Program mecenášství Zatrolených her

Ahoj všichni, ke dnešnímu dni bych rád na zkoušku spustil na dobu 3 měsíců (tj. od května do července) program mecenášství Zatrolených her, jehož celý popis najde zde:

http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/program-mecenasi-troliku-1923/

Jen bych rád doplnil, že se jedná o 100% dobrovolnou záležitost a je jen a jen na každém z vás, zda se zapojíte. A všem, kteří vyjádří ochotu se zapojit dopředu díky...
21.4.2013 16:40:09

money, money, money ...
No nechtel jsem to otvirat tak naplno dokud se nevyjadri Zeus, ale kdyz uz jste to nakousli ...
Uz v soucasnosti bezi nejaky vymenny reklamni system a ja odhaduji jeho rocni prinos cca 2-5 tis (zuzit si to netroufnu). Nasledne odhadovanym zprumerovanim (bude hodne za 30 a o neco min za 10 a myslim, ze malo za 20/mes) ale budu brat prumer 20/mes s odhadem platby 100 lidi (prijde mi to realne a dokonce trochu konzervativni) vychazi 2000/mes coz je 24.000/rok. S touto mnou odhadovanou castkou jsem ja psal sve komentare. A tipuji, ze i Zeus dospel min. k podobnemu cislu pro optimisticke odhady.
A to by naplnovalo robkinovy vypocty pro losovani 2 her za mesic. Zadni vratka si Zeus nechal tim, ze pro zacatek by to byla 1 hra/mesic coz je opet zprumerovano 9-10tis/rocne.
POkud je tedy pocitano s temito prebytky a vetsina vracena zpet mezi "mecenase" tak by mi to pripadalo velmi solidni. Pokud to tak je... Navic je trvala motivace vzdy lepsi nez jednorazova. Jedno losovani a konec? Kolik % z puvodne platicich by si za 3 mesice vzpomnelo na dalsi platbu?
Pro mne je spis porad otazkou ta reklama. Mel jsem dojem, ze zatim jakztakz naklady s provozem pokryvala ... Proc tedy mecenasstvi? A evidentne nadhodnocene....?!?

Dodatek: Co takhle spis udelat 1/2 rocni platby (napr. za 50 a za 20)nebyly by ty zbytecne "prebytky"
A 1-2 pripadna losovani za rok (podle prijmu) by snad odpurci prezili :-)

23.4.2013 17:16:54 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě ne.
Mě se to moc nelíbí. Né že bych nemohla přispět 30,- korun měsíčně. Jde mi o princip. Přijde mi to postavený nahlavu. Myslím, že by měli přispívat spíše firmy, kterým se tu zadarmo ddělá reklama tím, že přispíváme my hráči nejrůznějšími způsoby. Fotky, články. Myslím že je to spousta času který každý věnuje zdarma jenom proto, že hry prostě rád hraje a chcem se podělit o zkušenosti s ostatními hráči i nehráči. Pokud již byly firmy osloveny a jejich reakce byla špatná, tak pak nechápu ony firmy. A chápu tento počin....

23.4.2013 21:56:14

Rád podporím web
preferujem však možnosť domácej platby na Slovensku, príp. paypal. Bude taká možnosť?

23.4.2013 23:35:33

Zeus
Chcem sa len spýtať, vzhľadom na to že som zo Slovenska, ako budú vyzerať príspevky v eurách?

24.4.2013 23:28:10

Zeus - dotaz avatar
Ahoj, také bych měla dotaz. Přispěla jsem a koukám, že se mi už i objevila medaile u nicku, ale když jsem si chtěla dát avatara, tak mi to stále píše, že mi chybí body pro zpřístupnění téhle funkce. Ne, že bych byla tak ukecaná a nějak zvlášť přispívala, takže avatara extra k životu nepotřebuju, ale stejně jsem si tam nějaký ten obrázek chtěla šoupnout, když už to jako jedna z výhod sponzorství má být :-) Takže dotaz zní: funguje už možnost si přidat za sponzorství avatar, i když jinak podmínky na něj nesplňuji, nebo je chyba mezi klávesnicí a (mou) židlí? ;-)

26.4.2013 16:14:12

tak jsem taky mecenáš
Dlouho jsem se nemohl rozhodnout zda přispěji či ne. Nešlo o nějakých 90 Kč, ale spíš o princip. Zatím to chápu jako zkušební verzi, takže věřím, že některé věci které mi nesedí se třeba ještě změní.
Především chci podpořit rozvoj ZH a pokud k tomu stačí 90 kč, tak proč ne. Protože jsem i soutěživý typ, tak pokud náhodou při tom něco vyhraji, zlobit se rozhodně nebudu.
To co mi vadí je rozdělení uživatelů na ty co naplňují obsah webu (přispěvatelé) a na ty co si privilegia koupí (mecenáši)... Asi nejde obě kategorie od sebe oddělit. Pokud nebude na provoz nebudou ZH, pokud nebudou přispěvatelé, může být web bohatý, ale bez návštěvníků a obsahu. Zatímco umožněním mecenášům si vytvořit avatar, došlo k průniku do sféry přispěvatelů, přispěvatelé namají žádný přístup do sektoru mecenášů.
Osobně by se mi líbilo, kdyby například byli do slosování zařazeni i přispěvatelé, kteří v příslušném měsíci přispěli a získali za překlady, fotky, články atd. určitý počet bodů. Například 30- 50 bodů by byl ekvivalent stříbrného mecenáše a nad 50 zlatého.
Druhým řešením by bylo úplné oddělení obou světů Mecenáši ať si mají svoje losování, ale žádná jiná privilegia přispěvatelů a naopak.

26.4.2013 19:47:17

sasa
Súhlas, som ani nevedel že mecenáši môžu získať avatar. To sa nepáči ani mne. Toto prelínanie "svetov" mi nesedí. Myslím že možnosť dačo vyhrať je dostatočne motivujúce. Ja som osobne za úplne oddelenie týchto dvoch "svetov".
Tiež by som ináč rád vedel, ako je to s podporou zo Slovenska.

26.4.2013 22:13:41

26.4.2013 22:39:30 | Upraveno autorem (porovnej)

.
kren : tak z toho čo si písal, som to ja pochopil ináč.
tarnow : podpisujem sa pod tvoj príspevok :)

26.4.2013 22:59:40 | Upraveno autorem (porovnej)

mecenášství
Já to vidím takto:

Zeus přišel s nástrojem, který mu může pomoct finančně k tomu, aby "zvelebil" tenhle web. Což asi bezesporu přivítáme všichni. Takže pokud někdo chce Diovi pomoct aby to tady bylo rychlejší, efektivnější a zvládalo to bezproblémově "každodenní zatížení"má možnost - a to je myslím dobře.

Na ZH jsem taky umístil pár recenzí, popisků a fotek a jako odměnu chápu ty kostky a případně čepice u mého nicku.

Losování her mě nechává klidného a vůbec mě nevzrušuje - je mi to totiž fuk. Zase na druhou stranu chápu, že měsíční vyhlašování bude vkusná připomínka toho, že tady nějaký mecenášský program je. Je to lepší než prostě jen vyvěsit požadavek na dobrovolný peníz nebo obeslat SZ s tím samým - a z tohoto úhlu pohledu to vidím jako velice chytrý tah.

Výhody pro mecenáše - klidně ať jsou když bude web šlapat jak hodinky, nemám s tím problém, prostě každý dělá co umí.

Obsah webu je hlavní ,o tom není sporu - dělají ho geekové a jako odměnu mají kostky a čepice. Forma webu by měla obsah webu činit přehledným, srozumitelným a připraveným pro dnešní dobu - tomu mohou pomoci mecenáši.

To jestli je odměnou za to nebo ono čepice nebo losování o hru - je mi s prominutím buřt. Pokud bude šlapat obsah webu s jeho formou, tak je to win-win pro všechny.

26.4.2013 23:03:01

mecenasi vs. prispevatele
Sasa: toto vystizeni je vyborne a jeho druhe reseni je asi to nej jak pokracovat
kren: souhlasim se stOKYim - ani me to takhle uplne nevyznelo. Treba jsme se fakt dusevne mijeli :-)

27.4.2013 00:05:07

23.4. 23:35
Ahoj, toto je asi jeden z dôvodov vzniku DZ - mohol by som dostať odpoveď na otázku spred 4 dní? Alebo budeš, Zeus, odpovedať hromadne a naraz? Aspoň slovko o príprave odpovedí na naše otázky, prosím...

27.4.2013 20:36:33

sasa, kren
Ovšem, kdyby se slosování dělalo tímto způsobem (byly by do něj zařazeni i přispěvatelé od určitého počtu bodů/měsíc), mám takový pocit, že by byl web okamžitě zahlcen fotkami rozličné kvality a nebylo by to tak trochu na škodu?

28.4.2013 09:50:04

to prior
Od toho je funkce "cauly" aby selektovaly plevy od zrna. Možná by to naopak podnítilo i nové přespěvovatele. Ne všichni to jsou ochotni dělat z altruistiského nadšení a bez nároku na odměnu jako například křen a samozřejmě další. Vidina možné odměny by je třeba nakopla k tomu něco vytvořit. Získat 20 popř. 50 bodů není tak úplně jednoduché.

28.4.2013 10:17:47

28.4.2013 10:18:54 | Upraveno autorem (porovnej)

kren, sasa
Tak já si myslím, že kdo chce přispívat ke zlepšení deskoherní komunity, tak prostě přispívá - nehledě na zisk, kdo chce přispívat na rozvoj/běh webu, tak má nyní také možnost. A ano, nelíbí se mi, že by mecenáši měli mít také možnost Avatara, ovšem, jak jinak by je měl Zeus odměnit, když jsou si, defakto, vesměs všichni uživatelé svými možnostmi rovni. Někde už to tu tuším padlo, že to slosování je vhodnou reklamou mecenášského programu (každý měsíc se připomene a 10-30 Kč není zase ta moc).
Pokud jde o filtr příspěvků, tak si nejsem jistý, jestli je to úplně jednoduchá záležitost, když uvážím, že si korektor musí prohlédnout jak nahrávanou fotografii tak i ty již nahrané + u textů vše číst... Není důležitá kvantita ale kvalita - pravda, připouštím, že sám jsem nahrál jeden nebo dva nedomyšlené popisky (což plánuji napravit, až budu mít čas).
PS: Jak je to vlastně v současné době s kontrolou příspěvků, fotek atd.. , měl jsem zato, že fotky kontroloval rbx, ale teď mi vždy procházeli přes Dia.

28.4.2013 10:53:44

kainis
Nejsem si jistý, ale myslím, že ten program funguje až od května, proto si asi nemůžeš nastavit avatara :-)

28.4.2013 11:03:00

To mi hlava nebere :-)
- přispíval tu někdo do této doby kvůli tomu aby z toho něco měl? Myslím, že ne ,a tím bezplatným přispíváním na tenhle web si všichni vysloužili status "geeka"!!!

- ta situace kolem avatara je docela vtipná. Na DZ je avatar hned a nikdo s tím problém nemá. Tady na ZH je avatar za aktivitu. Není to získání avatara za mecenášství svým způsobem taky motivace? Někdo kdo si prostě nevěří po stránce psaného projevu nebo fotografování, ale dokope se aspoň k tomu finančnímu příspěvku, který pomůže s technickou stránkou věci, není to taky přínos pro web?

- další vtipný moment je v tom, že Zeus oznámí program mecenáštví, kde část prostředků půjde zpět vylosovaným mecenášům a na webu se rozběhne diskuze zabalená do hávu "spravedlnosti", která řeší jak se rozdělí peníze které ještě ani nejsou vybrané a že "čerpat" z nich by měli i ti co se finančně nepodílí. Trochu kocourkov. Zeus navíc vyhlásil 3 měsíční zkušební období, tak bych aspoň ze začátku tomu dal čas a byl schovívavý, ať se to rozjede a pak se budou následně ladit chyby a uvidí se, jestli ten program si na sebe sám vydělá ...

- vracím se k roli geeka. Pokud sem někdo přispívá a najednou se cítí uraženě tím, že se rozjíždí Fundraising, který má pomoct zabezpečit technickou stránku webu pomocí peněz a motivaci pro přispění je losování o hru, kde jsou zařazeni jen mecenáši, tak podle mě není geek, ale pokrytec. Pravého geeka si představuji tak, že zároveň přispívá obsahově a navíc se zapojí do mecenášství.

K sasovu návrh - já bych to trochu modifikoval. Pokud se někdo stane mecenáš a ještě navíc v daném období přispěje článkem nebo fotografiemi, by měl být do losování zařazen víckrát = větší šance na výhru ...

Celkově mi to hlava neber :-) Rozhodovat o cizích zdrojích ještě před jejich vybráním nebo dokazovat si kdo je pro web užitečnější a co by bylo "spravedlivější" ... Spíš bych se zaměřil na to jestli tahle Diova aktivita může s něčím pomoct a já si myslím, že ano, tak mu s tím pojďme helfnout ...

28.4.2013 12:30:51

tarnow
S tvým příspěvkem se naprosto ztotožňuji a kdyby to šlo, hned bych se pod něj podepsal.
Palec nahoru.

28.4.2013 12:45:33

Mecenasstvi
Kdyz jsem prisel poprve na tento web, tak jsem nechapal, proc clovek nemuze mit avatara a bylo mi vysvetleno, ze si jej musi nekdo zaslouzit aktivitou na tomto webu.

Kdyz si nyni vzpomenu na svuj dotaz a zhodnotim tuto odpoved s odstupem casu, tak to stale nechapu. Nekteri se zde ohaneji svoji cinnosti, ale uz si neuvedomuji, ze nejsou prospesni vsem. Nekterym treba aktivita zdejsich prekladatelu neni nijak k uzitku a v ten okamzik je pro takoveho cloveka cinnost prekladatele stejne vyznamna jako cinnost (nebo spise necinnost) uzivatele s otaznickem.

Jini naopak prispivaji recenzemi a popisky a je sorta lidi, ktera toto treba necte a precte si radsi rovnou pravidla, protoze pro ne ma vetsi vyznam a pridanou hodnotu, nez jen kraticky popis pravidel a subjektivni recenze.

Nikdo zde nema vetsi nebo mensi hodnotu, a jak zde bylo zmineno, nebyt lidi, kteri by navstevovali tento web, byl by obsah na tomto webu uplne k nicemu a naopak. Proto se podle me neda rict, ze ten ci onen ma vice zasluh.

Pro me osobne je nejdulezitejsi clovek, ktery sem napise prvni dojem, poradi s pravidly, podiskutuje nad hrou a takovy clovek zde nema vubec zadne uznani a navzdy zustane otaznickem a pritom pro nektere z nas ma vetsi prinos nez preklad nebo recenze, ktere hodnoceny jsou.

Mecenasstvi
Zvazoval jsem rovnez prispet, ale neudelam to. Je mi uplne fuk, jestli se bude losovat hra, jestli to nekomu umozni mit avatara nebo jine vyhody. Obecne se mi system libi a je to dalsi zpusob, jak podporit web. Nekdo prispiva obsahem, nekdo tim, ze jej cte, jiny na jeho provoz.
Duvody proc nechci prispet jsou ale spise kvuli Diovu postoji. Stale mi zde chybi, na cem se pracuje, co se planuje. Nejaky seznam zde zminenych navrhu, ktere byly zavrhnuty (at uz s oduvodnenim ci bez nej) nebo naopak o kterych se uvazuje a budou implementovany. Chapu, ze se neda vyjadrit ke vsem a z nekterych diskusi i chapu, ze by to stejne nemelo smysl, ale chybi mi zde seznam budoucnosti webu.

28.4.2013 12:54:24

tarnow, Vojtech Musil
Tarnow: naprostý souhlas :-)

Vojtech Musil: Nevím, ale teď se jako částečný překladatel cítím poněkud dotčeně :D (navrch vlastníš klasický Descent a právě zde jsem se svou maličkostí také podílel ;-))

28.4.2013 15:58:00

Prior
Ja netvrdim nic spatneho o prekladatelich, recenzentech apod. Ja jen tvrdim, ze kazdy je potreba a tak jak nekdo vyuziva preklady, tak jiny naopak vyuziva recenze, popisky, obrazky a nebo ani jedno z toho a je mu k uzitku pouze prispevek v diskusi at uz k pravidlum nebo dojem apod. :-)
Proste a jednoduse to nejde kastovat!

Ja vlastnim Descenta (az na Altair of Despair bohuzel), ale preklad jsem v zivote nepouzil. ;-)

28.4.2013 16:57:37

28.4.2013 17:03:37 | Upraveno autorem (porovnej)

sasa
"Získat 20 popř. 50 bodů není tak úplně jednoduché."

Ja som s tym problemy nemal. Nikdy som nevedel nejako extra dobre pisat alebo fotit (a slohy uz vobec nie), ale stacilo si najst par hier bez popisov prip. fotiek, dat si s tym trochu namahy a voila - uz som mal body.

Staci trocha snahy.

28.4.2013 17:05:36

Jsem mecenášem
Mně se nápad docela líbí. Jsem na zatrolenkách už hrozně dlouho, ale nemám čas (nebo dávám přednost jiným věcem, nechytat prosím za slovo) web pomoci velebit. Rád přispěji a cítím se, že jsem aspoň trošku pomohl. Avatara si dávat nebudu, dokud nebudu mít nasbírány body (a že se chystám, že je aspoň na toho avatara posbírám :)), nechci, aby se kvůli mně cítili překladatelé, fotografové a jiní přispěvatelé (jejichž práce si nesmírně vážím) ukřivděni.

A losování beru jako příjemný bonus, i když nevěřím, že kdy co z losování vyhraju:)

28.4.2013 17:24:56

Vybíráme z Bazaru

Zvířata V kostce
Zvířata V kostce
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas