Slovníček zkratek a pojmů

Ahoj, už několikrát jsem narazil na dotazy hráčů, co znamenají určité pojmy či zkratky, týkající se her. A delší dobu mám v hlavě nápad, zda by bylo možno zde na ZH (vidíte?) vytvořit slovníček pojmů a zkratek, jako je CDG, LCG, GMT, P500, Filler, Euro, Wishlist...
Napadá vás, jakou formou by byl nejlepší? Zda jako různá vlákna v diskuzi (složité hledání), nebo nahoře v zeleném menu jako samostatná stránka? Kdo by za něj zodpovídal a kdo by vkládal nové pojmy? Nejlépe by bylo asi je abecedně řadit.
Nevím zda by tam bylo vhodné dávat zkratky her (LOtR, EotS), to si myslím že není tak důležité, navíc tyto zkratky se nejčastěji vyskytují v diskuzi k té konkrétní hře.
Myslím že by to byl krok k nováčkům, opravdu se přiznám sám, že mi některé pojmy i zkratky ještě unikají.
Co si o tom myslíte?
21.3.2012 11:41:16

Skvělý nápad !!!
Obrať se na Dia. Doufám, že ten nápad díky jeho snadné realizaci nezapadne v propadlišti dějin, jako jiné dobré nápady.
Mohlo by se to nazývat Tropedie nebo Trolpedie ;D.

21.3.2012 11:54:35

super nápad...
Navrhuji to udělat jako článek v sekci Články, kterou výhledově chci změnit na něco jako Encyklopedie...

Neměl by pak být ani problém tento článek doplňovat (zatím trochu přes ruku, ale půjde to).

Odkaz na tento článek bych pak přidal třeba i do zápatí stránky mezi důležitější stránky...

21.3.2012 12:15:53

Skvěle
Báječné. Jak začneme tyto pojmy sbírat? Nahodíme nějaký základ a pak budou lidi přes zprávy přidávat další pojmy, které někdo upraví a do seznamu přidá?
Příklad pojmu či zkratky:

CDG = card-driven game - hra řízená kartami - jedná se o mechanizmus hry, kdy hlavní děje a události jsou určovány kartami, které si hráči dobírají z balíčků nebo je hrají z ruky. Typickým představitelem této hry je Twilight Struggle (link na hru) a hra XXXX (link na hru)

GMT = jeden z nejznámějších vydavatelů her, které se vyznačují svou komplexností a historickou přesností. Založena byla roku ... a její sídlo je v .... Jejich nejznámější hrou je XXX (link na hru)

Jsou to jen příklady, nebijte mě po hlavě :-)

Snažil bych se u co nejvíce pojmů použít příklad právě hry, která se této zkratky týká (pokud to jde).

21.3.2012 12:30:48

som

palec nahoru
za dobrý nápad!

21.3.2012 12:31:41

Slovník
Skvělé. Totéž napadlo někdy ze začátku roku mě a než jsem se dostal k PC, už to zapadlo... Metály pro Vencu!

Nicméně: Myslel jsem na to právě proto, že některým pojmům stále nerozumím (a upřimně řečeno to vnímám trochu jako nabubřelost, házet kolem sebe v diskusích různými fillery a kingmakingy a zkratkami, to je pak jak v právnické kanceláři nebo na schůzce menydžrů), čili by to mělo obsahovat dotazovou složku, kde se nevzdělanci mohou přiučit hernímu argotu.

21.3.2012 14:45:14

herní argot
Paráda, já jsem taky rozhodně pro Trolpedii:-) Už od začátku registrace zde narážím na různé ty herní termíny a ne všem rozumím. Co je eurovka a AT hra už jsem vyčetla ze skvělého článku, semtam mi z kontextu docvakne význam nějakého slovíčka, či mi něco vysvětlí syn, kterému angličtina není cizí (např. wishlist).
Ale v diskuzích se se to spešl slovíčky jen hemží a mě štve, že jim nerozumím. A vnímám to stejně jako píše Bacil v 2. odstavci.

21.3.2012 15:03:16

Vybíráme z Bazaru

Space Race
Space Race
Akt. cena: 38 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas