Deskovky jsou nudná zábava

Doporučuji :+).  https://www.flowee.cz/civilizace/11147-deskove-hry-jsou-nudna-zabava-pro-asocialni-nerdy

1.2.2023 12:12:29

Co na to říct :-D

1.2.2023 12:21:32

Na tohle se přeneseně hodí jeden můj oblíbený dialog se Sapkowského (lehce zkrácený):

“Potěšilo by mne, kdybys přijal moje pozvání.”

“Borchu, uvědomuješ si, doufám, že jsem zaklínač.”

“To mi došlo. Ale řekls to tónem, jako bys mě varoval, že jsi malomocný.”

“Jsou tací,” řekl Geralt, “kteří by dali přednost celému zástupu  malomocných, před společností jediného zaklínače.”

“Jsou i tací,” zachechtal se Borch, “kteří dávají přednost ovcím před holkami. Můžeme je tedy politovat - jedny i ty druhé.”

1.2.2023 12:38:54

Človek sa aspoň zasmeje po dobrom obede.

1.2.2023 12:59:45

Prosím ne, neklikejte a nezvyšujte jim čtenost :'(

Čestně přísahám, že o nic nepřijdete a je to prostě jen bizár.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

1.2.2023 13:05:55

@brblo zásadně nesouhlasím, ono to je k pláči. Nevím jak se k něčemu takovému vyjádřit slušně. Ten článek je urážlivý, zavádějící a v mnoha bodech přímo lživý. Docela chápu autora, že ho publikoval na webu, který neumožňuje diskuse nebo komentáře.

 

Ale abych nebyl jen negativní, neví někdo co to je za hru na té úvodní fotce?

1.2.2023 13:29:48

Tento článek lze naroubovat na jakoukoli činnost člověka, a bude mít stejně malý dopad a zesměšnění autora.

Pouze omezený názor z nepochopení, založený na špatné osobní zkušenosti, často ovlivněné vlastní neschopností a zahořklou samopopírající méněceností. :-D

1.2.2023 13:31:51

Tolik praco to muselo dat a pritom takova blbost.

 

Ale bylo zajime cist nazor cloveka co mele z cesty a propaguje alkohol. Asi jedina forma zabavy.

Ty plky by se dali pripasovat podle autora na jakoukoliv zabavu.

1.2.2023 13:33:26

Já si stejně myslím, že to je prank nějakýho nerda   ;-D

1.2.2023 13:43:31

@Eragon U zdroje mají napsáno Midjourney AI, takže je ten obrázek podle mě vytvořen pomocí AI. Zobrazená hra tudíž nemusí vůbec existovat.

1.2.2023 13:45:43

Podle mě je to prostě jen přeformulovaný ten anglický článek, na který se to odkazuje (ten se řešil před čtrnácti dny na BGG). Spousta formulací je hrozně podobná, některé odstavce jsou skoro stejné, pointa (nehrajte deskovky, běžte radši pokecat s kámošema nebo chlastat; kapitalisté chtějí, abychom kupovali dětinské nesmysly) je totožná a kus článku je tam přímo zkopírovaný jakožto citace. Tipoval bych, že ten člověk potřeboval rychle článek do kulturní rubriky, někde viděl tu anglickou verzi a zbastlil tohle. Pobavil mě ale na konci článku odkaz na článek “Jak dětem vysvětlit základy kapitalismu? Zkuste Dostihy a sázky”.

1.2.2023 14:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodně mi to připomíná 90. léta, kdy se začaly masové šířit PC hry a v kdejakém médiu (zdravím TV Nova) rádoby odborníci varovali před škodlivostí těchto her, dokreslováno případy z Anglie, kdy někdo zabil kamaráda, “protože má přece další život” - v pozadí pak motorovka z Dooma :-)

Hele, kdyby tenhle článek vyšel před deseti lety, ok (neschvalují, ale chápu nevědomost), ale dnes? Působí stejně nepatřičně, jakoby někdo kritizoval násilí ve videohrách.

1.2.2023 15:14:07

Budeme si povíídáát …

1.2.2023 16:08:56

Chudák autor, když mu deskovky způsobily takové trauma, není to náhodou ten pán v červeném? :D

https://www.youtube.com/watch?v=fyvyhkF8Xr4

1.2.2023 18:27:19

Njn, deskové hry prostě nejsou koncipované jako novodobá zábava pro masy. Tj. nesednete k tabletu, kde vás budovatelská strategie s originálním názvem jako “age of..” nebo “rise of” nutí několik několik minut odklikávat tutoriál pro cvičenou opici načež vás odmění tunami surovin. Ani nestačí koupit flašku jak se píše v článku a jen se bavit. Holt je to zábava spojená s překonávaním nějakých překážek a vyvíjením úsilí. Proč to ještě dělat ve volném čase. Souhlasím s níže uvedeným názorem, že tímto způsobem lze zkritizovat prakticky cokoliv. Něco mně neoslovilo, tak to zadupu do země. Zkoušel jsem napsat kritický článek a vůbec mi to nešlo a nebavilo mně to, absolutně nechápu lidi co se živí psaním článků, dělají to jen kvůli tomu, že lidé kupují noviny, je to čistá komerce. Připomnělo mi to legendární článek Kultura kriplů.

1.2.2023 22:05:39 | Upraveno autorem (porovnej)

@lacky

parádní video :)

2.2.2023 00:54:13

Tak jsem si teď přečetl i článek, stačilo napsat, že autora deskovky prostě nebaví a radši si popovídá u  vína :)

2.2.2023 07:37:43

Před cca 14 dny vyšel tenhle článek:

https://www.smh.com.au/culture/comedy/board-games-are-terrible-please-don-t-make-me-play-them-20230103-p5ca15.html

Pro neangličtináře: Deskové hry jsou hrozné. Prosím, nenuťte mě je hrát

Jaká to náhoda, že 14 dní poté, vyjde tohle. :)

2.2.2023 12:08:28

@Miner V tom českém článku je přímo odkaz na tenhle, takže náhoda to určitě není:)

2.2.2023 12:29:49

Vybíráme z Bazaru

Roll Player EN (Hrdina v kocke) - obalene karty
Roll Player EN (Hrdina v kocke) - obalene karty
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas