Doporučení pro devítileté

Ahoj, obracím se na vás s prosbou o radu. Můj devítiletý syn rád počítá a rád by nějakou hru, kde se směňuje zboží, vydělávají peníze a suroviny, staví domy, kupují zívřata či něco podobného. Nyní máme Boží zboží, moc se mu líbí, ale přeci jen je to karetní hra, tak má svá omezení. Líbí se mu Agricola, ale nebyla jsem schopná uvést její pravidla "do provozu", prostě je nechápu. Měli byste tip na podobnou hru pro začátečníky?

6.8.2020 11:21:29

...
Agricola má verzi pro mladší s lehčími pravidly: Agricola: Family Edition (dá se koupit i v ČR, zde na zatrolenkách jsou pravidla v češtině tak se můžete nejdřív podívat jestli je to schůdnější varianta...).

Puerto Rico by ještě mohlo být podobné, je to o krapánek lehčí než Agricola. Píší tam sice od 12 let, ale my to s dcerou hráli od 8 (stejně tak i normální Agricolu). Také zkuste stažitelný návod na zatrolenkách, jestli se vám hra zamlouvá...

6.8.2020 11:31:42

doporučuji
výborné a pravidlově přístupné rodinné hry, kde se pěkně počítá (či obchoduje a směňuje):

Doba kamenná
Jaipur
Masters of Renaissance
Na křídlech
Nájezdníci ze severu
Splendor
Zbodni salát
Concordia

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

6.8.2020 12:31:01

...
Ještě doplním ISTANBUL je taky skvělá hra "pick and delivery"
-> jste obchodník na turecké tržnici a snažíte se získat vzácné drahokamy nakupováním koření, šperků, látek a ovoce a jejich zpětným prodejem či výměnou za další zboží.
-> pravidlově velmi příznivé i pro rodiče

Agricola: Family edition mají v Tlama games za výprodejových 500Kč


6.8.2020 13:33:00

.
doporučím sérii "Century" od Piatniku, pokud rád obchoduje, tak můžete zkusit třeba i Fazole, jsou vtipné (ale karetní a spíš kratší). Se surovinami se pracuje třeba i v Santiago de Cuba, ale to je myslím složitější na sehnání.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

6.8.2020 14:39:03

mám nahraný s takhle starýma dětma
Machi Koro
Majesty
Steam Park
Dračí palác
Big Monster
Miyabi
Karuba

Stavění, počítání +
vše jednoduché, svižné , baví i rodiče

6.8.2020 14:50:50

.
U nás overené na hranie s deťmi (a pritom dostatočne zaujímavé aj pre dospelého), obsahuje nejakú formu práce s peniazmi/surovinami/stavaním, a nemá zložité pravidlá:

- 7 divov
- 7 divov duel
- Moštárna
- Kočičí klub
- Grand Austria Hotel (seriózna strategická hra, ale 10-ročný syn ju zvláda celkom slušne - a počítanie peňazí, práca so surovinami, aj "stavanie" tam je v bohatej miere)
- Suburbia
- Jaipur

Ak máte radi Boží zboží, tak od toho istého autora by som odporučil Port Royal (aj s rozšírením One More Contract - umožňuje hrať spoločne proti hre) a Tybor der Baumeister.

A ak syn má rád čísla a zvažovanie rôznych kombinácií, tak Ganz Schon Clever alebo Sagrada sú fajn.

6.8.2020 21:44:27

díky za tipy

Děkuji všem moc za odpovědi, nebudu vědět kde začít. Mrknu na tu rodinnou Agricolu. Teď čekám na dodání objednané Sagrady a Machi koro, tak snad bude spokojenost.

6.8.2020 21:55:40

to Korenar
Děkuji velmi za doporučení Agricola family edition. Koupila jsem a je to super. Pravidla jednoduchá, syna baví velmi. A ta cena, ani ne 500,- - to je prostě pohádka.

18.8.2020 21:36:11

katerina
Rado se stalo...za tu cenu jsem ji koupil taky,i kdyz bude jeste par let cekat, nez prckove dorostou.

19.8.2020 00:58:58

Vybíráme z Bazaru

Kolonie
Kolonie
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas