Modul "Zatrolenek" pro katalogizační program GCStar

Chci se zeptat, zda by někdo nebyl schopen a hlavně ochoten vytvořit modul pro výše zmíněný program - http://www.gcstar.org/, který by dokázal do domácí databáze stolních her stahovat informace o hrách z místního webu. Program umí katalogizovat i stolní hry a s přehledem stahuje data ze známých zahraničních serverů (např. boardgamegeek.com).

Vedle běžných informací (základní info, počet hráčů, průměrná herní doba aj.) dokáže evidovat i případné výpůjčky atd. Program má velkou výhodu v tom, že je k dispozici zcela zdarma pod GPL. Myslím, že bych nebyl sám, kdo by uvítal možnost využít pro evidenci své domácí sbírky získávat automaticky informace přímo odsud. (Snad by to nebylo v rozporu s autorskými právy, pokud by šlo o čistě domácí nekomerční využití.)
6.1.2011 09:34:32

rbx

Anachronyx
nejsem programator, ale ten program vypada celkem vyuzitelne a urcite, dle dokumentace, dokaze importovat XML. Takze je tedy otazka na Zeuse, jestli by chtel a umel pripravit XML vyjezd z databaze tak, aby to neodporovalo jeho umyslum, autorskym pravum a zaroven to podporovalo tento program.

6.1.2011 10:28:48

PJ

Přidávám se...
....pro export databáze do xml. Pro výpůjčky by se to opravu hodilo. Na webu databazeknih.cz tato možnost je a často ji používám.

V případě, že by to byl z nějakého důvodu problém, dávám do pléna návrh na úpravu seznamu her - přidání checkboxu "zapůjčeno" a pole s poznámkou, kam šlo napsat jméno....

6.1.2011 15:45:11

csv
co jsem se na to koukal, tak do xml ten program umí pouze exportovat, importovat umí z csv. mozna by se s tim dalo neco delat, asi bych umel stahnout seznam her, ke každé hře obrázek a stručný popis. ted jde o to co s tim dal.
E: seznam her - mysleno, ze by si kazdy uzivatel mohl vytvorti .csv seznam vlastnenych her.
E2:tak uz mam script, ktery dovoli uzivateli stahnout seznam vlastnich her ze zatrolenek, zitra bych mohl mit funkcni verzi, ktera vytvori csv, ktere je mozne otevrit v GCstar. Zatim se vyplni pouze nazvy her, mozno pridat dalsi vlastnoti atd, dalsi veci budou nasledovat.

6.1.2011 20:06:49 | Upraveno autorem (porovnej)

script hotov
Tak skriptik je hotov - otestoval ho na sobe, rbx i PJ (coz je docela slusny vzorek).
Nejedna se o nativni modul urceny pro BCstar, ale skript vytvori csv pripravene pro import do GCstar vcetne obrazku (pokud k dane hre existuje).

Kdo bude mit zajem, muzu mu poslat skript na vyzkouseni, nebo rovnou pripraveny balicek pro import do GCstar. Zajemci prosim do sz.

Chyba o ktere vim - u nekterych her se nanacte popis, ac na webu je. Vim o tom, ale osetreni zabere trochu vice casu.

Jeste pozadam Zeuse, zda umozni takovyto import do GCstar.

9.1.2011 21:37:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Ha
Osobně by se mi něco takového hodilo. Tedy myslím tu katalogizaci, případně vytištění karty s hrou podle určitého kritéria apod. Avšak občas se ve vámi používané terminologii ztrácím ;-)))

11.1.2011 21:39:01

PJ

Warfery
Nerozumím první větě, která syntakticky nedává v češtině smysl. Já nic netestoval... Podobně jako cauly moc nerozumím použitým termínům a vlastně jsem nepochopil, jestli ten program bez Diovy podpory funguje na databázi Zatrolenek nebo ne.

11.1.2011 21:55:03

PJ
Skript umoznuje udelat sbirku jakehokoliv uzivatele tohoto serveru. Skript se zada s parametrem url na profil uzivatele (jkehokoliv) a ten zacne dolovat seznam sbirky, stahne obrazek a zaklani info kazde hry ze seznamu Sbirka her. Nasledne se vytvori csv ktere je primo urcene pro import do GCstar. V GCstar se zalozi sbirka Boar Games Collection, vybere se import csv a jeto.
E: Takze jsem si vyzkousel udelat sbirku svou, tvoji a rbx - mate hodne ner, abych vedel, jestli mi skript u nektere hry nehavaruje. Coz se muze kliden stat.

12.1.2011 07:38:53 | Upraveno autorem (porovnej)

sbírka
A funguje to i pro kluby?

12.1.2011 12:20:22

cauly
nefunguje, ale neni problem to predelat

12.1.2011 15:35:58

Napadá mne jen jeden dotaz :-)
V čem je to lepší, než sbírka her na ZH? Pouze ta možnost připsání, komu jsem to kdy půjčil?

12.1.2011 15:41:18

rbx

zeus
treba ze to funguje offline?

12.1.2011 15:49:47

PJ

Zeus
Ještě jsem nevyzkoušel, ale mně ta možnost připadá poměrně významná. Třeba na půjčený a již oplakaný Monty Python Flux jsem se ptal asi 10 lidí a nakonec se mi přiznal mimochodem kolega v kanceláři, který hry nehraje, ale má rád Pythony...

12.1.2011 16:08:37

DD

to Cauly
Nevim co za vlastnosti bys tam chtel mit. Evidenci zapujcek to celkem zvlada dobre, vcetne vygenerovani emailu tomu kdo to ma pujcene, ci seznamu vsech zapujcenych titulu. Akorat i kdyz si muzes nastavit ze mas od dane hry vice kopii, tak pujcit to jde vzdy jen jednou :o((.

12.1.2011 16:40:38

to zeus
me se libi te sexy prehled v policich. :-) pak je tam randomizer na dnesni vecer.

12.1.2011 18:25:14

instalace GCStar na Windows
Poněkud v tom plavu a nerad bych si moc rozčunil OS. Je tu někdo, kdo by dokázal podpořit radou? Snažím se postupovat podle pokynů, ale ohledně instalace běhového prostředí perlu, gtk+ a gtk+perl začínám tápat (vícero variant, rozdílné verze...)
Zkusím to, ale kdyby se někdo našel, tak prosím do soukromé zprávy (ať to tu nezaplevelíme).
Děkuji.

26.10.2012 23:58:08

GCStar na Windows + poděkování pro Warfery
Tak prozatím jsem používám verzi 1.6.1. Ta má Instalátor a funguje. Verze 1.7.0 vyžaduje Perl spolu s GTK2 a to jsem prostě nedal. Doufám, že časem někdo udělá i to novější verzi pro Windows.
Jinak to vypadá moc pěkně. Děkuji Warferymu, který mi odsud stáhnul data :-)

1.11.2012 15:47:34

Vybíráme z Bazaru

Talisman: The Firelands
Talisman: The Firelands
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas