Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Super
Obrovské zlepšení, recenze přesně taková, jakou potřebuji. Včetně těch detailů. Detaily bych doplnil i do předvádění novinek a bude to dokonalé.

Každopádně díky!

3.10.2012 08:59:58

Jinak
abyste si nemysleli, ze to s tim MageKnightem nemyslim vazne, tak vcera jsem byl potrenovat do brnenske televize a vykladal tam 20 minut o deskovkach. Abych jako s vama nestal pred kamerou poprve, kluci!;)

3.10.2012 09:59:42

Aneken
Tak to uz si tam jako dva zkuseni televizni matadori muzeme zahrat Twister :)

3.10.2012 10:06:05

sydo
co twister!
crossboule a la hradiště či prdelní dobble a jste miláčky národa :)

3.10.2012 10:14:21

rbx

sydo
a ja jsem vosk? :-)

3.10.2012 10:45:02 | Upraveno autorem (porovnej)

taky se přidám
Kluci dobrý, jen není vidět co na krabicích ukazujete. Hodili by se nějaký prostřihy, nebo zaostření na detail.
A to nejsem filmový kritik.

3.10.2012 11:29:08

drobná vylepšení...
Tentokrát už to bylo mnohem lepší než minule :-).

Ještě 2 drobnosti: Ale nekamenujte mě, nejsem režisér ani kameraman, ale...

V první části novinek se Jenda s Petrem téměř pořád dívají na sebe, vedou rozhovor a občas se otočí do kamery. Ale jelikož je ten pořad určen pro diváka, myslím, že by bylo lépe, abyste se do kamery (na diváka) dívali téměř pořád a čas od času se podívali na sebe. Jiné by to bylo, pokud by jeden z vás byl host a druhý moderátor/redaktor, pak by to bylo v pořádku...

V druhé části (recenzi) jsem si všiml, že kamera byla daná bokem, nikoliv zepředu. Nešlo by, aby za ní někdo stál a v případě potřeby zazoomoval na stůl či komponenty, o kterých je řeč. Petr se tam dokonce jednou zmiňoval, že teď něco asi neuvidíte, neboť je to malý...

3.10.2012 14:33:15

ad laredo
ano, s tím "kameramanem" souhlasím, že by to nebylo tak statický...To mě taky napadlo, jen jsem to neuměla pojmenovat ;.-)

...kdy bude další díl? :-)

3.10.2012 14:38:58

laredo
Díky za připomínky! Moc si toho vážíme. Velké díky taky všem ostatním za názory, opět je máme poznamenány a hodláme se z nich poučit.

Směr pohledu je dán podle toho, ke komu mluvíš. Pokud hovoříme k divákovi, koukáme se do kamery. Ale novinky jsou koncipovány jako rozhovor mezi námi dvěma, kdy si vzájemně ukazujeme nové hry a vysvětlujeme si, proč by se nám měli líbit :-) Je tudíž přirozené, že se díváme na sebe navzájem. Nechtěli jsme, aby to byla prezentace novinek pro diváka... takový koncept se nám zdál suchý a neumožňoval přílišnou interakci a navíc by asi působil nevěrohodně. Chtěli jsme aby to bylo co možná nejuvolněnější. V podstatě natáčíme rozhovor, který s Jeníkem vedeme co chvíli. Když se podíváš na jiné vidcasty podobného typu - například DIGIT. Je to úplně stejné. Dva týpci se baví o předmětu zájmu, koukají se na sebe, občas se špičkují vtípky a sem tam prohodí i něco k divákovi, což je v podstatě jediná příležitost, kdy se dívají přímo do kamery.

V druhé připomínce máš rozhodně pravdu, tohle stále ještě řešíme. Bohužel nemáme kameramana a náš stativ neměl polohovací hlavu. To bylo značné omezení. Navíc jsem si sám s Eclipse ukrojil příliš velký koláč a podcenil přípravy. S výsledkem nejsem ani zdaleka spokojen, ale již nebyl čas to předělávat. Natáčeli jsme v kuse od 15h do 21h a já se navíc trápil s propukající chřipkou. Ale příště to zkusíme udělat zase trochu jinak, tak uvidíme, zda to bude lépe či hůře :-) Slibuju, že se budem snažit.

Ještě jednou díky za názor!

3.10.2012 14:55:40

ta "jemná"
Bohužel kameraman není :-( Takže spousta záběrů prostě bude i nadále statická, nemyslím, že by to byl až takový problém, ale zkusíme alespoň občas to vymyslet nějak jinak :-) Teď se například připravuje na recenzování Jeník a až usedne za stůl, já budu moct exhibovat s kamerou a nějaké ty efektní nájezdy třeba vzniknou :-) Uvidíme.

A další díl? No přece zase za dva týdny ;-)

3.10.2012 15:04:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan Shi
...jasně, že to není až takový problém :-) Ptáte se na názor a tím riskujete hodně, protože co člověk to názor a každej jsme taky dost chytrej stylem "mohlo by se ještě tohleto a támhleto"...tak proto, ale jako celek za sebe říkám, dobrý - hodně dobrý a jsem nadšená! :-)

3.10.2012 15:08:01

Názory
Já i Petr jsme za Vaše názory neskutečně vděční, ale prostě nejde vyhovět hned a všemu, ale vím, že tohle víte,takže se spíš zapojujeme do pokecu aby bylo jasné, že na nic nezapomínáme a hlavně vše se snažíme zlepšit. :)

Jinak bude příští týden jedna malá novinka.. resp. překvapení..:))

Ale to uvidíte až to přijde..:)

3.10.2012 15:50:07

Zhan-Shi
Uz se tesim na efektni najezdy s blafakem;)

3.10.2012 15:52:57

to Zhan Shi
... já budu moct exhibovat s kamerou a nějaké ty efektní nájezdy třeba vzniknou ...
Já jen doporučuju to příliš nepřehánět. Člověk co moc často netočí, tak pořád zbytečně používá zoom sem a tam, nebo sem a tam rychle švenkuje až oči přecházejí a v konečném výsledku nic není vidět a bolí z toho oči. To ta kamera ze stativu je mi milejší. Ale to asi jako zkušení filmaři všechno víte.

3.10.2012 15:53:27

jak křen podotkl...
tak zoom je skutečně nepříjemná věc, a proto se prakticky ve zkušené filmařině nevyužívá. Když už, tak v rámci účelu, nebo efektu, kdy lze prohlubovat pozadí. Děláte to tedy správně a není důvod to měnit. Od prvního dílu je to celkově velká změna k lepšímu.

3.10.2012 16:20:08 | Upraveno autorem (porovnej)

novinky
Dobrý. Jen to zakončování povídání o novince, jak vždycky pronesete "určitě v budoucnu zrecenzujeme".... Při tom počtu stávajcících dobrých her a záplavě nových...no nezní to příliš pravděpodobně. Ale možná se mýlím. Ostatně je to vždy takový hezký, otevřený závěr :-)

3.10.2012 17:12:37

Druhý díl
Za mě teda zase chvála:-) oproti prvnímu dílu je vidět hodně zlepšení, který zvyšujou kvalitu. Líběj se mi během recenze malý okýnka se záběrama na hru i popisky (jak během představování novinek, tak během recenze). Jenom je škoda, že při ukazování možností hráče v recenzi je záběr trochu posunutej, takže ty důležitý věci nejsou v centru. A ještě mě teda trochu mrzí, že tam není zase na závěr hodnocení komponent (co tam je, jak je to hezký/kvalitní apod.), ale jinak je tam teda vidět spousta práce a moc díky, že to děláte. A záverečný hodnocení se mi moc líbí (až na to chybějící zhodnocení obsahu), protože mi to hezky sesumírujete jestli by se mi to líbilo a má cenu o tom přemýšlet...nebo ne. Fakt super;-)

3.10.2012 17:39:47

Panzer
Tak právě Convoy a Revolver jsou jisto jistě v plánu a myslím si, že udělat pěknou recenzi na DF by bylo taky super.. ale nechceme to hned dávat za sebe a co víc... nechceme přinášet jen recenze o hrách, které se nám líbí..:) Budou tam i nějaké drbárny..:D

3.10.2012 17:40:20

Nespokojenost
Jsem nespokojen, chce to zásadní 2 změny:

1. Delší stopáž
2. Větší frekvence dílů :-D

4.10.2012 21:30:55

Deskofobie
Druhý díl byl ještě lepší než první!

4.10.2012 21:48:31

VELKÁ NESPOKOJENOST
Musím souhlasit se Svobim, jsem stejně nespokojen, jako on. Opravdu by to chtělo delší stopáž a větší frekvenci dílů. Klidně bych z toho udělal týdeník. Co týdeník, klidně deník. A nebo víte co, úplně nejlepší bude, když do Tomovek dáte webkameru a někam pustíte online přenos :-) Myslím že přenosy z úterních a čtvrtečních pařeb, by mohly být hodně sledované. No jo, ale kdo by to cenzuroval?? :-)
Tak raději kluci zůstaňte u současného formátu, fakt je to super a vím kolik za tím musí být práce a hlavně nadšení:-)

5.10.2012 08:15:00

PerPer
I když takový přímý přenos z utkání v BloodBowlu včetně zuřivého komentátora... To by možná stálo za to :-)

Díky za podporu!

5.10.2012 08:36:28

3. diel - super logo
Chválim, v podstate som zatiaľ z 3. dielu videl iba pár sekúnd s logom, ale nedá mi nepochváliť výborný nápad :).
--
Tak dopozeral som to celé. Diel čo diel ste prirodzenejší, uvoľnenejší a tá porovnávacia recenzia ma bavila :). Teším sa na ďalší diel!

16.10.2012 09:56:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskofobie 3. díl - Convoy vs. Revolver
Tak je to tu..:) Další díl našeho pořadu, který Vám nyní přinese pohled na dvě " stejné " hry, ale přesto asi jiné. Klidně nám napište komentáře nebo i kritiku..:)

http://www.youtube.com/watch?v=zdyRAb3meUc&feature=plcp

Jen pro informaci uvedu, že 30.10. bude další díl a nyní bez recenze, pač Vám přineseme pohled na herní akci Deskohraní. Udělali jsme pár rozhovorů a prošli snad všechny herní místnosti...Tak snad se bude líbit.:)

16.10.2012 10:12:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Jenda
Těším se, až budu někdy sama doma a pustím si to všechno naráz :) Bohužel jsem zatím neviděla nic :(

16.10.2012 10:59:49

Vybíráme z Bazaru

6 bere!
6 bere!
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas