Drobná novinka

O mnohých úpravách jsem v posledním období moc neinformoval, ale teď u věci spuštěné před chvílí by mě zajímal velice váš názor, co vám přijde jako příjemnější chování.

úprava se týká menu v záhlaví, konkrétně pak formuláře pro hledání her dle názvu v pravé části. Přidal jsem tam při psaní názvu rovnou našeptávač s možností kliknout na název hry, což vás přesměruje ihned do profilu zvolené hry.

Otázka: Je to pro vás příjemné? Nebo by pro vás bylo příjemnější, že vás to spíše hodí na výsledky vyhledávání, ve kterém jsou hry s daným názvem (pokud byste vybrali např "Arkham Horror", zobrazila by se tato hra + všechna její rozšíření).

Díky za názory...
4.9.2015 13:29:32

...
Přesměrování přímo na profil hry je imho z hlediska UX správnější věc.
1, to uživatel čeká, protože tahle možnost je obvyklejší
2, umožňuje to rychlý přechod na profil který potřebuju, což je častější činnost než hledání skutečný "search"

Teda aspoň tak to vidím já, možná je to "obvykle" a "častěji" jinak než si představuju. A jestli jsem správně pochopil alternativu, že to jen doplní výraz a stejěn spustí hledání.

Každopádně +1 za kvalitní zlepšení, dobrý našeptávač ušetří celkem dost času když člověk chce konkrétní profil.

4.9.2015 13:52:45 | Upraveno autorem (porovnej)

našeptávač
Perfektní. Udělá to spousty práce.

4.9.2015 14:07:32

Ve firefoxu (teda alespoň v tom mém) našeptávač nefunguje
Chrome OK.

A řešení my vyhovuje.

4.9.2015 14:16:01

Joe

Firefox
Firefox nie, potvrdzujem.
IE 11 hej.

4.9.2015 14:19:48

Firefox
Vážně zvláštní. Mě to v něm funguje dobře... Ještě zkusím tedy jednu drobnost.

[EDIT] Upraveno. Už by to mělo s přechodem na další stránku fungovat?

4.9.2015 14:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Firefox
Firefox už funguje. A vyhovuje!

4.9.2015 14:51:30

Super...
Stacilo jen donutit Firefox, aby se vzdal sve cache a stahl si podstatne veci znovu ze serveru :-)

4.9.2015 14:58:15

Jo,
je to perfektní. Když chci konkrétní hru, vyberu ji z našeptávače, když chci seznam jako dřív, jen odentruju. Paráda!

5.9.2015 21:39:34

Supr
Rozhodně vítám, funguje dle očekávání ;).

5.9.2015 21:58:04

PJ

Ale jo...
...nápad dobrý, ale realizace nějaká polovičatá. Pokud se napíše prvních několik znaků, našeptávač sice správně nabídne položky ze seznamu, ale dál už se nemohu v položkách přesouvat pomocí kurzorových kláves a zvolenou položku potvrdit enterem. Je nutno použít myš. Takže za mě nepraktické.

5.9.2015 22:09:12 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Souhlasím s PJem.
Pouze upřesním, že v položkách se můžu přesouvat pomocí kurzorových kláves, ale když pak dám ten Enter, tak se nic nestane (ve vyhledávacím políčku se už při tom přesouvání pomocí šipek objevuje jen "Název hry").
Prohlížeč Chrome, pokud by se to chovalo různě v jiných.

6.9.2015 00:27:13

Fungující Enter v našeptávači her v pravém rohu hlavního menu
Kdo používá pro rychlou navigaci ke hrám našeptávač v pravém rohu hlavního menu, tak už může vesele pro výběr hry použít klávesy šipek a pro potvrzení pak Enter (šipky fungovali od začátku, ale Enter pak bohužel nikoli).

Nakonec to nebylo složité, jen to chtělo zahloubat se do dokumentace použitého pluginu ještě více a pak pár pokusů metodou pokus-omyl a hle. Mělo by to fungovat.

Věřím, že tímto jsem tento navigační prvek doladil k dokonalosti. Co? :-)

3.11.2015 11:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
Ať žije enter - bez toho to nebylo ono :-)

3.11.2015 12:53:48

Hurá
:-)

3.11.2015 13:05:20

Vybíráme z Bazaru

Istanbul Big Box (CZ)
Istanbul Big Box (CZ)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas