nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Zrusit povinne titulky u prispevku v diskuzi

Myslim, ze napad za 100 bodu. Ale asi se to tu uz muselo probirat..

Co zrusit povinne vyplneni titulku u kazdeho prispevku v diskuzi?? To jsou samy "..." a akorat to kazdeho otravuje.

30.1.2019 08:59:27

Chrome extension

Zeus se neozyva, tak holt pro ty, kteri by tuto funkci ocenili, pouzivaji chrome a maji koule ze zeleza, prosim:

https://chrome.google.com/webstore/detail/zatrolene-power-tools/jjhfngplpbibbgngpdpmdedcjllenfon/related
Edit: Puvodni extenze byla odstranena.

31.1.2019 15:17:46 | Upraveno autorem (porovnej)

cyklické rozhoření, bubliny

... jojo, vy si tu plkáte o ničem a přitom chybí trocha hejtu v diskusích o bazaru, takže navrhuju, aby se část aktivistů přesunula i tam, bo to tam zkomírá (a takové to byly na začátku emoce)

:-D

31.1.2019 12:25:20

ad Miner - jeho obecná poznámka k cyklickým diskuzím.

Palec nahoru. Nádherně napsané, líp bych to nenapsal. Mám přesně stejné pocity ;).

31.1.2019 11:15:06

@Peca007

Takže ideální řešení situace je naimplementovat takové změny, které umožní přehledné odkazování a reakce a zárověň nebude nikoho obtěžovat.

Onas si pořád nějak nepřipustil, že to není Křen kdo někoho k něčemu nutí. I přesto, že sem se to snažil vysvětlit.Mimochodem, tyhle cyklické diskuse mají svojí poetiku, vždy se tu něco rozhoří, lidi diskutujou, občas se i hádají, to vytrhne z letargie zastánce, ochránce a samaritány všeho druhu a ti vyrazí na pomoc. Následně to vychladne a čeká se na další bublinu. Nějakou změnu vlastně už nikdo nečeká, je to jen takovej způsob prokrastinace nebo rétorických cvičení :). Nakonec si začnu myslet, že nějaké pozitivní změny by místní křehký ekosystém mohly jen poškodit a najdu krásu a klid v nehybnosti a neměnnosti serveru vezdejšího :).

31.1.2019 10:50:09

...

@Kren: Chápu, že to používáš, ale mě to povinné vyplnění dost vadí. Jsou chvílem kdy nevím, co tam napsat, prostě jenom reaguju na diskusi. Pokud reaguji, snažím psát minimum příspěvků a tudíž často reaguji na více lidí v jednom příspěvku. Povinná kolonka je nadepsána "Předmět" a příčí se mi do toho psát "Komu" - je to nesystémové.
Onas se vyjádřil špatně v tom smyslu, že to nepoužíváš, ale IMHO to myslel tak, že nutíš lidi používat něco co sám používáš, protože ti tak vyhovuje a jsi proti změně, která by ti nebránila to tak používat nadále, zatímco jiným to vadí.

@Onas: Myslím, že Krena napadáš zbytečně, když to sám píšeš "naruby".

Jinak já bych povinnost políčka zrušil také, vadí mi to. Ledaskdy nevím, co tam napsat.

//edit: Když to umíte tak hezky obejít, nahoďte postup pro "blbce". Třeba malá rebelie pomůže přehlednosti diskusí...

31.1.2019 10:26:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@Onas

Co to zase meleš ??? Od svého prvního příspěvku jsem nezměnil názor a už v tom prvním jsem vysvětlil jak využívám to, že se tady povinně musí vyplnit název (že mi to usnadňuje orientaci v cizích příspěvcích). To jen ty jsi mi pořád dokola podsouval nějaký nesmyslný názor, že jsem proti něčemu, co nepoužívám - což jsem tedy vůbec nepochopil.

31.1.2019 08:48:03

..


kren > Kdo je blbej nechci resit. Ale pokud vecer napises "Protože název příspěvku využívám, proto jsem proti jeho zrušení." a rano tvrdis, ze "chapes o cem se tady bavime"... Zkratka diskuze s tebou je prinejmensim obtizna.

Kazdopadne asi pojdme od toho, uvidime, jak se k tomu postavi Zeus. Ja ve finale i ty tri tecky preziju.

Zruda > To je asi idealni kompromis. Bohuzel pracnost by imho stoupla z minuty tak na patnactinasobek, a proto bych se drzel cesty nejmensiho odporu - puvodni varianty ;).

31.1.2019 08:38:57

Titulky

Za současného stavu mají titulky každopádně smysl. Když už, mohlo by být něco jako upozornění, že uživatel vkládá příspěvek bez titulku, jestli chce opravdu pokračovat. Podobně jako emailový klient upozorní na mail bez předmětu nebo bez přílohy, ale nechá to poslat i bez toho.

Stejně mi tohleto pořád přijde jako malichernost, jsou tu jiné věci, které mně osobně přijdou zásadnější, pokud se tedy bavíme o diskuzích (změna řazení příspěvků, stránkovací lišta nejen dole pod příspěvky, ale i nahoře).

31.1.2019 08:09:12

@Onas

Buď mi něco uniklo, nebo jsem úplně blbý já, nebo ty. Jak jinak to mám vysvětlit. Jsem proti změně, protože si myslím, že stávající stav oproti nepovinnému vyplňování je přínosem. Vůbec jsem nepochopil, co myslíš tím, že jsem proti něčemu co nepoužívám. Jsem proti tomu, protože zrušením povinnosti by lidé, kteří to v současnosti vyplňují smysluplně z povinnosti, byli líní to vyplňovat a já bych tím přišel o funkčnost, kterou teď využívám - nic víc nic míň.

31.1.2019 08:08:45

kren > Byt proti necemu jen ...

... proto, ze to nepouzivas je docela sila.

31.1.2019 07:49:03

Já to chápu ...

... ale jsem proti, protože pak by z lenosti to pole přestali vyplňovat i lidé, kteří ho teď, byť z donucení, vyplňují smysluplně. Je to můj názor, se kterým se nemusíte ztotožnit. Já nikoho nepřesvědčuju a nenapadám - jen sděluji svůj postoj, že ne všichni tu povinnost považují za nesmysl..

31.1.2019 07:30:36 | Upraveno autorem (porovnej)

kren

Ja jsem to pochopila tak, ze Onas nechce zrusit titulek, ale jeho povinnost. Tj lide co budou na nekoho reagovat tam beztak to jmeno vyplnovat budou. Nebo predpokladas, ze tam nekdo vpisuje nick dotycneho jen proto, ze ho prohlizec serve za nevyplnene pole? Ne ze by to nebylo mozne, ale preci jen pochybne.

31.1.2019 07:23:19

@Matewr84

Je možné, že by to dopadlo jak píšeš, že ti co to používají smysluplně, by to používali stejně i nadále a ti co tam píšou tečky nebo nerelevantní věci, by to nevyplňovali. V tom případě, by mi to bylo šumák.

Pořád mi to teda přijde, jako když vodárna na stížnost, že místo teplé vody teče s bídou vlažná, zareaguje tím, že vodu úplně vypne a tím považuje problém teploty vody za vyřešený :).

@Křen - on to pole nechce zrušit, chce ho jen udělat nepovinné, aby ho mohl ignorovat.

31.1.2019 06:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Onas

Protože pravděpodobně neumíš číst, tak zopakuju můj první příspěvek:
... z 90% tam lidé vyplňují komu odpovídají v diskuzi a mě osobně se v tom pak líp orientuje při pročítání delší diskuze.
Prostě a jednoduše mám větší přehled kdo komu odpovídá a pokud si chci vyselektovat vzájemnou diskuzi třeba dvou lidí, tak se mi v tom líp orientuje.
Protože název příspěvku využívám, proto jsem proti jeho zrušení. Ty ho nevyužíváš, proto jsi pro zrušení - to je celé.

31.1.2019 00:45:22

ad statistika

děkuji jenikovikozakovi za statistiku, taky mě dost překvapil její výsledek (a jenikkozak pobavil). Mně z toho ale jen vyplývá následující:
pokud by se zrušila povinnost titulku, tak by jej nemělo zhruba 8 % příspěvků (ty co nyní mají tři tečky a ty co začínají větu, i když tam to není jisté) a zbylé by ten nadpis měly. Takže by se to podle mě akorát o těch +- 8% pročistilo a zůstali by zde jen předmětné předměty... co je na tom špatného?
Je teda pravda, že něco může být na tom, že jak je to povinné, tak se člověk musí pozastavit a zamyslet se, což může vést k uváženějšímu tónu ve vyhrocené diskuzi jak píše jenik, ale to se jen velmi těžko dokazuje.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

30.1.2019 23:31:41

@Onas

Tak celkem dost uživatelů, viz. ta statika níže to používá smysluplně, pokud by to pole bylo jen tak, myslím, že to procento by dost pokleslo.

Mimochodem i tahle samotná diskuse se mi líp čte u těch co nadpis používají jen trochu rozumně.

Každopádně, celé je to o tom, že to co ty navrhuješ z mého pohledu neřeší problém, naopak ho opět z mého pohledu může zhoršit, proto bych byl rád, kdyby se přeci jen ledy hnuly, aby ta změna byla udělaná pořádně a diskuse zde skutečně vylepšila (teď myslím platformu, nikoliv obsah).

Tudíž nejsem proti změně, ale to co navrhuješ ty, nepovažuju za krok k lepšímu. Líp už to asi popsat nesvedu.

30.1.2019 22:32:01

.

ad 2) nejaky argument..? Byt proti necemu jen proto, ze to nepouzivas je docela sila.


30.1.2019 22:14:29

Pro Onase a jeho partu

1) Stejně jako Miner nevím, kdo je ta moje parta. Já tady žádnou partu nemám
2) Nic nevynucuju a neprosazuju, jen jsem konstatoval, že jsem proti zrušení, protože mi to vyhovuje tak, jak to je.

30.1.2019 21:31:22

zruda

Obyčejný Firefox a html kód.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

30.1.2019 20:40:24

Titulek

Jak se vám povedlo dát příspěvek bez titulku? Mně to nejde. Jaký prohlížeč a tak?

30.1.2019 20:17:31

.

Dobře, pak jsem to dokázal až ja, když jsem tam nedal žádný znak.

30.1.2019 18:58:18 | Upraveno autorem (porovnej)

­

Tak Aradraug asi jenom do titulku vložil znak pro prázdné místo, nic tím nedokazoval.

***
Deskoherní inkvizitor

30.1.2019 18:53:18 | Upraveno autorem (porovnej)

.

Hele, ja rikam jedinou vec - ze existuje spousta situaci, kdy je vyplnovani titulku zbytecne a vznika tim pak zbytecna vata, jak rikaji @Anyanka a @matewr84. @jenikkozak k tomu dokonce udelal jakousi statistiku, ktera nevim, jestli to podporuje, ale urcite to nevyvraci. Dokonce bych rek, ze od nej zaznel jediny vecny protiargument - ze vynuceni titulku muze vest ke kultivaci diskuze. Ja si to sice nemyslim, ale muzu o tom diskutovat.

A to, ze tato zmena by byla otazkou nekolika minut neprimo dokazal uz @aradraug, netreba to zpochybnovat.

30.1.2019 18:46:05

@Onas

Já nejsem zastánce, já sem ti napsal, že jí využívám a to proto, že tu nic lepšího není. Když se zruší povinnost nebo se to zruší vůbec, překousnu to, nebudu proti tomu brojit. Jen sem ti jasně napsal, že mi to vyhovuje a proč mi to vyhovuje a rozhodně by mi víc vyhovovalo, kdyby jí všichni využívali racionálně než aby tam psali tečky, ale jsem smířen s tím, že si to každej bude dělat po svém.

Ty se tváříš, jako by to bylo kvůli mně (a taky Křenovi a jeho partě, což nevím kdo je, asi nějaká kavárna nebo co :), což prostě není pravda. Křen, jeho parta, ani já, nemáme žádný vliv na to co tu je naimplementováno. Tečka. Hotovo. Šmitec. :)

Tvůj argument pracností je diskutabilní, protože nemáš tušení jak je to velká změna a jaká je její náročnost, protože neznáš strukturu zdejšího systému a to jak je napsán. To jak moc je reálné, že Zeus naimplemetuje pořádnou diskusi, zruší to pole nebo ho udělá nepovinné a nebo (na to bych si vsadil) se nestane vůbec nic, je čistý dohad a nemá smysl ho řešit a rozhodně se to nedá brát jako fakt.

30.1.2019 17:46:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Statistika textů v předmětech příspěvků

Prošel jsem cca 700 příspěvků náhodně zvolených 7 témat (Bazar: Návrhy; Bazar - hlídač; Kde vzít krabice; Pán prstenů: Co bude dál česky; Mage Knight: Předprodej; Deskofobie).

„...“, „..“, „---“, „Re“ apod. 4 %
Jméno autora příspěvku, na nějž je reagováno 44 %
– Zkomolené jméno 4 % celku (tj. ve 4 % všech příspěvků byl zkomolený nick)
– Jméno s předložkou 16 %
První slova příspěvku 3 %
Předmět 50%
– Skutečný název 39 % celku
– Velmi obecný předmět 5 %
– Část vlastního příspěvku 3 %

Předložky před jménem či citovaným nadpisem:
„@“ 39 %
„to“ 33 %
„ad“ 22%
„re“ 4%
„pro“ 1%
„2“ 1%

Je pro mě překvapením, že polovinu příspěvků se snaží jejich autoři nadepsat. Tipoval bych, že je to méně.
Na kritizované tři tečky jsem narazil v méně než 4 % případů. Častěji je můžeme vidět ve vyhrocenějších částech debat. U uvážených příspěvků jsou velmi vzácné. Je otázkou, zda pozastavení se a zamyšlení se nad nadpisem nemůže mít pozitivní vliv na kultivaci diskuse.

30.1.2019 17:43:52