Descent vs. WoW : TBG

zdravím ludia chcel by soms a Vás opýtať ktorá z týchto hier je lepšia. Viem že každá má iný štýl hrania máme doma teraz Dooma. No a po jeho dohratí chceme kúpiť Descent. No Descent má dosť velké negatíva ohladom ceny a toho že nieje preložený. Doom je tiež v EN ale nieje tam toho tak vela ako v Descente takže sa to dá. Na druhú stranu nás velmi baví princím a celkovo Doom ktorý je presne taký ako Descent +-. Ale WoW : TBG je lacnejší, je komplet v češtine ale skoro nič o nom neviem nakolko Descent z pohladu Dooma už v podstate poznám a má aj dobrú znovuhratelnosť čo o WoWku povedať neviem.
Bol by som vdačný za Vaše názory.
Z pozdravom Balorok.
7.4.2010 16:47:10

Nevím
Descent nemám ale co se týče WoW:tbg tak musím říct že je to velmi slušná RPG pařba s tuny kartiček předmětů, kouzel, úkolů a plastovch figurek(v descentu jsou hezčí). Bohužel všechna tyto positiva svrhává fakt že mezi hráči není nějak moc velká interakce a než si jedna strana odtáhne své kolo tak si můžeš jít odskočit jelikož časové prodlevy mezi hráči(hlavně s postavami na vyšších úrovních) je to co mi řeklo stop. Teď už si ji zahraji jen tehdy když nemám spoluhráče. Ano slyšíš dobře dle mého názoru je WoWko jednou z nejlepších her pro jednoho hráče(ikdyž to na krabici napsané není). Hezky si vypipláváš svoje postavičky a nečekáš než někdo odehraje svůj desetiminutový tah proto taky WoW:tbg neprodávám.
Toť můj názor na WoWko bohužel ti ale nemůžu říct co je lepší jelikož descenta nevlastním, ale wowko se za ty peníze (asi) vyplatí.

7.4.2010 20:53:53

dlhý ťah hráčov
no tak to je podla mna obrovské mínus, a hrať sám no neviem to si radšej zahrám WoW na pc :)

7.4.2010 21:18:07

IN

Descent
Mam Descent se vsemi rozsirenimi (tedy mimo posledniho Sea Of Blood) a musim rict ze ho stale rad hraju. Presel jsem na nej presne take z Dooma. Rozpracovava ty same principy co neskutecnych rozmeru. U vetsiny her mi vadilo, ze jen do hrac vypiplal sveho hrdinu hra v podstate skoncila. Tohle Descent hlavne v jeho rozsireni Road To Legend presne potira, protoze jednotlive hry navazuji na sebe v obrovske kampani, ktera cita cca 15 dungeonu. Ale je to zase narocne na cas. Rozbaleni a zabaleni hry plus jeden dungeon a sem tam nejake mensi setkani mezi mesty je na 5 az 6 hodin. Zabavnost a variabilita ovsem uzasna. Tuny predmetu, moznost volby vyvoje hrdinu, atd...

7.4.2010 21:23:49

IN
hracia doba nehrá rolu raz za týžden možem obetovať 4-6 hodín pre zábavu :) no nie? V Doome je to tak isto a vôbec to envadí hlavne že sa dobre zabavím. No kupovať všetky rozšírenia zatial neplánujem ale ak by som kúpil descent čo na 80%kúpim tak si aj tie rozšírenia niekedy kúpim možno. Ale presne to že hráš zakaždým inú hru, inú mapu atd. mi pripadá ovela lepšie ako stále dokola jeden a ten istý hrací plán + scenáre. Doom je úžasný niekedy dosť ťažký ale dá sa zvládnuť pričom ked som študoval pravidlá descentu tak je omnoho lahší pre marinákov až nato že si nemôžu skoro nikde obnoviť život kdežto v Descente sú aj potiony + mesto.

7.4.2010 22:04:30

Descent
Asi se budu opakovat, ale já doporučuju Descent. Jak už tu padlo, jeho největší síla je ve variabilitě nejen předmětů a skillů, ale hlavně v tom, že plán (dungeon) je v každé hře jiný je tam to napětí a překvapení jak bude vypadat další místnost a co si na hrdiny overlord připraví. Ostatní "RPG" deskovky (WoW, Runebound, Proroctví) mi přijdou všechny na stejno brdo. Mapa světa, která je v každé hře stejná, pobíhání po této stále stejné mapě, boostění hrdinů a na konci je nějaký ten boss.

7.4.2010 22:19:15

IN

rozsireni
jeste doplnim, ze zadne rozsireni neni potreba jen zminene Road To Legend, ktere z obyc Descenta s jednotlivymi dobrodruzstvimi udela velkou kampan... a nebo nove Sea OF Blood, to same, ale v prostredi more a ostrovu...

7.4.2010 22:28:24

Beholder
úplne s tebou súhlasím takže to vyzerá že po dohraní Dooma sa ide do obchodu na Descent :P už sa neviem dočkať hádam do leta to bude :)

7.4.2010 22:35:06

to Balorok
Pokud se Ti líbí Doom, tak se Ti bude určitě líbit i Descent. Mi se Doom nelíbí a Descent je tak na hraně. Největší problém u Descenta mám s tím, že se vždycky hraje nějaké scenario, které předtím musí připravit Overlord. To klade buď velké nároky na Overlorda, který zde funguje jako PJ v Dračáku, protože musí vymýšlet dobrodružství. Samozřejmě si může scenario odněkud stáhnout, ale tam zase neví, jak je vyrovnané apod. To je další výhodo/nevýhoda Descentu, že scenario může být udělané vyrovnaně a nebo může zvýhodňovat jednu stranu. Jenže před hraním to netušíš, tak to může klidně skončit velkou frustrací jedné strany. Další nevýhody, jako vylízání potvor ze zdí, distribuce předmětů po celém dungeonu při nalezení pokladu apod. už tu nebudu řešit, už jsem o nich mluvil v diskuzích u hry.

7.4.2010 22:41:29

WoW: TBG
Vyhody: 1. velmi komplexni a pritom casove unosne RPG
2. Vyvoj postavy zpusobem - sbiram expy a po urcite mpoctu udelam levelup (zvysi se HP, MP a ziskam skill).
3. Kooperativni hra ve skupine a zaroven konkurovani skupine druhe s moznosti ji skodit, utocit na ni a pod.
4. Velmi zabavne a komplexni souboje, super simulace utoku na dalku, obrany s protiutokem a opasivni obrany. Velmi zajimava forma souboje kostkami, ktere hrac ovlivnuje zbranemi, zbroji, kouzlya skilly ktere jeho postava ma.
Mohl bych zminit jeste dalsi, ale tohle je asi to hlavni, co se mi libi na Wow a: TBG a proto bych jej doporucil. Descenta jsem nehral, ale z pravidel a doslechu vim, co mi na Descentovi asi vadi nejvice. Scenare + nutnost hrat PJ + absence RPG vyvoje postav. Zlepsovani je jen na bazi jakehosi nakupu lepsich veci, coz RPG v podstate neni. Spise fakt takova Doomarina ve stylu po pistolce najdu brokovnici, po brokovnicisamopal a po samopalu rotacni kulomet.

7.4.2010 23:41:00

taky přispěji trochou do mlýna
hrál jsem WoW:TBG. Jediné co se mi na tehle hře líbilo byl soubojový systém, ale zbytek velké zklamání. Žádná snaha o PvP souboje, pokud to nemáš v questu (na který jsme nenarazil, tak z porážky cizí postavy máš "velke nic" v podobě věci z batohu. Během hry mě vlastně vůbec nezajímalo co si tam tropí druhá strana na své straně mapy. Dlouhé čekání než dojdeš na řadu, naštěstí jsme se během toho mohli domluvit se spoluhráčem co budem tropit a tím jsme ještě méně sledovali činnost dvou protihráčů. Pokud hru ze světa WOW tak WoW Adventure. Založené na soupeřivém modu, přímé škození postav, jediné mínus jednokolový soubojový systém kdy sečteš útok, posílíš zvláštníma schopnostma a hodíš kostkou, to stejné udělá některý soupeř za příšeru a vyhodnotí se výsledek.

Descent: pokud znáš Doom tak už znáš princip hry, akorát ti nikdy nedojde střelivo :-)) Hru nevlastním, ale hrál jsem ji už vícekrát. Pokud jsi někdy třeba hrál Dračí doupě a už nemáte tolik času na pravidelné schůzky či PJ, který bude trávit hodiny přípravou dobrodružství, tak je to ideální volba. Existuje totiž rozšíření Road to Legend a nově Sea of Blood, které do hry vnáší kampaň a tak mají hráči možnost si vylepšovat postavy a vlastně bojovat proti overlordovi v předpřipraveném světě. Vylepšování postav tu funguje jak psal Ringo přes nákupy, nejsou tu XP, ale dostaváš peníze a zaty si nakupuješ i zvláštní schopnosti a dovednosti, nejen silnější brnění a zbraně. S úměrou tvou se vylepšuje i Overlord a jeho staty a příšery. Už to není nějaký skrytý nepřítel co tahá za nitky, ale viditelný neřítel v podobě Knížete pekel či Titána, atd. Navíc podzemí jsou malé hrané tak do hodiny. Pokud už nemáte čas každý sbalí postavu do samostatné krabičky se žetonkama a kartama co získal a jak se zase sejdete na hraní vytáhnete obsah každé krabičky a jste připravení hrát. Jsou tam i osobní deníky pokud by se někde něco zapomělo. Mi se Descent s tímhle rozšířením hodně zamlouvá.
Znám jen základ a netuším co přináší další rozšíření mimo těch kampaní, ale myslím že uplná nutnost mít všechna rozšíření tu asi nebude, ale to ti musí asi poradit někdo kompetentnější.
Osobně bych bral Descenta a když pohledáš na netu, tak najdeš aji za docela rozumné ceny, ne jen za 2500 kč, jak se kdysi prodával.

8.4.2010 06:38:56

jedině Descent
WoW je jen o házení kostek, jediný plus vidím v češtině a ani to není tak úplně super nářez, protože rozšíření se do češtiny asi nedočkáš

Mám všechny tři hry a pokud máš rád Dooma tak jdi do Descenta. WoW se neosvědčil ani u mě na kroužku a to si ho poručily děti co ho hrají na PC a tudíž svět Warcraftu znají. Hrály jsme to 2x a pěkně se na to práší. Teď tu krabici používám jen jako lákadlo :)

8.4.2010 08:07:20

IN

Doplneni
Jeste doplnim, ze v Descentovi jsou expy (v podobe conquest pointu) ktere potrebuji hrdinove na rozsirovani zvych dovednosti a i Overlord za ne vylepsuje sve nohsledy nebo sve alter ego.
Rozsireni Altair Of Despair a Well Of Darkness jsou jen tahanim penez a jsou o nicem, resp. kdyby je dungeony vyuzivaly bylo by to super, ale vzhledem k tomu, ze se snazi zachovat kompatibilitu moc se komponenty nevyuzivaji. U Tomb Of Ice je situace podobna. Jen zde prichazi na scenu Feat karty ktere jsou jakesi jednorazove triky pro hrdiny a stealth kostka, ktera je doplnkova u nekterych potvor...

8.4.2010 09:20:13

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown 3D herní plán povrch Marsu
Nemesis Lockdown 3D herní plán povrch Marsu
Akt. cena: 25000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas