Spamy (?) - nové diskuse zahájené příspěvkem z Google překladače


Ahoj! Všimla jsem si, že se tu poslední dobou podezřele hojně rojí diskuse založené novými "uživateli", jejichž úvodní příspěvek je sice k tématu deskovek, ale zcela zjevně jde o strojový překlad z cizího jazyka. A když už se dotyčnému poštěstí, že tam lidé skutečně reagují, tak stejně nereaguje a nediskutuje zpátky.

Asi těžko si myslet, že si za posledních 14 oblíbili cizinci toto fórum natolik, že touží diskutovat s českými deskovkáři i přes jazykovou bariéru.

Co s takovou diskusí - je to spam? Bude se mazat? Mají se tyhle příspěvky hlásit adminovi? Vysvětlíte mi někdo, k čemu jsou komu takové příspěvky dobré (žádný odkaz na stránky v nich - minimálně zatím - nevidím, aby zvyšovaly návštěvnost jiných webů...), tak nějak nevím, co si o nich myslet. :D

Viz např.:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/kodexy-28439/
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/jmena-psu-na-tema-deskovych-her-28438/
22.4.2021 10:52:49

Proto máme u příspěvků tlačítko akce, kde je možné příspěvek nahlásit.

Vlákno s kodexy jsem už zamkl (ani ne tak pro podezření na spambota, jako kvůli špatnému zařazení).
Druhé vlákno zatím sledujeme.

Víme o nich díky tomu, že je nahlásil jiný uživatel.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.4.2021 11:02:16

Ty, kterymi to zacalo, byly po case editovane a odkaz se tam objevil...

22.4.2021 11:03:27

Ty, kterými to začalo jsou už taky smazané a účty zablokované.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.4.2021 11:10:22


Dobře, díky. :)

22.4.2021 11:21:58

A smazány i tyhle dvě vlákna. Zablokovány oba účty.

Ještě zareaguji na Bandyho příspěvek ve smazaném spambotím vlákně – zdi proti spambotům jsou nastavené. Čas od času, ale nějaký spambot přes ty zdi pronikne. Je to neustálý závod ve zbrojení...
Tyto současné akce jsou opravdu velmi sofistikované. Zcela upřímně jsme přemýšleli nad jejich legitimitou i my, natož automatická ochrana.
Snad něco brzy vymyslíme.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.4.2021 11:32:16

Já bych jen dodal, že samozřejmě spoustu triků, jak boty blokovat máme, až doteď fungují vcelku dobře. Ale semo tamo se objeví bot, který se přes ně dostane. A je to pak otázka času, peněz a případně opruzu pro skutečné uživatele.

Třeba to, že jsme zavřeli diskusní fóra pouze pro přihlášené uživatele byl již krok, který komplikuje pokec i lidem. Pak jsme ještě více přitvrdili a teď mohou diskutovat pouze uživatelé s ověřenou emailovou adresou (kliknou na odkaz v zaslaném emailu). A mohli bychom jít dál, ale popravdě už se mi v házení klacků pod nohy lidem dále zacházet nechce.

Ještě bych dodal, že teď se podle mnohých indicií zdá, že jde stále o toho jednoho bota, který si mění emailové adresy.

Takže bych prozatím poprosil, když na takovou zprávu narazíte, nahlašte ji systémem adminům a mi se o to věřím v rozumném čase postaráme. Díky...

22.4.2021 11:41:06

Vybíráme z Bazaru

Zátoka Obchodníků - komplet (nabarvené, vč. obalů)
Zátoka Obchodníků - komplet (nabarvené, vč. obalů)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas