná někomu pomůže, že jsem zjistil, že za tyhle "peníze bokem" jde nakoupit také naše milované deskovky! Zatím mám vyzkoušené dva obchody - včera a dnes, tak doufám, že si tu platbu ještě nerozmyslí dotatečně. Momentálně je všechno zaplaceno a ztrženo a čekám na zásilky.

1) www.knihydobrovsky.cz
- píší, že Benefit kartu přijmají pouze na tištěné knihy
nevím, jestli by to prošlo nebo ne, nicméně já jsem si
přidal tu kartu do Google Pay, který je zde dostupný
přes PayU a všechno prošlo, v košíku dvě deskovky, dvě
knihy a jedno dětské puzzle.

2) www.dobre-knihy.cz
- také zde je možno použít PayU a Google Pay, ale chtěl
jsem vyskoušet kartu "načisto", fungovalo to bez
problému, jen chtěli za tuto variantu 39,- příplatek.
V košíku jedna deskovka.

3) www.fantasyobchod.cz (NEFUNGUJE)
- tady nepodporují Edenred Benefit kartu, ale podporují
Google Pay. Zkoušel jsem, ale platba byla zamítnuta,
podpora karty je nejspíš nutná na straně prodejce
a samotný Google Pay nestačí.

Pokud znáte i jiné obchody, kde lze těchto a jiných benefitních karet využít (k nákupu deskovek, samořejmě), neváhejte se také podělit!
_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.
27.3.2019 16:56:17

...
Luxor. Nakoupil jsem deskovky a komiksy. Cena je často vyšší než v specialkach, ale je to vlastně zadarmo. Na pokladne na me čuměli, když jsem si odnášel hromadu krabic za 6k :D
___
redaktor Deskofobie

28.3.2019 06:58:26

...
eshopeiffel

28.3.2019 08:47:36

limit 500
Nema ta karta denni limit 500Kc ? Nebo to se vztahuje jen na nakup v obchode?

28.3.2019 09:25:52

Limit
Limit byva na stravenkove casti, ne na benefitove (aspon Sodexo to tak ma...)

28.3.2019 10:36:48

robkin
Očividně není, prošla mi platba přes 2200. 500 bude asi jen na to jídlo, pokud máš kartu místo stravenek.

Btw u Dobrovského mají od zítřka (29.3.) do neděle 20% slevu na vše pro členy klubu (jen za registraci).

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

28.3.2019 10:46:32

Flexi pass
Fasujeme jednou ročně Flexi pass stravenky a za ty poslední jsme nakupovali deskovky v Dobrovském a Luxoru

28.3.2019 11:00:50

Poukázky
Podniky co berou edenred se uvádějí zde:
https://www.edenred.cz/list-of-eshops-ebc

Podniky pro sodexo tady:
https://mujpass.cz/cs

Limit na kartách není, můžete vyčerpat i celou částku najednou, tento typ účtu na kartě je určen na nákupy. (třeba přes sodexo se dají kupovat i zájezdy)

Stravenkový účet se liší, protože má nabídnout jen možnost koupit si jídlo v pracovní době a není určen primárně na větší nákupy, proto ten limit 500.

Každopádně je to fajn, když vám zaměstnavatel zaplatí půlku deskovky :)

28.3.2019 11:24:25

poukazky
O com to vlastne hovorite? Co su to za poukazy?

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

28.3.2019 11:30:35

ceny v knihkupectvi
Jak uz bylo receno, je skoda ze ceny treba v Luxoru nebo i v Dobrovskem jsou oproti specialkam docela nastrelene, ale v kombinaci s 20-30% slevami ktere obcas maji se to nekdy vyplati.

28.3.2019 11:50:51

...
Magor: zaměstnanecké benefity, aby to firma nemusela danit jako standardní mzdu, dává zaměstnancům extra bonusy buď na jídelních nebo benefit kartách, které jdou použít jen na určité typy plateb. Jestli jsem to správně pochopil, benefit karta by měla sloužit jako příspěvek k relaxaci a rekreaci, takže za mě tam ty deskovky patří ;)

fidisko: vzhledem k tomu, že nevím, kde jinde bych to všechno utratil, beru to jako Yedle - je to vlastně "zadarmo", ergo vyšší cena až tak nevadí ;) aspoň mě

Noob: zaměstnavatel mi platí celé deskovky, jiný příjem nemám ;) akorát teď mi to neplatí ze mzdy, ale z benefitů, a to je super. :)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

28.3.2019 12:28:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@lacko
Tak jasně. To zní logicky :) Spíš jsem to měl formulovat tak, že z té poukázky máš víc, než bys měl, kdyby ti dal zaměstanavatel finanční odměnu. (ale jsi zas omezený na co to mužeš použít..) Že tam není daň z příjmu, neodečítá se zdravotní a sociální a já nevím co všechno. Takže ti vlastně zaměstnavatel dá 10k a těch 10k utratíš za "volnočasovky/rekreaci" do poslední koruny. Kdyby ti to dal jako peníze, tak bys nedostal 10k, ale 10k mínus zdravotní 4,5 %, sociální 6,5% a asi i 15% z příjmu a ten rozdíl už dá na novou velkou krabici. Takže to přeformuluji na: Každopádně je to fajn, když vám zaměstnavatel místo odvádění daní dovolí koupit další deskovku. :D

(A třeba se mýlím. Kdo ví, napoví.)

28.3.2019 13:21:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Magor OT
Jako kapitalista bys to měl vědět,jak zaplatit zaměstnance navíc a přitom to nedanit :+).
Nebo jsi pouze kapitalista který své zaměstnance zdírá a platí málo ? :+)

28.3.2019 13:22:28

zena
Manzelka bohuzel zjistila drive ze to berou v lekarnach a v kine nez jsem to stihl utratit za hry :(

28.3.2019 14:05:39

fidisko
Strategická chyba :)

Jinak pokud platíte u dobrovského v kamenné prodejně a máte ještě papírové flexipassy, tak tam mají omezení na 10ks. Na nominálu nezáleží.

28.3.2019 14:58:28

[Ohledně karty] Dobrovský a Luxor a limit 500,-
ad Dobrovský
Doporučuji se nejdříve v kamenném obchodě zeptat, než to koupíte. V Praze jsem s tím neměl problém, ale v Liberci mi řekli, že karty neberou, což podle appky sedí. Každopádně v appce je vždy vyznačený obchod, kde karty berou a často to mají i na dveřích. A nebo pak můžete objednat a zaplatit přes e-shop.

ad Luxor
Když budete kupovat přes e-shop, je tam ještě 10% sleva. Ano, ceny jsou i tak sice vyšší než v jiných e-shopech, ale když to je "zadarmo" v rámci benefitu, tak mi to žíly netrhá :) A někdy těch 10% pár stovek taky ušetří.

ad limit
Limit 500,- resp. 499,- je pouze na placení bez PINu. Při platbě 500,- a více to chce PIN. Což jsem taky zjistil, až když ho po mě chtěla prodavačka :D Naštěstí jsem kupoval Port Royal a 2 rozšíření, takže jsem to koupil po jednom. A PIN si potom pro jistotu zjistil :)

28.3.2019 16:36:05

Google Pay
Karta od Edenredu si rozumí s Google Pay, takže PIN není ani potřeba, stačí mít odemčený displej ;-)

28.3.2019 17:53:55 | Upraveno autorem (porovnej)

fantasyobchod
zkusil jsem to též a taky to neprošlo, napsal jsem mu na tu adresu, zda by to nebylo možné nějak pořešit...

#01 UPDATE FANTASYOBCHOD.CZ Dobrý den,
v současné době o rozšíření nabídky platebních metod neuvažujeme. V budoucnu však tuto možnost nevylučuji

4.11.2019 00:38:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Luxor již ne
V Luxoru to letos v srpnu zrušili, za poukázky tam už jde pořídit jen knihy...

24.11.2020 20:56:37

Moje zkušenosti (ano body se hromadí a hrozí propadnutí :-)
Knihy Dobrovský - měly by jít nakupovat pouze knihy, bohužel mě platba neprošla. Těžko říci, kupoval jsem dárkové balení 3 knih (Vzpomínky na Zemi), možná zařezeno ve špatné kategorii, kterou není možné kartou platit.

Luxor - Blbá zkušenost. Víceméně hodně nejasně na eshopu popsané, takže jsem udělal objednávku a do poznámky napsal, že chci platit Edenred Benefity. Nikdo nic nenapsal, přišlo upozornění, že si mohu vyzvednout. A tam jsem se dozvěděl, že proti loňskému roku už pouze knihy. Poznámku nečetli, tak jsem jim trochu vynadal.

Dobré knihy - I na přímý dotaz potvrdili, že je možné uplatnit na cokoli ze sortimentu (ptal jsem se tedy primárně na hry). vyzkoušeno, funguje. Jen mají poplatek za tuto platební metodu zmiňovaných 39 Kč. Spíš mě "štve" principiálně, ale jinak je chápu, protože jim z toho stravenková firma může klidně cca 10% sebrat (říkal mi můj optik, že jemu seberou 12% - pár let zpátky).

Kosmas - Vyzkoušeno na nákup knih. Také mají tuším limit pouze na tento typ sortimentu.

24.11.2020 21:10:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Eiffel optic
Překvapivě lze různé benefit a endenred body utratit v eshopu eiffel optic. Mají tam patrně díky covidu opravdu široký sortiment

https://www.eshopeiffel.cz/deskove-hry/c9388.htm

PC/PS4/XBOX hry, nějaké deskovky, elektroniku.

25.11.2020 20:33:55

Edenred
Zatím mám spíš špatné zkušenosti ohledně nákupu deskovek za benefity.

Ale jinak vám docela závidím, většinu bodů teď utrácím za Nutrilon apod. ;-)

26.11.2020 05:32:41

mojebenefity - kde nakoupit?
Mám tuto kartu - https://www.mojebenefity.cz/#/cs-CZ/CommonLogin.page kde byly nějaké "body", ty jsem použil k výběru papírových SODEXO FLEXI PASS, kde je na ně možné nakoupit deskovky? Předpokládám že bude nutný osobní odběr a platba na pokladně místo eshopu, ale s tím se dá žít.

27.11.2020 18:38:21

Dobrovský a Dobre-knihy

Včera jsem zkoušel Eden Red kartou platit deskovky v Dobrovském a dobre-knihy.cz a oboje proslo v pohodě

14.3.2021 19:57:50

Dobrý den,

taky jsem dostal kartu sodexo flexi pass, kde je možne tuto kartu využít v roce 2021 na deskové hry? Dneska chci zkusit Luxor i když vím, že tam asi moc nepochodím ale na strankách to maji 3x definované jak to funguje ale pokaždé jinak.

22.11.2021 13:36:27

Tlamagames umí sodexo, edenred i benefit +

22.11.2021 14:40:07

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne: Mergo's Loft
Bloodborne: Mergo's Loft
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas