Videa ke hrám

To je sranda. Vytvářím videa ke hrám - jejich popisy a pak je chci vložit do profilu hry. A správci napíšou, cituji: "Vložení videa není vytvoření popisu." Nevím, ale mě přijde, že popis je pořád popis, ať už hru popisuji pomoci psaného textu, nebo pomocí videa a audia. Navíc, jednou vložení videa schválí, viz: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sid-meier-s-civilization-deskova-hra-1513/ a v jiném případě neschválí. A ještě cituji, že prý: "Ne každý má možnost přistupovat na Youtube.." Tak to jsem se opravdu rozchechtal. No nic, posuďte sami, zda se naše videa hodí nebo nehodí jako doplněk k popisu zboží, viz: http://www.youtube.com/playlist?list=PLE4003A4A2354E16C&feature=plcp

Zduřte
7.11.2012 16:57:13

BertiCzech
Zduř :)

Příjde mi to docela jako dobrý doplněk k textovým popisům, takže taky nevidím důvod proč to neschvalovat (snad jen nějaké komerční...nevím, neznám dění za oponou tohoto webu :) )

7.11.2012 18:11:42

PJ

Video není popis
Popis je popis. Pokud si rozkliknu popis hry a jediné, co uvidím, je "ERROR, stream could not be received", tak je to k prdu a akorát to hyzdí stránku. Nevím, co je tom k chechtání... Nehledě na to, že video zdržuje a otravuje hlukem okolí. Text přelétnu tiše za půl minuty, nemusím čekat na jeho načtení (pokud rovnou nemám adminem YT zablokované) - takže na mobilním zařízení je video taky spíš horší než běžný text.

Pokud je to k textovému popisu jako odkaz na nové okno s videem, případně jako videorecenze, beru. Reklama tam sice nepatrně je, ale nešť.
Nicméně celou záležitost jsem postoupil majiteli webu, který má poslední slovo a čeká se na jeho rozhodnutí, jak s videii nakládat.

PS: a ještě osobní názor ad BertiCzech, který nemá co dělat s tím, jestli a jak videa schvalovat: kamera ujde, ale buď naučte mluvit nebo si někoho s cvičeným hlasem najděte... jako školní cvičení dobrý, ale profi vypadá jinak. Ale jako homemade OK ;-)

7.11.2012 23:59:30

video
S kvalitou videa bohužel musím souhlasit s PJ. Mám z toho úplně stejný pocit. Koukal jsem se třeba na Pána prstenů a jsem z toho totálně zmaten. Během dvou minut a něco se tam toho člověk moc nedozví a ta taneční muzika k fantasy tematice je děsně iritující. Osobně bych raději preferoval stručný textový popis. Bez urážky.

8.11.2012 00:11:19

Sákryš
Ty vole, tak s tím školeným hlasem jste mě rozsekali. Pracuji totiž v divadle jako herec a poté, co jsem si přečetl ten příspěvek, tak asi půjdu dát výpověď. Při jednom nahrávání komentáře jsem sice měl rýmu, to je pravda, ale asi to není omluva :))

No nic, tak tam ty videa nedávejte. Mě to je fuk. Anebo to dejte do záložek, ne? Když je záložka fotky, může být i záložka videa.

Hraní zdar!!

8.11.2012 07:44:33

Školní cvičení nebo profi
To mě taky pobavilo. Samozřejmě nejsem kameraman ani režisér, na profi práci si najímáme lidi. Videa her dělám ve svém volném čase a nikdo mi za to neplatí. A zadarmo se profilook práce dělá dost blbě. Ale jsem zvědav na nějaké video od PJ pro srovnání, třeba se přiučím. Jo pardon, on vlastně nikdy žádné video neudělal. Nebo se pletu? :))

Zdar.

8.11.2012 07:50:13

OT
Omlouvám se za OT, ale nedá mi to. Mě úplně rozsekala věta "Pracuji v divadle jako herec ..." :D :D :D.

8.11.2012 08:36:06

PJ

Sákryš
Ty vole, s tím hercem jsi mě rozsekal, pane kolego. Já hraju už přes 9 let. Občas něco v rádiu nebo veřejné čtení. Samozřejmě je to všechno jen bokovka a koníček k hlavnímu povolání, abych neumřel hlady. Video třeba zde:
https://www.youtube.com/watch?v=8kYjXIQno-4&feature=youtube_gdata_player

Jinak nemá asi moc smysl se tu špičkovat, kdo je vetší šmírák. Ty videa nejsou zlý, ale podle mě pouze jako doplněk k textu. Bezesporu mají přidanou hodnotu v provázané vizuální infprmaci.

Ale jak.jsem říkal, čeká se na vyjádření admina a majitele. Klidně mu napiš sám. Ale ta nová záložkaasi nehrozí, protože by to byl čitelný zásah do layoutů webu, hodně práce a jenom kvůli jednomu uživateli...

8.11.2012 08:49:17

kren&PJ
Tedy... Nemohu se zbavit dojmu, že proti uživateli BertiCzech cíleně útočíte... Snažte se prosím o vzájemný respekt.

8.11.2012 08:51:54

PJ

zadarmo se profilook práce dělá dost blbě
Jak kdy a jak u koho.
Doporučuju např. nějaký překlad od krena nebo mortheho nebo třeba překlad ke Studené válce. A jestli chceš mluvit o filmu, tak si projdi pár oceněných studentských filmů na vimeu...

8.11.2012 08:56:17

BertiCzech
EDIT: Ehm, asi jsem vstal špatnou nohou a s horkou hlavou.

Zdar.

8.11.2012 09:01:22 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Zhan
To se Ti jen zdá. Viz druhý odstavec mého příspěvku v 8:49.

8.11.2012 09:02:56

to Zhan Shi
Já na nikoho cíleně neútočil. Mne celkem celá debata ohledně videa nechávala chladným. Kvalitu a účelnost ať posoudí jiní. Mne fakt jen rozesmála formulace "Pracuji v divadle jako herec". Připadlo mi to stejně absurdní jako bych řekl, že někdo pracuje na koncertě jako zpěvák. Já vždycky myslel, že se říká: "jsem herec" nebo "hraji v divadle". Postě a jednoduše mne jen ta absurdní formulace rozesmála. Asi byla ode mne chyba, že jsem to nedal do vlákna diskuze "Pobavilo mne", protože tady je na vtípky asi příliš vypjatá atmosféra.

8.11.2012 09:08:26

Dobré
To PJ
To video je dobré. Fajně jsem se pobavil.

Téma záložky
Myslím, že záložka "video" u profilu hry by určitě nebyla kvůli jednomu uživateli. Každý, kdo by našel zajímavé video na YT, by tam vložil odkaz.

To Havelock
Ty ses nám ale rozčertil.. Úplný bubák. Naštěstí PJ to chápe, protože je to fajn kluk! :))

8.11.2012 09:08:29

PJ
video je kouzelný, takový ze života

8.11.2012 09:16:47

all
Já jsem netrpělivě čekal, kdy se tu objeví známé firmy s názory, že to není dost profi a na úrovni. Jako kdyby snad tenhle web byl nějaký světový či co...

8.11.2012 09:17:17

PJ&kren
V pohodě, teď už je to v podstatě jedno, protože ironie střídá ironii (z obou stran) a kdo se v tom má vyznat, jak kdo co myslel.

8.11.2012 09:17:41

BertiCzech
Taky nevěřícně koukám, kde se to ve mě vzalo. Úplnej Belzebub, no. Stojím si akorát za tím, že je mi to vlastně fuk. :D

8.11.2012 09:26:06

to Zhan Shi
No ono je to tady časté, že když dvě strany debatují ohledně hodnocení nějaké konkrétní věci, tak do toho vstoupí někdo třetí, který nehodnotí předmět debaty, ale začne hodnotit způsob komunikace mezi těma dvěma a pak už je v tom totální guláš.

8.11.2012 10:17:32

OT: kren
Téma mě zajímá, ale protože sám vytvářím videa - přišlo mi nevhodné hodnotit. Ty jsi ale reagoval na BertiCzechovu větu "Pracuji v divadle jako herec ..." a dotyčnému jsi se vysmál hnedle třemi smajlíky, což jsem pochopil jako urážku a upozornil na to. Občas se stane, že to dotyčný tak nemyslel, omluví se a vše je v pořádku. Místo tohle ale asi sám dostanu trestnou lavici za znepřehledňování sofistikované debaty :-D

8.11.2012 10:40:38

videa
Náhodou mně se ty videa líbí. A jestli je to profi nebo ne. Celkem mi to přijde, že si s tím dal hodně práce. A taky je na to patřičně hrdý. Jinak by se s tím tady nechlubil. A když mu pak někdo řekne, že by to chtělo víc profi, tak to málokterej chlap se standardním egem neustojí. To je asi jako kdybych, čistě hypoteticky, někomu kdo má nahráno tisíc partií v 7 Wonders řekl, že je mimoň protože tohle a témhleto.

Rozhodně souhlasím s PJ, protože má víc bodů jak já, že video nenahradí psaný popis, ale jako přidaná hodnota je to báječné. Chápu, že asi Dius nechce tenhle web zahlcovat videem, když se mažou zprávy kvůli místu. Ale jako odkaz na youtube to jde. Takže určitě Bertíku pokračuj, protože mně se to líbí. Ale já jsem dost nenáročnej divák. Po večerech koukám na gumídky a se ženou na přátele.

Ale souhlasím s HawaiiCockem, že pána prstenů jsem nedokoukal, protože ta hudba je fakt otřesná. :) A bez zvuku to video není tak atraktivní.

8.11.2012 10:42:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

videá v popise
Ja som osobne za videá v popise, ale ako píše PJ - vo forme doplnku alebo odkazu.

Nie náhrady samotného popisu.

A čo sa týka spomínaných videí od Bertíčka (sorry no :), myslím, že sú lepším štandardom (keď porovnávam s ostatnými - najmä zahraničnými - produkciami).

Nechcite vidieť, čo stvára taký Calandale :-p

8.11.2012 10:45:28

Zvuk
Vyostřené diskuze to je moje!

Ten kousek videa co jsem viděl byl podle mých měřítek profi až na ten nešťastný zvuk.

Mohl bych se prosím přimluvit za hlasitější komentář, nebo tišší hudbu? Trochu jsem si připadal jako na hodině angličtiny, kdy jsem měli vypisovat texty písní..

8.11.2012 10:59:55

Zvuk u videa
Všem děkuji za podněty a připomínky. Zkusíme se zvukem něco udělat. Je fakt, že můj hlas není pro mikrofon úplně vhodný, na druhou stranu, kdybych poprosil kolegu z divadla, musel bych ho zase zaplatit. Ale jak píšu, zkusíme na zvuku zapracovat.

8.11.2012 11:26:37

PJ

BertiCzech
V rámci objektivity jsem si to pustil ještě jednou na kvalitních sluchátkách a problém je, že fakt nejsi dobře slyšet a navíc malinko polykáš konce slov (nebo to aspoň tak zní), osobně bych možná malinko ubral na výrazu. A bohužel hodně to shodil ten plný nos... Jinak s ničím jiným než se zvukem jsem problém neměl a nikdy jsem nic podobného ani netvrdil, kamera je fajn.

A jinak zaplatit kolegu? Tak to je síla. Když potřebujeme zahrát ve filmu, dabing nebo krátkej komentář, vždycky se najde někdo, kdo to někdy udělá za panáka, ale asi ne všude je tak dobrej kolektiv :-(

8.11.2012 12:39:01

Videa
Tak když jsem si prošel tuhle debatu, tak mě to vedlo ke shlédnutí videí. Nejdřív jsem koukal na Dixit, který mě moc nezaujal, ale potom jsem koukl ještě na AH a Civilizaci a tam to bylo mnohem lepší. U Dixitu mi přišel hlas až příliš monotónní a prostě nic moc. U AH a Civilizace už to bylo lepší. Moc se mi líbí interaktivní vybalování krabice a jako základní představení je to super. Nejsem expert na videa, zvuk ani nic podobnýho a mně se to teda líbilo. Akorát to je opravdu jenom jako prvotní seznámení a na podrobnosti si člověk stejně bude muset něco o hře přečíst. A ještě bych se přimlouval asi za změnu tý hudby na pozadí. Třeba u Dixitu se mi to nelíbilo vůbec, Civilizace a AH měly takový neutrální (ale kdyby se přidala tématická hudba - třeba u AH se něco tajemnýho úplně nabízí - tak by to podle mě zážitek vylepšilo). Jinak za mě teda dobrý.

8.11.2012 13:02:54

Vybíráme z Bazaru

Jak se trolí primcezny
Jak se trolí primcezny
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas