???: Jednoduchá malá hra do 60min, bez kostek, pro 4-6 (i víc)

Hledám něco zajímavého (například i do hospody). Klidně to může být deskovka i karetka
Seriozní hráči tomu, jak jsem odpozoroval, s oblibou říkají - jistě s notnou dávkou despektu - šik englickým slovem filé(r)

Požadavky:
1. rychlé - ideálně i 2 partie do hodiny, ale herní doba jedné hry maximálně 60 minut
2. dobře přenositelné - žádná velká krabice (nebavím se o Robinsonovi, ale i 30X30x8 beru jako velké) takže žádné zbytečně opulentní figurky :)
3. nenáročné na přípravu a vysvětlování pravidel - chceme hrát a ne 20 minut chystat, hoďku louskat pravidla a kontrolovat, jestli jsme na něco nezapomněli
4. hratelné ve 4 a více lidech (pokud to jde hrát třeba i ve 2 tak jen dobře)
5. bez šestihraných nesmyslů - Alea mala est! (to, co obsahuje ještě vícehranné obludnosti taky nenavrhujte) - kdo přijde s nějakou takovou hrou získává titul Smrdutý oposumus!
6. co se jen tak neohraje - dá se hrát opakovaně - např. versus nebo kooperace
7. nic, co vyžaduje a je založeno na zručnosti, paměti nebo znalostech (kvízy)
8. nejlépe něco dynamického s momentem překvapení - není do poslendní chvíle jasný vítěz nebo může vyhrát třebas i ten, kdo neválcoval ostatní celou dobu, ale nasyslil si dost peněz
9. vizuál není důležitý, dobrý herní mechanismus ano - konflikt nebo škození není na škodu.
10. nezáleží na tom, jak je ta hra stará nebo že už není běžně v prodeji nebo naopak v ČR vůbec nevyšla a nemá lokalizaci

Zatím jsem si přišel spíš na karetky: Mafie (Resistance), Nejsme tu sami, Bang!, Cluedo, Citadela, Sabotér, Malacca,...
Ale budu rád za vaše další doporučení. Tak jsem zvědav.
22.10.2018 21:59:35

Avalon
Jednoznačně Avalon, velmi vytuněné Městečko Palermo z prostředí Artušovských legend.

22.10.2018 22:08:39

Hra

Ja bych doporucil karty mrtveho muze

22.10.2018 22:33:58

re
Doporucuji Zakazanou poust a nebo hru Minutova rise:Legendy

22.10.2018 22:36:55

tip
Malý krabice, minimalistický pravidla, 2 až 4, ale taky třeba až 12

Mascarade
Nejsme tu sami
Honshu
Iliad
Gosu Tactics
Cthulhu Realms
Villages of Valeria
Albedo + rozšíření
Mystery of Temple
hry ze série Mint (Delivery, Works)

22.10.2018 22:52:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Tip
Port royal

22.10.2018 23:13:31

Hmmm
Rozhodně Magic Maze (Hrdinové bez záruky)
Port Royal (už zaznělo, ale taky hlas pro)
Splendor
Krycí Jména

Asi zatím vše

Jo Millions of dolars, to se ti vejde k čemukoliv (vysvětleny hned, hratelných taky dokola a odehraný taky rychle

23.10.2018 00:04:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Po hospodách nosím 6Bere! bo je to hratelné od dvou do reálně tak sedmi (papírově až 10), ale to už je zase možná až moc jednoduché.

Pak je ještě jasný Secret Hitler (dá se stáhnout zdarma, i vyrobit s tužkou a papírem, za vyzkoušení nic nedáš), ale na to potřebuješ ideálně aspoň 5, ideálně 6/7 lidí.

23.10.2018 01:36:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár tipů
Kingdomino, Kanagawa a připojuji se k Port Royale.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

23.10.2018 08:10:48

Odporucam hlavne
Krycie mená, Kingdomino, Splendor, Love Letter, Sushi Go!, Hanabi, Tichu, The Resistance

23.10.2018 08:28:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Uplně to nesplňuje zadání, ale
když budete 4, tak milostný dopis, je to fajn a dokopy je to 16 karet co se vejdou do každé kapsy.
Pak ještě nezazněla The Resistance (nebo podle mě lepší The Resistance: Avalon.. )

23.10.2018 08:30:59

...
Navhnul sis citadelu, sabotéra (rozšíření je nutnost) a bang (rozšíření spíš prodlužují hru a přidavají spoustu blbostí, ale high noon je považován za nutnost) a to jsou super věci do hospody i na hraní se strýčkama a tetičkama. Kdybys nakonec zkousl kostky (k6 a k4) s tím že na tom hodu tak výrazně nezáleží, dá se s ním aktivně pracovat a není nějak extra limitující, tak bych doporučil ještě shadow hunters.

Potom se koukni na ten port royal, s rozšířením je tam coop mód a to je super hra, jako alternativa k push-your-luck hrám jsou super ještě karty mrtvého muže. Taky family friendly.

Secret hitler nebo tortuga 1667 (tu asi neseženeš) pokud chceš něco kde se solidně pohádáte, ale to už není na hraní s rodinou a secret hitler je pro prvohráče dost... abstraktní a plný drobounkých pravidel které se ti dostanou pod kůži až po pár hrách.

Splendor, resistence, avalon, tak super

23.10.2018 08:40:03

Mamma Mia

Mamma Mia !

(Karetní řachanda, jako kuchaři pečete z ingrediencí různé druhy pizzy, je to velice chytře a zábavně vymyšleno, vyžaduje minimum místa na stole, malá krabka, pro pět lidí)

23.10.2018 09:05:15

Piráti
První co mne napadlo bylo Port Royal, to už bylo několikrát zmíněno.

Teď je v bazaru také hra Piráti, která je jednoduchá, rychlá, zábavná, u nás se chytla. Je dobře hratelná ve 2-4 a nebo v týmech ve 4, 6 nebo 8.

Další z pirátských her je Buccaneer, hra pro 3-5, jednoduchá na pravidla ale poměrně náročná na taktiku při hře. Ta má ale výrazně větší krabici než ostatní z her, které doporučuji.

A teď už nepirátské hry
Mohu doporučit velice vtipnou hru Guillotine, rychlovky Kozí války a Pět okurek. Já mám moc rád také hru Land Unter.

Nemohu nezmínit moje oblíbené Fazole (Bohnanza), které se jen tak neohrají (a když, pořídí se některé z rozšíření) a je u nich neskutečná sranda. Karetní hra pro 3-5 (s rozšířením až pro 7).

23.10.2018 12:10:01

Avalon
Avalon, Mici Maki, Skull

Dobrá duše v domovher.cz

23.10.2018 12:25:05

Vybíráme z Bazaru

Village attacks - Adam Smith + 5 rozšíření
Village attacks - Adam Smith + 5 rozšíření
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas