Deskovky se stovkami unikátních karet

Ahoj,

na Mars Teraformaci se mi líbí, že obsahuje více než 200 karet projektů, které si můžu koupit a které jsou každá jiná. Díky tomu má hra obrovskou znovuhratelnost. Znáte nějaké deskovky, kde je unikátních karet ještě víc?

Nemusí jít o čisté karetky, spíš o hry, kde je deckbuilding jen jednou ze součástí celku. Našel jsem k tomuto tématu jednu starší diskuzi na BGG, podle které jsou spousty karet v Gloomhavenu a Arkham Horror. Od té doby ale vyšlo spousta dalších titulů, proto otevírám tuhle diskuzi.
11.6.2020 14:23:55

Swapler
Tak z toho co mám doma je opravdu solidní karetní monstrum druhá edice Arkham Horror komplet se všemi rozšířeními, komplet Eldritch Horror má taky dost karet, Kingdom Death: Monster už teď co zatím vyšlo je taky už slušná kupa a až bude i další obsah tak toho bude opravdu dost.
A pokud by se šlo i do těch karetek tak samozřejmě LCG, třeba Lord of the Rings je v kompletu objemný a to už jsem nebral nightmare packy. Arkham Horror LCG se taky pěkně rozrůstá. A pak tu máš klasiky jako Magic the Gathering.

11.6.2020 14:36:33

Břink/Clank
Když připojíš rozšíření, slušný počet karet se ti taky nasbírá. Některé jsou tam sice 2x, ale to je minimum.

8.7.2020 17:19:21

Agricola s rozšířením
má spoustu karet vybavení a profesí, díky tomu má skvělou znovuhratelnost. Ale už je stará a těžko sehnatelná :)

8.7.2020 18:20:02

.
Na kridlech. Zaklad ma tusim okolo 170 unikatnych kariet a spolu s rozsirenim sa to cislo vysplha na cca 250.

8.7.2020 18:50:53

Millennium Blades
Simulace jak funguje svět kolem sběratelských karetních her se spoustou popkulturních narážek. No neber to. (ehm ehm, v bazaru, ehm) :D

8.7.2020 18:51:38

...

Liska chysta lokalizaci cave evil, 300 karet kazda unikatni

8.7.2020 19:01:20

Munchkin?
Munchkin má v základe 168 kariet, relatívne unikátnych (povolania, rasy majú rovnaké texty, ale rôzne ilustrácie). A potom hromada rozšírení (každé cez 100 kariet) a variant hry na rôzne témy...

8.7.2020 22:05:17

Pokud netrváš na deckbuildingu
pak 51st State a jeho rozšíření (příp. Master Set), nebo jeho nástupce, Settlers: Zrod impéria

V základu jich teda asi 200 nebude, ale rozšíření je pro obě tyhle hry dost, takže k nějakému takovému číslu se asi dostaneš.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.7.2020 22:25:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky moc všem
Nečekal jsem, že tohle vlákno najednou ještě chytne tolik reakcí a děkuju všem z vás za vaše tipy. Všechny hry jsem si hned vyhledal a je tam pro mě pár velkých objevů, v čele s Cave Evil. Takovou hru se mnou manželka doma nikdy hrát nebude, ale je to ohromně osvěžující, že i takhle může deskovka vypadat.

Agricolu mám doma a musím uznat, že mě to taky mohlo napadnout, že s tolika rozšířeními, které vyšly v češtině, ta hra může narůst do netušených rozměrů. Pokud bych měl ale vybrat jeden moment, který mě přesvědčí ke koupi, pak to bude připravovaný český překlad rozšíření Sunken Treasures k Břinku. Břink máme doma hodně rádi a na základě příspěvku v tohle vlákně jsem začal zjišťovat na webu u Rexíků a seznal jsem, že české rozšíření se už chystá k vydání.

9.7.2020 19:32:41

Ještě bych do výčtu přidal:
Pax Renaissance + Pax Renaissance: Rozšíření a k tomu ještě bonus... Pax Renaissance: BGG Promo Karty

________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

9.7.2020 22:34:01

Spirit island

Stovky by byly asi nadnesene, ale je jich dost a kazda je jina.

9.7.2020 23:04:20

Settlers: Zrod impéria
Když se zde zmiňuje Marts, tak co třeba Settlers: Zrod impéria?
Některé karty tam jsou sice 2x nebo 3x, ale stejně: 4 různé národy v základu + další 3 národy z rozšíření + 3 menší doplňující balíčky karet... Nepočítal jsem to ale myslím, že těch karet je solidní množství.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

17.9.2020 16:28:56

150 kariet
It's a Wonderful World

17.9.2020 18:23:44

...
Cave evil a Robinson, obe cz :)






"I want to play a game." Jigsaw

18.9.2020 04:55:33

Gloom of Kilforth

Gloom of Kilforth- strasny kvantum karet, zadna se neopakuje a vsechny maj spickovy ilustrace od ty samy autorky. A hra je to super, byt ne pro kazdyho.

18.9.2020 05:56:26

IN

Dungeon Degenerates
Má hromadu unikátních karet ;-)

----------------------
Majitel liščí krabice

18.9.2020 09:26:09

Ascension
Záleží jak které vydání, ale většinou to bývá +-80 až 100 unikátních karet na krabici.

18.9.2020 09:33:10

NE Unikátní, ale ...
Asi jsi určitěl mrkl na otce deskového deckbuildingu: DOMINION

sice nesplňuje unikátost (každá karta je 10x), ale zase pokud hledáš variabilní deckbuilding, kde každá hra může být jiná tak tady těch kombinací je extrémně a pokud by ti došly kombinace tak k tomu je ještě více rozšíření


Jinak velmi rychlá karetka se spoustou unikátních karet (některé jsou ale vícekrát): Star realms (mají i apku v googplay, takže můžeš zkusit v mobilu - proti UI dokonce zdarma)
__________________________________________________________________________


Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

18.9.2020 09:58:31

Trochu proti proudu
Abych nebyl uplne off topic, tak davam taky palec nahoru za Clank!(Brink!), ja osobne davam prednost vesmirne verzi, prijde mi vic ruzoroda a boarda je taky modularani, ale mam oba Clanky snad se vsemi rozsirenimi co jsou a variabilita je obrovska. Dalsi veci ktere mam moc rad a prijdou mi do teto kategorie super je Deus - mraky karet a s rozsirenim si muzes vybirat s jakou sadou chces hrat a Mystic Vale, kde si vlastne karty vyrabis a ma tolik rozsireni, ze znovuhratelnost je obrovska. Pro 1v1 hrani bych urcite doporucil Omen: A Reign of War.

Jako druhou stranu mince bych na vyzkosueni doporucil Res Arcana. Ve hre je cca 70 karet, kazda je unikatni, ale kazdou hru dostane hrac presne 8 karet artefaktu, 2 magy, z nichz jednoho si vybere a to je vse co ma k dispozici, na tech 8 kartach si musi postavit nejakou strategii. Naprosto uzasne. Netusim jsem jaka variabilita a sranda jde postavit pouze na 8 kartach. Za me uplna bomba.

18.9.2020 10:23:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Co třeba
Spousta originalních karet obsahuje Dixit
Spolu s rozšířeními jich je několik stovek ;-)

18.9.2020 15:34:39

Dixit?
Já ti nevím, ale v Dixitu toho deckbuildingu moc není.

18.9.2020 18:56:41

Díky za tipy
Díky moc všem, začínám si ty nové tipy vyhledávat v místní databázi a na It's a Wonderful World jsem si ve zdejším bazaru rovnou přihodil. Star Realms jsem relativně nedávno koupil taky a o Spirit Islandu jsem tušil už déle, ale teprve v kombinaci s dnešním bombastickým oznámením se z toho pro mě skutečně stává položka na mém nákupním seznamu.

Ohledně Res Arcana je to taky zajímavá možnost, hrát s takto cíleně omezenými možnostmi, taky se nad tím zamyslím. A v mezičase od mého posledního příspěvku jsem slušně rozehrál Arkham Horror (3rd edition) a ten podle mého názoru nabízí ještě "třetí stranu mince." Z pohledu herních mechanismů ty Encounter karty vůbec nejsou unikátní, protože po hráči chtějí vždy jen hodit kostkami a trefit aspoň jednou pětku nebo šestku. Ale ty části příběhu, které si přitom čtu, jsou naprosto luxusní, a protože si v těch situacích představuju svoje herní postavy, baví mě to víc než skutečné povídky od H.P.Lovecrafta. A opět je velkou výhodou, že těch karet v AH3Ed je několik stovek, protože pak i třetí partie ve stejné kampani nepůsobí stejně.

20.9.2020 20:59:09

Sherman Leader a Temné znamení
V Sherman leader je spousta karet US jednotek, hromada karet velitelů kdy každý velitel má 3 karty (6 úrovní).
Dále karty nepřátelských praporů jak pro Německo tak Japonsko, karty událostí a speciálních podmínek. No a na konec karty kampaní a operací.
Temné znamení má zase jako lokace vykládané karty (obří) kterých je s rozšířeníma taky pěknej balík + karty prastarých, vyšetřovatelů, 3 druhy vybavení, společníci, znalosti, události, fóbie, a jistě jsem ještě na něco zapomněl.

24.9.2020 06:34:34

Dungeoneer
Skús pozrieť tiež hru Dungeoneer. Má rôzne balíky a každý obsahuje cca. 100 kariet.

24.9.2020 06:55:59

Xenoshyft
Onslaught nebo Dreadmire - sci-fi kooperativní deckbuilding o obraně základny před emzáky alá Hvězdná pěchota

24.9.2020 07:33:07

Vybíráme z Bazaru

Bites
Bites
Akt. cena: 15 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas