Doporučte prosím hru pro 2-5+ nehráče

Ahoj,

hledám, hledám, ale už jsem v koncích. Chtěl bych vás poprosit o radu a doporučení "rodinné" hry, která je podobně jednoduchá jako Ticket to ride nebo Poštovní kurýr, pro 2-5+ hráčů (z toho dva nehráči). Nehráči mají za sebou tyto hry:
Ticket to ride (Europe nebo Rails and sails)
Poštovní kurýr
San Juan
Ankh-Morpork
Small World

Přitom v plném počtu hráčů, aby tak kolem dvou hodin max.

Sítem už neprošlo (a tedy tohle vynechte):
Carcassone
Isle of Skye
Citadela

Ale zase aby to nebyl nějaký filler jako 6 bere! apod. :-) A ideálně, aby to nebylo ve dvou hráčích o ničeh. Možná je důležitější, aby to bylo dobré v těch dvou, než aby to bylo dobré v těch pěti (což je většinou naopak, žejo).

Děkuji předem za tipy,
Roman
8.4.2019 14:18:09

hry v 5 kusech
Ze svého výběru dávám ke zvážení tyto hry:

Battlestar Galactica (v 5 hráčích pouze), naprostá pecka
Mysterium (4 a víc hráčů)
Deception: Murder in Hong-Kong (4-5 hráčů)
Antike
Lords of Waterdeep

Nicméně ani jednu z těch her bych nehrál ve dvou, některé ani nejdou, a i ve třech bych radši sáhl po něčem jiném.

Případně ke zvážení:

Fairy Tale - malá draftovací karetka, taky ale 3 hráči minimum
Tajuplné říše - super věc i ve dvou, ale je to filler, takže jako doplněk k něčemu většímu

8.4.2019 14:29:26

Doba kamenná
ak su nehraci zenskeho pohlavia, odporucam Dobu kamennu. Tam je uspech zaruceny na 99,9%.

8.4.2019 14:43:12

Treba:
Deadwood, Istanbul, Citadela, Sabotér, Exploding Kittens, Medici, Packet Row, Euphoria, Chicago Express, Alhambra, Cable Car, Samarkand

8.4.2019 14:50:32

Railways of the World
Má to superjednoduchá pravidla (včetně seznamu komponent 4 strany A4 s obrázkama, takže asi jako pravidla Sagrady) a přitom je to promyšlená a vychytaná hra, alespoň za mě. Hrál jsem to i s mudly, co měli za sebou 2-3 jednodušší hry a neměli problém. Navíc to můžeš uvést jako Ticket to Ride level 2 :) V základní krabici jsou dvě mapy, menší Mexico ideální pro 2-3 a větší východ USA až pro 6. Koupil jsem ji na podzim a jsem nadšen!

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

8.4.2019 14:52:09

Colt Express
je pro 2-6, ale ve 2 bych ji nehrál, podle mě je 3 minimum, super jednoduchá a zábavná, největší úspěch měla vždy u nehráčů

8.4.2019 15:46:39

Istanbul
Nám se osvědčil Istanbul, ale nejvíc pro nehráče asi Tsuro...To zaujme vždycky
Klub stolních a deskových her Litomyšl

8.4.2019 16:15:42

Scythe

Scythe je paradna vo vsetkych hracoch

8.4.2019 16:16:13

jednodušší ale zábavné hry
zajímavým zážitkem mohou být únikové hry: Exit, Unlock! atd.

Břink
Celestia (ve 2 nefunguje, ale nehráče od 4-6 hráčů často baví)
Doba Kamenná
Dominion
Hanabi
Istanbul
Kaleidoskop
Kingdomino
Koncept
Minutové říše či legendy
Nájezdníci ze severu
New York 1901
Pandemic
Qwirkle
Sushi Go!
Welcome to... - vynikající novinka funguje od 1 do 100 hráčů
Zámky šíleného krále Ludvíka
Gizmos

8.4.2019 16:54:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Co mě napadá

Tokaido
Takenoko
malé velké dobrodružství
Galaxy trucker
Brink
Plyšová hlídka?

8.4.2019 18:59:20

Děkuji, ikdyž nechápu
Děkuji všem za příspěvky, projdu si to. Ikdyž nechápu, proč tady někdo dává tipy, které nesplňují zadání. Jestliže sháním hru pro 2-5+ hráčů, tak hry které jsou pro 2-4 hráče toto zadání prostě nesplňují. Kdybych vybíral i z her pro 2-4 hráčů, tak bych měl sám spoustu tipů, co sehnat a nebyl bych tak nešťastně zoufalý, že nic dobrého najít nemůžu.

8.4.2019 20:53:31

.
Já tahám Isle of Skye, to je super hra, moc nechápu proč u vás neprošel.. ve dvou nic moc, ale dá se to zlepšit.. ono obecně není moc her, co by dobře fungovaly i ve 2 i v 5-ti lidech a byly pro nehráče :D

ještě mě napadl Dominion, tady počet nehraje roli a zvládají všichni vpohodě, vlastně je to lehčí než Skye

8.4.2019 21:00:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Alenka v Říši divů
Ahoj ještě jednou, chápu, že všichni chcete pomoct a děláte to z dobré vůle, ale fakt nechápu, proč mi tady dáváte hry, které nesplňují to, o co jsem vás prosil. Mám pocit, že jste si moji prosbu ani nepřečetli celou, protože jako jediné druhé vysvětlení mě napadá, že jsem to fakt blbě popsal. Možná jsem to špatně vysvětlil, ale když píšu 2-5+ hráčů, myslím tím hry pro 2-5, 2-6, 2-7, 2-8 atd. Tzn. hry pro 2-4 hráčů tuto podmínku nesplňují, ani hry pro 3-5 hráčů.


Když z vašich odpovědí namátkou v rychlosti vyberu (protože teď to nemám čas projít celé), tak:
Jak si v pěti lidech zahraji Dobu kamennou? Pokud máte nějaký tip, jak tuto hru svépomocí udělat pro více hráčů, tak to prosím napište.

Takenoko - to byl můj favorit, než jsem zjistil, že je to na Zatrolenkách špatně a že hra je ve skutečnosti jen pro 2-4 hráčů.

Scythe jako "rodinná" hra pro nehráče? Určitě? V plném počtu hra max dvě hodiny?

Píšu, že Citadela nezaujala, že nemáte psát do tipů a čtu mmj. "Citadela"



Nicméně každopádně moc děkuji. Nejsem nevděčník, vážím si vašich odpovědí, všechny tipy si projdu, ale bohužel, dost času ztratím tím, že kliknu na tip a zjistím, že to není pro 2-5+ hráčů, apod.

8.4.2019 21:05:49

Přesně tak!
Komentuji příspěvek od .sheva:

"... ono obecně není moc her, co by dobře fungovaly i ve 2 i v 5-ti lidech a byly pro nehráče :D"


Přesně tak! Přesně proto jsem tady ten dotaz vložil, je jich jako šafránu a vy lidi máte bohaté zkušenosti a mohli byste mi pomoci v těch tisících her najít těch pár, které by tohle zadání splňovaly.

Nicméně, "dobrá hra" je subjektivní, proto jsem rád za každý tip pro 2-5 hráčů, ale tipy pro 2-4 hráčů v tomhle vlákně fakt nechápu.

8.4.2019 21:16:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Isla Dorada
Ups, je to od troch :-)

8.4.2019 21:17:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Taiko
Teoreticky by mohlo sedieť Temné znamení, možno aj Arkham horror, ale skôr asi Eldricht horror. Ale tam už je to s pravidlami trochu náročnejšie pre nehracov.

8.4.2019 21:20:11

jps

Taiko
Navrhuji zkusit tyto hry (mně se osvědčily):

Agricola
Concordia

Ohledně Doby kamenné - tak ta je perfektní, ale pro 5 hráčů musíš mít rozšíření "Stylově k cíli".

8.4.2019 21:23:12

Istanbul, Velbloudí dostihy
.

8.4.2019 21:24:03

Hadara
.

8.4.2019 21:30:06

Taiko
7 divů světa
Tajuplné říše
Between two Cities
Samurai Spirit
Ethnos

8.4.2019 21:30:12 | Upraveno autorem (porovnej)

2-5
Nize zminovane Temne znameni dle meho muze byt fakt super, na mnozstvi hracu zas tak nezalezi, a nehraci zvladnou krasne. Doba se pohybuje ruzne, s nejakymi rozsirenimi to cloveka muze rychle vyklepnout, jindy se to protahne, kdyz nechodi temna znameni, ale pres 2 hodky by to jit rozhodne nemelo.

Hodne doporucuju Abyss s rozsirenim Leviathan, rozsireni pridava moznost 5 hrace. Ve dvou dle meho take parada. Neni to nic sloziteho, a da se odehrat urcite v rozumnem case, navic to vypada nahderne a nehracum se muze libit i diky tomu.

Taktez doporucuju Champions of Midgard s rozsirenim Valhalla (idealne i s Dark Mountains). Herni doba mozna krapet na limitu, ale zalezi na rychlosti hracu. Kazdopadne pravidla pristupna nehracum dle meho, a je to moc prijemna hra v peknem prostredi.

Kralovske rosady - easy, zabavi hrace i nehrače, 2-6, spis rychlejsi, ale ne zas tak jako bezny filler.

Urcite Mala velka dobrodruzstvi a Male velke galaxie. Spis bych vybrala ty galaxie, jsou lepsi na pochopeni a take mi prijdou takove usporadaneji.

Port royal - easy a docela rychly.




8.4.2019 21:57:43 | Upraveno autorem (porovnej)

pár tipov
Zakázaná poušť
Záchranáři
Istanbul
Century: cesta koření
Malé velké galaxie
Port Royal
K2
Sagrada (s rozšírením)

8.4.2019 22:11:48

2-5
Flamme Rouge+Peleton
Rivalové

8.4.2019 22:23:35

Doba kamenna
Dobu kamennu hravam v piatich, pretoze s rozsirenim pribudne aj piaty hrac do hry. :-)
Ale ta hra je proste dobra v akomkolvek pocte pre uplne kazdeho.

9.4.2019 00:07:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Pixie queen
Pixie queen - dobre v každom počte
a zaujímaví sú aj 3 musketeers ale ti sú dobrí len v 2 ,3 a 5

9.4.2019 06:27:03

.

Ostrov (Survive: Escape from Atlantis! )
Len to chce rozšírenie pre 5 a 6 hráča, základ je len 2-4.
Asi najlahšie vysvetlitelná hra pre nehráčov, pravidlá tak na 5 minút. Herná doba okolo hodiny.

9.4.2019 07:08:35

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas