Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Větší detail na probírané hry
Ještě jednou díky všem za reakce a podporu, moc si toho s Jeníkem vážíme. Často voláte po větším záběru na probírané hry v první části, že jsme to jen tak prolétli a vy byste chtěli vidět komponenty a dozvědět se víc informací. Naprosto to chápu, má to ovšem pár háčků.

V první řadě to jde proti koncepci, první část má být opravdu jen takový uvolněný pokec o nových hrách. Ukazovat komponenty a podobně... na to tam není čas. Máme deset minut na novinky a deset minut na recenzi. Právě recenze by vás měla seznámit s podrobnostmi o hře, podíváte se na komponenty, zjistíte jak se hraje a zda by mohla být pro vás zajímavá. V první části to je jen takový průlet novinkama a protože toho obecně vychází mnoho, není čas otevírat krabice a koukat se do nich.

Nicméně přidáme vždy nějakou úvodní větu ve které tu hru shrnem, neměli bychom předpokládat, že když se řekne Descent, tak všem secvakne o co jde. To je pro nás velmi přínosný podnět a určitě s ním budeme pracovat.

Uvažujeme taky, že bychom přidali ještě třetí část... první rozbalení krabice. Prostě si vzít jednu hru a před kamerou ji otevřít a podívat se na komponenty. Něco jako "preview" Ale je to otázkou. On by člověk chtěl dělat strašně moc, zejména když vidí jak nám tady fandíte, ale osobně se bojím abych si neukrojili příliš velký koláč. Chceme dělat nový díl každých 14 dní a to bude docela zápřah. Každá zdánlivá drobnost, ve skutečnosti znamená hodiny práce navíc a to může být obtížné.

Každopádně ještě jednou díky všem za podněty, Jeník si je všechny píše do notýsku a pak mě s ním honí kolem stolu.

20.9.2012 08:00:23

to Zhan Shi
Ten plánovaný unboxing je podle mne zbytečný, to raději napnout síly na recenzi, kde stejně diváci všechny komponenty uvidí a jak jsou původně zabalené je celkem šuma fuk.

20.9.2012 08:10:32

kren
Mám na to podobný názor, jen se snažím vymyslet jak lidem co nejvíce vyjít vstříc s tím, že rozbalovat krabice v rámci novinek je velmi obtížně realizovatelné. Možná do horního rohu prostřihnem nějaké fotky, to by mohlo pomoct.

Pořád nad vším hodně přemýšlíme. První díl byla taková hurá akce, ale ta ohromná podpora a velká sledovanost nás zavazují k lepší a svědomitější práci. Není to úplně jednoduché :-)

20.9.2012 08:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi - Detaily
Přesně jak píšeš - prostřihnout nějaký fotky (stačí pár sekund). To podle mě udělá hrozně moc. A stihneš to i během úvodní části - představování novinek. Akorát bych ty prosřihy dával full screen a ne jenom někam do rohu za moderátora.

A rozbalováním krabice zbytečně ztratíte čas, který se dá využít lépe. Tady souhlasím s krenem.

20.9.2012 08:49:18

Joe

unboxing
Eventuálne sa dá unboxing vrátane prípravy a "urovnania" hry spraviť zrýchlene a vtesnať do 15-20 sekúnd - potom už je možné rozprávať o hre a zaberať pripravené komponenty... Tak spojíte psa a mačku dohromady :)

20.9.2012 09:01:14

Zhan Shi
Chápu, že rozbalovat krabice a hrabat se v nich v nějakém omezeném čase je obtížné. Proto jsem navrhoval, že hry o kterých chcete mluvit byste už mohli mít předchystané. Tím nemyslím, že máte vyskládat všechno žeton po žetonu na stůl, ale mít třebas otevřou krabici popř. vytažené hlavní komponenty (deska, karty...).
Třebas když Jenda mluvil o "tajlech" v Mage Knight, tak vzít pár "tajlů" do ruky ať má divák představu o co jde atd...

20.9.2012 09:15:36

díky
Viděl sem to až teď a nic bych na tom stylu neměnil. Parádní a těším se na další.

Jo a protože sem se kdysi o ninjutsu taky zajímal, tak jsem samozřejmě trik s tričkem hned zkusil ... super :).

20.9.2012 17:46:54

Soutěž!
Včera se natáčela další Deskofobie :-) Při té příležitosti s námi můžete soutěžit o Rory's Story Cubes. Více podrobností najdete u nás na FB:

https://www.facebook.com/deskofobie

26.9.2012 08:33:27

Hoši, děkujem. Hoši, děkujem...
Super kluci, manželka po shlédnutí Deskofobie vyjádřila zájem o koupit Ostrova a SmallWorld Realms. Takže příště prosím do představení nových her bych poprosil Pax Romana, Tide of Iron a Cosmic Encounter. Díky moc :-)

29.9.2012 22:57:21

ad Ostrov
Inak ten má poriadne prestrelenú cenu! Hrali sme to na jednej akcii v sobotu, páčilo sa nám to, ale 40€? Za čo súdruhovia? Za pár (škaredých) hexov, plastových panákov a mapu
by som za dal tak do 25€ max 30€. Pre porovnanie za 40€ kúpi človek Nexus Ops.
--
ad Zhan_Shi
No ja som písal cenu, za akú je možné ho kúpiť na Slovensku (btw v Česku je lacnejší asi o 10-15%). Keďže za podobné peniaze viem zohnať napr. Nexus, Ostrov si, hoc je veľmi zábavný, skrátka nekúpim. Viem, že je detské prerátavať cenu hry na materiál, ale tuto si myslím, že je to skrátka veľký nepomer :) a navyše ma nepresvedčilo ani grafické spracovanie. Dal by si aj za Dobble trebárs 25€, lebo je s ním kopec srandy? (rečnícka otázka)

1.10.2012 21:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Záleží kde nakupuješ... ale obecná cena je cca 900,- za Ostrov a cca 1.199,- za Nexus Ops, takže moc porovnatelné to není. Tím nevylučuji, že ty hry nestojí jinde jinak, že je nemá někdo v akci a podobně. Obecně mi ale Ostrov nepřijde předražený, protože já počítám, kolik zábavy za své peníze dostanu, nikoliv kolik plastových figurek mám v balení. A zábavy s Ostrovem jde užít hafec :-)

2.10.2012 11:17:21

Druhý díl Deskofobie
Tak přátelé... další díl je venku :-)

http://youtu.be/RoqAU_15BQs

2.10.2012 11:20:29

Skvělej počin!
...chceme vidět Jeníka metat kozelce!!!

2.10.2012 12:07:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Tajemná
To chce vidět každá.. :D

2.10.2012 12:21:09

Jenik
Obzvlast pote, co se rozkriklo o tve schopnosti rozepnout podprsenku jednou rukou behem vteriny, jak jsme videli v lednu :)

2.10.2012 12:41:24

...
Supr! Celou dobu jsem napjatě čekal jestli sáhnete po tom Dungeon Commandu :-) Bude někde nějaký hlasování kterou hru bychom si přáli vidět zrecenzovanou příště? Dungeon Fighter by nebyl špatnej, ale toužím po Mage Knightu :D

edit to Jenda: Ou jé!

2.10.2012 13:32:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Mluvil jsem s Anekenem a souhlasil s tím, že předvede svůj Mage Knight.. :) Takže se určitě můžete těšit..:)

2.10.2012 13:36:00

MK
...tak na ten se těším taky :-)

2.10.2012 13:54:10

Zlepšení...
... v každém ohledu a tak jen neusnout na vavřínech. nešlo by pro příště do té úvodní fáze přidat fotky? Takto jen ukázat krabici, která se leskne... Mluvit a tu tam do videa pustit obrázky hry (přebal, něco komponentů apod.). Ne nutně vašich, klidně i z promo materiálů, ale ať má divák představu "vo co gou".

A já osobně bych raději viděl to metání kostek útlou dámskou nožkou než skopičiny páně Jendy, ale nepůjde-li to jinak tak i tím za vděk vezmu ,-)

2.10.2012 14:30:14

Mage Knight
Ale kozelce vám u toho pánové metat nebudu;)

2.10.2012 16:29:29

aneken
Mno.. pro začátek bude stačit, když toho MageKnighta odprezentuje ségra :-D

2.10.2012 16:38:42

perfektní
Jde vidět, že od minula tréma opadla a bylo to mnohem přirozenější.

Jo a Dungeon Fighter jako párty hra velice zaujal, hned jdu zjistit něco víc :)

2.10.2012 17:13:34

Sydo
Vlastní?

2.10.2012 17:41:41

...chceme vidět Jeníka metat kozelce!!!
jinak klobouk dolů, za mě 200% zlepšení - minimálně

2.10.2012 21:34:55

velký pokrok proti minulému dílu
Docela se mi líbily ty titulky s informacema o hře. U recenze na Eclipse zase obrazovka s fotkama detailu komponent. Přesně stejná obrazovka by se náramně hodila o uvodnímu povídání o daných hrách. Přesně jak psal David82 takhle jsme viděli lesknoucí se krabici.

3.10.2012 06:27:29

Vybíráme z Bazaru

Pošli to dál!
Pošli to dál!
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas