VIP bazar

Ať to máme na jednom místě, otázky k VIP bazaru prosím tady.
INFO:
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/bazar-zakladni-informace-5158/ - bazar obecně
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/kategorie-uzivatelskych-uctu-5157/ - o účtech a jejich možnostech
https://www.zatrolene-hry.cz/nastaveni/phone/ - ověření telefonu
19.11.2018 10:53:20 | Upraveno autorem (porovnej)

otázka
1. Když nemám VIP ,bude mi hlídač posílat oznámení o aukcích z wishlistu které jsou pouze VIP ?

P.S. Kdo bude zakládat VIP aukce,když bude mít menší počet potenciálních kupců?

19.11.2018 11:20:38

druhá otázka
Ty dva články od Zeuse o VIP mají datum 21.10. Ale ještě jsem je nikde neviděl na ZH nebo je to novinka ?

19.11.2018 11:30:26

bastacka
Tu ma napada len, ze ked budes kupovat z VIP, mas vasciu istotu, ked budes predavat, mas vacsiu istotu ze kupis s vacsou istotou bez podvodu, napriklad ze mozes poslat peniaze na ucet. Nic viac ma nenapada.

19.11.2018 11:31:39

Magor
To chápu,že je to kvuli větší ochraně bazaru.
Ale já třeba ještě před 10min. netušil ,že nějaký VIP ůčet existuje.

19.11.2018 11:35:55

VIP
otázka od Bastacky č. 1 mě taky zajímá.

VIP budu (ač nerad) registrovat jen ve chvíli, kdy se mi ve VIP inzerátech ukáže něco, co bych fakt chtěl, protože obecně nemám rád ověřování tel. čísel ať je to kdekoliv, protože dřív nebo později někdo zavolá s nabídkou, kterou přece nemužu odmítnout :)

Každopádně palec za to, že inzeráty jsou v bazaru najednou a dá se vyhledávat filtrovat tak, jako předtím (že někoho nenapadlo udělat samostatně bazary VIP a Normální)

19.11.2018 11:45:26

Bastacka
to netusil nikdo, ale to tak byva, ze o novince nikdo nevi, dokud se nepusti do sveta. To ze ty clanky maji stary datum znamena jen to, ze je zeus vytvoril pred par tydny, nez se to imho aktivovalo.
___
redaktor Deskofobie

19.11.2018 11:48:08

mindlesSheep
Jsem z toho zmaten, asi jako ostatní.
Takže zásadní otázky na admina (některé už tu zazněly):
Jak poznám, zda je inzerát VIP nebo ne? Jako pokročilý uvidím i VIP inzeráty? Je bazar rozdělen (vypadá to, že ne)?
Budou mi chodit i notifikace na VIP inzeráty?

A pár hypotetických - když prodávám, co mě motivuje k tomu, abych to dal jako VIP?
Proč došlo k rozdělení? Jaký to má smysl?

19.11.2018 12:28:51

re
edit:

Zatím ze zúčastněného pozorování:
D: Jak poznám, zda je inzerát VIP nebo ne?
O: VIP inzeráty jsou označeny visačkou VIP.

D: Jako pokročilý uvidím i VIP inzeráty?
O: Ano.

D: Je bazar rozdělen?
O: Záleží, jak si to nastavíš - nahoře máš možnost volby.

D: Budou mi chodit i notifikace na VIP inzeráty?
O: Notifikace budou chodit jako vždy.

19.11.2018 12:34:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Duirin
edit: Pelly byl rychlejší, tak jen ukázkový odkaz na hru VIP:
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/?currency=-1&type=-1&safetrade=-1&level=1&order=end

19.11.2018 12:35:21 | Upraveno autorem (porovnej)

...
VIP/holota nemá na wishlist vliv, budou chodit notifikace jako vždy.

noob: jj, jeden sem tam dal na vyzkoušení :)

edit: je to novinka, ale příslušná místa ZH byly upraveny s (velkým) předstihem

19.11.2018 12:50:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Proč zase tak složitě?
Nestačilo by, kdyby inzerující nově musel mít ověřený telefon? Jednoduchá (na vývoj) a pro uživatele srozumitelná podmínka. (Ověření telefonu nakupujícího není zárukou, že prodávající peníze dostane.)

A když už, proč jste nevyužili stávající systém udělování hodnocení? Ten měl přece sloužit k témuž účelu – spolehlivosti účastníka aukce.
Tady se zavádí další sekce bazaru, další podmínky filtrování, další úroveň přihlášených uživatelů (první jsou body, druhou je otazníčky/jedničky až králové, třetí je moderátor / běžný uživatel, čtvrtou hodnocení v bazaru a pátou máme VIP/neVIP bazar). A aby to vůbec někdo z pravidelných návštěvníků pochopil, musejí se vydat hned dva články.
Případně proč se to nepropojilo se SafeTradem?

19.11.2018 14:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Spousta uživatelů řeší účty založené jen aby si někdo přihodil a to že pak nekomunikují, lidem visí hry co by chtěli prodat, ale zbytečně čekají jestli se náhodou takové mrtvé účty rozhodnou přihlásit nebo ne. Nebo prodávající co ani nepředstírají že je tankují nějaká základní pravidla aukcí (dost oblíbené je "smaž mi prosím inzerát, vystavil jsem sice aukci, ale prodal jsem to jinde"). Existuje pár uživatelů co si přihazuje na vlastní aukce (při podezření na toto chování prosím napsat!) aby vyšroubovali cenu. Tak přibyla možnost se tady tomu plošně vyhnout, protože je na to dost stížností a lidem to vadí. Systém hodnocení uživatelů tady toto bohužel neřeší, ač by měl.
Nic víc, nic míň. Je to na vůli uživatelů.

19.11.2018 15:42:55

Dotaz
Hele, když si jednou nechám ověřit číslo a dostanu VIP účet (když třeba budu chtít přihazovat na VIP aukci), budou od té doby všechny moje dražby taky VIP prokleté? Nebo má VIP uživatel možnosti si při zadávání nové dražby zvolit VIP/neVIP?

19.11.2018 15:46:15

...
Při zakládání aukce máš možnost si zvolit kategorii, takže jestli se prokleješ nebo ne je na tobě.

19.11.2018 15:47:49

Re: …
Možná jsem něco zásadního přehlédl, ale nerozumím tomu, jak „ověření“ telefonního čísla řeší některý z těch problémů, které jsi zmínil.

Zvážili jste, že ono VIP zvyšuje věrohodnost případného podvodníka? Akorát mu naletí víc lidí, kteří se budou naivně domnívat, že s ověřeným telefonem je prodejce důvěryhodnější. V loňském případu jste měli i číslo účtu, a stejně se nikdo nepochlubil, že peníze vymohl zpátky.

19.11.2018 16:33:53

...
To co píše jenikkozak mi zní docela logicky a věrohodně. Když už je tendence ověřování, co dát VIP třeba přes MojeID? Tam se ověřuje jak telefon, tak adresa bydliště atd. než zřídí účet a i když to pořád neznamená, že bude obchodovat dle pravidel, je to trochu komplexnější než telefon :)

19.11.2018 16:42:19

Neprehanel bych to
Podle mne nutnost vyplneni (unikatniho) emailu a nasledne telefonniho cisla je docela rozumna verifikace - nejen pro bazar, ale i hodnoceni her.
Prece jen to je zase o krok blize k odstraneni anonymity a tim takoveho toho "je mi to fuk", kdyz dostanu negativni hodnoceni, zalozim si prece snadno novy ucet, a nebo rovnou nekolik a budu si tam prihazovat zvesela...

A "inteligenta", ktery pri registraci klidne ukaze kradenou obcanku a pak tu "ukradne" hru za 1000Kc, stejne nezastavi nic...

Co bych docela rad uvital je indikace jestli "bezny inzerat" je vystaven VIP uzivatelem nebo nikoliv (protoze mam obavu ze tech VIP inzeratu ze zacatku tolik nebude - protoze by si tim lidi omezovali "cilovou" mnozinu lidi)...

19.11.2018 17:25:12

hmm
tiez by som z toho nerobil taku vedu ako vacsina.. podla mna je to dobry napad... urcite to eliminuje rozne fake ucty.. overovanie cez mobil je klasicke jednoduche zabezpecenie.. nie dokonale ale je..
robkin mal dobry postreh: ako clovek zisti vip uzivatela co nedal vip ucet?

19.11.2018 18:54:37

Kontrola prodávaného
Omlouvám se za off topic, ale věc, která mne tu štve daleko nejčastěji je, že ve hře po doručení něco chybí (a je třeba to řešit). Takže asi mnohem více než Úroveň bazaru VIP a ikonka "vip" by mne potěšila úroveň bazaru Zkontrolováno a hned na první pohled viditelná ikonka "zkontrolováno". Ale budu to brát jako to samé ;-).

Jinak mobil si klidně ověřím, ale pravda, a to se na mne nezlobte, neočekávám od toho velký přínos. Klidně bych byl třeba pro MojeID jak navrhuje Noob, protože to už mi skutečně přijde přínosné. Každopádně díky, za snahu zlepšovat!

19.11.2018 19:47:22 | Upraveno autorem (porovnej)

ehm
zadal jsem telefon v mezinárodním formátu a dostal jsem chybu: "Ups, hodnota v tomto políčky by měla být telefonní číslo (bez mezer, pomlček, ...) v mezinárodním formátu (tedy pro ČR s předčíslím +420)... Opravíš to, prosím?"
Zjevně mu vadily mezery oddělující skupiny číslic :)

19.11.2018 21:39:36

VIP bazar
Neco mi mozna unika - ale proc bych jako VIP uzivatel mel vystavit v bazaru hru jako VIP inzerat? Pak muzou nakupovat pouze VIP uzivatele, kterych je urcite mene, nez "vsech" a pravdepodobne prodam za mene penez, nez v obyc bazaru.

Hmm... ?

20.11.2018 08:38:09

VIP bazar
@Onas - asi je to myšlené tak, že chceš jenom "ověřené" kupující.

@VIP bazar - To ověřování přes telefon má IMHO zásadní vadu. Dneska je fakt levné koupit anonymní telefon. Ověření telefonu tedy rozhodně neřeší podvodníky, kteří sem jdou záměrně někoho okrást přes bazar. Ale je to alespoň něco.

Pro mě, jako pro kupujícího je naprosto zásadní jaké má prodejce hodnocení, případně tradesafe, pokud se jedná o nějaké horké nováčky.

Jako prodejce si s tím nelámu hlavu, pošlu dobírkou, nebo převod předem a nemusím nic řešit. V nejhorším mě to bude stát zhruba 100 Kč za poštovné, ale o hru nepřijdu. Udělím červené hodnocení a dám si o večeři míň.

20.11.2018 09:31:23

@peca007
Dostal jsi chybovou hlášku, jak má číslo být. Já bych okolo toho nic neřešil/neopravoval. Max tam přidat do nápovědy, jak má tvar přesně vypadat než programovat algoritmus, který bude vyžírat do brány použitelné číslo ze všech možných tvarů.
Já zadával myslím ve formátu "+420608XXXXXX" a v pořádku. Zadej to také tak a pohoda ;-).

Jinak s tím pohledem na složitost sehnání čísla pro ověření máš pravdu. Nic zásadního to celkově neřeší.

20.11.2018 10:02:50 | Upraveno autorem (porovnej)

...
robkin, stOKYi: Časem něco takového nejspíš bude.

20.11.2018 13:17:25

Proc se dostalo prave na tyto zmeny?
Jak vidno, tak se nezahali a produkuji se zmeny :) To je velmi chvalyhodne. Nejak ale nerozumim tomu, proc se zacalo zrovna s temito upravami. Zadal je nekdo? Ne ze bych to pravidelne sledoval, ale takoveto pozadavky jsem tu nevidel. Pred nekolika mesici jsem tu naopak sam otevrel tema Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse (https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/bazar-navrhy-na-zmeny-k-lepsimu-otazky-do-diskuse-17064/), kde jsem na nektere veci, co by bylo dobre resit, upozornil a s jinyma prisli ostatni. Bohuzel doposud se z nich, pokud vim, nerealizovalo vubec nic. Pravda, neco z toho byly i takove plane vystely do kru a ty smysluplnejsi se postupne skyrly pod nanosem balastu a premerovani pindiku, jak je tu kdo dlouho registrovany :) Dokonce jeden nejmenovany moderator (tehdy snad jeste bez pokryvky hlavy :) mi napsal do posty (cituji: "...na většinu tvých bodů se dá odpovědět jednou stejnou větou a to: Zatrolené Hry NEJSOU Aukro! Jestli by jsi chtěl změny o čem tam píšeš tak sis asi komunitní web spletl s aukční síní tipu Aukro." )

Kazdopadne co si slibujete od verifikace telefonem? Nemam s tim problem - kdyz to bude potreba, tak to udelam, ale nevidim v tom smysl. Kdyby to bylo systemovou soucasti registrace - OK. Ale kdyz vystavuju hry, tak to urcite nebudu davat jako VIP, protoze tim padem bych se ochudil o moznost prihozeni/koupeni tech co jsou treba jen kolemjdouci a pouziji ZH jednou jedinkrat prave na tento svuj soliterni nakup.

Nepamatuju si to presne, ale prijde mi, ze kdyz jsem se registroval, tak to po me chtelo taky overit email, coz jsem obratem udelal (asi jako kazdy), tak mi vlastne uchazi rozdil mezi uctem Zakladni vs Pokrocily. VIP na me pusobi uz od sve elitarske zkratky tak nejak divne a pokud to bude mozne, tak se tomuto clenstvi rad vyhnu :)

21.11.2018 15:46:11

Vybíráme z Bazaru

Etherfields KS + SG + Kittenburg
Etherfields KS + SG + Kittenburg
Akt. cena: 1850 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas