Carcassonne universum (top and bottom hra)

Kterou hru z Carcassonne universa povazujete za nejlepsi a proc?

Napr:
BEST: Carcassonne: Zlatá horečka - i bez rozsireni nejvyladenejsi
WORST: Carcassonne Objevitele zadne rozsireni, nepekna grafika
12.6.2018 09:40:12

...
Já mám nejradši zelené Lovce a sběrače. Podle mě je to trochu nedoceněná jedna z nej her vůbec. Nejen ze světa Carcassonne. Můj názor.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

12.6.2018 16:11:05

Lovci a sběrači
Poměrně jednoduchá, zábavná, pěkně vypadající hra, která má rozhodně své stálé místo v naší sbírce.

12.6.2018 16:39:02

Lovci a sběrači

Taky mám nejradši tuhle verzi hry...

12.6.2018 17:52:18

.
Jaký je hlavní rozdíl mezi Lovci a sběrači a klasickým Carcassonne? Mám klasický Carcassonne (+vybraná rozšíření) rád, tak by mě možná bavili i Lovci a sběrači.

12.6.2018 23:15:38

...
Je těžký asi jako základ s cca 2 rozšířeními (holý základ je trochu plochý), přitom ideálně vyvážený. Žádné další rozšíření nevyžaduje. Máš vždy na výběr, zda budovat, nebo mírně škodit. Hezký vizuál. Doporučuji domácí pravidlo - vybírat vždy ze tří vyložených kartiček. Geniální hra.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

13.6.2018 07:44:32

Lovci
Oproti modrému jsou k dispozici zajímavě tvarované destičky, které umožňují lépe "bránit" louku. Pokud se v modrém někdo rozhodně pro útok, je v podstatě jen otázkou času, kdy mu přijde vhodná destička, kterou "útok" dokončí, zatímco v zeleném máš šanci sám přiložit takovou destičku, kterou mu to znemožníš. Jde o takové ty destičky se "špičatým" lesem například - takové v základním modrém (se špičatým městem) snad ani nejsou.

13.6.2018 07:50:47

nicméně zpět k otázce
To se dost obtížně soudí. Mám zkušenosti skoro se vším, snad kromě SW a sněžnou krajinou a je pochopitelné, že hry jsou dost podobné. Nezatracoval bych ani ty objevitele, i ti mají něco do sebe, i když je pravda, že jsem je prodal. Ale to spíš proto, že moc nespatřuji důvod v tom jich mít více. Spíš jde o to, aby sis vybral hru, která nejlépe sedne tvým představám. Ještě bych rád připomněl Hrad - jen pro dvojici, ale perfektní.

13.6.2018 07:55:33

doplnění
Tak koukám, že s "skoro vše" jsem to lehce přehnal... Uvádím seznam toho, co je možné zahrát (tedy z klasických her, pak jsou to ještě různé karetní varianty, kostkové...):

vydané u nás (chronologicky):
Carcassonne: Základní hra
Carcassonne: Lovci a sběrači
Carcassonne: Hrad
Carcassonne: Objevitelé
Carcassonne: Zimní krajina
Carcassonne: Zlatá horečka
Carcassonne: Star Wars

Děti z Carcassonne

ze světa (abecedně):
Carcassonne: Amazonas
Carcassonne: Mayflower
Carcassonne: Over Hill and Dale
Carcassonne: South Seas
Carcassonne: The City

13.6.2018 08:09:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Objevitele
Pro mě lepší téma
Nechávám ve sbírce jako hru pro Mudly

14.6.2018 07:12:32

Vybíráme z Bazaru

Warcraft pandemic
Warcraft pandemic
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas