Program mecenášství Zatrolených her

Ahoj všichni, ke dnešnímu dni bych rád na zkoušku spustil na dobu 3 měsíců (tj. od května do července) program mecenášství Zatrolených her, jehož celý popis najde zde:

http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/program-mecenasi-troliku-1923/

Jen bych rád doplnil, že se jedná o 100% dobrovolnou záležitost a je jen a jen na každém z vás, zda se zapojíte. A všem, kteří vyjádří ochotu se zapojit dopředu díky...
21.4.2013 16:40:09

Hledám, nenacházím
Proč ten článek nemůžu nikde najít a při zadání odkazu mi to vyhledá jen tuhle upoutávku??

21.4.2013 19:09:37

Zeus
A jakým způsobem se to tam posílá? Nebo to zatím ještě není v provozu?

21.4.2013 20:42:27

Bacil
To je zvláštní. Když si zkopíruji odkaz v zakládacím příspěvku diskuse, tak se mi zobrazí správně celý článek. On je dělaný jako systémový článek a proto není nikde jinak dohledatelný (časem na něj přidám odkaz do zápatí všech stránek).

22.4.2013 05:57:14

Beholder
Doplnil jsem to číslo účtu, které jsem zapomněl při zveřejnění do již sepsaného článku vložit. Díky za upozornění...

22.4.2013 06:07:21

Zeus
Ne, všude mě to odkazuje sem... Naštěstí jsem našel zkratku přes tvoji medaili :-)

22.4.2013 07:00:24

Zeus
Takže když chci zlaté na tři měsíce, tak mám klasicky přikazem poslat 90 Kč? Myslel jsem, že to je přes nějaký speciální odkaz, tak jsem mírně zmaten :)

22.4.2013 08:23:03

22.4.2013 08:23:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder, Zeus
Snad jsem to pochopil správně a mělo se klasicky poslat na tři měsíce 90,-Kč, pokud ne, tak jsem to hold udělal špatně.

Já to pochopil tak, že v poznámce budu mít napsáno "Deth - Zlatý mecenáš - 3 měsíce - aktivovat od ... "

22.4.2013 08:29:50

22.4.2013 08:53:31 | Upraveno autorem (porovnej)

reakce na křenův příspěvek
... a mě se to zase líbí.
S touto formou jsem se setkal v minulosti již na různých warez fórum, kde svým způsobem, když odhlédnu od legálnosti, tvoří obsah také jen a pouze uživatelé a weby prostě na svůj provoz potřebují nějaký finanční prostředky. Proto mi tato myšlenka není cizí a když k tomu ještě mám možnost za podporu webu třeba i něco vyhrát, proč ne. Příjemná motivace.
Rozumím, co chtěl říct křen svým příspěvkem, ale taky mi nepřipadá extra nefér způsob, jaký Zeus zvolil.

22.4.2013 09:43:35

přspět
Přispěl bych im bez losování a bez medaile, těch pár korun ještě vyšmoulim a je to na dobrou věc.
Někdo něco podobného navrhoval na DŽ a prý z toho dostane člověk tak málo, že to ani nemá cenu.

22.4.2013 10:35:20

křen
Do velké míry máš pravdu a kdybych byl schopen systém vymyslet tak, aby to bylo splňovalo hafo požadavků (viz níže), tak bych do toho nejspíš i šel:
1) Asi hlavní. Nikdy jsem nechtěl uživatele motivovat k přidání příspěvku nějakou finanční motivací (i pravděpodobnost něco vyhrát je vlastně finanční motivace :) hlavně kvůli tomu, aby to každý dělal proto, že chce a kvalita obsahu tomu odpovídala (a myslím si, že to vcelku funguje).
2) I u odměn v podobě bodů se občas řeší spravedlnost, nedovedu si představit, co by se dělo kolem odměny v naturáliích.
3) Nedovedu si představit, jak by se pak méně kvalitní obsah dal zamítat, aniž by se někteří neozývali, že je to nefér a že si za to zaslouží odměnu etc. Opět jsem přesvědčen, že přechod od bodů do naturálií by toto chování výrazně posílilo (prosím neberte to nikdo osobně).
4) Celkově by se přispívání zprofesionalizovalo, protože snad logicky bych pak chtěl převod autorských práv apod. Čemuž se vážně moc a moc chci vyhnout a chci tu v maximální možné míře zachovat komunitní charakter...

To vše mne napadlo, když jsem o tom přemýšlel jen chvíli a co mi stačilo k tomu, abych tu myšlenku prozatím zavrhnul...

22.4.2013 12:17:05 | Upraveno autorem (porovnej)

22.4.2013 12:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus vs. kren + Deth
Pripada mi, ze pravdu maji oba - kazdy ze sveho hlediska
(bri Justi kdysi dodavali: "...vzdyt to neni mozny, aby mel kazdy pravdu. Pravda je jen jedna. A tu mam JA!..." :-) )
Zeus tady naznacil, ze potrebuje na rocni provoz 5 tis kc. Jestli to na ten provoz staci (netusim co myslel "velkou zravosti troliku") tak to je parada. V podstate prispejeme na provoz a tady se prestanou objevovat reklamy (ruku na srdce - kdo si tech sloupku vsima?). A bude dalsi prostor pro informace :-)
krena zlobi nedocenenost prispevatelu. Ale proc? Sam se bijes v prsa jak Ti o zadne pozitky nejde! Takze Ti jde asi o ostatni prispevatele - nechces to nechat na nich? Anebo naplno rekni, ze Ti vadi, ze kdyz jsi tolik prispel mas z toho prd a citis se nedoceneny. Proc nevezmes tedy mecenasstvi jako urcity typ souteze (coz zminujes). Domysli si treba nakup virtualniho losu. Nebo Ti na tom vadi ten nazev? Ja si totiz skutecne predstavuju ty problemy s resenim co je a co neni kvalitni prispevek, aby to slo do slosovani. Vedlo by to k dohadovani, k inflaci malo kvalitnich prispevku a nakonec k otravenosti i "very old" prispevatelu.

to Deth
Ja taky s tou formou souhlasim, ale Tve prirovnani k warezovym forum mi prijde mimo misu. Nevim jaka je skutecnost tady s reklamou, ale nemyslim, ze by to presahovalo o moc tech zminovanych 5.000 rocne. A warez fora plna reklam a jeste prispevky "warforanu" mi prijdou jen a jen o penezich (tedy od majitelu-to nejsou zadni altruiste! cisti businessmani). A motivace uploderu je rovnez mimo samotna warez fora - proste maji zdarma pristupy za mnozstvi stahovani svych uploadu. Rekl bych, ze tenhle svet je hodne jinde nez ZH. Ekonomicky, ale predevsim moralne.

23.4.2013 00:04:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Block
V mém příspěvku jsi našel mnohem více, než jím chtěl autor, tedy já, říct ;-). Já nic nesrovnával, ale to není podstatné.
Doufám, že formu programu mecenášství ocení více lidí a ne pouze já a pár dalších :-) .

23.4.2013 07:51:16

23.4.2013 07:53:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Death
Neboj, já mecenášství také ocením :-) Vzhledem k tomu, že nejsem schopen přispívat na ZH obsahem, vítám mecenášství jako určitou možnost podpory tomuto serveru a vlastně nepřímo i přispěvatelům do jeho obsahu. O hru mi rozhodně nejde, bral jsem to spíše od Zeuse jako takovou pobídku, která tento projekt rozjede. Jinak bych byl pro, aby do slosování byli zařazeni jak přispěvatelé tak platiči :-) Každopádně je tento projekt teprve v počátcích a já věřím, že časem by z mecenášství mohli profitovat i přispěvatelé. Třeba to Zeus nějak vymyslí. Já zatím na zkoušku přispívat budu, přestat mohu vždy a medaile se dá strhnout také rychle :-) Každopádně můj dík patří jak Zeusovi, tak přispěvatelům...

23.4.2013 08:46:51

h
kren, tak prispej na trola a nechci byť zaradený do zlosovania. Však aj tak si to vždy robil pre komunitu nie? Mne sa naopak táto myšlienka mecenáštsva páči. Možnosť ešte niečo za to aj vyhrať je podľa mňa príjemne motivujúca. Ak by sa malo odmeňovať na základe uploadov, po prvé, išla by kvalita podľa mňa dole a po druhé, by sa do žrebovania zaraďovalo zopár najaktívnejších ľudí. A peniaze majú všade rovnakú hodnotu, čo sa o prekladoch, článkoch a pod. nedá povedať. Tak by neboli ani peniaze na trola a ani kvalitné uploady.

23.4.2013 11:23:46

niečo od kolemjdoucího
Chlapi, len dajte bacha, aby sa z dobre mysleného nápadu nestalo niečo, čo by tu robilo zlú náladu. Keď sa doma hádajú rodičia, je jedno kto má pravdu. Deti trpia. Lešie im robí rodinná pohoda.
Som tu nový (decko), stránka sa mi veľmi páči a všetci si zaslúžite uznanie za svoju prácu. Myšlienka mecenášstva sa mi páči, samozrejme nemusí sa páčiť iným. Naozaj si však myslím, že nejde o to kto má pravdu...

23.4.2013 12:27:49

sTOKYi
Nechci tady nějak flamovat, ale bez přispěvatelů a tedy bez obsahu by podle mě web nepřitáhl lidi (nebo aspoň ne tolik), takže by nemělo smysl se na něj sbírat a snažit se ho udržovat při životě. Jak tu někdo namítl "ne každý může přispívat obsahem". Ať pak tedy přispívá penězi, pokud chce, ale proč za to má mít na rozdíl od "obsahových" přispěvatelů odměnu? Přínos pro web je [zvýrazněno dle libosti]víceméně[/zvýrazněno dle libosti] stejný, nebo ne?

23.4.2013 12:53:40 | Upraveno autorem (porovnej)

to kren
No ja jsem spis doufal, ze pochopis, jak je minen muj prispevek. To ze mate oba pravdu jsem myslel vazne. jen jsem se u obou snazil vypichnout to, co mi na te pravde "nesedelo" nebo mi to prislo jako vec na pozadi uvadenych slov. Presto Tvuj pokus o zasadovy postoj chapu - neboj (byt tam neco z toho co jsem psal porad citim). A je to O.K. kazdy muzeme mit sve zasady. Spis jsem cekal dulezitou odezvu od Dia na "stulec" (a to podotykam, ze jsem si mecenase taky zaplatil).

23.4.2013 12:54:46

nejen Kew
Proč to hned každý vidí jako odměnu? Vždyť výhru získají jen 2 lidé za měsíc. Já to považuji za příjemný motivační prvek, nic více, nic méně. Kdo bude chtít přispívat se šancí na nějakou tu výhru, může a kdo ne, tak nebude, co má být. Je to jen na každém z nás, co zvolíme. A pokud by to najednou někdo viděl jako, že nyní nebudu přispívat, protože mi z toho nic nekápne, tak to by byl dost nekorektní přístup. A kdyby, tak nikoho přece nikdo do ničeho nenutí.
Vždyť po zřízení stránek Deskožrout se tu objevilo několik jedinců, kteří prohlásili, že na ZH přispívat už nebudou, tak co. Kdo chce, bude přispívat i po zavedení mecenášství a když bude chtít hrát o ceny a podpořit finančně web, bude posílat nějaký ten příspěvek.

23.4.2013 13:04:15

vyhra a trocha matematiky
Podle clanku lze zjistit nasledujici fakta:
Pozadavky na provoz: 5000Kc/rok
Odmeny na souteze: 500+1000Kc/mesic tj. 18000Kc/rok

Jsem sam, kdo v tom vidi určitou disproporci tj. ze na zajisteni 5000Kc je třeba vybrat dalších 18000Kc na odmeny pro ty co financne prispeji?

Nevim, mozna jsou ceny(hry) zajisteny nejak sponzorsky, ale pak tedy nevim proc by se toho slosovani nemohli zúčastnit i ti, kdo prispivaji "obsahem".

Jinak chápu, ze peníze je třeba vybrat a chápu to cele tak, ze ten kdo neprispiva obsahem muze prispet financne. To mi prijde dostatecne fer. To co je mi divne, je ta "finacni motivace" pro "financni příspěvky"...

Mozna bych videl, ze po vybrani 5000 bude jedno slosovani o hru za 1000. To bych ještě pochopil, ale vyplácet vyhry mesicne, bez záruky ze se vůbec něco vybere?

23.4.2013 14:47:14 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
Taky se mi to z prvu nezdálo, ale počet registrovaných lidí je zde už docela velký a jsou zde určitě desítky lidí, kteří zde nenapsali ani čárku (neberte to osobně, nemyslím tím nic zlého), ale přesto jsou registrováni a poslat 90 Kč na 3 měsíce je pro ně no problem.

Takže troška jiné matematiky (respektive spíše modelové ekonomické situace :) )

první 3 měsíce, 50 lidí, zlatý mecenáš, 90 Kč = 4500 Kč
náklady na výhru 3x1000 = 3000 Kč
čistý "zisk" = 1500 Kč
což je 30% z potřebých 5000 Kč/rok (za pouhé 3 měsíce při 50 lidech)

Zeus to má určitě spočítané a otevřel pilotní projekt na 3 měsíce, což mu ukáže, zda se to vyplatí nebo ne ;)

23.4.2013 15:11:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hm...
Tak to jsem si špatně přečetl, já myslel, že se losuje jen na začátku... Každý měsíc mi to přijde také zbytečné... Ale od toho je to pilot,ne? Takže úpravy během prvních 3 měsíců zkušební doby mohou být klidně razantní...

23.4.2013 15:33:25

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas