aky je vas najoblubenejsi autor stolnych a kartovych hier?

zaujimal by ma vas nazor,co si myslite,ktory autor je podla vas najlepsi,co sa tyka ratingu hry autora,mechanizmov atd.staci,ak napisete tri mena,ale kludne mozete aj viac.komu sa bude chciet,moze napisat aj konkretne dovody oblubenosti jeho autora.moje hodnotenie:
1.knizia
2.wallace
3.chvatil
4.4.2010 01:33:28

mojí oblíbení bez pořadí
Vláďa Chvátil - český autor, skvělé a fungující nápady a mechanismy (best games - Arena, TtA, GT)

Kevin Wilson
Korey Konieczka
Eric M.Lang - mé oblíbené trio z FFG, skvělé náměty, herní prostředí, postavy, atmosférické hry, samozřejmě zajimavé, inovativní a originální nápady, které se vyvýjejí (best games - Descent, Android, Arkham Horror, BSG, Runewars, MEQ, a asi StarCraft a TI3, Chaos in the Old World, Warhammer: Invasion)

Donald X. Vaccarino - Dominion je moje závislost :), skvělý nápad s tvořením balíčku v průběhu hry

Richard Garfield - MtG je MtG, klasika...:)

Philippe Keyaerts - Small World máme hodně nahraný, nevím co k tomu více :)

Reiner Knizia - Euphrat & Tigris je pro mě best of euro :)

4.4.2010 10:29:49

Eric M. Lang
odůvodnění v podstatě shodné jako uvádí Beholder.
Jen dvěma hrám jsem dal na Zatrolených hrách maximum v hodnocení a to Mutant Chronicles a Warhammer Invasion a právě je má na svědomí on.

4.4.2010 10:45:38

jména
moc autory nevnímám, ale dvě jména jsem si zapamatoval
Vláďa Chvátil a Korey Konieczka
všem ostatním se omlouvám, ale tyhle dvě jsou pro mě best:-)

4.4.2010 11:06:31

úplně stejně
jako Beholder, Ještě bych někam zařadil Christian T. Petersen

4.4.2010 11:09:58

Adalpo
hehe, no jistě vždyť je to zakladatel a CEO FFG. Říkal jsem si, že tam trochu chybí a hodilo by se ho tam k té trojici uvést :).

4.4.2010 11:15:43

PJ

Jména, která mi utkvěla
Stephan Feld - asi nejoblíbenější autor
Reiner Knizia - klasik, ale moc jeho hry nemusím
Vláďa Chvátil - mám od něj rád jen GT a zbytek mě moc neoslovuje, ale líbí se mi jeho přístup a originalita
Jirka Mikoláš - "designérský entuziasta", originalita, osobitost, nezávislost
Uwe Rosenberg - mnohými opěvovaný autor, pro mě zajímavý tím, že si mi žádná z jeho her buď moc nebo vůbec nelíbila :o)
Bruna Cathala - charismatický vzhled a zajímavé hry
Matt Leacock - sympaťák, pořád čekám na jeho další hry (Pandemic, Roll through the Ages, Forbidden Island)

...a daší, které sice znám, ale asi bych je spíš označil za "povědomé" a ne "oblíbené autory". Spíš ke hrám přistupuju individuálně a když mě něco hodně zaujme, kouknu se, co dalšího potenciálně zajímavého autor stvořil.

=======================================================================

Zamyšlení pod čarou: proč tak málo autorek a napadá Vás vůbec nějaká aspoň trochu známější hra, jejíž autorkou by byla žena?

4.4.2010 12:07:26

Nej
Eberle, Olotka, Kittredge bezkonkurenčně, za nimi Berg a Konieczka.

4.4.2010 15:39:19

Oblíbenci
1. Martin Wallace (můžu od něj skoro vše)
2. Reiner Knizia (ovšem jen jeho slavné kousky Taj Mahal, Samurai apod., dnešní Knizia mi už nic neříká)
3. Trio Němců - Feld/Dorn/Schacht :)

4.4.2010 15:59:17

sydo
Souhlasím, ale v tom případě ještě Bill Norton, protože Cosmic. Dunu neznám :)

4.4.2010 17:25:04

Autoři
Jako správný eurohujer mám pořadí jasné:
1) Knizia
2) neobsazeno
3) neobsazeno

Knizia je prostě fenomén. Obrovská šíře záběru, neskutečné portfolio, hromady neotřelých mechanismů. Mám kromě jeho složitějších eur velmi rád i jeho dětské a postřehové hry (Money, Ty krávo, Toutankhamon atd.) Možná i díky tomu, že jako známý autor má hry vždy pěkně graficky i materiálově provedené.

Sice se u her na autora koukám, ale spíš jen abych si neznámou hru spojil s něčím známým. A navíc v osobním žebříčku mám hodně vysoko i jednotitulové autory (Wrede, Vaccarino, Rejchtman, Keyaerts), tedy vlastně spíš jejich hry. Proto další dvě místa zůstala bezejmenná, tlačí se tam všichni ostatní oblíbenci a žďuchají do sebe krabicema. :D

4.4.2010 17:37:12

Beholder
Jo vidíš, toho jsem zapomněl :)

4.4.2010 17:43:50

autoři
Dvojčata Borg a Berg :)
první za Command and Colors, druhý za Successors a Pax Romana
Keith Baker za Gloom
číňanům a Urs Hostettler za Tichu
John Yianni za Hive
Alan R. Moon(i za Ticket) + Bruno Faidutti = Gold und Rum
.........................
autory nesleduju, jen jsem vypsal podle oblíbenosti hry a našel si k nim jména.

6.4.2010 10:29:18

...
1)Vlaada Chvatil (Proroctvi, Dungeon Lords, Civka, GT, Sherwood)
2)Stefan Feld (Notre Dame), Martin Wallace (Brass, Steam, RRT)
3)Borg (BL, M44), Moon (T2R), Kramer (Vikingove, El Grande) a dal ti, co delali tyto supr hry: War of the Ring, Small World, Jambo, Osadnici, Activity:), Yspahan, Dixit, Shogun, Imperial, Agricola, BSG a mnoho dalsich...

6.4.2010 10:46:55

Chvátil
Autorov hier, ktoré mám a ktoré rád hrajem absolútne vôbec nepoznám, každý z nich však musí byť skvelý, minimálne určite aspoň v matematike, logike, atď. Sú to všetko určite kvalitní ľudia.

Po prečítaní pravidiel ku Galaxy Trucker a DL má u mňa prím Vláďa Chvátil, ktorého humor a nadhľad mám najradšej. Navyše, je aj autorom TtA, a to jeho primát iba potvrdzuje... :-)

Osobne ako autorku hier poznám Moniku Dillingerovú (čiže existujú aj ženy autorky! :-)), a je to pre mňa veľmi vzácna známosť, veľmi príjemná osôbka, v matematike určite patriaca k vrcholu medzi hráčmi MSH tu na fóre... Škoda len, že Bourací autíčka sú mimo môjho záujmu, verím, že pridá ďalší autorský počin! :-)

6.4.2010 11:36:08

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Smrtonoš
Talisman: Smrtonoš
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas