Deskovka pro pětiletého

Synovi bude za měsíc 5 let. Hrajeme ve 2:
Magové z hexanu
Dobble
Loony quest
Descent yourneys in the dark - tedy v RPG vyprávěcí upravě

Můžete něco doporučit, ne podle věkové cedulky, ale co doopravdy hrajete s dětmi a baví je to. Vůbec bych se nezlobil za nějakou dospělejší figurkovou hru.
11.2.2019 21:00:50

...
Mezi 5 a 6 rokem jsme s dcerou začali hrávat Carcassone, Osadníky Junior, Takenoko nebo Velbloudí závody. Třeba ti to pomůže. :)

Řekl bych, že je tohle ale dost individuální - např. kluk kamarádů, kterému je 6 má problém občas pochopit a hrát i Příšerky ze skříně nebo Diamant.

11.2.2019 21:41:54

Záleží na tom...
Záleží jestli hraješ jako z rovnoceným a nedáš mu nic zadarmo a nebo to vědomě šolichách abys ho neodradil od dalšího hraní.

Pokud jedete na plno tak aby měl šanci tě porazit tak bych doporučil dětskou / rodinou hru Memoarrr!

Pokud ho chceš šetřit a nechávat ho občas vyhrát tak je to vlastně cokoliv co nemá text na komponentech (předpokládám že nemáš takového génia co čte jak když bičem mrská) tak bych doporučil Tobago, Malý princ: Udělej mi planetu!, Azul, nebo třeba Vládce Tokia kde je sice trocha textu na kartách které jsou však vyložené v pár kusech na stole takže můžeš novou vždy předčíst...
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

11.2.2019 22:20:00 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy
nevím jak moc je malý šikovný, ale naše malá v té době ráda hrála:
1) výbušné lektvary
2) dr. heureka
3) jestli vydrží dýl u něčeho delšího a ty máš dost peněz ,tak rozhodně hit posledních dní je u nás doma Plyšová hlídka
4) ticket to ride (třeba i Junior)
5) Leo musí ke kadeřníkovi
6) Karak

atd...

11.2.2019 22:25:49

1a2a3a4
Azul pro pětileté dítě? Netvrdím,že nemůže pochopit princip. Ale co ho bude na té hře bavit ?
Můj názor je ,nic nehrotit a hlavně dítě do ničeho nenutit,když bude mít zájem tak si tu cestu k deskovkäm ,určitě najde.
Za mě junior verze carcassonne,ticket to ride,osadnici,doba kamenná .

11.2.2019 22:53:06

hry
4 ročná dcéra zvláda deti z carcassonne, karak, príšerky zo skrine (to je ale už jednoduché pre ňu), korytnačie preteky.

11.2.2019 23:36:56

Pro dítě
U nás v té době frčel Malý princ, ten frčí i dnes, když je dceři 9 a taky Vládce Tokia. Tohle bylo zmíněno již níže.

11.2.2019 23:36:57

u nás
Ahoj, synovi bude 5 v únoru a u nás vrčí tyhle hry.

Memoarrr
Looping louie
Ubongo junior
Ticker to ride junior
v poslední době Pitchcar a Rhino hero

Popravdě by mě ani nenapadlo vytáhnout na něj Descenta

12.2.2019 00:02:31

5 rokov
Okrem tych co tu uz boli spomenute

Tajna vyprava carodeju
A la carte
Rozpravkari
Story cubes

12.2.2019 00:06:16

plyšová hlídka

Jestli ho baví Descent, tak doporučuju Plyšovou hlídku :).

12.2.2019 11:51:00

Vybíráme z Bazaru

Mala velka kralovstvi + rozsireni + obaly
Mala velka kralovstvi + rozsireni + obaly
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas