Rozsirene hledani / filtry

Už od chvíle co jsem na Zatrolené hry narazil mi chybí nějaká výraznější funkce hledání. Přece je nje to databáze her a jako taková by měla umožňovat prohledávání. Jenže tady se dá hledat jenom pokud člověk ví, co hledá. Líbilo by se mi přidání rozšířeného hledání s možností filtrování výsledků podle různých kategorií. Přece jen, u každé hry jsou kolonky a nějakých deset kategorií, od počtu hráčů, přes vydavatele, herní dobu apod. až po hodnocení. Za nynější situace funguje u vyhledávání jen herní svět, herní kategorie a čeština - nevím proč zrovna tyhle, ze všech možností mi nepřijdou jako nejdůležitějí (možná jen čeština). Například na hrajeme.cz mají v tomto ohledu velice dobré možnosti vyhledávání (ale já mám radši Zatrolené hry, a proto mě mrzí, že tady takhle vyhledávat nejde).

Viz třeba teď jsem sháněl nějakou hru do dvou hodin pro dva hráče, a kdybych se chtěl rozhlédnout tady, musel bych se dívat kus po kusu, jestli každá hra vyhovuje a jestli se o ni vůbec mám začít zajímat (nekonec nezbylo naž založit vlákno s žádosti o doporučení tady na fóru :))

Chápu, že je s údržbou stránky dost práce, ale myslím si, že to, co navrhuji by bylo velmi příjemné zlepšení, když už je v databázi přes tisícovku her...
25.11.2009 14:59:53

Naprostý souhlas
Takže přidáme do vyhledávání počet hráčů a čas hraní. Jak by ta kritéria měla vypadat.

Stačí zadat hledám hru pro X hráčů? Nebo byste raději od X do Y hráčů?

A co se času týče, tak hry do X minut? Nebo X-Y minut? Nebo i od X minut déle? Jaké hry hledáte (osobně mi přijde nejlogičtější udělat čas do X minut/hodin).

25.11.2009 15:09:46

zeus
Ono idealni by bylo kdyby slo vyhledavat podle vsech tech kategorii. Co kdyz se bude chtit nekdo kouknout na hry pro mensi (

25.11.2009 15:29:38

DD

Vyhledavani
No tak co se tyce poctu hracu tak bych daval interval, stejne jako se interval u her uvadi. Takze 2-2 by byla hra, ciste pro 2 hrace, kdyz dam 3-6, tak by to asi melo najit i hry ktere jsou pro 2-8 protoze je to v podstate podmnozina. Idealne pokud se nevyplni 2. cast intervalu, tak by to hledalo proste vsechny hry urcene pro uvedeny pocet hracu, treba zadam jen 4 a budou to vsechny hry ktere muzou hrat 4 hraci.
Co se hraci doby tyce, tak mi prijde nejrozumnejsi udavat Max. hraci dobu. Zadam 120 minut a tudiz vse co se hraje 120 a mene minut.
Dalsi kategorie by byly urcite taky fine, ale treba spis nez vek mi prijde podstatnejsi kategorie her (karetni, deskove).

25.11.2009 15:37:55

rbx

Zeus
Ja bych spis rad videl boxik obecneho vyhledavani nad "Nove pridano" a u toho mit moznost vstoupit na stranku s rozsirenym vyhledavanim,kdeuz by byla zaskrtavatka s ruznymi typy filtru. Ted tu nejde hledat nic. Kdyz si chci vyhledat konkretniho hrace a jeho portfolio, abych vedel, s kym jdu hrat, tak si musim pamatovat diskuzi, kde jsem ho naposledy videl a tam kliknout na jeho nick.
Suma sumarum... chybi tu fulltext. A cim vetsi to tu bude, tim vic bude chybet.

25.11.2009 15:53:45

Souhlas s rbx
Já to myslel ani ne tak jako rozšíření stávajícího pole hledání na stránce katalogu her, jako spíš novou stránku, kde budou rozepsané různé filtry, které člověk může/nemusí zahrnout do vyhledávání, např.

Počet hráčů [box na vepsání intervalu ve tvaru třeba x - y]
Herní doba [opět interval x - y]
Jazyk [tady by se asi hodily nějaké boxy k zaškrtnutí:
[]ČJ []AJ []NJ ...
Lokalizace [něco jako přepínač nic/pravidla/veškerý materiál]
Rok vydání [opět asi interval]... atd.

Měl jsem na mysli využít do hledání včechny informace, které se standardně nacházejí na úvodní stránce hry:
Počet hráčů: x - y
Doporučený věk: od x let
Herní doba: x min
Herní svět:
Herní kategorie:
Čeština:
Vydavatelé:
Autoři:
Rok vydání:
Celkové hodnocení:

25.11.2009 16:31:30

souhlas s rbx
Taky bych byla pro kombinaci více filtrů tak jak popisuje RBX.

26.11.2009 07:15:26

Tak první vlaštovka...
Rozšířené možnosti hledání hledejte v Katalogu her...

Co vy na to?

8.12.2009 20:35:58

to Zeus
OK a ještě by to chtělo vyhledávat konkrétního hráče abych nemusel prohledávat diskuze, kde jsem si možná pamatoval že přispíval, tak jak navrhoval rbx. A nebo kompletní abecední seznam hráčů. Protože to vylistování podle měst a krajů je podle mne nepoužitelné.

8.12.2009 20:45:49

Zeus
Jo to je super, ale ještě to asi není vyladěné že? :). Dal jsem filtr od 2 hráčů do 2 hráčů, což by mělo vyfiltrovat vše kromě her pro 2 hráče pokud se nemýlím, ale vypadá to, že to nevyfiltrovalo vůbec nic :)

8.12.2009 20:56:59

ehm...
jakmile jsem to dopsal, zkusil jsem to pro jistotu znovu a už to začalo filtrovat :)

8.12.2009 20:59:54

já na to :)
u mně dobrý
i když většinou vím co hledám, tak jdu podle názvu. Ale pro hledače nekonkrétní hry to bude určitě přínos :)

8.12.2009 21:07:55

Drobná připomínka
Doporučený věk by měl mít předložku "od" a ne "do". Předpokládám, že jde o překlep.

9.12.2009 12:02:34

rbx

...
ja bych proste rad fulltext. Pokud jsem neco hledal v katalogu, tak vzdy jen konkretni hru a filtry jsem nikdy nevyuzil. Me proste schazi hledani ve forech a v uzivatelich.

9.12.2009 12:04:40

Doporučený věk
Právě že ne... U her se uvádí od kolika je hra vhodná, ale pokud někdo hledá hru podle věku, tak hledá hry, které může hrát někdo třeba 8mi letý. Pak ho zajímá právě hry, které mají nastaveho vhodné od 8 a méně.

Ale uznávám, že by si to kritérium zasloužilo možná nějak přejmenovat.

9.12.2009 12:06:09

rbx
Hlavně to hledání ve fórech. Už je tu tak velký oběm témat, že nově příchozí nemůže ani tušit kde se co nachází. Pak tu dle mého zbytečně vznikají duplicitně tytéž diskuze.

9.12.2009 12:32:17

vyhledávání
Nefunguje mi podmínka do počet hráčů. Zadám od 1 do 2 a filtruje mi to Arkham a jiné.

9.12.2009 12:36:20

DD

to Sapho
Vsak to je v poradku ne? Protoze jestli hledas hru ktera je pro 1-2 hrace tak Arkham tuto podminku splnuje, da se hrat jak v 1 tak ve 2 hracich. To ze se da hrat i ve vice je proste bonus. 1-2 je podmnozinou 1-8.

9.12.2009 13:21:30

vyhledávání
Je tam podmínka pro filtu od a do. Dle mého slovíčko "do" maximální počet pro kolik hráčů ta hra je.

9.12.2009 13:37:05

DD

do pocet hracu
No tak to je prave o uhlu pohledu. Dle meho hledam hru ktera se da hrat od do poctu hracu, kde do neni max hry ale pocet v kterem ja to max budu hrat tudiz aby to ta hra splnovala.

9.12.2009 13:50:20

rbx

...
tak tohle chapu stejne jako DD. Vetsinou nikoho netrapi, ze je ta vrchni hranice "do" variabilni. Ma k dispozici nejakou grupu lidi a hleda, co si s ni muze zahrat a tohle mu to vyplivne.

9.12.2009 13:53:18

hledání hráčů dle přezdívky - hotovo
Tak Křene doufám, že budeš aspoň o chlup spokojenější ;-)

12.12.2009 20:18:14

...
já to zase chápu, tak jak sappho. Protože když hledám hru přesně pro dva, tak to v tom filtru mám zadat jak? :). Některé hry jsou od 2 do 5, což sice zahrnuje podmnožinu od 2 do 2, ale to neznamená, že to je to co právě hledám, protože někdy ty hry pro 2-5 nejsou ve 2 to pravé ořechové.

12.12.2009 20:36:35

Vybíráme z Bazaru

Istanbul
Istanbul
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas