nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Nový bazar z pohledu prodávajícího

Dneska jsem si znovu přečetl celou diskusi pod oznámením o změnách v bazaru a je evidentní, byť nepřekvapivé, že nejvíc výhrad, ať už přiznaných nebo zastíraných, je s placením za využívání bazaru.

Rozhodl jsem se, že se na to podívám čistě z pohledu uživatele, co využívá bazar a to obousměrně. Nebudu naprosto zohledňovat proč to admini dělají, co si od toho slibují, ale budu koukat jen a pouze na sebe jako na uživatele. Tento post tedy nepíšu z pohledu admina, ale čistě jako soukromá osoba a úvaha nijak nereprezentuje názory adminů nebo kohokoliv jiného, vyjma mých. Bude to trochu delší, tak kdo nechcete číst, na konci je TL:DR.

Jsem uživatel co je poměrně aktivní na bazaru, mám aktuálně 176 kladných feedbacků, 0 neutrálních, 0 záporných. Seznam koupených her si nevedu, počítám že poměr nákup prodej bude minimálně 2/1 ve prospěch nákupu (tj. víc nakupuji, než prodávám). V roce 2020 mám aktuálně 7 inzerátů, tak ten řešit nebudu, ale v roce 2019, což byl rok, kdy jsem byl z pohledu vystavených a prodaných her zdaleka nejaktivnější vypadá takto:

Počet vystavených inzerátů: 52
Počet prodaných her: 39
Počet neprodaných her: 13

Celkem částka za prodej: 32 609,-
Průměrná částka za jeden prodej: 836,-
Počet prodejů za méně než 250,-: 7
Počet prodejů nad 1500,-: 6

Z těch statistik vyplývá úspěšnost prodeje někde pod 80 % procent, prodávám hry všeho druhu, od dražších po drobnosti, hry vystavuji jak od koruny, tak za vyšší cenu pokud jde o dřažší hru, kde nechci riskovat, že půjde za pár korun. Hry až na výjimky prodávám použité a neprovozuji překupničení za účelem prodeje, byť zajímavou hru za dobrou cenu nemám problém koupit, s tím, že když se neujme půjde dál.

Prodal jsem hry za více než 32 000,-, spousta her se v aukci vyšplhala od dost výš, než byla moje vyvolávačka, a to teď mluvím o hrách, kde jsem vyvolávačku dával někde ve výši toho, co bych za hru chtěl, nemluvím o hrách od koruny. Kdybych hry házel na Bazoš, FB nebo Sbazar, nikdy nedostanu 32 000,-, dostal bych zhruba 7000,- méně (vycházím z vyvolávaček), za předpokladu, že bych tam hry vůbec prodal za vyvolávací ceny, co jsem si určil. Pokud bych dal vyšší vyvolávací ceny, zvyšuji šanci, že to neprodám a bude mě to stát další čas. Kdybych to hodil na Aukro, které nabízí aukci, tak pochybuji že prodám všechny hry, co jsem prodal na ZH, je otázka za kolik by byly prodeje, ale je jisté, že bych z prodeje odvedl procent sedm místo dvou a vyšší poplatky za vystavení.

U vystavených her nemusím hledat nějaký cover image, nemusím psát popis hry jako takové, vše si systém vytáhne z DB ZH, já jen doplním stav, předání atp. Potenciální zájemce se jedním klikem dostane na profil hry, kde má všechny potřebné informace, včetně hodnocení uživatelů a diskuse.

Další bod, menší část věcí tvořilo příslušenství k deskovkám, inserty, kapsle na coiny, pořadače atp... Opět nevím, kde bych k tomu našel relevantní zájemce.

Vzhledem k systému feedbacků nemám s prodejem nejmenší problém, všichni kupující vidí mé hodnocení a nejsou naprosto žádné problémy s posíláním peněz dopředu, stejně jako je nemám já jako nemám problémy s lidmi, co mají dobrou reputaci a když nakupuji u nováčků, prostě použiji SafeTrade.

Čistou řečí čísel: mám 33 volných inzerátů, potřeboval bych si tedy dokoupit dva balíčky po 50,- a na provizi z prodeje bych zaplatil 661,-. Tudíž bych ZH musel zaplatit 761,-.
Takže 761,- za rok, 64,- měsíčně.

Dostávám za to od ZH nějakou protihodnotu? Ano, mám možnost využít funkční (byť ne dokonalou) a kontrolovanou platformu, kde je vystavení inzerátu otázka minuty. Navíc inzeruji na platformě specializované na deskovky, tudíž moje zboží je relevantní pro ty tisíce potenciálních zákazníků, kteří ZH každý den navštíví.

Nevyplatí se mi jít jinam a ušetřit těch 761? Ne, nevyplatí, ušetřím stokoruny, prodělám tisíce.

Takže i když se na to podívám čistě pragmaticky a jen optikou peněz, bazar ZH mi poskytuje přidanou hodnotu, která převyšuje poplatek, který musím zaplatit. To, že nemám ZH problém podpořit pro tu hromadu obsahu, materiálů, návodů a nápadů je pak už třešnička na dortu. Jasně bylo by lepší, kdybych ty služby dostal zadarmo jako doposavad, všichni v sobě máme někde kus lakomce, který jako první začne řvát, proč mám platit za něco co bylo zadarmo, ale když se na to podívám střízlivě, musím dospět k názoru, že ZH mi nabízí nejlepší službu i za danou cenu.

TL:DR – I nový bazar (tj. bazar s poplatky) poskytuje přidanou hodnotu, která výrazně převyšuje potenciální cenu, kterou budu muset při využití zaplatit.

1.7.2020 13:38:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet

Zneužít chybu eshopu a objednat víc kusů her, kterých se pak "musíš" zbavit z lásky k ostatním, kteří to štěstí neměli a abys neprodělal 10Kč, tak s tím spamovat fórum o hře a ještě se tím chlubit? Slova jako kamarádství nebo pokrytectví u tebe trochu ztrácí na významu :-)
Možná by se ale mělo takovéhle obětování se pro komunitu odměňovat body?

3.7.2020 09:03:49

Miner

Tak tohle zas zvedlo ze židle mě.
Nevím jestli si vůbec pamatuješ co říkáš, jestli pozorně čteš co tu (a pod oznámením) píšu a opakuju, a co a jak prezentujete / vysvětlujete.
To, že mi dokoupíš sloty mi nepomůže, protože, jak jsem už párkrát opakoval, se svou zásobou inzerátů si je v životě nebudu muset dokupovat. Jedině, že bys mi proplácel provize (a asi by tě to vyšlo i levněji). A to bych samozřejmě nepřijal - aby mi někdo kdo tu dělá dobrovolně horu práce ještě platil. Ale tohoto přístupu si i tak opravdu vážím.

Teď berte v potaz, že budu psát jen za sebe, ze svého úhlu pohledu jakožto odpůrce, kterého admin osočil z pokrytectví.

Zeus i Špatňák řekli zcela jasně, že tu chtějí "kamarádské prostředí" a, že bazar byl původně zamýšlen jako nekomerční, kamarádský bazar. Přesně to co jsem psal já, že takto se zde chovám, protože je to komunitní server a já se považuji za člena komunity, a na jiných, komerčních (inzertních) webech se chovám jinak (jako standardní prodejce) na což jsi mi řekl, že jsem pokrytec (přesněji, že pokrytectví tě zvedá ze židle, ale bylo to celkem jasný).

Ok, podle tvé logiky jsou tedy celé ZH i jejich původní smysl pokrytecké.

A když se tedy chci chovat kamarádsky a prodávat, tak že z finančního hlediska na tom prostě prodělám (i když mi to nevadí, jinak bych to nedělal), tak na to jedině ještě navic doplatím což jsi mi sám v podstatě potvrdil tím, že mi kdyžtak sloty koupíš sám a Zeus to potvrdil tím, že přiznal, že toto úplně do důsledku nedomyslel.
Takže tu chcete dosáhnout "kamarádského / nekomerčního obchodování, ale v důsledku na toto jen člověk doplatí (a je úplně jedno kolik, nejde mi o žádná čísla).
Jinak řečeno - chci tu něco prodat za poštovné nebo symbolickou / kamarádskou / nižší než tržní (nazvy si tonjak chceš) cenu a jen budu za blbce, protože na to (jak byl bazar zamýšlen) podle současného systému doplatím (i když už tak na tom z finančního hlediska prodělám ). Ok, zkusím to přes diskuze, abych se toho vyvaroval a přijde admin (ty) a začne mě buzerovat nebo rovnou "trestat" , že odcházím systém. Ještě jinak řečeno - to nesmíš, porušuješ pravidla (kamarádský prodej přes diskuze), nebo vlastně můžeš, ale zaplať (kamarádský obchod přes bazar).

To vše na webu, který běží díky toleranci ze známosti jak taky Zeus říkal (prostor pro 10 GB, zabírá 50 GB, tolerováno ze známosti).

Ale stále budete tvrdit, že to máte promyšlené, o peníze přece ale vůbec nejde a já jsem jenom pokrytec.

Na to jak to nyní je se sekcí "ostatní" mi nikdo neodpověděl přesto že je to zcela relevantní dotaz, protože provize určitě ovlivňují i tu, a tam k finančním transakcím v případě výměny třeba ani nedojde, ale cenu v inzerátu vyplnit musíš a z té se určitě ta provize vypočítá... Nebo jestli jí platí vystavovatel (tedy ten co shání) nebo ten kdo mu to odklikne (prodejce)...

A pořád budete tvrdit, jak to máte promyšlené a jak víte co děláte.

Nevím jestli to Špatňák řekl špatně, ale každopádně to řekl - někdo zmínil, že se systém bude obcházet jako např. 100,- za hru a 2000,- za poštu. A řekl, že provize se stejně počítá z celkové ceny. Berete si tedy provizi i z poštovného? To tedy uživatel ještě doplatí i na to, že si "to" od něj koupí někdo ze zahraničí (logicky vyšší poštovné)?
Je přece na každém kolik si řekne za poštovné a balné, nebo ne - to jen k té vaší svobodě a obcházení pravidel...

Stále to ale máte promyšlené.

Doporučujete používat "safe trade". Je to opravdu kvůli "bezpečnosti" nebo aby admin / systém viděl celou částku včetně pošty a vy si i z poštovného tak mohli vzít provizi?
Nebo je to proto, že za "safe trade" je další poplatek (20,- Kč), který se navíc dělí mezi prodejce i kupce (takže tím pádem dostanete finance i od kupujícího)?

Ale stále to máte promyšlené.

Jak vám o něco níže demonstroval na vašich (vícero adminů) slovech Cardinalle , tak si navzájem tak trochu protiřečíte.

Ale máte to promyšlené.

Jakýkoli nynější návrh, který by oproti současnému stavu znamenal byť jen minimální pokles "příjmů" pro ZH je prostě špatný (co jsem tak vypozoroval ze všech odpovědí adminů v diskuzích a mých SZ).

Ano, máte to promyšlené a o peníze přece nejde..

Tvrdíte jak je to promyšlené, kolik jste nad tím strávili času (což vám naprosto věřím), ale hned první den Zeus uzná, že některé aspekty nejsou tak úplně domyšlené a, že toto je prostě jednodušší řešení.

Ale já jsem pokrytec, vy to máte promyšlené a víte co děláte.


Vím, že v podstatě o nic nejde. ZH i bazar pojedou dál, lidi si zvyknou a bude zas klid.
Ale nemám rád když ze mě někdo dělá blbce nebo do mě vandruje s přetvářkou, tím spíš jestli chce obhájit tento paskvil ;)

A jelikož jsem tu zabil už horu času v podstatě kvůli ničemu a jinak se od toho asi neodtrhnu, tak nezbývá než se rozloučit.

Mějte se všichni krásně a nechť se vám to tu pěkně vystříbří (bez ironie)

Čuuuus

A hlavně... Pořádně si užijte léto!!!3.7.2020 08:03:35

@Peet

Nechci předjímat za co budeš a nebudeš kárán, pokud chceš znát můj názor, já bych toto bral jako jasné porušení pravidel a dal bych ti za to varování. Nijak nezpochybňuji, že ta cena je velmi hezká a je od tebe fajn, že to pošleš dál. Prostě to hoď na bazar jako kup teď a abys nebyl škodnej tak v případech jako je tento, ti ty sloty koupím já sám a rád. :)

Bazarovou sekci ostatní uvidíme, teď ti odpověd neumím dát.

2.7.2020 20:09:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner

Ok, tak tedy konkrétně... Budu kárán / trestán treba za toto?

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/discover-zeme-nezname-8276/diskuse/cz-edice-23686/


A ještě mi ani tady ani jinde nikdo neodpověděl jak je to s bazarovou sekcí "ostatní" :)

2.7.2020 20:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet

Až teď jsem si všimnul jedné nepřesnosti ve tvém delším postu.

Ty píšeš:

Věci (které by se v bazaru stejně prodat nevyplatilo, protože bych na to sám ještě doplácel - kvůli nízké prodejní ceně) budu nabízet přes diskuze. Už jsem to párkrát udělal a koneckonců mi to poradil i Miner.
A pokud za to nebudu adminy kárán (že obcházím systém), tak jsem s tím v pohodě.

Já jsem ti v poště napsal toto:

Co se týká těch věcí za symbolickou cenu nebo poštovné, tak pokud by jich mělo být tolik, že bys musel přikupovat sloty, tak se pořád bavíme o 5kč za jeden takovej. A pokud by ti to i tak vadilo, můžeš to hodit do placu zadarmo v diskusi a poštovné si domluvit se zájemci.

Je obrovský rozdíl mezi tebou deklarovanou symbolickou cenou, pod tím si můžeš představit kde co, o které trvdíš, že jsem ti jí schválil a mezi mojí radou, ať to nabídneš zadarmo. Předokládám, že šlo z tvojí strany o přehlédnutí a nikoliv o záměr. Obcházet pravidla bych ti rozhodně nedoporučil, protože při opakovaném porušování pravidel by nezůstalo u kárání.

2.7.2020 19:42:51

JAHMANsvk

Ano, prostě mi to vadí z principu (už to dvojí placení mi vadí z principu). A2ž jen to, že kvůli tomu, že někomu něco dám ještě budu muset řešit platby, variabilní symboly, měšec a kdesi cosi :)

Pevný poplatek by to vyřešil. Prodal bych za cenu poštovného + inzerátu (pokud bych neměl žádné volné /zdarma což při mé zásobě nehrozí a jak jsem psal, do měšce začnu sypat peníze až je bude možné utratit za něco jiného než inzeráty a provize :) )

2.7.2020 18:01:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet

Aha chápem, nevyšlo mi z toho že tie veci dávaš zadarmo alebo za poštovné, ale predpokladám, že keď niekomu niečo dávaš sa poštovné, alebo zadarmo tak to dám za korunu a tie dve percentá z koruny ti rád zaplatí. Či ide o to, že nechceš dokupovať inzeráty lebo rozdavas toho veľa? Alebo ti vadí manipulácia z mešcom?

2.7.2020 17:58:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner


Já měl na mysli tu komunikaci :)
Tedy oznámit třeba dřív (i kdyby jen proto, aby lidi před zavedením stihli vychladnout) a sjednotit své odpovědi / přístup ;)

2.7.2020 17:53:21

JAHMANSvk

Tak ale ona ta diskuze není jen o těch 2%, že? Pokud nahodíš nějaké promo za 50 Kč (abys měl aspoň něco z toho času který stojí s tím zajít na poštu, a to jsem ještě při 50Kč z celkem levného kraje) a on se tu do týdne dvou nenajde kupec.... co pak, dáš ho příště za 55? Smíříš se se ztrátou? A pokud se to stane znova, spolkneš vyhozené peníze a hodíš ho radši do koše, protože to za ten gambling nestojí?

V ideálním světě bys to prostě vystavil jako kup teď s neomzenou platností a až by se našel někdo, kdo to zrovna shání, měl by z toho radost. Ne tak teď...

2.7.2020 17:52:06 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk

Na bazar jsem dával věci např. za cenu poštovného a do inzerátu jsem to i uvedl + jsem uvedl, že při osobním odběru je to zdarma.
Teď bych poslal hru, zaplatil poštovné (které se mi vrátí), ale budu platit ještě provizi. Při osobním odběru bych olatil provizi, jen odpadá problém s poštou....
A i kdyby, tak cena u inzerátu byt prostě musí a provize se mě bude týkat i když vystavím jako " kup teď" za 1,-
Ale týká se to "nízkých cen" obecně.

To je jen jeden z případů (naprosto doložitelný).

A na bazsr to dávám (dával jsem) proto, protože tam to má logicky šanci najít co nejvíce lidí.

2.7.2020 17:51:42 | Upraveno autorem (porovnej)

@peet

My jsme si poznamenali celkem dost nápadů a navrhů z diskusí. Obávám se, že podvolení se a odkývaní všeho tam nebylo.

A nebude.

2.7.2020 17:38:14

Peet

Keď nebudeš pridavať veci na bazár, lebo sa to finančne tebe neoplatí, tak nebude ani horšia ponuka. Lebo by si ich tam aj tak nepridával, veď sa ti to predsa neoplatí :). Ci doteraz si pridával inzeráty, ktoré sa ti financne neoplatili a teraz ti to ešte viac nabúrali 2%? Alebo si pridával také ktoré sa finančne oplatili a 2% sú ten jazýček na váhach medzi oplatí/neoplatili?
Cez diskusie sa ti to už oplatí lebo tam nie sú 2%?

2.7.2020 17:34:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner

Tak si vezměte něco z toho co Křen a Cardinalle říkají a připravte se na druhé kolo, které zcela jistě bude při případné revizi ;) :)

2.7.2020 17:29:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@zruda

Už teď jsem si koupil balíček inzerátů, abych to otestoval.

A budu prodávat minimálně tři hry, které jsem chtěl prodat už před pár týdny, ale počkal jsem na nový systém, abych to podpořil. Takže ano.

Pokud budu chtít prodat hru, pětikoruna mě nezastaví. :)

2.7.2020 17:27:58

@kren

A zase podsouvání... :(

Mně to tedy ze židle nenadzvedává, ale je to únavné. Já jsem nikde nenapsal, že jsme si jistí, že jsme vymysleli to nejlepší. To je tvoje pokroucená interpretace.

Já jsem napsal, že změny jsme promysleli, shodli se na nich a stojíme si za nima. Nikde jsem nevyloučil, že jsme se mohli mýlit, naopak jsme otevřeni korekcím či dalším změnám. Ale ty budou vycházet z reálné situace, nikoliv z názorů, dojmů nebo výkřiků.

Pokud máš pocit, že tu chybí nějaká rada starších, tak jí sestav a můžete k našim krokům vydávat svá stanoviska. Já na to skutečně nemám čas, ani na sestavování, ani na další hodiny konzultací a nejsem ani přesvědčen, že by to k něčemu bylo. Obávám se, že nejpozději při prvním nesouhlasu, bychom se dostali do stejných debat jako teď.

2.7.2020 17:26:15

Cardinalle

Kdybys tak radil i jiným ......

2.7.2020 17:26:14

Po úplném vychladnutí

Jsem si pro sebe našel pohodové řešení. Bazar budu využívat už jen k nákupu.
Věci (které by se v bazaru stejně prodat nevyplatilo, protože bych na to sám ještě doplácel - kvůli nízké prodejní ceně) budu nabízet přes diskuze. Už jsem to párkrát udělal a koneckonců mi to poradil i Miner.
A pokud za to nebudu adminy kárán (že obcházím systém), tak jsem s tím v pohodě. Z mé strany je to úplně jedno, a ještě navíc nebudu muset řešit nynější systém bazaru, jen takovou nabídku asi najde méně lidí.
Jede se normálně dál, jen do měšce začnu sypat peníze až je bude možné utratit za něco jiného než provize a inzeráty.

Založil jsem vlákno se svým návrhem a pro návrhy ostatních k otevřené diskuzi nad (snad) opravdu konstruktivními návrhy a tím jsem se svými výblitky skončil ;) .


Poslední dotaz, který ještě snad nikdo neřešil nebo jsem to přehlédl.
Jak je to teď prosím se sekcí "ostatní"?
Ta je určena na shánění her a výměny. Cena se tam uvádí taky. Jak je to s provizí tam, když dám cenu, za kterou koupím a někdo mi to odklikne? Bude provizi platit kupující nebo prodejce? Stejně tak s výměnou. Tuším, že nějaká cema tam prostě být vyplněna musí ne?
A půjdou i tam už přidávat fotky k inzerátům?
Díky

2.7.2020 17:19:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Miner

Dal bys do bazaru více než 33 her, když bys věděl, že za vyšší počet si budeš muset zaplatit?

Narážím na to, že loni a letos platí jiná pravidla a předpokládáš, že by ses choval stejným způsobem, což ale obecně neplatí.

2.7.2020 17:15:30

@Cardinalle

Já už jsem ti přesně na tohle jednou odpovídal, přečti si zvonu hned druhý odstavec té úvahy, klidně ti ho hodím sem, ať to máš rychlejší:

Rozhodl jsem se, že se na to podívám čistě z pohledu uživatele, co využívá bazar a to obousměrně. Nebudu naprosto zohledňovat proč to admini dělají, co si od toho slibují, ale budu koukat jen a pouze na sebe jako na uživatele. Tento post tedy nepíšu z pohledu admina, ale čistě jako soukromá osoba a úvaha nijak nereprezentuje názory adminů nebo kohokoliv jiného, vyjma mých. Bude to trochu delší, tak kdo nechcete číst, na konci je TL:DR.

Pokud to hodláš ignorovat a točit se na tom, že tahle úvaha je důkaz toho, že naše motivace byla jiná, tak fajn, ale prosím beze mě. Díky.

2.7.2020 17:08:08

Cardinalle

To je ono! Admini vlastně řekli, že problém je ten, že platformu, která je zdarma, někdo využíval takovým způsobem, který by se dal označit jako neférový. A tak se zavedla určitá plošná omezení, která mají snížit atraktivitu.

A problém je v té plošnosti, která dopadne na dost velkou skupinu uživatelů, kteří bazar využívají tak, jak byl nejspíš původně zamýšlen.

Omezeni tedy nejsou uživatelé, kterým dost možná ani ta omezení nebudou vadit, ale všichni uživatelé. A proti tomu se tu všichni bouří.

Původní problém tedy není s množstvím inzerátů, ale s atraktivitou bazaru pro účely, které nejsou v souladu s původní myšlenkou. Jen je škoda, že se nyní sníží atraktivita pro všechny.

2.7.2020 17:03:16 | Upraveno autorem (porovnej)

kren

Zrovna tohle mi třeba vadí málo. Jsou to admini? Jsou. Myslí si, že to pomůže? Asi ano. Stojí si za tím? Asi ano, jinak by to ani neimplementovali. Proč by to měli konzultovat s kýmkoliv jiným? Asi jen ze slušnosti, jinak důvod nevidím.

2.7.2020 16:51:13

@Miner

Už sa mi fakt do toho nechce zapájať, ale evidentne každý admin píše úplne iné dôvody. Motáte sa ešte viac, veľmi amatérsky, vôbec tomu nepomáhate.

Ty píšeš, ze ciele ste deklarovali, o prachy nejde, chcete vyriešiť problém. Ja tomu verím na 100%, plne vám v tomto dôverujem. Ale ty sám si začal toto vlákno v štýle, že veď tá cena nie je taká vysoká. Keď nejde o prachy, prečo ich riešiš a počítaš? Keď nejde o prachy, tak ich nerieš, ale vysvetli, ako naozaj pomôžu vyriešiť problém. Lebo toto som sa nikde nedočítal.

Wolfsen ale píše v druhom vlákne, že nedokážete rozhodnúť, čo je komercia, a teda dohliadať na vlastné pravidlá, a tak ste sa rozhodli pravidlá zrušiť, komerciu povoliť, ale spoplatniť. Takže NIE riešiť problém, ale povoliť a spoplatniť. Opak toho, čo hovoríš ty, a čo sa píše v oficiálnom zdôvodnení.

Špatňák sa tiež vyjadril, že komercia vadí, nechcete ju, ale vlastne aj áno, lebo aj on sám si už u takého "nechceného" predajcu dačo kúpil, lebo sa to nedalo zohnať inak, a on by si takého veľkopredajcu asi ani nechcel odfiltrovať.

Zeus má málo miesta na disku, takže to chce riešiť. Ale limit na počet inzerátov sa dá tiež dokúpiť za symbolickú čiastku, takže ani plevelenie bazaru nevyriešite, len spoplatníte. A tiež potvrdil, že ste sa rozhodli proste "zlegalizovať" komerciu, lebo určovať hranice komercie neviete/nechcete.

Ja dúfam, že som to tu zhrnul v krátkosti a jasne, a že už konečne pochopíte, prečo máte takú vlnu kritiky. Po "mesiacoch príprav" ste prišli s "riešeniami", ktoré vaše problémy nijako nevyriešia, a s komunikáciou, ktorá si odporuje sama sebe. Príde mi to ako obrovský amaterizmus. Obrovský.

Akokoľvek dobré sú vaše zámery a snaha niečo napraviť (a ja 100% verím v to, že to tak je!!), tak ich prezentácia a zavedenie sú katastrofálne. Berte to prosím ako veľmi intenzívnu spätnú väzbu, že takto sa to nerobí. Ja osobne nemám problém so spoplatnením, ale s tým, ako to prezentujete a ako sa snažíte nám predať vaše argumenty, a ako vôbec nepočúvate a nedokážete reflektovať na tú kritiku.

Nepôsobíte ako zladený tím, vôbec nepôsobíte, že by ste to mesiace premýšľali, a už vôbec nepôsobíte ako tím, ktorý chce naozaj rázne riešiť problémy, ale skôr dovolí všetko, len to proste spoplatní. Úplne v rozpore s duchom vysvetlenia v pôvodnom oznámení.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

2.7.2020 16:48:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@Miner

... a ještě mne trošku nadzvedl ze židle tvůj výrok (a není ojedinělý): "... my jsme zavedli co jsme chtěli a stojíme si za tím."

Právě to hodně lidem vadí, že jste si uzurpovali právo na to myslet si, že to co vymyslíte je to nejlepší. Vím, dáváte tomu hodně svého volného času, ale vy to pořád stavíte tak, že vy jste admini, dáváte tomu hodně a ostatní do toho nemají co kecat. Jenže jak jsem už zmiňoval celý ten web sice vyvíjíte a zpravujete, ale existuje jen díky tisícům a tisícům hodin všech uživatelů, kteří strávili čas na popisech, článcích, recenzích, překladech, grafice, fotografiích a jen díky nim je ten web tam kde je. Tak minimálně zkušení uživatelé spjatí s tímto webem, kteří ho tvořili a mají třeba odlišný názor by měli být zapojeni předem do návrhů změn a měli byste si je předem vyslechnout. Nemusí to být formou veřejné diskuze, ale třeba formou oslovení lidí, kteří jsou tady nejaktivnější, nebo nejvíce přispěli tomuto webu. Víš vždycky když někdo navrhne něco, co příliš nekoliduje s vaším postojem, tak začnete argumentovat, že je tady už 30000 uživatelů a že každý má jiný názor a nelze vyhovět všem. To je pravda, ale ne všech 30000 uživatelů se stejnou měrou podílelo a podílí na tvorbě tohoto webu ne všichni jsou svými zkušenostmi tady relevantní. Takže myslím, že byste měli vzít v potaz nějaký systém porady , návrhů a debaty nad změnami spolu se zkušenými uživateli, kteří k tomu mají co říct třeba formou uzavřeného neveřejného diskuzního fóra. Tím pádem se vyhnete vyhroceným zapleveleným diskuzím s osobními invektivami a když to bude takové neveřejné diskuzní fórum zkušených, tak každý bude cítit zodpovědnost a omezí se jen na konkrétní problém. Mohou to být také ostré debaty, ale určitě konstruktivnější než to, co se tady děje teď.

2.7.2020 16:36:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren

Na druhou stranu je také pravdou, že opravdu velká spousta lidí se sem registrovala právě kvůli tomu bazaru (a až druhotně se rozhodli zůstat). Vlastně kvůli jedné hře, kterou sháněli a celkem logicky ji našli právě tady / našli Zatrolenky. I já jsem jedním z nich...

2.7.2020 16:33:29 | Upraveno autorem (porovnej)

@Miner

Není to vůbec žádná manipulace. Bez tohoto serveru se vším tím obsahem by vůbec neexistoval ani ten bazar. Bazar se stal populárním a uznávaným právě jen díky tomuto serveru a ne naopak. Bazar na prázdném serveru bez obsahu by nikdo nezačal v takové míře využívat. Takže bazar je tu i právě díky dobrovolnému a neplacenému obsahu, který tady uživatelé shromáždili. Takže tvé osočení ohledně manipulace je trošku mimo.

2.7.2020 16:19:46