Achievementy v deskovkach

Dorazila mi hra Neta-Tanka a nakonci pravidel bylo 12 achivementu a k tomu 12 samolepek Docela me to prekvapilo. Prijemne.
tak by me zajimalo objevuji se achivementy u deskovek ted bezneji nebo je to jen nejaka vyjimka?
Zvazuji totiz zalozeni nejakeho “deskoherniho” deniku :D 

5.5.2021 20:51:01

Když nad tím tak přemýšlím, tak se mi ze starších her vybavuje Mice and Mystics. Soutěže v Mars Teraformace bys tak mohl taky brát. Z nových třeba nedávno lokalizovaný Pelíšek. Možná toho bude i více ale teď mě jiné hry nenapadají.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám. 
Zatím jsem přeložil: Mini Dungeon Adventures, Farmers Finances, Mini Rogue, A4 quest

5.5.2021 21:13:55

Je to třeba v Arkhamu LCG u Return to… rozšíření.

5.5.2021 21:14:49

V scythe je papier na záznam hier z rôznych pohľadov. Výhra za frakciu, hráčsku dosku, rôzne bodové záležitosti…

5.5.2021 21:15:32

Calico/Pelíšek má také achievementy:)

5.5.2021 21:25:03

V pravidlech oficiální sólo varianty pro Carcassonne jsou na konci achievementy 

https://images.zmangames.com/filer_public/c8/5a/c85a3623-9afc-48ba-be5b-b6173b7905e7/carc_solo_en.pdf

Některý už mám :o)

 

Když jsem se díval na Steamu na achievementy pro Wingspan, tak mě napadlo, že by se to dalo použít i na fyzickou verzi, ale asi ne všechny. Kdo by to evidoval, třeba zahraj každou kartu aspoň jednou… Ale jako zpestření sólo varianty by to šlo, některý jsou tam zajímavý. 

5.5.2021 21:27:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Solo varianta v #Alubari: A Nice Cup of Tea se nehraje na body, ale je tam sada uspěchů, kterých lze dosáhnout.

5.5.2021 22:03:02

Thunderstone Quest, Barricades Mode má něco takového.

5.5.2021 22:20:57

Hero Realms: Journeys, Palm Island - za splnění cíle získáš silnou kartu.

5.5.2021 23:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

V #Zombie Kidz Evoluce sú rôzne misie, ktoré je možné plniť, ich splnenie sa označuje samolepkou a napomáha rýchlejšiemu prístupu k ďalšiemu hernému materiálu. Okrem nového herného materiálu sa postupom v hre získavajú aj nálepky akoby achievementy. Predopkladám, že rovnaký, alebo aspoň podobný princíp je zachovaný aj v pokračovaní #Zombie Teenz Evoluce 

5.5.2021 23:38:31

#Heroes of Tenefyr má ve hře vytisknutý list s achievementy. Něco podobného je v #My Little Scythe.

K #Mage Knight: Ultimátní edice lze na BGG stáhnout takové fan rozšíření, které vlastně funguje jako achievementy.

@GordonFreeman: #Hero Realms má achievementy? Co tím myslíš? Karty questů? Protože jinak mě nic nenapadá. A #Palm Island bych ani nezmiňoval, to je prostě jedna ze základních mechanik té hry, že se vylepšují karty.

6.5.2021 00:32:12

Trocha spoiler.

Mechs vs minions má na konci list, kde aby sis to mohl projet znovu zkusit si právě výzvy.

6.5.2021 13:45:29

Dekuji za tipy. Takze Achievementy nejsou vzacnosti tak t  ja si asi ten herni denik udelam :) zkousim si i nejake sama vymyslet :)  Co vy nemate nejaky tip?

 

7.5.2021 21:03:17

Tady jsou achievementy z digitální verze #Na křídlech  , hraju to převážně sólo, tak si to chci trochu zatraktivnit :o) 

Dnes jsem to překládal a ještě než to vytisknu, dávám to do diskuze, jestli jsou ty achievementy reálně získatelné ve hře pro jednoho. Jsou seřazeny podle obtížnosti získání, ten poslední získalo pouze 2 procenta majitelů hry (na Steamu). A ten první 77 procent, takže 23 procent lidí vůbec neodehrálo ani jednu hru :o)

Na Steamu je hra bez rozšíření, takže pro regulérní zisk těchto achievementů je nutno hrát jen základ a nejlíp i bez Střemhlavého letu…

 

- dokonči svoji první hru
- buď první hráč, který zahraje ptáka, co se živí hmyzem
- zahraj dva ptáky v jednom tahu
- zahraj 3 ptáky za 5 a více bodů do jednoho biotopu
- poraž Automu na jakoukoliv obtížnost
- měj na konci tahu jednoho ptáka na ruce a dva v lesním biotopu
- přečti si návod :o)
- měj na konci hry zaplněné všechny hnízda vejci (na maximum)
- snes v jedné hře aspoň 10 vajec pouze s použitím efektů růžových karet (efekt V cizím tahu)
- přesuň ptáka mezi biotopy 5x během jedné hry
- použij úspěšně efekt Dravec aspoň 10x během jedné hry
- zahraj 3 nebo více ptáků v jednom tahu
- zahraj 5 dravců v jedné hře (ve hře je 22 dravců)
- vyhraj hru se skóre nejméně 90 bodů s maximálně 1 ptákem v mokřadu
- měj na konci hry více než 60 bodů za vyložené ptáky
- získej bonusové body za osobní úkoly Ryby + Vodní ptáci v jedné hře
- zahraj 15 ptáků v jedné hře
- získej 120 bodů v jedné hře
- vyhraj hru a měj aspoň 35 vajec 
- poraž Automu na nejvyšší obtížnost (Král vzduchu) s použitím expertní karty akcí
- zahraj v jedné hře 5 ptáků, co dávají nové karty osobních úkolů (fialová barva, ve hře je 15 takových karet)
- měj v jednom biotopu 3 vrány a/nebo 3 krkavce (ve hře jsou 2 a 2)
- zahraj v jedné hře ptáka s každou hodnotou (0-9)
- měj na konci hry pod nějakým ptákem zasunutých víc než 25 karet
- získej v jedné hře aspoň 30 bodů za karty osobních úkolů 
- zakonči hru s menším počtem bodů, než jsi měl během hry
- získej aspoň 16 bodů za kartu osobního úkolu Pestrá strava (ve hře je 29 karet pro tento úkol)

 

Vyřazené achievementy:

- vyhraj hru 5 hráčů (hrát se 4 Automama fakt ne)
- dej ostatním hráčům během  jedné hry 5x potravu (Automa nic nedostává)
- Score at least 80 points in a game when one of your opponents has a raven in the same habitat as a Franklin's Gull or Killdeer. (Automa nevykládá karty)
- Unlock all birds in the bird atlas. (By playing each of them at least once) (to evidovat nechci, ale získat se to v sólu dá)

 

Co tyto dva achievementy v sólové hře, je to vůbec reálné?

- získej 120 bodů v jedné hře (tady bych to asi snížil na 100)

- vyhraj hru se skóre nejméně 90 bodů s maximálně 1 ptákem v mokřadu (tady nevím)

Kromě těch nejjednodušších se ty achievementy nedají jen tak získat, takže je na ně potřeba hrát a nejdou jen tak při hře přehlídnout. 

Tohle:

- zakonči hru s menším počtem bodů, než jsi měl během hry

tam jde o to, najít způsob, jak se zbavit bodů a držet ten stav až do konce hry. Že ve fyzické hře se to počítá až na konci nevadí, je nutno to brát tak, že všechny body už mám napočítány během hry. 

 

 

7.5.2021 22:49:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen pro zajímavost. Je docela pravděpodobné, že nějaká forma achievementů se objeví i na Zatrolenkách. Nebude to asi až tak detailní, ale třeba věci typu “Vyhraj #Arkham Horror při hře proti Ctulhovi” atp. 

Postavené by to tedy mělo být na herním deníku, kam plánujeme otestovat přidat další kritéria k zápisu, která budou specifická pro tu kterou hru.

Teď ještě chci dodělat pár věcí do diskusí a pak jsou na řadě další různé věci (a achievementy jsou na ráně :-)

13.5.2021 17:50:11

PJ

@Zeus  Tak to je pecka! Kdybys chtěl inspiraci, něco podobného provozujeme v papírovém herníku (herním deníku) již několik měsíců a máme tedy definované achievementy zejména u her, které hrajeme často a rádi. Mohu v případě zájmu poslat SZ.

13.5.2021 18:08:37

Budú achievementy aj spätne dosiahnuteľné? Záznamov mám zo skupiny hromadu a čas vyklikať nejaké veci by sa sem-tam našiel :)

13.5.2021 21:05:32

@Zeus  tak to je super :) To se tesim.
Mno ja ted  hrjau jen Spring meadow ka k tomu mne napada akorat, hrat tuhle hru v prvni jarni den, hrat ji na louce a tak. a pak smaozrejme bodove hranice…

16.5.2021 20:45:40

V digitální verzi One deck dungeon je 71 achievementů. Jejich splnění zabralo cca 150 hodin hraní, ale byla to neskutečná zábava

16.5.2021 21:37:24

Nj, je hezky, ze spousta everzi ty achievementy ma. Ale tak nejak se mi nech e kupovat ty samy hry na komp (mobil) a este, aby mi zabiraly misto. Skoda ze je nezverejnuji na strankach her…

17.5.2021 09:56:01

Součastí kampaně k Matchbox collection (#15 Days, #Space Lunch, #Golems, #Eiyo, #Rebis) od ThunderGryph Games, byly obálky s achievementy pro každou z her. Každá má 3 achievementy, které po splnění přidávají extra karty. 

24.5.2021 12:45:54

Vybíráme z Bazaru

Magic: Portal basic lands
Magic: Portal basic lands
Akt. cena: 35 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas