Deskohraní

Právě jsem se vrátil z Prahy, kde jsem byl s děckami z oddílu na nějaké akci a shodou šťastných náhod probíhalo (a stále probíhá) na stejném místě Deskohraní. Využili jsme tedy každé volné chvilky, abychom tuto akci navštívili a zde je pár postřehů člověka, který se podobné akce ještě nikdy nezúčastnil ani nehraje po různých klubech.

-desítky nejrůznějších her volně přístupných k vyzkoušení nebo k nahlédnutí, čehož jsme hojně využili
(hodně jsem tam viděl hrát Dominion, pak Agricolu, Dobu kamennou, Ubongo, ale hodně frekventované byly i abstraktní hry)
-ochotní hermani kdykoli k dispozici
-spousta věkem hodně mladých nadšenců pro hry
-pro mě, zvyklého hrát povětšinou v kruhu rodinném bylo neuvěřitelné, v jakém kraválu a rambajzu jdou hrát hry
-srdce mi rvalo, když jsem viděl u některých hráčů v jedné ruce párek s odkapávající hořčicí a v druhé ruce karty. Je mi jasné, že jsou to hry určené pro takovéto záležitosti, ale stejně, taková neúcta....
A na závěr největší zážitek: opět jsem porušil své předsevzetí, že další hru už letos ne. Ale copak se dalo odolat novému vydání Cívky, která jde ve středu do prodeje a já už ji mám doma za 1011 Kč i s "českým rozšířením"? Zvlášť, když mi ji herman se jménem "Descent" na štítku tak krásně přiblížil, ukázal a pochválil? Akorát manželka byla nějaká nenadšená.....
No nic, jdu číst pravidla...
20.9.2009 19:10:52

ceny her
Všiml jsis, zda a případně o kolik levněji se na deskohraní dají koupit deskovky? Případně, zda je široká nabídka?

20.9.2009 19:17:52

Civka
No kdyby tě s Civkou manželka vyrazila ze dveří, máš u nás dveře otevřené. :D Jak já ti závidím...

20.9.2009 19:33:53

deskohraní
ceny her: koukal jsem na to a nepřišli mě tam nějaké slevy. Minimálně né takové, abych si toho všimnul (třeba Hras má ted 8% slevu na vše).

Hermani: no nevím, je to tím že já jsem tam byl sám, což je takové dost nepoužitelné. Je fakt, že hodně lidí tam lítalo a ochotně skupince hry vysvětlili. Ale zas tam vzadu seděli hermani sami a hráli si hry spolu, místo aby radši hráli s někým z návštěvníků....

20.9.2009 19:47:38

odpovědi
Deth: Ty slevy asi nejsou nijak závratné. Na té mojí Cívce 100 Kč, jinak má stát 1111, pak ještě si moje děcka (ty půjčené) kupovaly Černé historky (mimochodem, při cestě vlakem jsme je pořádně využívali), tam byla cena 195, jinak se to pohybuje kolem 225 Kč. No a výběr od Mindoku a Albi byl kvalitní, měli tam toho dost, i když přiznám se, raději jsem se moc nerozhlížel :-), vzal jsem Cívku a pryč od obchodu....
husak: no, chvíli se mračila, ale přebil jsem ji argumenty :-)
jen ta zítřejší svačina do práce bude slabší, ještěže babička pekla....
Ošklivý sup:já jsem s hermany neměl nejmenší problém, kdykoli cokoli. A že si hráli? Proč ne, jsou to přece hráči a když bylo o návštěvníky postaráno, tak proč ne.
Do Hrasu mi to tentokrát nevyšlo, nějak jsem nesladil program s jejich otevírací dobou, takže jsme jen nahlíželi přes výlohu :-)

20.9.2009 20:37:23

The Hammer
To je dost hloupej argument ze jsou to hraci a tak si hrali. Oni tam prece nejsou proto, aby si zahrali oni, ale aby si zahrali navstevníci. To jestli je o navstevniky postarano, ani nemohli vedet protoze sedeli schovany mimo hraci mistnosti.

20.9.2009 21:16:08

Ošklivý sup
Asi jsi tam neměl chodit sám....nic ve zlým, asi se ti tam moc nelíbilo, máš na to právo
Znovu opakuju, že já jsem neměl nejmenší pocit, že by o návštěvníky nebylo postaráno, a že tam bylo chvílema víc hermanů jak návštěvníků....když jsem tam byl já, vždycky bylo mezi lidmi dost ochotných člověků, kdykoli jsem se na něco potřeboval zeptat, ochotně a ihned vyhověli, někdy jsem se ani nemusel ptát, a už byli u mně :-)
Možná je to hloupé jak říkáš, ale právě proto, že jich bylo dost, mi to vůbec nevadilo, že si hráli....

20.9.2009 21:40:23

Vybíráme z Bazaru

Nemesis + obaly
Nemesis + obaly
Akt. cena: 5100 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas