EUR a CZK

Předem se omlouvám za založení nového vlákna, přestože již jedno na obdobné téma bylo založeno.Nicméně, si myslím, že problém, který chci přiblížit, si zaslouží své vlastní.

V této slouvislosti musím říci, že mi příjde poměrně komické, ne-li přímo drzé využívat aukcí na českém serveru v České republice a nebýt ochoten zaslat hru do tuzemska; vem to čert, smůla prodávajícího.

Co mě ale skutečně začíná rozčilovat je rozmahající se tendence prodávat hry v €. Nevidím žádný důvod, proč bychom snad měli přijímat platby v €, které jsou pro nás po přepočtu silně nevýhodné, když máme korunu. Je naprosto iracionální akceptovat zvýšený náklad v podobě přepočtu měnovým kursem. Pokud by se to snad naším slovenským kolegům nelíbilo, tak jim nikdo nebrání v založení vlastní aukce.

Nehledě na to, že příhozy v € jsou o celých 170% vyšší než jejich český ekvivalent. Byl bych poté hlupák, kdybych hru prodával v korunách, přestože bydlím v Praze, neboť na tom vždy vydělám více, především v podobě vyšších nominálních hodnot příhozů/měnového kursu. Hlavně nyní, kdy si to asi málokdo uvědomuje. Pouze bych nerad, aby většina přistoupila k politice příjmání € v době, která k tomu nyní přímo vybízí. Zbytečně bychom se šidili.
15.3.2014 01:59:16

sk
No, asi jsem slepy, ale prosel jsem cely bazar a nenasel jsem jediny inzerat, v nemz by prodavajici z Ceska vystavoval v eurech. Co je divneho na tom, ze prodavajici ze Slovenska chce platit v eurech, jsem nejak nepochopil. A ze si nekdo neumi prepocitat eur na czk. Neni to nahodou jeho problem?

15.3.2014 02:24:44 | Upraveno autorem (porovnej)

prebio
Mirni se. Pred casem tam ty inzeraty opravdu byly.
Osobne by mi mena byla lhostejna , klidne at si proavaji i za kauri, ale rad bych si vyfiltroval prodej v Kc.

15.3.2014 11:51:48

Prihozy v EUR
Bylo by mozne min. prihozy v EUR resit zvlast?

Prece jen rozdil v min. prihozu 5 Kc vs 5 EUR je docela poznat.
odstupnovani po 1 EURu by melo stacit...

4.7.2014 18:29:21

retardacia
Toto je akoze co?Trocha uber s narodneho citenia.A za chv budes muset akceptovat eurace

2.2.2015 22:37:17

za me
Ja bych take uvital moznost filtrace podle meny. Vyse prihozu by se vyresit mela (nepomer), ale zas nijak me to vylozene nevadi jelikoz inzeraty v € ani neprohlizim (proto ta filtrace). A kdyz jsem obchodoval s lidma ze slovenska,tak nebyl problem na predani na nejake deskoherni akci v CR a tudiz i platby v Kc (prepocteno na kalkulacce na miste vetsinou) a kdyz nekdo nechce posilat do zahranici,tak je to jeho minus...a kdyby se jednalo o kousek,kterej bych fakt fakt chtel,tak dam radsi peto za cestu na Slovensko nez kolem tri kil za postu a mam to i s vyletem ;-)

2.2.2015 23:38:10

Eura v Bazaru
1) Jsou primárně o tom, aby v Bazaru mohli prodávat i hráči ze Slovenska, kde mají naopak jako nativní měnu Euro :-).
2) Požadavek na filtrování inzerátů dle měny je rozumný, určitě bych ho rád udělal, ale bohužel čas nemám nafukovací, takže bych to nechtěl slibovat na konkrétní datum.
3) To s tou výší příhozu moc nechápu, protože výše příhozu je stejná pro každou měnu a posouvá se jen v různých pásmech. Tedy pokud je aktuální cena inzerátu tuším do 50 (čehokoli), musí být další příhoz alespoň o 1 (čehokoli) vyšší. A pak se posouvá. Víceméně jsem to nastavoval tak, aby každé pásmo začínalo na cca 10% a postupně se tato hodnota relativně zmenšovala a pak zase skok nahoru, aby u položky za 1000 (čehokoli) neprotahovali lidi aukce příhozy o 1 (čehokoli).

3.2.2015 22:25:15

Chlapci
Všimli jste si, že to co tady řešíte, je skoro rok stará diskuse?

4.2.2015 08:50:15

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán CZ
Gloomhaven: Lví chřtán CZ
Akt. cena: 33 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas