Deskovky na boargamearena.com a yucata.de

V tomto vlákně bych chtěl upozornit na možnosti hrání na zmíněných 2 serverech. Existují i jiné, ale tyto mají řádově vyšší hráčskou základnu, kvalitnější rozhraní a nabídku her. Mají také funkční ELO systém, člověk si může zahrát s opravdu dobrými hráči, dále lze přehrávat odehrané hry kvůli analýze.

Boardgamearena(BGA) je částečně česky, lze tam hrát v reálném čase, má také svoji ligu. Služba nabízí i placený přístup, kdy máte u každé hry plno statistik a můžete zakládat i prémiové hry. K těm se mohou připojit i hráči, co jsou na serveru zdarma.

Lze si tam zahrát třeba Marco Polo 2, Arnak, Beyond the Sun, Terra Mysticu, 7 Wonders Duel, Viticulture, Res Arcana a plno dalších pecek.

Yucata je pouze v angličtině nebo němčině a má zase rozsáhlejší nabídku euroher (ale jsou tam i jiné typy, třeba Mystic Vale). Za zmínku stojí Marco Polo, Rajas of the Ganges, Lorenzo il Magnifico, Grand Austria Hotel, Podmořská města a teď nedávno přidaná Praga.

14.7.2021 10:52:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě "né díky" deskovky patří na stůl né na displej… 

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

14.7.2021 11:44:31

Obě stránky už jsou pěkně staré, věřím že už tu někde zmíněné jsou a koho to baví, ten je vesměs zná. 

Osobně když jsem sám, tak sice hraju na PC, ale radši než port deskovky si zahraju něco, co je pro PC dělané.

14.7.2021 12:03:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@1a2a3a4 Já to beru jako šachy, není to jen zábava:-)

14.7.2021 13:37:15

Souhlasím s 1a2a3a4 i s Borghal Rantipole

* * * * *
Board games klub, Trenčín

14.7.2021 13:42:42

Jo to už je let, co jsem hrával pravidelně na Yucata.de. Nejvíc Richeliue (byl jsem dokonce dlouhodobě mezi TOP5). Velmi dobře udělaný web. Ideální na vyzkoušení strategií a nebo obecně na vyzkoušení hry, protože já takhle po pár partiích si šel hru koupit :)

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

14.7.2021 15:52:55

Yucatu jsem jednu dobu valil denně (třeba i 10 paralelních her) a byl to mor, na druhou stranu tam člověk relativně rychle ohraje X partií (hlavně u rychlých her, které často bývají real-time - třeba #Port Royal nebo #Can't Stop) a hru si tím poměrně dobře "osahá".

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

14.7.2021 16:43:36

Přidávám https://www.happymeeple.com/en/menu.php

kde občas hraju Kartografy… 

Kartografové jsou podle mě lepší na PC/mobilu než jako deskovka - nespotřebuje to papír, samo to počítá, nemusí se strouhat pastelky atd. :o). I na stole si to rád s někým zahraju, ale sólo mód už jedině elektronicky.

14.7.2021 17:10:21

Taky http://www.boiteajeux.net

Zde jsou třeba Vládci podzemí, Concordie a Alchymisti. Ale tolik nepřidávají nové hry.
 

15.7.2021 11:47:09

Na BGA přibylo plno zajímavých novinek, oficiálně třeba Parky, The Crew: Mission Deep Sea, no v Betě tam je Tapestry a hlavně Gaia Project:-)

24.11.2021 13:32:55

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Rychlé šípy
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas