Dvojkovka na dovču

V téhle kategorii her se popravdě moc neorientuju, tak bych si nechal poradit. Razíme s partnerkou (deskovkami nepolíbenou) na dovču a samo navrhovala vzít s sebou žolíky a kostky. Tak bych ji rád překvapil něčím z deskoherního světa, ne pravěku :) Něco skladnýho (nepotáhnu v kufru velkou krabici:), pro holky zajímavého a chytlavého, zábavného, znovuhratelného, ne triviálního... ideálně ke koupi v prodejně Albi (mám za rohem). Nemusí to být čistá dvojkovka, ale když to bude ve dvou fungovat líp než ve čtyřech, tím líp...
30.8.2019 10:30:25

...
kocky a zolik

30.8.2019 10:34:51

Cimm
Nám se osvědčilo 7 Wonders: Duel, to je solidní hra s rozšířením ještě lepší. Pak třeba Star Realms, ale to asi pro většinu žen není zas tak přitažlivý :) Nebo pak třeba Azul je fajn. A asi by se dal i Vitticulture, s Tuscany rozšířením je to ve dvou fajn a ta krabice ještě není až tak velká. A ještě mě napadl Wingspan (Na křídlech), ale tam bohužel česká verze bude asi až ke konci září.

30.8.2019 10:40:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ve dvou s partnerkou
Kanagawa, Krycí jména: Duet, Lotos, Splendor, Villages of Valeria, Memoarrr - všechno malé krabky,spíše jednodušší, do půl hodiny zahrané... trošku větší Hrdina v Kostce, Sagrada, Zámky šíleného krále Ludvíka...

30.8.2019 10:51:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
7 Wonders dobrý tip, to je hodně známý... Star hraju rád, ale spíš jak píšeš, mužská záležitost. Azul tak jednou do roka (nepřijde mi to ani moc zábavný a když už, tak lepší ve víc lidech). Větší krabici bych asi brát nechtěl, než těch 7 Wonders.

30.8.2019 10:55:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Z vlastní zkušenosti
Kdybych měl mluvit za manželku tak Azul a Sagrada určitě dobrá volba, kdy Azul už moc malý není, ale Sagrada je o.k. Jinak zmíněný 7 wonders duel je super volba a u nás ještě frčí Settlers a poslední dobou Dice Throne (stačí vzít jen 2 charaktery) nebo Temné znamení. Vše je relativně menší.

30.8.2019 10:56:02

dvojkovky
7divů světa:Duel, (výborné byť to chce prostor), Santorini (velmi líbivá dvojkovka), Jambo, Targi (obě se dají sehnat z bazaru -> brát všema deseti, vynikající dvojkovky), Jaipur, Ztracená města. Star Realms (též se dobře hraje, rychlá krátká úderná karetka, jen ženy moc netáhnou ke sci-fi tématu)

30.8.2019 10:57:18

Když Albi ...
Ježkovy oči!
Limes!
Catan Duel?
Sabotér Duel?

30.8.2019 11:03:04

Držím se zadání
Star Realms - malá krabička, výborná a jednoduchá hra
The Mind - malá krabička a přítelkyně (totální nehráčka) ji má ráda
Tajuplné říše - naprostá pecka, ale doporučuji si karty dát do nějaké jiné malé krabičky (jedná se jen o 33 karet, ale kvůli zapisovacímu bloku je krabice nesmyslně velká) a stáhnout aplikaci pro počítání

Všechno jsou to (u Mind s přihlédnutím obou očí :)) skvělé dvojkovky, které ale přitom netrvají víc jak 10 min.

Jinak nechápu, když při zadání "Malá krabička" uvádíte hry typu Hrdina v kostce, Azul apod.

30.8.2019 11:03:16

D.A.M
Settleři dobrý v základu, ale zprasený rozšiřkama (navíc velká krabice). Sagrada zábavná asi jako Azul, pro mě hra nehra... ale Temný znamení je fajn tip, kooperativka by se mohla chytit.

30.8.2019 11:10:32

Pro dva
Tajuplne rise
Temne znameni
Male velke galaxie
Dobble :-)

Nebo zkusit nejakou unikovku, zenu bavi Exit (vic jak me)...

30.8.2019 11:21:58

deskovkami nepolíbená
to chce pravidla do 5 minut,
na nehráče mám osvědčené -
Splendor, Kingdomino, Patchwork, Krycí jména duel, Qwirkle, Exit: Úniková hra - Potopený poklad (ten speciálně pro začátečníky a je super), Krabčáci...

30.8.2019 11:25:14

ackerman17
ad velikost krabice, zrovna Azul hodíš někam jen pytlík s žetony a pokud nechceš tahat hrací desky, tak vyskenovat a na tužší papír natisknout akorát ty tabulky na umisťování žetonů (počítání bodů se dá vždycky nějak pořešit - appka, počítadlo pro dva z 3D tiskarny, desetistěnné kostky).

30.8.2019 11:43:06

Můj tip
Mám dobré zkušenosti z Krabčáky, Red7 a CABO

30.8.2019 11:48:31

Dvojka
Sme akurat na rhodose a mame tu so sebou zolikove karty a 7divov duel aj s panteonom a super :)

30.8.2019 12:04:26

Výborné hry v malých krabicích pro 2
Mrkni se na Haven a Hive Pocket. A jinak již zmíněné Kingdomino je ve dvou taky super.

Mimochodem Hive Pocket dokonce ani žádnou krabici nemá. Celá tahle geniální záležitost se v pohodě vejde do látkového pytlíku.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

30.8.2019 12:11:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Jenom ten pytlík s Azul žetony bude vážit jak zbytek obsahu kufru dohromady :)) Únikovky dobrý nápad, ale to mít na každý večer aspoň jednu ;). Tajuplné říše - pro mě to byly tři hry zkusit skóre a pak už nebyla chuť se k tomu vracet. Zaujal mě The Mind a Krabčáci, otázka, kolik ty hry ztrácejí ve dvou hráčích.

30.8.2019 12:26:47

MalcolmReynolds
Asi ani jednu u Albi neseženu počítám, ale něco takového si představuji. Ještě na předchozí tipy. Na Dice Throne mám špatnou anglinu, Santorini je bezva, ale zas větší.

30.8.2019 12:34:55

The Mind
Ve dvou úplně v pohodě, s vyšším počtem hráčů je jen větší obtížnost, jinak nic zásadního.

30.8.2019 12:39:41

.
Já doporučuju Patchwork, Kingdomino (ve dvou hráčích hrajeme na síť o velikosti 7x7, což je složitější, než klasické 5x5) a Sagradu (když vyndáš komponenty z krabice, tak taky nezabere mnoho místa).

30.8.2019 12:39:42

Malé dostupné karetky
Hanabi
Skol ty skoty
Krysí válka

pak bych doporučil kouknout na žolíkové hry pro dva. Karty má doma snad každý, ale každý taky zná jen hry typu kanasta a ty skutečně zábavné a nějakým způsobem originální už ne.

Co hodně vídám hrát páry na dovolené po světě jsou vrhcáby (backgammon).

30.8.2019 13:16:54

U nás funguje ještě:
Safari Bar
Malý princ: Udělej mi planetu!
Pokud by se chtěl k vám ještě někdo přidal tak:
6 bere!
Boží zboží
Port Royal
Ligretto
(asi je to všechno hratelné i ve dvou, ale já to hrám min. ve třech)

30.8.2019 13:30:03

A

Co tam koupit flasku. Vypit, zahrat, vyhodit :)
Anebo Patchwork.

30.8.2019 13:33:37

.
The Game, Haggis, Ve Víru věků, zminimalizovat se celkem dají i Krycí jména Duet.

Jinak už zaznělo dost dobrých tipů: Limes, 7 Divů Duel, Star Realms (to všechno doporučuju taky) a taky dost kravin s ohledem na velikost krabice ;) (hry to jsou dobré, ale ne cestovní)

30.8.2019 13:40:13

Al

Já doporučuju
Ganz schön clever nebo Doppelt so clever (je to vlastně jen 6 kostek a pár tabulek na zapisování), a pak jsou taky dobré karetní Castles of Burgundy.

30.8.2019 14:50:45 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Hanamikoji
Bang DUEL
Panovník

31.8.2019 14:31:07

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Druhá edice LCG + Rozšíření
Hra o trůny: Druhá edice LCG + Rozšíření
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas