Ohodnocení pomocí bodů

Zdravím vás,

může mi někdo vysvětlit "bodový" systém za nahrávání obrázku, scan karet a nebo vytvoření něčeho do her apod. Rád bych tomu porozuměl a ne jednou dostal 5 bodů a jednou 20.

děkuji za vysvětlení

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zombicide: Černý mor | Dice Throne: Season Two | Munchkin | Decrypto | Sagrada | Cartographers | Šerif z Nottinghamu + Merry men | Troll | Hero Realms: The Ruin of Thandar | Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game | Loony Quest | One Night Ultimate Werewolf | Dungeon Mayhem |
7.12.2019 23:47:12

Body
Pro mě body nebyly prioritou i když přilbička v profilu potěší. Ale pak jsem se dozvěděl, že jsem sběratel levných bobů skrz fotky. To mě trochu otrávilo a tak jsem svoje příspěvky omezil téměř na nulu, abych nebyl ten zmetek honící se za body.
Ono by možná více než nějaké body potěšilo kupříkladu přehled množství stažení překladů pravidel, aby člověk věděl, že alespoň někdo tu jeho práci využije.

11.12.2019 21:52:06

Údernik
Tomu sa tiez cudujem, ze je niekto schopny dva roky po vydani natocit unboxing na Invaze z dalek :D . Pricom je toho plny internet.

11.12.2019 23:42:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Body
Zkusím svůj úhel pohledu.

Základem je 1 bod. 0 se dává opravdu zřídka. 1 bod je za fotku. Chápu, že někdo fotí jen rychle mobilem a dostane stejný 1 bod, jako jiný, kdo použije zrcadlovku a vše si nastaví pro nejlepší výsledek. Teoreticky by měl být odměněn lépe, ale.... (dostaneme se k tomu později).

V zásadě by za fotky nemělo být víc bodů, nicméně více snahy je třeba podporovat a proto jsou 2 body za kvalitnější příspěvky a 3 body za top kvalitu. Poměrem vložený čas vs. odměna jsou na tom fotky vůbec nejlépe. Což je i ten důvod, proč za prostou fotku, ať už je pořízena jakkoliv, není víc bodů. Protože pak by se musela zvětšit celá škála a uznejte sami, že mít 10 bodů za sken by bylo opravdu absurdní. Pak by za video návod muselo být tak 500 bodů. Buď bychom měli všichni do měsíce nejlepší pokrývku (a bodový systém by ztratil i tu jedinou motivační funkci, kterou má), nebo by se muselo požadovat více bodů za dosažení stejné úrovně.

Každopádně souhlasím, že za vše mimo fotky by se měla odměna upravit, ale upřímně říkám, že nemám ideu jak.

Jinak alespoň placebo pro ty z vás, kdo se snažíte fotit kvalitně a máte stejný jeden bod, jako ten, kdo jen rychle cvanke mobilem:

1) Plníte web kvalitnějším obsahem a třeba pro mě je tohle odměna sama o osobě.
2) Pokud mám u her více fotek, tak beru nejkvalitnější. Případě mažu méně kvalitní a nahrazuji vyšší kvalitou.

Takže má to smysl. Pokračujte prosím.

16.12.2019 02:29:15

Děkuji
Děkuji všem co se zapojili do této diskuze a napsal zde svůj názor na pohled. jak admini ,tak lidé co natáčí videonávody, tak lidé co dělají překlad karet a nebo jen fotí...

přikláním se zde k názorům, že každá práce má jinou váhu a každá práce by měla být co nejspravedlivěji ohodnocena. A jak někdo zmínil, když něco dělám x hodin, případně i desítky hodin práce a věřím, že můj výsledek za to stojí a je to připravené v podstatě k tisku a pak za to dostanu "pár" bodů, tak mi to přišlo líto.

vše nejdůležitější již bylo řečeno.

16.12.2019 15:37:48

2 JAHMANsvk
Sak som to pod to video aj napisal :)

Asi ne, jinak by to tam bylo videt:
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/scythe-invaze-z-dalek-5939/videa/6155/#content

Kazdopadne, kazdy bodik dobry, ne?

18.12.2019 11:19:54

Artcore
No si predstav ze ano. Ale na youtobe a pod video
Bartyx Gaming. Neviem o co ti ide, nikto nevravel, ze pod video na ktore odkazujes :). Navyse som sa vyjadroval k zmysluplnosti tocit unboxing vecí, ktore su uz dva roky na trhu, nie k bodom :D.
Nech sa ti paci: https://www.youtube.com/watch?v=L4RpJ8LW4nM
A aj tebe pekne sviatky.

18.12.2019 12:56:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Unboxing na staré věci
Jen ať jsem v obraze; proč je špatné točit unboxing na věci, co jsou 2 roky venku? Když tu hru neznám, tam pro mě takové video může být přínosné. Nebo?

22.12.2019 00:54:23

Špatňák
Ono jde asi spíše o to, že se točí unboxing na hru, ke které je už unboxingů mraky.
A když je hra dva roky stará, tak jich bude ještě víc :) :D

Videorecenze je něco jiného, těch dokonce čím víc tím líp...to stejné u video návodu, protože každý to dělá trochu jinak a každému to jinak sedne.
Ale unboxing si myslím opravdu stačí jen jeden :)

Nebo třeba ty by jsi schválil u jedné hry dvě fotky té samé figurky jen od jiných lidí? Asi ne žejo, a nebo schválil, ale nechal bys jen tu lepší a ru původní smazal :) ;)
Stejně bych to dělal s unboxingama. Tam by to ušetřilo si myslím hromadu místa na serveru :)

22.12.2019 05:10:57

Peet
No videa místo nezabírají,jsou tu jen odkazy na YT nebo FB.

22.12.2019 09:25:51

Unboxing
Chápu. Původně jsem to pochopil tak, že jde o unboxing na starou hru, která žádný nemá. Pokud už ale unboxing má, pak samozřejmě dává smysl a souhlasím.

22.12.2019 12:56:12

Nesmyslne bodovani
cely system bodovani je nesmyslny.
Jasne priklady:

a) Nastrilite 50 fotek nejake hry (napr. Hellas) a stravite tim 2 hodiny. = 50 bodu minimalne

b) Napisete 1,5 strankovou recenzi za 1 den = cca 50 bodu

c) Rozsireni do hry, kde napisete stran 10, mate 50 bodu taky a stravite na tom cca 1 mesic prace.

Neni to nepomer? 3 cinnosti s pracnosti 2 hodiny, 1 den a 1 mesic a celkovy pocet bodu je shodny.

Toz asi tak. Dalsi veci pak je, ze body jsou k prdu. Zajimava by byla aplikace v bazaru - napr. prodejce by platil 10 Kc za prodanou hru nebo 10 bodu, ale ta tady taky chybi.

10.2.2020 08:25:23

Vybíráme z Bazaru

Postav si svůj Kačerov - Karty + Pravidla od 1 Kč
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas