Slovní hodnocení her konkrétního hráče

Dnes se můžu podívat na sbírku her kteréhokoli hráče. Tam pak vidím, kolika hvězdičkami kterou hru hodnotil. Co kdyby ty hvězdičky byly klikací a na klik by se mi zobrazilo i slovní hodnocení příslušného hráče?

Už několikrát se mi stalo, že si najdu hráče, který má "podobný" vkus jako já a tak by mě zajímalo, co se mu na té které hře líbí/nelíbí. Zatím jsem nepřišel na to, jak to udělat jinak, než prolézat hru po hře a v jejím hodnocení hledat mezi hromadou příspěvků ten od příslušného hráče.
31.7.2012 07:13:23

cartas
Slovní hodnocení hry funguje, ale je pouze dobrovolné. Najdeš ho když klikneš na hodnoceno x krát hned za hvězdičkama celkové hodnocení.

31.7.2012 08:46:30

Parxel
Ano, ale cartas měl nejspíš na mysli přibližně takovou situaci: prohlíží si profil (seznam her) některého hráče, a zajímalo by ho, jak tento hráč případně slovně komentoval určitou hru (v profilu vidí jen hvězdičky). Aby to zjistil, musí otevřít nové okno s hrou, rozkliknout všechna hodnocení (jak píšeš) a najít hodnocení toho konkrétního hráče. Přičemž, jak poznamenává cartas, by bylo pohodlnější, kdyby se toto slovní hodnocení (existuje-li) mohlo zobrazit přímo v profilu daného hráče, např. najetím kurzorem na hvězdičky u jeho her, nebo rozkliknutím nějakého tlačítka.

Myslím, že je to dobrý nápad. Jen je docela možné, že zavedení takové maličkosti by dalo docela hodně práce, do toho už nevidím.

31.7.2012 09:11:52

Parxel, J.J.
Myslel jsem to přesně tak, jak píše J.J.

Netuším jaká je architektura ZH, ale pokud je jen trošku rozumná, neměl by to být podle mě žádný problém udělat. Vždyť na té stránce vidím počet hvězdiček, tj. přesně to hodnocení, ke kterému chci vidět i slovní doplnění...

Teď jde jen o to, zda to bude uznáno za uděláníhodné :)
Já při svém brouzdání po ZH bych to rozhodně uvítal, toť vše.

31.7.2012 09:23:21

hodnocení v profilu
A když jsme u toho, přidám ještě jednu poznámku, která se tu už také kdysi objevila. Chybí mi, že v profilu hráče nevidím hodnocení u všech her, kterým ho udělil. Vidím jen hodnocení her, které vlastní.

31.7.2012 09:25:02

cartas
Já osobně bych hodnocení k těm hrám už zpětně asi nedopisoval, ale pokud jsem některou hru slovně hodnotil a mám ji zároveň v seznamu her, tak by tam mohl být pouze link, který by zobrazil slovní komentář toho dané hráče, což by nemuselo být tak obtížné.

31.7.2012 09:29:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel, J.J.
Hodnocení i těch her, které nevlastním by bylo taky super. Napadá mě, že by to šlo sfouknout dohromady i s mým původním požadavkem a to třeba takhle:

Přidat novou záložku do profilu:
1) Sbírka her (ta už existuje)
2) WishList (taky existuje)
3) "Mnou hodnocené hry" - tady by mohly buď jenom hry, které nejsou na předchozích dvou záložkách a nebo klidně i včetně nich. Pak by zde místo popisu hry mohlo být přímo uživatelovo slovní hodnocení (pokud ho zadal) no a pak hvězdičkové hodnocení.

Dvě mouchy jednou ranou? :)

Berte to jen jako momentální nápad. Celé toto téma jsem založil proto, že mi prostě víc řekne slovní hodnocení než nějaký počet hvězdiček.

31.7.2012 14:15:14

cartas
To co píšeš je fajn. Taky jsem se rozhodl nedávat hvězdy, protože když už hodnotit hru tak tam napsat co je ok a proč baví nebo naopak.

Já bych ještě dodal možnost, že by se mohlo hodnotit slovně bez zvolení počtu hvězdiček. Teď je to bohužel tak, že abys hodnotil musíš dát hvězdy, což mě nevyhovuje.

31.7.2012 15:40:58

Zajímavý nápad...
Píšu si :-) Udělám to asi trošku jinak, ale bude to fungovat skoro stejně.

Díky za tip...

31.7.2012 17:23:55

Zeus
Tak to jsem rád, že se to chytlo. Jen čistě ze zvědavosti (ne, že bych to urgoval) - kdy to máš cca v plánu? Jsem tu relativně nový, tak nemám tucha, za jak dlouho se bohem posvěcený nápad realizuje...

31.7.2012 21:36:02

ad cartas
Ondro to má v TODO liste už pekne dlho :) a z času na čas to tu niekto zas vytiahne na svetlo sveta :)...

1.8.2012 10:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

ad slovní hodnocení versus hvězdičky
Já bych osobně nesrovnával význam slovního hodnocení s významem hvězdiček. Každé je úplně o něčem jiném. Hvězdičky používám pro rychlou orientaci a pokud už mne hra víc zajímá, tak si přečtu slovní hodnocení. Nicméně ať už počet hvězdiček nebo slovní hodnocení má význam jen v případě, že hru hodnotilo hodně hráčů. Pokud je u hvězdiček informace "hodnoceno 3x", tak se hodnocením nemá smysl ani zabývat. Jestliže je tam ale "hodnoceno 120x", tak je vypovídací hodnota i hvězdiček celkem velká.

1.8.2012 10:20:00

PJ

Jsem pro...
...vzhledem k tomu, že hvězdičky jsou kravina a nic nevypovídají (teď se neobouvám do Zatrolenek, ale stejně to vidím třeba na databaziknih, csfd, apod.)

1.8.2012 12:25:00

ad hvězdičky jako kravina ...
... nesouhlasím. Nevypovídají sice o kvalitě hry ale vypovídají o tom jak je daná hra přijímána větším počtem lidí.

1.8.2012 13:33:43

PJ

kren
Což o ničem nevypovídá ;-)

1.8.2012 13:55:37

hodnocení
Co se týká hodnocení, tak jsem zjistil, že je nejlepší si najít někoho, kdo hodnotí stejné hry podobně jako já, pak maj hvězdičky smysl.

1.8.2012 14:00:37

Hvězdičky
PJ "Což o ničem nevypovídá ;-)"

Stejně jako to co o hře napíše nějaký člověk ve slovním hodnocení ;)

K hvězdičkám

Hvězdičky jsou pro obecnou představu naprosto dostačující, jediné jejich mínus je, že často hru hodnotilo jen minimum lidí.

1.8.2012 14:03:04

DD

BGG
Tak BGG ma taky system hvezdicek a myslim si ze tam o hre vypovida hodne.
Maji to udelane Bayesovym prumerem.

1.8.2012 14:04:32

hodnoceni
tak ja ty hvezdicky i slovni hodnoceni beru hlavne jako nazor toho ci onoho cloveka ci skupiny hracu. Nakolik je kdo vezme za sve je uz na kazdem jednotlivci. Mohu si najit skupinu hracu, jejiz nazor mi je blizky a pka s ridim jejich hodnocenim. Stejne tak muze byt skupina hracu, ktere se bude libit hra, ktera me absolutne ne, hra bude mit 9/10 prumerem. Takze smerodatnost nebo vypovidajici schopnost asi neni to prave slovo.

1.8.2012 14:13:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to PJ
... Což o ničem nevypovídá ;-)
Nemáš pravdu. Například pro mne je to jisté měřítko, když beru na nějakou akci hry, tak které vezmu. Hra se mě osobně může líbit, ale jestli ji nebude nikdo chtít hrát, tak ji brát nebudu.

1.8.2012 14:31:52

jarmuk + Ringo
Moje slova :-) Je to o tom obhlednout hráče kteří mají stejný vkus jako ty. Pak už můžou pomoci hvězdy i slovní hodnocení od těchto hráčů. I když pro mě je lepší, když někdo napíše proč je to dobré a co se mu na tom líbí než když tam loupne 5 hvězd :-)

1.8.2012 14:38:19

PJ

Hvězdičky
Odvolávám, máte pravdu, vypovídá to do jisté míry o popularitě. Ale mně byly žebříšky popularity a módní trendy dycky dosti buřt...

Už několikrát se mi stalo, že masově kladně přijímaná a populární hra měla u mých herních skupin ohlas propadáku a naopak.

Co se slovního hodnocení týče, zdá se mi nepochopitelný až [zbytečná_a_potenciálně_urážlivá_invektiva_která_je_trošku_za_hranou] názor, že nic nevypovídá. Minimálně vypovídá to, co o něm hodnotitel napsal. Je pak na mně, jak moc tomu budu věřit. Ale na rozdíl od hvězdiček je tam čas od času docela kloudný postřeh či argument PROČ. Hvězdičky říkají pouze PROTO.

1.8.2012 15:40:58 | Upraveno autorem (porovnej)

to PJ ad přitroublý ...
Já bych byl s takovým urážlivým hodnocením opatrný. Pro tebe je přitroublý názor někoho jiného, pro někoho jiného může být přitroublý tvůj názor na statistiku popularity. Asi bychom se měli trošku mírnit v pejorativním hodnocení něčích názorů. Obzvláště od tebe jako od moderátora je to trošku za hranou.

1.8.2012 15:57:22

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace - City domes
Mars: Teraformace - City domes
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas