Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Dívám se teď do profilu a
není mi úplně jasno, proč tyto dvě fotky byly neschvalené:

5.2.2020: Psi zivot: zavody v ocuravani muzou zacit (zamítnul: Špatňák)
https://www.zatrolene-hry.cz/upload/foto/51134.jpg
Komentář: Ahoj. Prosím tě abych to mohl schválit jako hraní, tak bych potřeboval, ať se na tom plánu něco děje.

5.2.2020: Psi zivot: V tomto dilu opet vyhral komisar Rex ehm Max (zamítnul: Špatňák)
https://www.zatrolene-hry.cz/upload/foto/51135.jpg
Komentář: Ahoj. Prosím tě abych to mohl schválit jako hraní, tak bych potřeboval, ať se na tom plánu něco děje.

Jedna je focená před začátkem hry a druhá po vítězství Rexe ve hře

Když otevřu v podstatě cokoli, co neznám, tak se mi to může jevit, že se tam nic neděje. Třeba:
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21727.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21728.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/1719/23345.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4329/24241.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/3700/26896.jpg
Atd.

Pokud existuje nějaké posuzující hledisko, prosím o jeho odtajnění nebo vysvětleni v čem je podle obrazkového admina ten signifikantní rozdíl.
Sice už to nebudu moc přefotit, protože Psí život změnil majitele, ale třeba mi to pomůže, abych se v budoucnu vyhnul chybám.
Děkuji.

14.2.2020 15:12:42

Artcore
Nevidím Špatňákovi do hlavy, ale na té první fotce nevidím žádné komponenty na plánu, takže chápu, že má pocit, že to není vyfocené hraní, ale jen plán. Na té druhé se musím hodně soustředit, abych našel jednu figurku psa a to je vše.

Z mého pohledu to má dva důvody: 1) hra je fakt hodně strakatá, a 2) máš tam příšerné světlo. Pokud tyhle dvě věci zkombinuješ, je to průšvih. Pokud by byla hra nasvícená tak, jako tebou zmiňovaný poslední obrázk, možná by tam šlo i něco vidět a Špatňák by ti to - třeba - schválil (minimálně tu druhou fotku).

Obrázky, které uvádíš pro srovnání - u prvních dvou s tebou souhlasím, tam mi to přijde jen jako setup (ale neznám titulek a kategorii fotky, protože odkaz vede přímo na jpg soubor, takže možná jsou na ZH oprávněně). U těch ostatních jsou už i komponenty na plánu, takže za předpokladu, že se bavíme o fotkách a ne videích, už to asi "živější" být nemůže.

Toť moje stanovisko.

14.2.2020 16:05:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Artcore
Díky Kewovi za vysvětlení. V podstatě to shrnul správně.

Ty dva první odkazy neumím rozklíčovat. Z jaké jsou hry prosím tě? Protože pokud jsou oba zařazeny jako "hraní", tak je to moje chyba a musím ji napravit.
Zbývající 3 mají nějakou aktivitu na plánu a proto mohou být (a snad i jsou) v kategorii hraní.
U těch tvých fotek jsem se fakt snažil a v zásadě jsem našel jen prázdný plán. Jako plán bych fotku klidně i schválil a ochotně nahradil tu mou, nicméně (a neber prosím nijak zle), kvalita by musela být přeci jen lepší. Nejen, že bych rád viděl celý plán, ale i v lepším světle.

14.2.2020 21:14:21

Primarne mi prijde divne,
ze se k dotazu na konkretniho cloveka (obrazkového admina) vyjadruje nekdo jiny, kdo s tim vlastne nema nic spolecneho...

Ad Spatnak - ja ty odkazy neumim taky roklicovat (ZH as designed) - vybral jsem nahodne nekolik fotek, co jsi postoval ty, takze je mi divne, ze nevis, co se tam hraje...

Prestoze se divam, ze mas u Psiho zivota hafo fotek, tak si ho asi nikdy prakticky nehral, protoze jinak bys videl ty rozdily - kosti, antousek, ocurane sloupy, odchytova stanice, atd.
Kazdopadne nevadi.

Co jsem si z odpovedi odnesl:
Aby fotka byla publikovatelna v kategorii hrani, neni dulezite, aby se tam neco delo, musi na ni byt aspon jedna chlupata ruka, nesmi byt pribleskovana, ale to ze je rozmazana nevadi.
Dekuji

Dobre svetlo a spoustu kvalitnich prispevku

18.2.2020 11:19:40

Artcore
Pokud nepíšeš Špatňákovi soukromou zprávu, ale veřejně sem na fórum, nemůže odpovědět kdokoli? To, jestli si z té odpovědi něco vezmeš, je druhá věc. Ale pokud si chceš se Špatňákem psát soukromě, možnosti pro to máš.

Nebo se mám začít rozčilovat, že chceš odpověď pouze od Špatňáka, ale plevelíš tím obecné fórum? ;)

18.2.2020 11:37:48

2 Potrefena husa
Viz nazev vlakna a uvodni prispevek obrazkoveho admina :)

18.2.2020 11:46:31

.
Nechápu, proč mě oslovuješ jako "potrefená husa", když bylo jasné, o kom mluvíš ;)

Každopádně "Alternativně piště SZ." A jak říkám, je to obecné fórum.

18.2.2020 11:49:22

Nahravani fotek

Nesouvisi to primo se spatnakem ale tak nejakmcitim ze by mozna mohl nejvice zatllacit u dia.

Jde o to ze by bylo fajn kdyby se dali nahravat fotky primo z mobili, ( hadam ze z androifdu by to slo ) ale u iphonu ZH sice nabidnou vyber fota z galerie ale dale to zahlasi neplatny soubor.

22.2.2020 00:42:33

paladin91
A máš to JPG? Po novom ukladajú iphony fotky do HEIC...

22.2.2020 08:47:03

iPhone
Zkus prosím, jestli opravdu nemáš jiný typ souboru. Protože ZH vezmou jen jpg. Pokud by tohle bylo OK, tak se určitě ozvi a zkusím protlačit. Nic neslibuji, ale zkusím.

22.2.2020 23:29:16

Artcore
Zbytečně se čílíš. Kew ti odpověděl dřív, takže bys měl být spíš rád, že na odpověď nečekáš. Navíc se s Kewem léta osobně známe a na téma, jak a co na ZH má/nemá být jsme hodiny debatovali. Jeho odhad situace byl proto velmi správný.

Fotografií na ZH jsem nahrál tuny a velmi často, že hry, kterou jsem nikdy nehrál a nemám to ani v plánu. Prostě pokud vidím, že u ní není obsah a přitom si ji mohu někde půjčit, tak prostě napravím situaci. Pak se opravdu může lehce stát, že nepoznám třeba i svou vlastní tvorbu. ;)

Psí život jsme hrál jednou. Nicméně pokud se dívám na fotku a prostě hned na první dobrou nepoznám, že se jedná o živé hraní, tak to svědčí spíše o fotografii, než o pozorovateli. Zvláště ve hře, kde jsou poměrně velké, barevné figurky psů. Ty tam mají být vidět okamžitě. Ne až po hledání, jak psal Kew.

Omlouvám se ti, že jsem tě předchozí odpovědí mystifikoval. Odnesl sis totiž nesprávnou informaci. Hraní má zachycovat hraní. Pokud možno žádné chlupaté ruce, oběd hráčů, hráče samotné (jednak GDPR panika, dále také také to, že zbytečně kradou prostor hře jako takové).

22.2.2020 23:36:35

Příspěvky
Zkusil jsem ještě dohledat fotografie:

https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21727.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21728.jpg
Hyperborea - kategorie herní plán
Jde o fotografii sestaveného herního plánu, takže je zařazena správně. Hru jsem sice hrál, nicméně zapomněl nafotit. Tudíž tady nemáme co porovnávat.

https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/1719/23345.jpg
20.století - kategorie hraní
Na plánu je rozjeté počítadlo bodů, z cca. 50% jsou zakrytá pole pro jednotlivé dílky, hráči mají své figurky na plánu. Co si vzpomínám, víc tam toho nenacpeš.

https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4329/24241.jpg
Mahé - kategorie hraní
Výběr této fotky není úplně optimální. Předchází ji jiná fotografie, kde je vidět 7 želviček hráčů. Plus zahrané karty a kostka. Víc v celé hře není, takže víc jsem ani vyfotit nemohl. Tebou vybraná fotografie je pak už detail, focený hluboko v noci, mobilem. Nemá demonstrovat celé hraní, ale jen naskládání želviček na sobě. Není optimální, nicméně lepší zatím nikdo nenahrál.

https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/3700/26896.jpg
Vikings: Warriors of the North - hraní
Na hracím plánu jsou celkem 4 malé plastové loďky. Hra je na komponenty poměrně chudá. V rohu jsou markantní jen zahrané karty. Když se podíváš, tak okolo plánu jsou hráčské desky a víc vytáhnout opravdu nejde.
Když porovnám třeba s tvým Psím životem, tak okolí chybí. Žádné hráčské desky atp.

22.2.2020 23:53:57

SpatNak
V podstate bych mohl kazdou fotku obhajovat stejne jako ty (obzvlast tvoje univerzalni: nicméně lepší zatím nikdo nenahrál by mohl pouzit v podstate kdokoli v jakemkoli pripade :) )

Ale jak je patrne i z historie tohoto vlakna: Quod licet Iovi, non licet bovi :)

26.2.2020 15:17:08

@Artcore
Muj nazor, ktery muzes brat jako navrh na zlepseni Tvych fotek. Divam se na ty dve, ktere Ti byly zamitnuty.

Cely problem tkvi v tom, ze tam mas spatne svetlo. Vim, ze se s tim casto neda moc delat (aka clovek hraje pozde vecer), nicmene to je proste udel foceni. Tim, ze je spatne osvetleni, tak jsi, rekl bych, zapnul blesk nebo prisviceni. Ale z toho plyne prave ta potiz, proc je ta fotka neprehledna. Kompletne se totiz ztratily stiny figurek, a tak diky uhlu a smeru foceni vypadaji jako soucast planu. Psi zivot neznam, ale kdybych se nepodival do galerie, tak z Tvoji fotky jsem si myslel, ze auto je take vytistene na hernim planu. A psa bych prehledl, kdybych si neprectetl mistni komentare.

Moje doporuceni. Idealne si hru nasvit, treba si prines lampu a postav ji vedle hry nebo nekoho pozadej, at ti podrzi svetlo, ale tak, abys nemel odlesk do fotaku. Kazdopadne tak figurky budou vrhat stiny, ktere budou viditelne, coz vyrazne zlepsuje prehlednost na planu typu Psiho zivota, kde je iluze 3D budov. Zkus bez blesku. Kdyz to bez blesku nepujde, tak bez bud do vetsiho detailu - ale tak, ze si zoomnes detail, ne ze das fotak bliz, protoze to by udelalo mega odlesk - nebo jako celek hru vyfot z takoveho smeru, ze figurky budou mit jiny smer nez je zdanlivy smer budov vytistenych na planu a zaroven zmensi uhel, tzn. nefot shora, ale vic z boku. Udelej fotek vic, abys mohl vybrat tu nejlip zaostrenou a nejmin rozmazanou. Kdyz fotis s prisvicenim/bleskem, pohraj si v pocitaci s barvami, vetsinou i obycejny software zvladne veci jako vyvazeni bile, fotka bude vypadat lip.

26.2.2020 16:08:14

Artcore
A v tom se právě úplně neshodneme. Já své fotky neobhajuji. Když napíšu, že lepší fotky zatím nikdo nenahrál, tak tím opravdu myslím jen to, že zatím lepší fotky nikdo nenahrál. Velmi rychle a ochotně smažu své obrázky, abych je nahradil tvorbou jiného uživatele. Pokud jsi procházel mé příspěvky, tak jsi určitě sám našel nemalý počet, kde doslova žádám uživatele, aby nahráli kvalitnější verzi. A naštěstí se tak i děje. Můj hrubý odhad je, že jsem přišel tak dobře o 400-600 bodů a jsem za to upřímně rád, protože to znamená, že galerie dosáhly větší kvality.

Takže když nad tím přemýšlím v retrospektivě, vlastně máš pravdu. Akorát v tom rčení jsem já ten vůl. :)

27.2.2020 00:34:11

Oznameni o schvaleni
Daval jsem nejake fotky na schvaleni ke hre, kde jeste zadna fotka nebyla a neprislo mi zadne potvrzeni o schvaleni/neschvaleni. To je normalni? Pokud nemas zadne vyhrady/komentare, tak nejake upozorneni nechodi? :-)

6.3.2020 06:15:43

@Vojtech Musil
Zadne oznameni nechodi. Po prihlaseni vpravo nahore klikni na "Moje prispevky" a uvidis vse, co potrebujes.

6.3.2020 13:41:43

stady
Diky, toho jsem si nevsimnul

6.3.2020 13:55:35

Fotky z hraní
Obecně bych uvítal víc fotek z rozehrané hry. Není nad to, podívat se do galerie a najít tam 20 obrázků komponent (všechno od Špatňáka) a žádnou fotku z hraní. Klidně ať je to od Špatňáka, když už tu hru asi má, ale ať je vidět, kolik hra zabírá v reálu, jak velký je prostor hráče apod.

7.7.2020 06:43:17

zruda
To ale není na mě. :) Mohu schválit jen to, co je nahráno. Já mnohdy ani fotky z hraní nemám, protože si třeba jen půjčím hru, nafotím a vrátím. Nevím pak ani, jak se hraje. Obecně z hraní klidně 5+ fotek není problém. Tak nahrávejte. ;)

8.7.2020 18:54:27

Fotky

Mimo tému ale hodím to sem.Uz dlhšiu dobu nemôžem otvoriť niektoré fotky v galérii.Priklad Ceylon.Prva v pohode druhá mi už nejde zobraziť.

8.7.2020 21:49:25

brblo
Zkoušel jsem a otevřu obě. Mohl bys prosím udělat třeba print screeny?

8.7.2020 23:36:05

brblo
Taky otevřu obě. Používám Chrome.

8.7.2020 23:45:29

Obě

Taky otevřu obě, jak na mobilu (android), tak i na PC (Microsoft Edge).

9.7.2020 03:33:48

Mobil
Všiml jsem si toho na mobilu taky a vícekrát. A u Ceylonu mi to ted udelalo též.

Vidim u něj jen malý náhled a nic.
První fotka se otevře v pohode.

A for je, ze se mi to stalo i u některé z mých fotek, které jsem tu kdysi nahrával...;-) akorat ted uz presne nevím u které..

9.7.2020 06:42:50

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Rebelie CZ
Star Wars Rebelie CZ
Akt. cena: 4600 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas