Detektivní hra

Kolega by rád pořídil detektivní hru na hraní s manželkou a možná s dcerami (+-25 let). Spíš něco většího, líbí se mu vyprávění o obrovských krabicích plných figurek,karet atd.Jeho žena nemá ráda sci-fi,spíš sleduje detektivky,proto jsem si myslel pro ně vybrat něco efektivního což schvaluje i on.Cj pro ně vybrat?

2.12.2022 10:58:04

Detektiv po stopach zlocinu

2.12.2022 13:18:13

Podepisuji #Detektiv: Po stopách zločinu . Sice to není krabice plná figurek, ale je to pecka. 

Pokud by přeci jen chtěl obrovskou krabici plnou figurek, tak možná ať koukne na #Panství hrůzy: Druhá edice. Není to vyloženě detektivka, ale přeci jen člověk hraje za vyšetřovatele a snaží se přijít na kloub nějakému zadání.

Ženám a dívkám by se taky mohlo líbit #Mysterium - tam hráči dedukují okolnosti případu z krásně výtvarně pojatých karet ve stylu Dixitu. To je spíš takový asociační zážitek.

 

2.12.2022 13:43:12

Ano, #Detektiv: Po stopách zločinu odpovídá zadání asi nejlépe. Je tam pět velkých propojených případů, které jsou docela zašmodrchané. Různé poznatky se zadávají do policejní databáze na webu, což hezky napodobuje reálnou policejní práci.
 

Příští rok bude česky #Detective: City of Angels , kde je i varianta, kdy “game master” může při výslechu osob i lhát.


V angličtině je #Sherlock Holmes Consulting Detective , kde je velká mapa a noviny. Jeden z hráčů je “game master” a čte jim, co kde našli apod.

Oblíbené jsou #Kronika zločinu a #Kronika zločinu: 1400 , ale mě tam moc nesedí skenování QR kódů na kartách.

Pak je i množství menších karetních detektivek jako #Zaostřeno na zločin: Vražedný autor   apod.

Nebo různé deduktivní hry jako #Cluedo nebo #Lady Alice .

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

2.12.2022 13:54:58

https://boardgamegeek.com/boardgame/309003/detective-society

Tohle je nejlepší detektivní hra, jakou jsem kdy hrál. Stála hodně, ale rozhodně se to vyplatilo. Jen nevím, jestli tenhle žánr/typ vyhoví zadání.

2.12.2022 18:32:14

Vybíráme z Bazaru

Test of Faith: The Arab-Israel War of 1973
Test of Faith: The Arab-Israel War of 1973
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas