Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Samozřejmě jsem nemyslel zabalené krabice, ale zdálo se mi, že některé už měli kluci otevřené. Nebo použít vlastní zdroje :)

18.9.2012 20:52:38

U mě dobrá
Tak předně je to super nápad a už se těším na další díly.

Kdybych mohl něco změnit, tak:
- při přehledu her zobrazit na chvilku pár fotek hry, zatímco vy mluvíte na pozadí. Nebo aspoň podržet tu krabici těsně u kamery, ať je vidět aspoň obal přes celou obrazovku. Takhle si to pak člověk musí někde dohledávat, tím spíš když je hra zabalená ve fólii, která háže prasátka.
- u konkrétní recenze pak určitě detaily na herní materiál nesmí chybět. Ačkoli Vám to sluší, nemusím Vás mít po celou dobu přes půlku obrazovky :)
- o těch hláškách už tu řeč byla. Méňe je někdy více, i když některé fakt stály za to.

Ale jak už jsem psal, opravdu povedená práce!

18.9.2012 21:34:21

paráda
Určitě zařaďte něco jako herní klasdika, nebo fakt hezké hry a první kousek ať je určitě Zombie State. Je to grafický klenot, to se líbí každému!

18.9.2012 22:08:13

Skvělé!
Musím vás pochválit za skvělý nápad, hlášky super, určitě bych neubíral..:-)
Už se těším na další díl..

Možná připomínka, která zde už padla: Určitě nejsem jediný, který nemá takový přehled jako vy, postrádal jsem kratší/základní představení probíraných her..

18.9.2012 22:50:52

Dobře kucí!
Vybornej vykon borci! Pusobite bezprostredne, ladite;) a je to vtipny. Doufam, ze v recenzi nekdy dojde na nejakou nasi hru, jsem zvedavej, k cemu byste ji prirovnali;)
Drzim palce, at vam elan vydrzi a at dodavate nove dily po 14 dnech, to je velkej zavazek;)

18.9.2012 23:15:03

Aneken
Nás napadlo, zda by jsi nechtěl v našem pořadu představit MK s tím, že by jsi třeba vysvětlil pravidla.. :) Nevím, jak se teda na to cítíš, ale bylo by to pro naše fanoušky ( :D ) velká pecka..:)

18.9.2012 23:27:56

Jenda
Hele, klidne;) Jen teda nevim, jestli jsem tak fotogenickej jako vy kluci;)

18.9.2012 23:29:27

Aneken
To je právě každý.. což byl náš cíl, protože ted se sem nebojí jít nikdo..:D

Tak se pak dohodneme..:)

18.9.2012 23:33:55

Palce
Držím palce, super projekt :-) Snad vám to vydrží, taková pravidelnost je velkej závazek ;)

19.9.2012 07:45:51

Výborně!
Líbí, moc...

19.9.2012 08:15:11

Pěkný video
Jen ten Ninja by mě nelákal ani po celkem pěkný recenzi (připomíná mi to ty mušketýry, který jste vy - tomovky, před časem recenzovali). Přikláním se k názoru, že hlášek by mohlo být míň. Jen doufám, že občas také zabrousíte do euro vod.

19.9.2012 09:33:16

-bacil-
Určitě zabrousíme.. :) Nebude se vynechávat žádná ze skupin..

19.9.2012 09:36:12

re
Za mě dobrý, držím pěsti!

19.9.2012 10:06:54

som

modelky
Supr, díky moc za nápad! Držím palce!

Jen taková poznámka: modelové jsou supr, ale nebyly by i modelky?

19.9.2012 12:01:24

Som
:D noo.. bojím se, že by pak kamera nejen nezabírala hry, ale hlavně by diváci ani nevěděli, které hry tam jsou. .:D

19.9.2012 12:05:31

Deskofobie
Já myslím, že napoprvé to bylo moc super. Chci se zeptat, plánujete nějaké rozšíření nebo bude mít každý díl stejnou podobu, tedy: recenze novinek a pak rozbor nové hry? Taky bych si sám za sebe přál, kdyby se u rozboru nějaké hry objevili doplňky, například u AGOTu říct, je tu možnost vyměnit figurky ze hry za nějaké vojáčky (pár jich ukázat) nebo nabídnout obaly na karty. Já vím, že tady to každý zná a ví, co si může koupit, ale třeba si to pustí i někdo méně znalý a mohlo by ho to inspirovat.

Tak za 14 dní se těším :-)

19.9.2012 12:42:08

Shiffty
Určitě nechceme být stále stejní a nápadu, jak vše udělat je opravdu hodně. Navíc, pokud se nám to povede, jistě přineseme i nějaké akce, kterých jste se mohli nebo nemohli účastnit a tak je více přiblížit nováčkům. :)

Ukázat doplňky je fajn nápad a už jsem si to napsal.. :) Pokud by nám to vyšlo a nebylo by to moc svazující, jistě bychom rádi udělali i anketu o tom, co máme ukázat příště nebo za nějaký čas.. :)

19.9.2012 13:17:44

ad video...
Hezký video, kluci, jen tak dál.

Jen v tý první části, kde se debatilo o několika vybraných hrách, bych ocenil i nějaké záběry na (danou) rozehranou hru (nebo její komponenty) zblízka. Ono, když se např. mluví o Mage knightu, jaká je to pecka, ale recenzent akorát drží v ruce origoš krabici ještě zabalenou ve fólii, tak ten, kdo tu hru nikdy neviděl, neví, co si má pod tím představit.

Pochopitelně by to chtělo si ty dotyčné hry předem připravit, rozbalit, vyrovnat komponenty, atd, ale určitě by to mělo větší informační hodnotu než jen držet v ruce jejich krabice :-).

Právě v druhé části videa - v recenzi toho Ninji - se mi líbilo, jak během povídání, se obraz rozdělil na 2 a v tom druhým běžel detailní pohled na herní komponenty.

19.9.2012 19:52:32

Video
Neviem kto je cieľová skupina tej prvej časti, ale slová ako "tajle", deck building a pod. by som nepoužíval. Aspoň teda nie bez vysvetlenia. Nováčik a neangličtinár musí kukať ako teľa na vráta. A už keď sme pri tých hláškach a robíte si štatistiku, tak za mňa je to mínus. Nápadité sú, ale keď už ich je veľa tak sa zunujú.

Inak hrozne fajn, konečne niečo v "rodnej" reči. Kvalita obrazu a zvuku je OK, myslím, že tam nemusíte nič zlepšovať nateraz. (možno ak sa celá vaša idea časom utrasie a natočíte viac častí).

Páči sa mi nápad na začiatku pokecať o hrách a potom recenzia s pravidlami, len by som možňo prijal viac, aby prvá a druhá časť súviseli:

predstavím netrunnera ako novinku, pritom vysvetlím čo je deckbuilding, lcg, ccg a ukážem pravidlá/zrecenzujem napríklad lotra lcg a spomeniem aj iný tvar deck buildingu napr. dominion, ascension. Samozrejme vám nepodsúvam tému stavania balíčka, toto sa dá aplikovť na rôzne mechaniky hier, módy (koop vs súperenie), témy napr dungeon crawler, horror, fantasy atp.

19.9.2012 20:30:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Laredo
Rozumím, že by to bylo fajn, a třeba MK jsme do Tomovek dostali jeden kus, takže ukázat šel. :) Ale mysleli jsem si, a zatím to tak asi i necháme, že ta úvodní část bude jen takový rychlý přehled co je nového. Ale popřemýšlím o tom a pokusíme se něco vyladit. :)

Jinak moc děkuji za připomínky a věř, že to vylepšíme..:)

19.9.2012 20:52:23

miso
Máš v tomhle pravdu ( myslím ty narážky ) a nejsi jediný, kdo si toho všimnul, takže v druhém videu to rozhodně už omezíme. :)

Zároven máš pravdu v tom, že jsme použili termíny, které jsme měli vysvětlit, ale v tu chvilku nás to nenapadlo.:) Takže to mám napsané do kategorie pro příště a jistě to bude lepší..:)

Je docela zajímavý nápad spojit trochu tématiku dohromady.. no, popřemýšlíme nad tím..:)

Jinak moc děkuji za reakci..:)

19.9.2012 20:56:41

miso
Zhruba něco podobného jsem tady psal včera o tomto čase :)

19.9.2012 20:57:44

Kafe
Je, a já jsem ti nenapsal viď.. :) Nojo.. ale nahradím to nějakou pěknou recenzí na Cave Evil.. :D

19.9.2012 20:59:11

kafe s mlikem
+

19.9.2012 21:30:09

Jenda
To je přijatelná satisfakce.. :).

Teď vážně, udělalo by mi to fakt radost... třebas v nějakém speciálu o bizarnostech :)

19.9.2012 21:41:59

Vybíráme z Bazaru

Roll Player EN (Hrdina v kocke) - obalene karty
Roll Player EN (Hrdina v kocke) - obalene karty
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas