nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Program mecenášství Zatrolených her

Ahoj všichni, ke dnešnímu dni bych rád na zkoušku spustil na dobu 3 měsíců (tj. od května do července) program mecenášství Zatrolených her, jehož celý popis najde zde:

http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/program-mecenasi-troliku-1923/

Jen bych rád doplnil, že se jedná o 100% dobrovolnou záležitost a je jen a jen na každém z vás, zda se zapojíte. A všem, kteří vyjádří ochotu se zapojit dopředu díky...

21.4.2013 16:40:09

to kren

No ja jsem spis doufal, ze pochopis, jak je minen muj prispevek. To ze mate oba pravdu jsem myslel vazne. jen jsem se u obou snazil vypichnout to, co mi na te pravde "nesedelo" nebo mi to prislo jako vec na pozadi uvadenych slov. Presto Tvuj pokus o zasadovy postoj chapu - neboj (byt tam neco z toho co jsem psal porad citim). A je to O.K. kazdy muzeme mit sve zasady. Spis jsem cekal dulezitou odezvu od Dia na "stulec" (a to podotykam, ze jsem si mecenase taky zaplatil).

23.4.2013 12:54:46

sTOKYi

Nechci tady nějak flamovat, ale bez přispěvatelů a tedy bez obsahu by podle mě web nepřitáhl lidi (nebo aspoň ne tolik), takže by nemělo smysl se na něj sbírat a snažit se ho udržovat při životě. Jak tu někdo namítl "ne každý může přispívat obsahem". Ať pak tedy přispívá penězi, pokud chce, ale proč za to má mít na rozdíl od "obsahových" přispěvatelů odměnu? Přínos pro web je [zvýrazněno dle libosti]víceméně[/zvýrazněno dle libosti] stejný, nebo ne?

23.4.2013 12:53:40 | Upraveno autorem (porovnej)

niečo od kolemjdoucího

Chlapi, len dajte bacha, aby sa z dobre mysleného nápadu nestalo niečo, čo by tu robilo zlú náladu. Keď sa doma hádajú rodičia, je jedno kto má pravdu. Deti trpia. Lešie im robí rodinná pohoda.
Som tu nový (decko), stránka sa mi veľmi páči a všetci si zaslúžite uznanie za svoju prácu. Myšlienka mecenášstva sa mi páči, samozrejme nemusí sa páčiť iným. Naozaj si však myslím, že nejde o to kto má pravdu...

23.4.2013 12:27:49

h

kren, tak prispej na trola a nechci byť zaradený do zlosovania. Však aj tak si to vždy robil pre komunitu nie? Mne sa naopak táto myšlienka mecenáštsva páči. Možnosť ešte niečo za to aj vyhrať je podľa mňa príjemne motivujúca. Ak by sa malo odmeňovať na základe uploadov, po prvé, išla by kvalita podľa mňa dole a po druhé, by sa do žrebovania zaraďovalo zopár najaktívnejších ľudí. A peniaze majú všade rovnakú hodnotu, čo sa o prekladoch, článkoch a pod. nedá povedať. Tak by neboli ani peniaze na trola a ani kvalitné uploady.

23.4.2013 11:23:46

Death

Neboj, já mecenášství také ocením :-) Vzhledem k tomu, že nejsem schopen přispívat na ZH obsahem, vítám mecenášství jako určitou možnost podpory tomuto serveru a vlastně nepřímo i přispěvatelům do jeho obsahu. O hru mi rozhodně nejde, bral jsem to spíše od Zeuse jako takovou pobídku, která tento projekt rozjede. Jinak bych byl pro, aby do slosování byli zařazeni jak přispěvatelé tak platiči :-) Každopádně je tento projekt teprve v počátcích a já věřím, že časem by z mecenášství mohli profitovat i přispěvatelé. Třeba to Zeus nějak vymyslí. Já zatím na zkoušku přispívat budu, přestat mohu vždy a medaile se dá strhnout také rychle :-) Každopádně můj dík patří jak Zeusovi, tak přispěvatelům...

23.4.2013 08:46:51

23.4.2013 07:53:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Block

V mém příspěvku jsi našel mnohem více, než jím chtěl autor, tedy já, říct ;-). Já nic nesrovnával, ale to není podstatné.
Doufám, že formu programu mecenášství ocení více lidí a ne pouze já a pár dalších :-) .

23.4.2013 07:51:16

Zeus vs. kren + Deth

Pripada mi, ze pravdu maji oba - kazdy ze sveho hlediska
(bri Justi kdysi dodavali: "...vzdyt to neni mozny, aby mel kazdy pravdu. Pravda je jen jedna. A tu mam JA!..." :-) )
Zeus tady naznacil, ze potrebuje na rocni provoz 5 tis kc. Jestli to na ten provoz staci (netusim co myslel "velkou zravosti troliku") tak to je parada. V podstate prispejeme na provoz a tady se prestanou objevovat reklamy (ruku na srdce - kdo si tech sloupku vsima?). A bude dalsi prostor pro informace :-)
krena zlobi nedocenenost prispevatelu. Ale proc? Sam se bijes v prsa jak Ti o zadne pozitky nejde! Takze Ti jde asi o ostatni prispevatele - nechces to nechat na nich? Anebo naplno rekni, ze Ti vadi, ze kdyz jsi tolik prispel mas z toho prd a citis se nedoceneny. Proc nevezmes tedy mecenasstvi jako urcity typ souteze (coz zminujes). Domysli si treba nakup virtualniho losu. Nebo Ti na tom vadi ten nazev? Ja si totiz skutecne predstavuju ty problemy s resenim co je a co neni kvalitni prispevek, aby to slo do slosovani. Vedlo by to k dohadovani, k inflaci malo kvalitnich prispevku a nakonec k otravenosti i "very old" prispevatelu.

to Deth
Ja taky s tou formou souhlasim, ale Tve prirovnani k warezovym forum mi prijde mimo misu. Nevim jaka je skutecnost tady s reklamou, ale nemyslim, ze by to presahovalo o moc tech zminovanych 5.000 rocne. A warez fora plna reklam a jeste prispevky "warforanu" mi prijdou jen a jen o penezich (tedy od majitelu-to nejsou zadni altruiste! cisti businessmani). A motivace uploderu je rovnez mimo samotna warez fora - proste maji zdarma pristupy za mnozstvi stahovani svych uploadu. Rekl bych, ze tenhle svet je hodne jinde nez ZH. Ekonomicky, ale predevsim moralne.

23.4.2013 00:04:54 | Upraveno autorem (porovnej)

22.4.2013 12:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

křen

Do velké míry máš pravdu a kdybych byl schopen systém vymyslet tak, aby to bylo splňovalo hafo požadavků (viz níže), tak bych do toho nejspíš i šel:
1) Asi hlavní. Nikdy jsem nechtěl uživatele motivovat k přidání příspěvku nějakou finanční motivací (i pravděpodobnost něco vyhrát je vlastně finanční motivace :) hlavně kvůli tomu, aby to každý dělal proto, že chce a kvalita obsahu tomu odpovídala (a myslím si, že to vcelku funguje).
2) I u odměn v podobě bodů se občas řeší spravedlnost, nedovedu si představit, co by se dělo kolem odměny v naturáliích.
3) Nedovedu si představit, jak by se pak méně kvalitní obsah dal zamítat, aniž by se někteří neozývali, že je to nefér a že si za to zaslouží odměnu etc. Opět jsem přesvědčen, že přechod od bodů do naturálií by toto chování výrazně posílilo (prosím neberte to nikdo osobně).
4) Celkově by se přispívání zprofesionalizovalo, protože snad logicky bych pak chtěl převod autorských práv apod. Čemuž se vážně moc a moc chci vyhnout a chci tu v maximální možné míře zachovat komunitní charakter...

To vše mne napadlo, když jsem o tom přemýšlel jen chvíli a co mi stačilo k tomu, abych tu myšlenku prozatím zavrhnul...

22.4.2013 12:17:05 | Upraveno autorem (porovnej)

přspět

Přispěl bych im bez losování a bez medaile, těch pár korun ještě vyšmoulim a je to na dobrou věc.
Někdo něco podobného navrhoval na DŽ a prý z toho dostane člověk tak málo, že to ani nemá cenu.

22.4.2013 10:35:20

reakce na křenův příspěvek

... a mě se to zase líbí.
S touto formou jsem se setkal v minulosti již na různých warez fórum, kde svým způsobem, když odhlédnu od legálnosti, tvoří obsah také jen a pouze uživatelé a weby prostě na svůj provoz potřebují nějaký finanční prostředky. Proto mi tato myšlenka není cizí a když k tomu ještě mám možnost za podporu webu třeba i něco vyhrát, proč ne. Příjemná motivace.
Rozumím, co chtěl říct křen svým příspěvkem, ale taky mi nepřipadá extra nefér způsob, jaký Zeus zvolil.

22.4.2013 09:43:35

22.4.2013 08:53:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder, Zeus

Snad jsem to pochopil správně a mělo se klasicky poslat na tři měsíce 90,-Kč, pokud ne, tak jsem to hold udělal špatně.

Já to pochopil tak, že v poznámce budu mít napsáno "Deth - Zlatý mecenáš - 3 měsíce - aktivovat od ... "

22.4.2013 08:29:50

22.4.2013 08:23:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus

Takže když chci zlaté na tři měsíce, tak mám klasicky přikazem poslat 90 Kč? Myslel jsem, že to je přes nějaký speciální odkaz, tak jsem mírně zmaten :)

22.4.2013 08:23:03

Zeus

Ne, všude mě to odkazuje sem... Naštěstí jsem našel zkratku přes tvoji medaili :-)

22.4.2013 07:00:24

Beholder

Doplnil jsem to číslo účtu, které jsem zapomněl při zveřejnění do již sepsaného článku vložit. Díky za upozornění...

22.4.2013 06:07:21

Bacil

To je zvláštní. Když si zkopíruji odkaz v zakládacím příspěvku diskuse, tak se mi zobrazí správně celý článek. On je dělaný jako systémový článek a proto není nikde jinak dohledatelný (časem na něj přidám odkaz do zápatí všech stránek).

22.4.2013 05:57:14

Zeus

A jakým způsobem se to tam posílá? Nebo to zatím ještě není v provozu?

21.4.2013 20:42:27

Hledám, nenacházím

Proč ten článek nemůžu nikde najít a při zadání odkazu mi to vyhledá jen tuhle upoutávku??

21.4.2013 19:09:37