Dvojkovka na dovču

V téhle kategorii her se popravdě moc neorientuju, tak bych si nechal poradit. Razíme s partnerkou (deskovkami nepolíbenou) na dovču a samo navrhovala vzít s sebou žolíky a kostky. Tak bych ji rád překvapil něčím z deskoherního světa, ne pravěku :) Něco skladnýho (nepotáhnu v kufru velkou krabici:), pro holky zajímavého a chytlavého, zábavného, znovuhratelného, ne triviálního... ideálně ke koupi v prodejně Albi (mám za rohem). Nemusí to být čistá dvojkovka, ale když to bude ve dvou fungovat líp než ve čtyřech, tím líp...
30.8.2019 10:30:25

Railroad Ink
Railroad Ink je super cestovní hra. Malá krabička, ve dvou paráda, dá se hrát naprosto všude - kostky se můžou hodit v krabici a hráčské destičky člověk může držet klidně v ruce nebo je mít na klíně. Každá hra je rychlá a jiná. Je v tom nějaký planning, ale velkou roli hraje risk management a ačkoliv to má primitivní pravidla, přemýšlení je tam dost.
---
Autor hry Velryby ničí svět

31.8.2019 15:36:36

Bedikk
Děkuji za tip, měl jsem možnost si to jednou zahrát a tohle opravdu není typ her pro mě. Zrovna dnes jsem psal kamarádce, že mi to připomíná hry jako mikádo ve školní družině. Hodit kostkou a nakreslit čárku... herní zážitek nula :) Hodně her zde zmiňovaných jsou takové známé stálice. Říkal jsem si, že bych třeba dostal tip na něco nového. The Mind, Krabčáci, Hive pocket... o těch moc nevím a bylo by fajn, kdyby nějaká z nich vynikala jako super dvojkovka :)

1.9.2019 20:51:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Super dvojkovka
...je třeba Neuroshima Hex 2.5 (trojka vizuálem stojí za vyliž...) hlavně s packy armád je to vynikající dvojkovka s obrovskou variabilitou (za mě asi nejlepší co jsem ve dvou hrál)....nicméně težko je to hra kterou si zahraje žena.




1.9.2019 21:19:14

Caesar a cleopatra

?

2.9.2019 00:48:28

Shadows in Kyoto
Bylo teď několikrát ve slevě. Moji přítelkyni to baví asi nejvíc z dvojkovek, co jsme hráli. Upřímně jsem ještě sám nenarazil na nějakou jednodušší cestovní hru pro dva, kterou bych chtěl hrát víckrát než jednou za čas. Složitějších her mám dost, ale obávám se, že se tim neprokouše, aby jsme dali třeba Pax Rennaissance víc než jednou.

2.9.2019 01:01:46

malé a skladné, pro 2 hráče, některé i pro víc
- Cirkus na kolečkách
- Dobyvatelé vesmíru (krabice je krapet větší, ale karty a pár žetonů se dají v pohodě přenést i bez ní)
- Krysí válka
- Noé
- Shuffle Heroes
- Star Wars: Impérium vs. Rebelové
- TSCHAK!
- Vzhůru do podzemí (tohle bych po zvážení ale nejspíš pro dva nedoporučoval, raději ve větším počtu)
- Witcher: The Adventure Card Game

Určitě si z toho vybereš něco co bude zajímavé a chytlavé, zábavné, znovuhratelné, ne triviální :)

Snad to pomůže s výběrem, pokud jste už neodjeli na dovču :D

* * * * *
Board games klub, Trenčín

2.9.2019 09:23:35

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas