???: Rozlehlost her. Která se nevleze na běžný stůl?

Tady ta hra na "pingpongovém" stole, kde bych si raději zahrál pinec https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/1513/43712.jpg
s ohledem na jasná omezení velikosti stolu v běžné domácnosti iniciovala moje otázky:
Které hry co jste hráli patří k těm největším?
1. co se velikosti herního plánu týče
2. co se týče celkového rozložení herních zásob jak společných tak pro jednotlivé hráče
+
3. Schválně jsem si změřil náš herní stůl a výsledek je 110x65cm (většinou hráváme 4). Jaké hry na takovouto plochu ve 4 už nedáme? (Ptám se, abych mel vnitřní argument, proč nekupovat zrovna nějakou konkrétní hru a vyhnout se zklamaní. Kontra, že se dá hrát na zemi, npřichází v úvahu)
25.10.2018 15:18:26

...
Scythe. To se taktak vleze na náš 175x95 stůl, který je řekl bych už trochu větší než "běžný" stůl. S rozšířenou mapou se pak kvůli šířce nevlezem vůbec (herní plán sám o sobě má 82 cm na šířku, každý hráč má pak ještě vlastní desky ~10 cm na každé straně)

Mechs vs. minions. Komponenty, obzvlášť hráčské desky, jsou komicky velké.

Sid Meier's Civilization (FFG verze). Tolik různých věcí... herní plán, deska s divy, budovami a vojenskými jednotkami, balíčky karet a žetonů, desky hráčů a technologická pyramida z karet pro každého z nich. Plný stůl ani se nenaděješ.

... takhle bych mohl ještě pokračovat dlouho, protože 110x65 je fakt malý stůl na spoustu her.

25.10.2018 15:27:03 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Battalia the Creation pro 6 hráčů...nic většího nemám...ale i jenom pro 4 je potřeba větší než běžný stůl

25.10.2018 15:47:30 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Arkham Horror. Aj bez nejakých rozšírení je to veľká hra. Ked sa pridá ešte další obsah, veľké jedálne stoly prestávajú stačiť. Záleží, koľko je aj hráčov, ked každý zas potrebuje priestor, ktorý sa postupne zväčšuje.

Carcassonne s pár väčšími rozšíreniami. Ak sa to moc rozťahuje, čoskoro nie je kam prikladať kartičky

Formula D má veľké mapy :D ale dá sa teoreticky aj na menšom stole

25.10.2018 15:49:29

Claustrophobia
Tu jsem zatím snad vždycky hrál na zemi nebo na několika spojených stolech

25.10.2018 15:51:40

Velké hry
Tak zrovna s Civkou jsme problém neměli ani na běžném hospodském stole.
Ale abych odpověděl na otázku, jediná hra, kterou nevmáčknu ani s pomocí pořadačů na karty na hrací stůl (nebo spíš desku, kterou pokládám na menší stůl) 122x80 cm je Level 7 Invasion. Mapa 87x58 cm plus potřeba místa na karty na všech čtyřech stranách. 5 krát deska hráče 27 x 24 cm (musí být 5, nelze méně) plus opět potřebné místo okolo až na 4 standardní karty, pár malých karet, nějaké žetony, figurky a místo na házení kostek. Chce to dva běžné stoly.
A pak ještě A Touch of Evil, pokud se hraje na všech 3 mapách.
Můj stůl není o tolik větší, ale 110x65 mi příjde docela málo na spoustu her. S většinou svých už bych se nevešel.

25.10.2018 16:08:43 | Upraveno autorem (porovnej)

hm
Sid Meier's Civilization: The Boardgame od Eagle Games, jenom deska bez komponent má 117 cm x 92 cm

Kemet od Matagotu s rozšířením Ta-Seti v 5ti hráčích a žetony 4 barev nevím sice kolik zabere, ale pinpongový stůl zaplníš lehce

Empires: Age of Discovery od Eagle Games, sice nezabírá na první pohled moc, ale v 6 lidech se všemi figurkami na stole i ten pinpongový stůl bude na hraně

Firefly od Gale Force Nine se všemi expanzemi zabere tak minimálně 100 cm x 60 cm.

A teď ty větší kousky

Memoir '44: D-Day Landings od Days of Wonder, pokud hodíš na stůl celou kampaň na jednou, abys to zahrál potřebuješ mimo jiné 8 základních krabic Memoiru 44 a 12 hráčů plus tak 4 pinpongové stoly a malou tělocvičnu

Mega Civilization od 999 games, jenom na základní mapu potřebuješ minimálně 2,5 m x 1 m stůl + jeden větší stůl na karty, k tomu 18 hráčů, 2 dny včetně setupu a už i poměrně velkou místnost

25.10.2018 16:27:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Axis and Alies Evropa + Pacific
Toto je největší co jsem kdy hrál viz:
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/axis-allies-europe-1940-1585/obrazky/

25.10.2018 16:29:18

110x65cm
Ta velikost, kterou píšeš rozhodně není herní stůl :D ani standardní stůl v domácnosti, ale spíše malý jídelní stůl.

Obzvláště při šířce 65cm budeš mít problém u velkého množství her, kde mají hráči vlastní herní desku nebo u her, kde je mnoho komponent, na které je třeba mít přístup po celou hru.

- já to doma kdysi také řešil a nechal jsme si v OBI uříznout z lamina novou desku třeba 140x90cm a tu jsem si pro hry jen položil na jídelní stůl. Desku pak můžeš zastrčit někam za skříň, aby nepřekážela.

25.10.2018 17:10:52

Runewars
Runewars ve 4 lidech, když se povede ta největší možná mapa. Plus všechen ten bordel okolo.

25.10.2018 20:04:25

stol
na mojom stole 100x200 sa Scythe s rozsirenou plochou zmesti tak tak aj s doskami 7 hracov :-)

26.10.2018 02:48:07

:)
160x90 plně rozložený, spousta her jej beznadějně zaskládá, už jsem uvažoval o možnosti nějakého přidání dalšího výsuvu, na kolejničky vrazit desku jak u počítačového stolu, na něj by se dala třeba krabice s komponetami, tímže je ten stůl ale rozkládací, desky se vysunou do boku a vloží se mezikus, tak to asi úplně nejde.

Dobré řešení má paradoxně tchán, nikoliv na deskové hry. Má malý stůl, když se sejde rodina vytáhne ze špajzu opravdu velkou lamino desku a položí ji na stůl, deska má zespodu na několika místech něco jako suché zipy aby neklouzala. Lamino není tak drahé. Otázka je kde tu olbřímí lamino desku skladovat, je docela těžká.

podobně v ikey mají za pár šupů šroubovatelné kovové nohy, zbylo nám 2metryx90 z desky z kuchynské linky, našroubovali ty díly, zatím ten"stoleček" má provizorní umístění, ale třeba by to také bylo řešení lamino deska 2,6 metru na 1 metr a 6 šroubovatelných nožek

26.10.2018 05:58:33 | Upraveno autorem (porovnej)

....

Railroad Tycoon

Docela velký plán s deb... bodováním po okraji.
Ale tak nějak na ni nedám dopustit.

27.10.2018 14:30:08

Hmmm
Conquest of the Empire (II) od Eagle Games: jen plán má 90x116 cm. K tomu třeba připočíst ještě spoustu nadrozměrného plastu a karet. Dá se hrát jen na obřím stole, nebo na několika menších sražených dohromady.
Ale je to mazec!:-)

27.10.2018 15:38:10

s velikostí jsme ještě nenarazily
Máme takový dá se říct modulární herní stůl. Čtverce 55x55cm (IKEA LACK 703.190.28) a máme jich 7. Takže herní plochu zvládáme 55x55; 55x110; 110x110; 165x110 + případně ještě jdou těch 55x55 na herní komponenty

mazi největší hry co jsem hrál určitě patří Scythe s expanzí herní desky, Tales of the Arabian Nights (krom velké herní desky i spoustu roztříděných hromádek karet), Space Hulk...

no když si představím ten tvůj stůl 65x110 a je to vlastně jen o trochu větší než náš 55x110 který například včera byl vlastně úplně plný a to jsme hráli jen 7 Divů světa: Duel s rozšířením 7 Divů světa: duel - Panteon. Tak bych se bál že ti tam ve 4-ech nevleze skoro nic tak třeba Cyclades, Rivet Wars, Mars: Teraformace, Blood Rage, Mechs vs. Minions zmiňovaný Scythe ti tam asi nevlezou. Takové Velká kniha strašlivých čar, Infarkt, Small World, Speedway Champion budou tak na hreně...

A POZOR NA NĚKTERÉ HRY CO MATOU KRABICÍ: třeba takové Boží zboží 13x10x2,5cm, Malá velká dobrodružství 18x12x4,5cm ti tam asi ve čtyřech nevlezou
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

27.10.2018 17:02:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Arkham a Legendy
Největší hry ve smyslu prostoru, co jsem hrál byly Arkham Horror s rozšířeníma a Legendy Země Euthie. Použili jsme dva větší jídelní stoly spojené do Tčka.

28.10.2018 08:55:23

Dreadfleet
Najvacsia hra co som sa stretol bola hra dreadfleet len hraci plan(textil znazornujuci more)mal rozmery 157*107cm

29.10.2018 07:20:10

World of warcraft
Ten taky spápne dost místa. Ve 4 (nejmenší počet) jsme hráli na posteli bez matrace a i tak byly žetony na zemi :D

29.10.2018 11:05:34

WoW
Největší hra u nás byla World of Warcraft, tu hrajeme jedině na zemi. Další hra, která se sice na stůl vejde, ale my hráči už ne, je Arkham horror a Legendy země Euthie, ty hrajeme taky jedině na zemi.

29.10.2018 16:50:42

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas