Počet odehraných her

Nedá mi to, abych se tu nepodělil o svůj nový postřeh. Teprve teď jsem si všiml, že v žebříčkách nejvíce odehraného času a nejvíce odehraných her za poslední měsíc se čas i počet vždy násobí počtem hráčů, kteří hru hráli. (Např. zahrajeme si Vysoké Napětí ve třech lidech a zabere nám to hodinu a půl - do žebříčků se to započítá jako tři odehrané hry a čtyři a půl odehrané hodiny). Přišel jsem na to náhodou porovnáváním žebříčků s mými zápisy z her. V podstatě proti tomuto způsobu počítání nic nemám, ale navštěvuji tento web asi tři roky, a teprve teď mi došlo, jak to je. Zpětně jsem našel diskuzi, ve které se to kdysi dávno řešilo, ale stejně by mě zajímalo, jestli jsem jen jeden z mála, kdo nevěděl, že se to počítá takhle, nebo je nás víc.
27.9.2013 13:13:13

J.J.
Já jsme to také nevěděl, ale já tento žebříček moc nesleduji, takže mě se to moc nedotklo.

27.9.2013 13:28:58

já jdu ještě dál
páč jsem za ty 3 roky nepřišel na to, z čeho se to bere, protože mi připadá, že to neodpovídá zápisům, nebo?
edit: například sabotér, který je momentálně druhý, má lognutou jednu hru asi 3 roky starou...

27.9.2013 14:11:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Tohle se dá lehce vysvětlit. Zápis z hraní nemusí autor zveřejňovat, prostě si píše svůj herní deník, ale nikdo jiný jeho zápisy nevidí. Ovšem i tyto skyté zápisy se počítají do statistiky.

27.9.2013 15:26:41

záhada
Nechtělo se mi tomu věřit. V osobních nej řebříčcích(sloupec pod Nej...uživatelé) to sedí přesně, čas i počet her. Ale v těch Nej...hry se to opravdu násobí. Zkontrolovala jsem si, jestli v nich není hra, kterou jsme včera zrovna hráli (nebyla) a udělala si soukromý zápis a skutečně se to vynásobilo dvěma. Byl to 1x Hive Pocket ve dvou na 20min. V žebříccích ted je v počtech her 2! a v časech 40min!
To tedy nechápu, k čemu taková statistika je...

27.9.2013 16:09:09

Metoda počítání
Já bych tento způsob počítání zas úplně nezatracoval, svoji logiku to má. Např. pokud mám dvě hry až pro čtyři hráče a jednu hrajeme ve čtyřech a druhou jen ve dvou, dalo by se říct, že první hra je oblíbenější. A přesně tenhle aspekt žebříčky zachycují, prostě počítají i s počtem lidí, kteří hře věnovali svůj čas. Na druhou stranu je možná otázka, jestli tato statistika neškodí např. hrám určeným jen pro dva hráče. Ale každá metoda má svoje plusy i mínusy.
Spíš jsem si říkal, že by třeba nebylo od věci někam stranou nebo dolů k těm žebříčkům napsat, jak se ta statistika počítá, aby byl návštěvník informován, jak se to ve skutečnosti má.

27.9.2013 19:18:56

nesleduji to
ale vím, že kluci si každý zapsal vlastní zápis ze hry kterou hráli spolu a napočetlo se to opravdu jako by hráli 2x.
Přitom to byla jen jedna hra ve dvou lidech. Možná by stálo za to se dohodnout a zapisovat to jen jednou a ne oba/všichni.

27.9.2013 20:23:42

J.J.
Díky za info :) Zase jsem o něco málo méně blbější...

30.9.2013 08:48:44

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Akt. cena: 22 €
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas