Cesta manželstvím - viděl to někdo?

Kámoš (nehráč) se bude ženit a náhodou jsem natrefil na hru Cesta manželstvím: http://www.novaline.cz/index.php?page=4&seo=spolecenska-hra-cesta-manzelstvim&detail=878

Sice od toho nic moc neočekávám, ale přece jen by to neměl být totální trapas. Ten se sice u klasické kostko/figurkovky start-cíl dá očekávat, ale pokud budou ty úkoly aspoň trochu zábavné, dalo by se to zkousnout. Proto ji ani nenavrhuji na zařazení do databáze her.

Nebo jim mám do manželství raději rovnou pořídit Arkham Horror? :-D
7.8.2009 12:04:09

rbx

husak
mno, myslim ze by se spis hodilo neco ve stylu Tantra, Sex und Liebe apod :-))

7.8.2009 12:07:09

husak
Tuhle jsem neviděla, ale vím, že existuje hra Člověče, ožeň se, ale myslím, že má takový trochu Pivrncovský humor. Mně to nic neříká, ale někoho to baví...

7.8.2009 12:07:16

Elissa
Elissa: právě toho se trochu bojím. S tím bych u něj moc neuspěl.

rbx: to už rovnou LEO hrátky, ne? :-D

7.8.2009 12:15:55

husak
já bych šla do toho Arkhamu, ať si uvědomí, že když bude špatně, tak někde ( v Arkhamu) se mají lidi ještě hůř :-P

Ne, podle mě to není špatný a ještě k tomu je to k tématu :-)

7.8.2009 12:29:51

rbx

husak
pokud to myslis jako prcu, tak to klidne kup. Ja osobne bych byl radeji za normalni hru, protoze tohle bych rozbalil, zasmal se a zalozil. Pochybuju ze bych to nekdy zahral. Takze jsem take za Arkham. Nebo muj kamarad chtel jako svatebni dar Puerto Rico, takze dostal to. Podle zkusenosti muzu rict, ze jakykoliv svatebni dar, ktery je na prd pri koupi, je vskutku na prdi po svatbe :-) Hra Cesta manzelstvim = porculanovy obtezkany jelen s parohy :-)

7.8.2009 12:38:07

souhlas s rbx
Taky bych se spíš klonila k variantě normální hry. S tím jelenem je to přesné. Je to sranda chvilku, ale místo v baráku to zabírá dlouho.

7.8.2009 12:41:27

rbx
No jak říkám, on není deskohráč. Takže i Puerto Rico, Agricola a podobné hry by nejspíš skončily jako podložka pod porcelánovým paroháčem. Neočekávám, že by tuto hru měli drtit 4x do týdne namísto novomanželských povinností. Zkusím to najít někde v kamenném shopu a rozhodnu se na místě.

7.8.2009 12:51:32

Tak to bych případně koupil nějakou pěknou entry hru...
... a to mě napadá třeba Ticket to Ride ;-) A teď vážně, fakt bych zvolil spíš něco jednoduchého, ale kvalitního, nějakou tu entry hru - zábavnou s jednoduchými pravidly. A rovnou ho zaregistroval na Zatrolených hrách :-)

7.8.2009 12:53:44

zaseknout drápek
Přesně jak říká Zeus. Takhle se chytají nováčci. Spousta lidí není na hry, protože ani neví co to deskové hry jsou. Stačí jen podat prstíček. Moji 50letou maminku chytlo carcassone a následně pilíře. Ted nadává na otce, že nehraje a těší se, když dojedeme, co dovezeme. U mě velký dráp zasekla hra War of the Ring.

7.8.2009 12:57:29

...
tak to už spíš kup Francouzskou hru lásky - to už u toho bude i plnit manželské povinnosti (teda pokud to není sekání trávníku)

7.8.2009 13:11:59

rbx

Zeus
ze jsem si nemyslel, ze tu budes drtit TtR :-) Ale dat jako svatebni dar nejakou hezkou hru a zaroven nejak hezky vyvedeny certifikat, ze je novym uzivatelem ZH, to ma svoje kouzlo.

7.8.2009 13:27:53

Zeus
Die, pokud k tomu účtu přidáš 50 bodíků do začátku, tak do toho jdu. (i kdybys je měl škrtnout mně za nestydaté vydírání) :D

7.8.2009 13:56:07

svatební dar od Zatrolených her :-)
Jsem pro... Sice asi nebude dárkový certifikát, ale jinak jsem pro (i s těmi 50ti body :-).

Leda by se Radek (rbx) pochlapil a logo dodal ve zrychleném režimu. :-)

7.8.2009 14:01:50

Entry hra
Napadla mě Citadela. Netrpí ani dětskou grafikou ani složitými pravidly. Dá se u toho konverzovat (třeba když mi Mordýř odchytí Stavitele), je to pro dva a mrňavé, takže jim to vleze do letadla na služební - pardon, svatební - cestu.

Nebo máte jiné nápady, které by splnily uvedené podmínky?

7.8.2009 14:03:32

Ubongo
A co tahle - buď cestovní nebo duel. Nedávno jsem na to zavedla diskuzi, protože nějakou takovou hru chci

7.8.2009 14:08:09

albi
Teoreticky cokoliv s eurovek od Albi. Jde o to, jaké téma by jim mohl být blízké.

7.8.2009 14:09:27

ještě jednou
Možná bych měla trošku obavy, lidem, kteří nehrají a znají jen člověče a zase karty, dávat hned Citadelu. Aby nezapadla, jako další karetní hra. Možná prostě něco co je opravdu seznámí s deskovou hrou.

7.8.2009 14:11:17

to husak
Poslal jsem ti jednu soukromou nabídku na ten dárek.

7.8.2009 14:28:49

Uvítám nápady
No mně se právě Citadela líbí, že není abstraktní a krom těch karet tam jsou zlaťáky, což ji odlišuje od klasických karet. A přitom je mrňavá.

Ubongo váhám, netuším jestli v mládí pařil Tetris. Myslím že svou abstraktností může leckoho odradit.

Jinak, pokud jde o zájmy, nenapadá mě nic extra. Žádný velký nadšenec historie, techniky, scifi, železnice. Klasický bezdětný třicátník unavený nižší manažerskou funkcí ve fabrice.

7.8.2009 15:23:56

rbx

husak
jako svatebni hru karetku? To neni prilis vhodne.

7.8.2009 19:41:30

Citadela
Nahodou Citadelu jsem dostali jako svatební dar - v podstatě jsem si ji vybrali sami - přišli jsme do Hrasu v Rokoku a kluci říkali ze je to výborná hra do manželství - jak se zase rychle rozvést :)) . Teda my měli udělabny seznam - byla tam právě citadela, karetní osadnici (ty jsme si nakonec koupili sami), tikal (ten jsme taky dostali) a warcraft (ten jsme nastesti nedostali :) )

7.8.2009 20:10:24

tomasV
Ale vypadá to tak, že už si věděl, co jsou deskové hry. Minimálně soudím podle toho, že jsi zavítal do obchodu typu Hras. Pokud člověk nehraje, tak jsem začila, že jakákoliv další karetka zapadne do kvarteta, žolíků atd. Jinak nemám proti citadele nic. Je dobrá.

7.8.2009 21:18:52

Vyhrálo Jambo
Co říkáte na Jambo? Lepší volba než Citadela?

8.8.2009 09:25:21

husak
Já si myslím, že Jambo je určitě hodně dobrá volba. Nám dorazilo před pár dny, máme sice odehrány pouze 2 partie, ale musím říct, oba nás to s přítelem docela chytlo. Pravidla jsou velmi jednoduchá, celá hra je celkem svižná a atmosféru dokreslují opravdu nádherné obrázky.

8.8.2009 09:50:56

to sappho, Jambo
Jo jo už jsem něco měli odehráno - v tu dobu sem dorazili osadnící a carcassone, Talisman.
Jambo bych taky doporučil, koupili jsem ho náhodou a hra se nám líbí. Je rychlá, dostatečně jednoduchá na pochopení.

8.8.2009 20:17:11

Vybíráme z Bazaru

Hvězda večírku (party hra)
Hvězda večírku (party hra)
Akt. cena: 89 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas