Doporučení kooperativní hry

Dobrý den,
snažím se najít kooperativní hru, vhodnou spíše pro 2 hráče.
Jde mi zde o to, že spousta kooperativních her je o domluvě, a zaniká zde prostor individuálního hraní. Třeba vlastním War of mine, úžasná hra, ale je zde problém, že hrajeme pouze společně.
Rád bych nalezl hru pro zjednodušení mě napadá bang, kdy banditi hrají spolu, ale při tom si každý hráč hraje za sebe. Nebo temné znamení

Koukal jsem hodně na Zimu mrtvých, ale mám strach, že při hře ve dvou hráčích nás to bez zrádce nebude bavit.

Budu rád za doporučení deskových her, kde budeme hrát kooperativně, ale zároveň dost samostatně. Preferuji fantasy nebo historickou tématiku

Děkuji za doporučení ;)
5.11.2018 19:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

....
kingoš .... insula .....

A koop tedy hledáš proč?

5.11.2018 19:10:35 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Hledám koop, kde to není jen o domluvě, nebo kdo se zrovna projeví jako alfa, a praktcky sám si odehraje hru. Baví nás s kamarádem hrát i samostatně za společným cílem

5.11.2018 19:17:42

Sigi220
Pandemic so zakrytými kartami.

5.11.2018 19:31:29

tak ještě ....
ghost stories ....

5.11.2018 19:38:43

coop

spirit island, aeons end, legendary alien, too many bones, arkham horror lcg

5.11.2018 19:44:59

coop
Pán prstenů LCG - ve dvou hrají oba to svoje, ale jeden bez druhého si neškrtnou. A je to poměrně i náročné.

Arkham Horror LCG je o něco lepší atmosférou i herními mechanismy, ale přijde mi tam důležitá domluva co bude kdo dělat. Takže dominantnější hráč dokáže plánovat i za toho druhého...

5.11.2018 19:48:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Spirit Island
Připojuji se k doporučení Spirit Islandu. Požadavky to splňuje dokonale: interakce mezi hráči je a domluva hraje roli, ale každý hráč má sám hodně co na práci a nikdo nikomu nezvládne do ničeho ... radit.

5.11.2018 19:50:11

Fantasy
Dungeons & Dragons, Gloomhaven (nehrál jsem).

5.11.2018 19:53:45

Gloomhaven
to je to co hledáš, každý má svojí sadu karet a plánuje si sám co udělá, ale přitom musí spolupracovat jinak není šance na výhru

5.11.2018 20:14:19

XCOM?
Možná XCOM? Každý má svoji roli a celkem odlišné způsoby hraní, ale plníte společný úkol. A je v pohodě i ve dvou.

5.11.2018 20:30:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Grizzled + Grizzled: At Your Orders
Pokud do historické tématiky zahrnuješ i 1. světovou válku poohlédni se po Grizzled (a k tomu NUTNĚ i rozšíření At Your Orders, aby mělo šťávu). Potom dostaneš supr karetní kooperačku, kde cílem je přežít válečné hrozby, každý hraje a rozhoduje se za sebe i když máte společný cíl. Hra je sice defaultně pro 3-5 hráčů, je tu ale navíc mód pro dva, kdy na střídačku každý z hráčů ve svém tahu ovládá plonkovního 3. hráče, který hraje s váma. V neposlední řadě je tu možnost volby obtížnosti. Ještě jednou zdůrazním - když koupit, tak zároveň s rozšířením At Your Orders, je opravdu nutné !

5.11.2018 21:22:31

Euthie
A co Legendy země Euthie? Tam je nutné hrát defacto společně, protože jedině společnými silami lze draky popř. jednotlivé elementály porazit, ale přitom si každý hráč jede po svém, protože se jede na vítězné body.

6.11.2018 08:00:02

Koop
Mno, ta tvoje podminka vylucuje prakticky vsechny koop hry v tebou urcenem zanru... U vetsiny koop her fantasy typu (coz jsou tedy pribehovky, hry na hrdiny) je to tak, ze tam muze byt alfa, pokud chcete hrat koop, meli by jste byt bud na podobne urovni, nebo by jste se meli naucit se respektovat a nechavat si navzajem rozumnou miru volnosti.
Gloomhaven, a treba Black orchestra z historickeho soudku, maji sice mini castecku informace, kterou si nesmite sdelovat, ale je to opravdu jen castecka - u Gloomhavenu je to cislo karet, ktere zahrajete (ale muzete naznacovat, jak velke to cislo je), a u Black orchestry nesmite cist ostatnim karty Vezeni. Jinak ale vesmes se muzete radit otevrene a dohodnout na uplne vsem, ackoliv mate svoje vlastni postavy a karty.
Real time kooperacky jsou dobry na to, ze nemate cas si do toho kecat, a chte nechte se naucite respektovat a delegovat, jenmoze casto je to problem ve 2. Treba zminovany X-Com dle meho neni moc pohodlne hrat za dve postavy kazdy, nedoporucuju. To same Space alert, vyborna hra, ale ve dvou budete mit dva androidy, coz jste vlastne taky vy, takze dost narocne (ostatne i ve 3 s jednim androidem...). Fuse by v tomto ohledu slo. Ale tohle jsou vsechno samy scifarny.
Kdyz by jsme jo chteli koop a kazdy hrat za sebe ve dvou se 100pro skrytou informaci, doporucuju Codenames duet nebo Hanabi. Taktez mimo pozadovany zanr, ale volnost hrani mate kazdy neomezenou, coz ale samozrejme znamena, ze jakakoliv chyba na jedne strane potopi stranu druhou.

6.11.2018 08:17:02

Dark Gothic
Docela svižný deckbuilding. Tématicky horror z období kolonizace ve stylu filmu Ospalá díra. Vlkodlaci, upíři, bezhlaví jezdci, tajemné lokality atd. Spolupracujete, abyste přežili, ale každý hrabe svoje vítězné body.
Je tam i plně coop varianta.

6.11.2018 08:22:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Arkham horror

A čo tak Arkham. My sme to hrávali v trojici, ale aj pre dvoch je to vhodné. každý hrá za jedného detektíva, musí sa zbrojiť, hľadať stopy, bojovať s príšerami, navštevovať iné dimenzie, no spoločným cieľom všetkých detektívov je poraziť Prastarého. Myslím, že táto hra by sa hodila

6.11.2018 11:06:05

Zombicide: Černý mor
Tak já jsem fanatik do Zombicidu: Černý mor, jednodušší pohodová kooperačka pro 1 až dle libosti hráčů, žádný GM, hlavně si spíš dělám vlastní questy, ty originální některé nejsou moc zábavné nebo nedomyšlené, některé ok, ale celkově atmosféra, figurky a herní mechanismy se mi hrozně líbí, třeba opěvovaný Gloomhaven vůbec neznám, asi to bude fajn, ale na pohled se mi to vůbec nelíbí a neláká mě na tom zhola nic, ale nehrál jsem, nejspíš bych změnil názor a s nahrazením ošklivých figurek a vlastním terénem by to třeba bylo fajn, ale to je zas o preferencích, někomu stačí abstraktní hry a vizuál vůbec neřeší.

6.11.2018 11:44:51

Seal Team Flix
tam hraje každý sám za sebe a musí se spolupracovat

6.11.2018 13:13:58

Andor
Ahoj,

před nedávnem jsem koupil Legendy z Andoru. Hru pro 1-4 hráče. A můžu říct, že po 3 hraních jsem už to nechtěl hrát. Hra je na hráče prostě zlá, hrozně zlá. Když jsme ji s kamarádem konečně pokořili, málem jsme bouchli šampaňské. Andor proto vřele doporučuji.

Je u něj jen jedno obrovské minus toho, že český vydavatel nemá v plánu vydávat další česká rozšíření, které hru oživí a malinko i pozmění.

Pokud jsi s pokročilou angličtinou v pohodě, myslím si, že hra přesně splňuje tvé požadavky. PS: toho čtení je tam fakt hodně.

8.11.2018 20:12:53

coop
skus si zohnat Spirit Island

8.11.2018 20:18:26

Zima mrtvých
Já bych tu Zimu rozhodně nezatracoval. I ve dvou bez zrádce má každý stále svůj vedlejší úkol, který se snaží splnit a hraje si tak i trochu za sebe.. Rozhodně to nebude z doporučených her nejlépe odpovídat zadání, ale Zima je fajn hra. A když se někdo staví na návštěvu.. :)

9.11.2018 12:26:44

...
Slyšel jste už o našem pánu a spasiteli, 3. edici arkham horroru?

9.11.2018 12:46:33

Zima mrtvých
ano to co píše Noob je pravda a ještě existuje varianta pro 2 hráče - vězňovo dilema, kde opravdu musíte spolupracovat a přitom hrát každý sám za sebe

9.11.2018 13:11:17

ZBP
Já se rozhodně přikláním k Zombicide Black Plaque. Je to schůdné, zábavné a naprosto návykové. Za mě momentálně nejlepší deskovka (figurková deskovka, jiné nehraju). Je k tomu obrovské množství hráčským rozšíření, především kartiček s předměty (ale i modelových rozšíření). Teď lze nakombinovat i s Green Horde. Ale cokoliv potřebuješ, vymyslíš si sám. Záleží, jak se k úpravám systému stavíš. Každopádně je to přímočará kydlička bez tuny doprovodného textu, což je to co chci. Navíc teď to tady někdo nabízí asi za patnáct stovek. Není co řešit.

10.11.2018 21:00:44

Vybíráme z Bazaru

Ticket to Ride
Ticket to Ride
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas