Obrazky

V jakem formatu, rozliseni a velikosti nahravate (/ se doporucuje nahravat) obrazky?
2.12.2009 12:57:03

rbx

Longshanx
obrazky muzes nahravat v jakem rozliseni chces, system je stejne zmensi na 1024x768. Ale pokud chces mit nad fotkami totalni kontrolu, tak by bylo dobre je tam nahrat v tomto rozliseni, nebo alespon se k tomu blizicim rozliseni. V tomto pripade je ale nutne dodrzet limit max 200 kB na fotku, protoze to system uz neprohani zadnou kompresi. Format je JPG.

A jedno zasadni pravidlo: nefotte predni strany krabic. Ty automaticky zamitam, protoze se dubluji s obrazkem v profilu hry. A pokud obrazek u profilu neni, tak tam drive ci pozdeji bude :-)

2.12.2009 13:19:59

Já bych je upřesnil...
Max rozměr obrázků je 1000px na šířku a 750px na výšku. Formát je pouze JPG (PNG, GIF a další jsou zamítány jako poškozené soubory).

Pokud nahráváte obrázek menší než uvedené rozměry snažte se velikostí dostat na cca 100 - 120 kB. 200kB by vážně měla být hranice, za kterou se automaticky zamítá, a většina obrázků by se ji neměla blížit.

Bohužel prostor na disku je vcelku drahý (na serveru) a po necelém půl roce po navýšení prostoru se opět blížíme k limitu...

2.12.2009 14:16:33

Schválení obrázků
Když už je řeč o obrázcích, minulý týden v pondělí jsem nahrával dva obrázky k Railroad Tycoonu a zatím nebyly schváleny. Jsou všichni zodpovědní natolik vytíženi,že ještě nepřišly na přetřes,nebo byla chyba na mé straně??? :-)

2.12.2009 14:42:42

rbx

Loselfos
V systemu nejsou obrazky serazeny podle data vlozeni. Je tam seznam VSECH her a u toho je videt cislo, kolik novych obrazku k dane hre je. Takze kdyz se sejde vicero obrazku, tak je to jen na me libovuli, ktere ten den schvalim a ktere ne. Proto se stava, ze nektere obrazky cekaji dele a nektere jsou schvaleny hned. Snazim se uprednostnovat spise hry, ktere jsou aktualni, pripadne nejake rarity, nebo hry totalne bez obrazku. Takze pokud ma nekdo pocit, ze mu tam nejaky obrazek trci dele, nez je zdravo, at mi pisne a ja mu ho hned schvalim. V techto pripadech proste 100% plati "lina huba, hole nestesti" :-))

2.12.2009 14:55:30

Schválení obrázků
Já čekám na schválení asi 14 dní, dokonce jsem chtěl navrhnout, aby u souborů čekajících na schválení (obrázky, popisy, recenze) bylo políčko revizora, v němž by mohl a měl okomentovat zamítnutí, aby člověk věděl, co má opravit nebo co udělat příště líp. ... ale teď tady zazněla zásadní informace ... obrázky nad 200kb jsou automaticky zamítnuty .. to tedy možná je můj případ .. že jsem asi odeslal plakáty a neuvědomil si to. Ta poznámku revizora by asi nebyla špatná, ale chápu, že člověk co schvaluje třeba nemá čas něco vyplňovat, i když by stačily dvě tři slova ... aby čekající nečekal na neurčito, ale mohl věc rychle opravit. Nechávám na zvážení.

2.12.2009 14:55:51

to rbx
aha, tak to jsem taky nevěděl :)

2.12.2009 14:57:45

to rbx
Vím,že je schvalování obrázků na tobě a tuším jaký je systém,který jsi popsal, proto jsem se nějak neupomínal. Jen jsem se holt připoměl,když už se tady rozjela debata o obrázcích a spíš mě zajímalo,jestli nebyla nějaká chyba na mé straně :-)

2.12.2009 15:20:56

rbx

fos
nebyla. :-)
BTW: ta australie vypada moc hezky!

2.12.2009 15:32:46

rbx
Díky za schválení :-)
Máš pravdu,takových rozšíření je na BGG docela dost, ale Austrálie je z nich nejhezčí,proto jsem do ní šel nejdříve ze všeho. Mám ještě v plánu Evropu a Středozem,ale ty už nejsou tak hezké.
Hratelně je na to více méně podobně jako originální mapa USA, používají se jiné karty než v originále a ve dvou je hodně dobře hratelná.Ve více lidech to bude mnohem větší masakr než na původní mapě, přece jen je tam mnohem menší prostor pro budování :-)

2.12.2009 15:39:38

Tangram - důvody zamítání obrázků
Ono to není moc známé, ale ve svém profilu v levém menu je odkaz "Nahrané obrázky" a v nich je přehled obrázků, které:

a) čekají na schválení
b) byly schváleny (včetně infa o počtu získaných bodů)
c) byly zamítnuty (včetně infa o důvodu zamítnutí)

Obdobná stránka je i pro soubory a určitě ji po výše uvedené nápovědě snadno naleznete :-)

2.12.2009 17:38:59

to Zeus
Už to vidím.
Někdy si člověk nevšimne to, co má přímo před nosem.
Díky za upozornění :)

2.12.2009 18:44:01

rbx

pochvala
Tangram: Velky obdiv k vyrobene verzi Merchant of Venus!! Parada!

PJ: Schvalovat Tvoje obrazky je balzam na dusi. Jednim slovem parada. Ostre, dobre kompozice i svetlo. Fakt super. Diky, ze mi takto ulehcujes praci :-)

8.1.2010 15:42:10

to PJ
Můžu se zeptat, čím fotíš?

8.1.2010 16:32:29

PJ

rbx, sappho
Děkuji za pochvalu, jsem rád, že se obrázky líbí :-)
Ale abyste nebyli zklamaní, používám (stejně jako v případě překladů :o)) poměrně laciné vybavení:

Foťák: kompaktní "ultrazoom" Canon PowerShot SX100 IS
Skener: Epson Perfection V30
Soft: Zoner Editor 9.0

Co jde skenovat, to skenuji. Co fotím, to si přistrčím pod okno a dosvítím stojanovou lampou. Pak ještě obrázky upravuju: ořez, histogram, horizont, kolinearita (perspektiva), soudkovitost...

Samozřejmě fotky rozehraných her už dobré nejsou, protože se hraje večer a tedy při mizerném světle :-/

8.1.2010 16:53:01

ad fotky
To mi připomíná, že jsem slíbil ten rychlokurz focení a nastavení foťáku. Když jsem to slíbil, tak jsem měl během hodinky napsaný článeček ohledně expozice a ostření a načal jsem blesk a nedostal se k vyvážení bílé a praktickým ukázkám. Takže to budu asi vydávat na pokračování. Během víkendu zkusím najít nějaké ukázkové fotky a přímo do nich nakopíruju identifikační čísla na které bych se odkazoval v textu, protože bohužel nemáme přístup k umísťování fotek do textu článku. Nebo se mýlím?

8.1.2010 16:56:12

rbx

kren
vyvazeni bile by si mohl ted nejnoveji nastudovat Beholder. Pak by fotky k Warhammer Invasion byly jedna basen.:-)

8.1.2010 17:00:06

hmm
...

8.1.2010 17:06:13

kren
Pokud ty fotky někam viditelně umístíš (mohu poskytnout prostor v případě potřeby) pak by to neměl být snad problém. Alespoň Diovy essenské reporty obrázky měly. I když rozhraní pro vkládání článků o obrázcích mlčí a HTML tagy odmazává.

8.1.2010 17:10:31

PJ

kren
To bych uvítal, takový článek pro amatéry od profíka (to nemyslím nijak ironicky) - mohl by být všeobecně přínosný, nejen pro focení her.
Každopádně mám možná nesmyslnou zásadu, že blesk zásadně nepoužívám.

8.1.2010 17:10:43

to Husak
Tak pozor to já zas nechci umísťovat nějaké profifotky v plném rozlišení, takže prostor nebude potřeba. Představuju si, že by to spíš byly takové výstižné náhledy. Nemám ale nic přímo k článku vyfocené, tak budu muset zkusit nějaké nepodarky najít, ale asi se to nebude týkat her. ideální by byly ilustrační fotky při focení her, ale to bych musel specielně ty nepodarky fotit a to se mi teď nechce.

8.1.2010 17:21:26

odstranovani HTML tagu
... Tomu zas už tolik nevěřte, přeci jen máme už WYSIWYG editor článků a tak je povolených HTML tagů více (tučné/kurzíva/seznamy/odkazy/a asi i další :-)

Prostě pozůstatek živelného rozvoje Zatrolených her :)

8.1.2010 17:43:22

hurá
Vycházel jsem z popisu na stránce vkládání článku.

Pro formátování textu můžete používat odřádkování klávesou Enter. Z HTML značek můžete použít pouze značku pro odkaz , ostatní budou automaticky odstraněny.

Tlačítko IMG které je na stránce vkládání popisu hry u článku chybí. Tak jsem se stal mystifikátorem, sorry. Lze tedy používat IMG?

8.1.2010 17:56:46

rbx

Beholder
ja to nemyslel zle, jen to bylo takove rypnuti, protoze mi to kvantum fotek k Invasionu dalo dost prace obodovat, schalovat, zamitat apod :-)

8.1.2010 18:21:51

rbx
já vím no, ale fakt jsem se snažil :)...

8.1.2010 18:30:36

rbx

Beholder
tak si priste prosim v tom spajzu alespon rozsvit, az zase budes fotit :-)))))

8.1.2010 18:33:26

Vybíráme z Bazaru

Hero realms - All in (sbírka)
Hero realms - All in (sbírka)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas