Herní deník

Protože už je skoro hotov, nabízím další 3 přístupy do této nové sekce. Zatím tam mají přístup pouze 4 uživatelé (včetně mě :-).

Jeden z těchto 3 uživatelů by měl ideálně používat pro prohlížení stránek Operu, protože se zdá, že v ní trochu některé nové části zlobí, tak abych to měl protestované více.

Jinak sekce běží v testovacím režimu, takže prosím nezadávejte reálné údaje, protože je pak smažu (výjimka je Křenův první záznam, protože si s ním evidentně dal práci)...
21.6.2010 16:04:30

rbx

ja ja ja jenom ja... a muj IE8 :-)
se hlasi

21.6.2010 16:08:05

Joe

A ja
Moja Opera ti je k dispozícii...

21.6.2010 16:09:02

to Zeus
Já to tušil, že je nebezpečí výmazu :D. Proto jsem se pojistil a uložil si to do souboru.

21.6.2010 16:12:41

Zapnuto...
Máte to kluci zapnuté, hledejte v detailu libovolné hry...

Ještě mi zbývá doladit na zadávacím formuláři:
1) Při přidávání rozšíření, aby se nabízela pouze rozšíření zvolené hry.
2) Pole pro zadání obce, ve které se hrálo (bude zajímavé pro různé statistiky a žebříčky nej)
3) Pole pro zadání celkového počtu hráčů (ne všichni musí být zde registrováni).

21.6.2010 16:13:36

to Zeus
Nadpis je už OK na jednom řádku :).

21.6.2010 16:15:35

rbx

diakritika
u vyberu obrazku. Nepujde tam zpristupnit i treba obrazek z jineho webu zadanim URL adresy? Chtel by to nejak pokombinovat s fotkami k gamereportu. Jinak v IE8 vse ostatni v IE na jednicku.

21.6.2010 16:22:31

PJ

OK
I když jsem to tam zkopíroval i s chybovými hláškami ze včerejšího pokusu. To kopírování je hrozný nešvar. Každopádně to dobře jede i pod starou Operou.

21.6.2010 16:39:38

Joe

Opera
Mne to zatiaľ funguje OK, vyzerá to OK.
Inak čo hovoril rbx :)

21.6.2010 16:42:46

Diakritika opravena...
Díky za upozornění... Konečně jsem přišel na to, proč se mi u některých recenzí mrší diakritika titulků obrázků. :-)

21.6.2010 17:13:23

rbx

zeus
pro pridani standardniho reportu k Cyclades, tri hraci, zadne rozsireni, jedna vlozena fotka (diakritika opravdu funguje) to vyhodilo:
Warning: require(hra-hrani-seznam.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/httpd/zatrolene-hry.cz/www/hra-informace.php on line 471

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required 'hra-hrani-seznam.php' (include_path='.:/home/httpd/ascensus.cz/class/') in /home/httpd/zatrolene-hry.cz/www/hra-informace.php on line 471

21.6.2010 17:34:53

IMHO dočasná chybka
Podle mě ses trefil do okamžiku, kdy jsem ten soubor zrovna nahrával na server. Zas mi tu dnes neuvěřitelně vypadává připojení od O2, takže pár kB velký soubor nahrávám třeba i 5 minut se 3mi restarty připojení :-(

Tento příspěvek se teď snažím přidat taky potřetí...

21.6.2010 17:39:35

No já bych se hlásil taky
a můžu ti to otestovat i na LINUXu, jestli máš zájem.

21.6.2010 20:08:33

Tak pár dalších věcí doladěno + poslední volný přístup pro Koloucha
1) Kolouchu, měl bys mít novou záložku v profilech her.


2) Dodělávky:

2a) ukládání obcí, ve kterých hra proběhla
2b) ukládání celkového počtu hráčů (nezávisle na počtu hráčů ze Zatrolených her) - jsem zvědav, kolik zápisů her bude mít víc jmenovitě přidaných hráčů než toto celkové číslo :-)
2c) pár dalších oprav a úprav...


3) Zbývá dodělat:

3a) Provázání s profilem hráčů (nová záložka, ve které se budou objevovat všechny zápisy z hraní, ke kterým je hráč přiřazen)
3b) našeptávání rozšíření, které patří k hrané hře (nyní to našeptává všechny základní sady i rozšíření - tj. použít to lze, ale můžete založit zápis, ve kterém jste hráli Arkham Horror s rozšířením Pandemic :-).

21.6.2010 20:48:49

rbx

Safari iPad
Nefunguje ten html editor, protoze to asi je v Jave, coz tyhle hracky nepovoluji :-( Jenze ono to ani nejde ulozit, i kdyz vse ostatni vcetne naseptavacu a kalendare funguje. Jeste to zkusim v Safari na PC.

21.6.2010 21:01:11

Normální javascript
Je to klasické TinyMCE. Zkus pls jestli to funguje na formuláři pro přidání novinky nebo recenze hry nebo popisu hry...

21.6.2010 21:11:37

První report
Tak v LINUXu (Ubuntu 10.04) se Firefox (3.6.3) chová korektně, žádné problémy. Zato Konqueror se sekne ve 2/3 případů při zápisu textu do TinyMCE - a to jak při pokusu o zápis hraní, tak při pokusu o zápis popisu hry - jedná se tedy spíš o problém konqueroru.
Ještě to vyzkouším zítra z práce, ale vypadá to funkčně.

21.6.2010 21:24:00

Celkový počet hráčů
To Zeus - bude jich HODNĚ - já sám jsem měl opravdu velký problém to vyplnit, vždy jsem si na to vzpomněl až na poslední chvíli a to jsem o tom věděl.
Možná by stálo za to udělat do formuláře jednoduchého hlídače, který nedovolí uložení bez vyplněné hodnoty, protože jinak ten údaj ztrácí smysl - hodnota, která se nevyplňuje je horší, než hodnota, která neexistuje....

21.6.2010 21:27:38

rbx

Zeus
Zkusil jsem to u Recenzi Draciho srdce. Nevim jestli se to odeslalo, ale html editor nefakci, nezobrazi se klavesnice, takze neni cim psat, ale ty prvky na liste jsou aktivni.

21.6.2010 21:52:01

to Zeus
Mám takový nejapný zásadní dotaz. Jakmile report uložím, už ho nepůjde změnit? (Pozdější přidání fotek, uťuknutí se při ukládání, odstranění pravopisných chyb na které přijdu později - prostě důvodná změna)

21.6.2010 22:33:13

Editace zápisů z hraní...
Určitě v plánu je, jen to teď chci celá začistit, dodělat nejdůležitější věci a pustit to. Následně dodělám i editaci již existujících zápisů.

22.6.2010 07:36:55

to Zeus
Jo jasně, já do toho nevidím, tak nevím co to obnáší, tak to je fajn :). Chtěl jsem totiž do mého zápisu dopsat ty věci co jsi tam neměl ještě dodělané, když jsem to přidával.

A pak mám dotaz, jestli tam půjdou přidávat jakékoli fotky, nebo jen schválené z Trola u dané hry?

22.6.2010 07:41:26

Další pokrok (+ odpověď na Křenův dotaz ohledně fotek)
1) Dodělal jsem, že našeptávač při přidávání rozšíření nabízí pouze rozšíření vybrané hry, aby se hledala lépe.

2) Fotky zatím pujde pridavat jen ty schvalene u hry. Obecně libovolné fotky bych tam časem taky rád přidal, ale to už je vcelku robusní CMS (nicméně se mu stejně v nějakém časovém horizontu nevyhnu).

22.6.2010 08:02:47

fotky
Nevím, možná jsem úplně mimo, ale fotky bych asi přidával pomocí odkazu na nějaké album. Přeci jenom by to bylo spousta dat. Podle mě to bude oblíbená vychytávka. Malé obrázky jako v článku je hloupost. A aby měl každý report svou vlastní galerii nevím no.

22.6.2010 08:57:11

rbx

zeus a externi obrazky
presne jak rika velky El. Taky si myslim, ze je to nejlepsi reseni. Pokud se obavas ciziho nekontrolovatelneho obsahu na svych strankach, tak to chapu, prece jen by sem nejaky vtipalek taky mohl dat report z nejake sexy flaška hry. Asi by pak bylo dobre vkladani techto reportu omezit na ziskane body (minimum)... tim mozna trochu namotivujes lidi. A pak se da take omezit to, ze by to bralo fotky jen z nejznamejsich fotoserveru ala rajce, flickr, picassa ... kde tenhle zavadny obsah tez kontroluji.

22.6.2010 09:05:58

funkčnost
Ehm, pánové - je sice krásné, že máte spousty připomínek, ale pokud jste někdy něco vyvíjeli, víte, že je fajn nejdřív doladit základní funkčnost a teprve pak dodávat další věci, protože pokud by Zeus funkce průběžně přidával tak, jak se tady rojí, nebude to hotovo ani do konce roku 2012 (a pak už to stejně nemá smysl:-) ).

To Zeus - je to funkční, ale ovládací prvky mají následující "vady":
- neukládají se (resp. nejsou nikde viditelné) údaje o počtu hráčů a obci, kde se hrálo
- pokud chci vložit obec, kde se hrálo a ta obec neexistuje v seznamu, mám prostě smůlu - namátkou jsem vyzkoušel pár vesnic v okolí Žatce a půlka jich tam není. Přitom našeptávač u rozšíření umožňuje napsat text, který nezná.
- stejně tak pokud se uklepnu při psaní názvu obce, ztratím celý text (což třeba u Roudnice nad Labem zamrzí)
- možná by stálo za úvahu zvětšit počet řádků ovládacího prvku pro psaní samotného reportu. Při představě, že ťukám 100 řádků textu do ovládacího okna o osmi řádcích mi není moc dobře.

V zásadě jsou to maličkosti - moc děkuju za rozšiřování funkčnosti webu.

22.6.2010 10:24:05

Vybíráme z Bazaru

Iliad
Iliad
Akt. cena: 35 €
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas