nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Nahrávané soubory

Rád bych se zeptal, jak to na tomto serveru funguje s nahráváním souborů? Nahrál jsem ke hře soubory...a nic. Jak často admin tyto soubory schvaluje? Jednou za týden, za měsíc?

Minule, když jsem nahrával svůj předchozí soubor, tak jsem jej musel nahrát třikrát (v asi půlročních intervalech), než se konečně mezi soubory "Ke stažení" objevil.

22.3.2018 12:27:40

...

Nahrej mi tu něco a uvidíš ;)

6.11.2018 11:17:39

Borghal

Právě že nahrával, proto se tak jízlivě ptám :-) Nedávalo by to pak smysl.
*-*

6.11.2018 11:02:36

BladeBrown

To těžko. Hádám že jsi asi nikdy překlady nenahrával. Body za překlady se dávají různě po uvážení moderátora a pohybují se v rozsahu desítek.

6.11.2018 10:45:20

Body

Zajímalo by mně, kolik se uděluje bodů za upload anglických pravidel ? Pokud je to stejně jak za uživatelem přeložené české pravidla, tak je to ještě slušně řečeno prasárna.
*-*

6.11.2018 10:14:41

@BladeBrown

Vyvedu tě z omylu hlava nehlava se tady uploaduje už deset let a ne že teď by to byl problém anglických pravidel. Jakékoliv grafické vylepšení herních desek, různé grafické vychytávky k hrám a všechny soubory ke hře včetně home made cizojazyčných vychytávek se vždy objevovaly jako "Nejnovější překlady ke stažení" i když s překlady neměly vůbec nic společného.

... ale proč na tom webu něco měnit, že jo ... vždyť to tak stačí a je třeba aby si Ondra odpočinul a admini to dělají dobrovolně, vždyť je to zbytečnost nějak soubory rozdělovat na překlady, uživatelské doplňky a jiné. Udělat záložky je přece strašná práce, to nikdo nemůže po nikom chtít. Buďme rádi, že to funguje a třeba to bude stejně dobře fungovat i dalších deset, dvacet let, tak proč do toho vrtat. Promiňte mi prosím můj závěrečný sarkasmus, ale zase mi to nedalo, když jsem četl jaká je u cizojazyčného souboru tragédie, když se objeví pod nadpisem "Nejnovější překlady ke stažení", ale u grafických vychytávek jako je třeba je třeba vylepšená hráčská deska k Mars: Teraformace to nikomu nevadí. Hlavně že máme zase jeden demagogický argument proč něco nedělat k dobru.

30.10.2018 17:46:23

robkin

Co je nejasného na tom, že s rostoucím obsahem je třeba víc moderátorů? Mě to přijde samozřejmě, něco co o čem ani nemá smysl se bavit. Máš větší web? Potřebuješ víc dobrovolníků. A je úplně jedno jestli proto, že přibyl počet obrázků nebo proto, že jsi na web přidal novou funkci. Nijak jim neordinuješ práci, zkrátka je té práce nějaké množství a když se to nestíhá, je třeba dobrovolníků víc. Není na tom nic složitého a nikdo nikoho nenutí, ani nemůže (dobrovolníci, víme?).

For the record, já bych se klidně do schvalování obrázků/souborů/linků přihlásil, kdyby to fungovalo obdobně jako to mají na BGG. Ale to by byla na zdejší vedení asi moc velká decentralizace moci...

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2018 16:00:25

Zakonzervovat

Už jsem prozřel a teď vidím, jak sem byl pošetilý a psal sem nějaké náměty a hloupě obhajoval novinky. Po přečtení všech těch pádných důvodů jsem byl nucen zkonvertovat a už nechci žádné změny. Naopak, šel bych ještě dál. Novinky bych zrušil nebo si dal limit jednu za čtvrt roku a nesmí být méně než dva měsíce stará.

Obrázky bych už nenahrával vůbec, je se tím jen práce a ještě za to uživatelé dostávají body, to je úplně perverzní. Pokud by snad mělo nahrávání obrázků zůstat, pak by bylo záhodno za to body odečítat, to uživatele naučí!

A pravidla v cizím jazyce, to je úplná hereze, okamžitě smazat a to včetně slovenských. Nejlépe i zrušit účty slovenským uživatelům, pokud se neprokážou podanou žádostí o české občanství a pokud se prokážou, omezil bych jim přístup na 29. únor. To by mohlo celkem pořešit jazykovou a národnostní otázku.

A poslední a asi nejdůležitější věc, zavedl bych formulář za odebírání her z databáze a tuhle bohulibou činnost bych pořádně honoroval bodama. Asi se shodneme, že ty hromady her v databázi a materiálu k nim jsou to co sem ty otravné uživatele přitahuje. Pevně věřím, že po dokončení kompletního očisty databáze to nebude dlouho trvat, než tu budem mít svatej klid.

30.10.2018 15:40:13

překlady

Trochu bych si dovolil rozporovat, že anglická pravidla určitě nepatří do sekce překlady ke stažení:
https://www.zatrolene-hry.cz/preklady/?pg=3
Caverna: Cave vs Cave - Era II: The Iron Age
Anglická pravidla - EN (3 MB)
Tady je vidět, jasně vidět, jaký v tom bude neskutečný bordel.
Pokud chcete anglická pravidla u her, tak je na to třeba nejprve web připravit a oddělit je od ostatních souborů u her a ne to uploudovat hlava nehlava :-(

*-*

30.10.2018 15:28:29

Nechtěl jsem už do toho vstupovat ...

... ale Duirin mne tak rozesmál až jsem se za břicho popadal, protože mi to něco připomnělo:
"Přijde mi to jako blbost. U některých her je už teď toho obsahu ke stažení tolik, že se v tom dá těžko vyznat. Když v tom budou i cizojazyčná pravidla, tak to bude ještě horší."

Otevřel si hospodu, ale oni mu tam chodili lidi ;D;D;D.

Já bych vůbec zakázal přidávat k databázi her jakékoliv informace, kdo se pak v tom má vyznat ;D;D;D.

30.10.2018 15:02:16

borghal

Rozdil je v tom, ze to LINKy tady nemame a tim padem neexistuje zadny zpusob jak reportovat ze nefunguji (a ani potrebna administrativni rozhrani neexistuji). A kdyby to tady nebyl uplny OFFTOPIC a precetl jsi si puvodni dotaz, tak si "xarx" stezuje, ze mu admini uz ted pomalu schvaluji soubory.

No a ja rikam, ze ordinovat dobrovolnikum praci ve stylu... "no a co" tak budete mit vic prace... dost dobre nejde. Fakt nevim proc tohle je potreba obhajovat a vysvetlovat...

Takze hlasis se snad ty nebo Kren na pozici admina tech linku (nebo obecne schvalovatele cehokoliv)? Aby se tim vytvoril prostor pro dalsi komunitni obsah?

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2018 15:02:01

robkin

Jaký je rozdíl mezi komunitně přidaným linkem a komunitně přidaným souborem, obrázkem, popiskem, recenzí, diskuzí? V principu žádný, všechno ostatní už tu máme, a kdybych chtěl můžu tu do diskuze dávat nějaké nepatřičné věci a bude to úplně totéž - nějaký místní moderátor bude muset zakročit.

A že by an to byl třeba další člověk, no a co? Stejně jako kdyby se zvýšil objem diskuzí nebo přidávaných textů. To je přirozený vývoj jakéhokoliv webu, s obsahem rostou nároky na správu.


Duirin: DATABÁZE HER by měla obsahovat co nejvíc informací, aby její uživatelé nemuseli hledat jinde - od toho databáze je. ORIGINÁLNÍ (původní, ne nutně anglická) pravidla patří mezi relativně často potřebné věci, a tudíž tu z logiky věci místo mají. Jediný přípustný argument o tom proč by tu principielně být neměla je o autorských právech, všechno ostatní je "já to nepotřebuju, tak to nepotřebuje nikdo".

Jo a verzování je tu taky - nahraný soubor můžeš aktualizovat a doplnit popisek.

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2018 14:48:34

anglicka pravidla

Přijde mi to jako blbost. U některých her je už teď toho obsahu ke stažení tolik, že se v tom dá těžko vyznat. Když v tom budou i cizojazyčná pravidla, tak to bude ještě horší.

Pokud budu chtít ke hře nějaké informace, věci ke stažení apod., které nenajdu zde, tak půjdu na BGG. Pokud bych rovnou hledal anglická pravidla/fan scénáře apod., půjdu rovnou tam. Nebudu pátrat, jestli je sem náhodou někdo nenahrál, aniž bych tušil, zda jsou vůbec aktuální (verzování dokumentů na BGG je dobrá věc). Podle mě to sem nepatří.

Admini za ta anglická pravidla hodlají dávat body? Proč jako?

Nicméně debata je bezpředmětná - schvalovací admin tady chce mít anglická pravidla, takže je logicky bude schvalovat. Bohužel to vypadá, že nezávisí na názoru ostatních adminů.

30.10.2018 14:46:06

kren

A právě ,že třeba já mám jiný názor . Weby jako hrajeme.cz a podobné,mi nic neříkají. Aktuality které posbírají po FB stránkách nakladetelství a recenze. Ale já zásadně recenze na takových webech nečtu. Jako ať se na mě nikdo nezlobí,ale když dostanu hru zadarmo na recenzi,tak nevěřím ,že recenze jsou objektivní.To raději jeden názor tady na ZH od člověka co hru hrál,než od desítky "recenzentů".

30.10.2018 13:48:32

Kren

Klidne se muze udelat sekce na odkazy, ale ja realisticky rikam, ze bez DOBROVOLNIKA, ktery se o to bude soustavne starat (schvalovat, overovat reporty, aktualizovat...) ta cela funkce je jen dalsi zbytecnost...

Takze tomu rikejme milion presvedcovani, rikejme tomu odpor k novym funkcim, ale mozna by bylo spise fajn nazyvat veci spravnymi jmeny: komunitni web s obsahem od uzivatelu (a dobrovolnymi adminy) VS web s obsahem od par "overenych" jednotlivcu (blogeru nebo jak to nazyvat), kde kazdy recenzent/blogger jedna sam za sebe a neda se ocekavat, ze by tam spamoval nejaky viry, porno, nebo reklamu a tim padem se o to nemusi nikdo starat... Proste srovnavas nesrovnatelne...

30.10.2018 13:43:54

A už je to tady zase ...

... milion přesvědčování proč něco nedělat. Proč to na jiných fórech funguje? Zadám odkaz, ten tady visí a lidé ho používají, první co přijde na to, že odkaz nefunguje nahlásí adminovi a ten odkaz zruší - jednoduché jak facka. Ale o odkazech na jiné weby už tady bylo tolik diskuzí, že škoda mluvit. Ondra je ale tvrdohlavý jak mezek. Kdyby tady u her byly přímé odkazy na BGG nebo na třeba na české weby s pěknými recenzemi (www.hrajeme.cz, www.deskovehry.com, atd) tak by to asi Ondra nepřežil protože si myslí, že jedině adorace Zatrolených her je jediná správná víra a kdyby dovolil, aby lidé koukli jinam, tak si myslí, že by asi došlo k hromadnému exodu nebo co.

Mne už to tady taky nebaví pořád číst co všechno uživatelé nepotřebují a jak mají být rádi, že tu vlastně ZH vůbec jsou, takže se už na to vyprdnu, dám svatý pokoj a koho to baví a je spokojený, ať se tady rochní ve stojatých vodách, dokud to tady nevyhnije.

Zkuste někdy průběžně sledovat třeba web Hrajeme.cz, abyste viděli jak vypadá živý web o který se denně někdo stará. Jistě chybí tam zase některé věci, co jsou tady, někomu se nemusí líbit design, ale jde mi spíš o ukázku toho, jak vypadá průběžná péče o web.

30.10.2018 12:53:46

odkazy

Internet je plny nefunkcnich odkazu. Hlavne proto, ze webove stranky se neustale meni, restrukturalizuji, presouvaji. A casto jsou odkazy na stazeni umyslne platne jen omezene (to je tusim i tady na ZH).

Takze s odkazy to ma ten problem, ze za rok, dva budou k nicemu a opet nebude nikdo kdo by to kontroloval. Musela by se k tomu vybudovat masinerije na schvalovani odkazu, hlaseni neplatnych odkazu (s tim, ze ono kdyz to jeden den nejde neznamena ze to neni nejaky vypadek atd.), oprava odkazu, aktualizace odkazu ...

Pausalni autorska prava (prava na distribuci autorskeho dila) rozhodne ZH nemaji. U pravidel se to asi vicemene toleruje - protoze to je svym zpusobem propagace hry. Ale uz jsme take v minulosti videli, ze nekteri vydavatele PDF pravidla online nezverejnovali. A u ostatnich veci? Kdyz sem hodim cizi soubor s navodem na vyrobu tuckboxu, ktery jsem si predtim stahl z BGG - to je prece jasne poruseni autorskych prav a realne bude muset admin zkoumat jestli mam svoleni autora nebo ne - protoze zodpovednost za vystaveny obsah nese provozovatel.

Nevim prijde mi to jen jako snaha honit body na nejakem "obsahu" zadarmo... Bez pridane hodnoty pro uzivatele ale zato s OBROVSKOU pridanou praci pro adminy.

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2018 10:57:55

kren

Mně to naopak přijde jako vynalézat znovu kolo. Pokud někdo umí anglicky natolik, aby chtěl anglická pravidla, tak je BGG ideální volba (a nejen na pravidla, i na FAQ - autoři se tam sami vyjadřují k dotazům ohledně pravidel). Nemusí se to duplikovat tady. A ta pointa s updaty pravidel, která tu zazněla, mi přijde taky rozumná.

Osobně jsem už kdysi řekl někde tady na fóru, že bych byl pro zavedení přímého linku z profilu hry na ZH její profil na BGG. Ale proti tomu je zase Zeus.

30.10.2018 10:38:31

ad autorská práva ...

... proto jsem pro nahrávání odkazů a ne celých souborů.

30.10.2018 10:34:41

...

No a jak je to s autorskymi pravy? To ze pdf vystavi vydavatel na svem webu automaticky neznamena, ze je muzu nahrat jinde, ne?
Na BGG pravidla casto nahravaji autori/vydavatele her atd...

30.10.2018 10:31:08

Malé povzdechnutí ...

... víte mě to tady v té sekci Náměty a připomínky někdy připadá jak v předminulém století, když dělníci rozbíjeli nové stroje, kterým nerozuměli v domnění, že jim berou práci. Když někdo něco navrhne, co já nepotřebuji a co mi nijak neublíží, tak mlčím a je mi jedno, jestli se to realizuje nebo ne. Tady je tomu ale přesně naopak, je až obdivuhodné kolik energie někteří jedinci věnují přesvědčování o tom, aby se něco nového neudělalo a intenzivní výchově ostatních aby nebyli líní.

30.10.2018 10:18:36

...

A přitom dostane to co chce a bojovník proti zlořádům začne ty zvěrstva sám provozovat. :)

30.10.2018 10:01:27

nehledě na to,

že pokud se do toho BladeBrown (a nejen on) pustí svědomitě, tak má mindlesSheep dalších 5 let co dělat :D

Upraveno autorem (porovnej)

30.10.2018 09:27:04

pravidla

Ok, tak jdu "honit" body uploadováním cizojazyčných pravidel.
*-*

30.10.2018 08:49:41

tak jeste posledni prispevek

kren > ehm... whatever..

sheep > Argumenty zaznely od rixe, hned nekolik anechci je opakovat. Ony ty pravidla jsou casto "zivej" dokument, na BGG casto ve spouste casem updatovanych verzi. Tady tyto updaty ja osobne neocekavam, tzn i kdybych zde ten anglicky dokument videl, stejne ve 100% pripadu pujdu na BGG a podivam se, jestli tam nahodou neni novejsi verze.
Ale samozrejme, pokud to tu nebude plevelit a redit to, co zde je primarni a vetsinou nejaktualnejsi mozne (CZ dokumenty), pak si sem davejte co chcete.

30.10.2018 08:37:37

...

Uklidníme se.
Pokud někdo omylem stáhl v dobré víře pravidla, doufaje že budou česky a ony byly anglicky, tak mi napište, přejmenuju je aby se to nepletlo. To je asi jediný reálný problém co tu řešíte.

Bezúčelné zakazování nečeho co doslova NIKOMU neubližuje a nezavazí neplánuju dělat, nepadl tady ani jeden argument pro to abychom tu neměli mít originální pravidla. Pokud je sem někdo chce nahrát, schválím mu je (a předem upozorňuju že za to moc bodů nezískáte ;) ). Sám je využívám, využívá je i část uživatelů a ač jsme CZ/SK komunita, myslím že někteří tady anglicky umí. A ti (zlehýnka sobecky tam počítám i sebe) ocení i originální pravidla. Na jednom místě, kde například já řeším uplně všechno co se týče deskovek.

Jo k tomu že "najít originální pravidla je otázka 5 vteřin na googlu" pro vás mám challenge, najděte mi campaign book k arcadia questu v pdf a pak mi řekněte jak dlouho jste je hledali a pokud budete mít pravdu, rád se omluvím (a ještě radši budu mít to pdfko).

Abych to shrnul, mít je tady nikomu neublíží a některým to pomůže. To mi stačí.

30.10.2018 08:17:20