Dotaz: Co s lidmi z bazaru, kteří nereagují?

Ahoj, možná jsem se netrefil do správné sekce fóra, ale stejně se zeptám. Na bazaru ode mne uživatel koupil hru, ale od té doby nereaguje (už to bude týden). Po dlouhé době dobrých zkušeností je to poprvé, co jsem na něco podobného narazil. Zprávy otevřené nejsou, ale podle profilu od té doby přihlášený byl. Co s tím? Nebo kdy je podle vás OK se nabídnout hru druhému v pořadí, popř. ji znovu vystavit?
Díky za názor.
19.3.2019 10:08:34 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Už v tom původním příspěvku jsem zdůrazňoval, že by šlo o volitelnou funkci ("....říkám si, jestli by trochu nepomohly dvě volitelné funkce doplněné do bazaru pro prodávajícího..."), a to přesně z tebou uváděného důvodu (naprosto s tebou souhlasím, že spousta prodávajících nebude mít zájem na takovém limitu... zjevně je tu ale nemálo lidí, kteří by jej ocenili a využili).

17.6.2019 09:34:49

Hawkie
Se obávám, že tvoje návrhy jsou neprůchozí. I mě, jako potenciálního zájemce by dost překvapilo, pokud bych se rozhoupal zaregistrovat kvůli koupi hry a potom nemohl přihodit, protože nějaké interní pravidlo...
---
Za mě by stačilo mezi pravidla přidat limit na reakci před zrušením příhozu apod.
Já se snažím reagovat hned, ale už se mi také stalo, že se aukce protahovala a protahovala a já se pak bál, abych byl schopný komunikovat z dovolené... Ale i s rozmyšleným přístupem se to z důvodu posouvání konce aukce stát může.

17.6.2019 09:45:15

peca007
Špatně mi rozumíš: nemohl bys přihodit ne proto, že "nějaké interní pravidlo" (tj. plošný zákaz), ale proto, že tvůj příhoz v dané aukci zakázal prodávající (tj. konkrétní zákaz vztahující se na konkrétní aukci).

Až se ti stane totéž, co řadě lidí tady (do jejich aukce jim přihazují čerstvě registrovaní uživatelé, kteří ale po výhře nekomunikují), budeš dost možná sám volat po tom, aby měl možnost něčemu takovému u své další aukce zabránit. Taková VOLITELNÁ (raději to zdůrazňuji) funkce pro prodávající při zadání aukce by s takovým problémem mohla pomoci (samozřejmě by ho nevyřešila úplně, ale dokonalé řešení prostě neexistuje - rozhodnout se nekomunikovat může i X-let registrovaný uživatel... k tomu pak směřoval ten můj druhý návrh: aby měl prodávající VOLITELNOU možnost předem některé jedince - typicky ty, se kterými má špatné zkušenosti a kteří nebudou eliminováni předchozím nástrojem - ze své aukce předem vyloučit).

Z hlediska programování to nemožné rozhodně není a že by to nějak negativně ovlivnilo zdejší aukce si nemyslím: v obou případech by šlo o VOLITELNÉ nastavení, nikoliv výchozí plošné nastavení. Jinými slovy: prodávajícím by to dalo větší kontrolu na tím, kdo se jejich aukcí může účastnit. Nikoho by to předem automaticky z účasti v aukcích nevyřazovalo.

17.6.2019 10:06:25

Nekomplikovat
Chování některých neseriózních uživatelů může komplikovat život ostatním, ale obávám se, že nemá smysl na to vymýšlet pravidla, která sice někdy mohou pomoci, ale zároveň mohou jiným zaškodit. Chápu argument volitelnosti, ale i tak, jak psal Peca, to že jsem tu první den, neznamená, že nemám neprosto seriózní zájem nějakou hru koupit, naopak čím dál častěji je to bazar, který sem uživatele přivede. Asi by bylo frustrující kdybych sháněl nějakou raritku, nějak se dostal sem, našel ji zrovnae v bazaru a aukce ještě v běhu tři dny a pak zjistil, že já si nepřihodím, protože nový účet má týden smůlu. Je tu ochrana před podvodníky, taky volitelná a ta řeší skutečnou finanční újmu. To bych považoval za dostatečné a nekomunikujícího nebo špatně komunikujícího uživatele bych bral jako nutné zlo. Ostatně pokud je někdo idiot, tak se to po 14 dnech registrace zde nezlepší. :)

Ten osobní blacklist - zase, jak moc je to podstatné, to už není úplná trivialita a přínos imho minimální. Vždycky můžeš konkrétnímu uživatel napsat, že s ním obchodovat nechceš. Pokud to nepochopí a just bude přihazovat, nic mu nezabrání prudit z nějakého jiného účtu v případě, že by byl na blacklistu.

17.6.2019 10:14:19

ad pravidla a omezení
Souhlasím s Minerem. Jakákoliv dodatečná omezení a pravidla byť volitelná zkomplikují život všem a na vychcánky budou mít minimální vliv, protože většinou se vše dá obejít.

Jde o to, jestli 99 seriozním lidem zkomplikovat život, abychom postihli 1 vychcánka ze sta.

17.6.2019 10:56:16

Miner, kren
Jistě, obejít se dá téměř cokoliv, ani jsem nikdy netvrdil, že ty mé návrhy vše dokonal vyřeší (to ani možné není). Přijde mi ale, že by to byly poměrně dobře využitelné nástroje pro prodávající, které by slušně zkomplikovaly nekorektní jednání některým jedincům ("zasvinit" v aukci je teď strašlivě jednoduché - člověk si založí nový profil a pod jeho hlavičkou přihazuje do aleluja... o tom, že se to děje, netřeba diskutovat).

Celkové fungování aukcí by to podle mě ovlivnilo minimálně, když by šlo o volitelné nástroje, tzn. bylo by na prodávajícím, jestli takový limit nastaví nebo ne.

Že by existoval někdo, kdo shání nějakou raritu a není tu už registrovaný? Možné to samozřejmě je, ale považuji to velmi nepravděpodobné. Navíc i potom by mohl prodávajícímu poslat soukromou zprávu a pokusit se s ním domluvit, ne?

Názor, že by se tím "komplikoval život 99 lidem ze 100" neberu, protože neeviduji ty komplikace. Co jsou ty komplikace? To, že bude mít prodávající větší vliv na to, komu své hry v aukci nabídne? Z mého úhlu to není komplikace - nechť si sám prodávající zvolí, jestli se mu vyplatí zúžit s pomocí takových nástrojů okruh zájemců výměnou za vyšší pravděpodobnost, že nenarazí na nekorektního účastníka aukce.

A pokud jde o ten osobní blacklist: jistě že by tebou popsaný případ řešil, a to velmi efektivně. Pokud by takový člověk v tebou popisovaném případě v aukci prudil z jiného svého účtu, jednoduše bys přihodil i ten jeho další účet na svůj black list. A měl by po pruzení.

Každopádně účelem není vytvářet nějaké další limity kvůli limitům samotným, ale snažit se řešit opakovaně propíraný problém - nekorektní účastníky aukcí. Tohle by jim život slušně zkomplikovalo.

17.6.2019 11:48:21

Pořád nekomplikovat :)
Dám na blacklist druhý účet, udělá třetí, dám třetí... upřímně nevím proč bych měl tuhle hru s nějakým psychopatem hrát, navíc to bude motivovat k zakládaní zbytečných účtů pro případ co kdyby.

Dražení aukcí do aleluja. Kolikrát se ti to stalo? Vždyť obecně případů, kde je nějaký větší problém s bazarem nebo lépe řečno problém tak zásadní, že se zde řeší, jsou jednotky za kvartál a her se vydraží pár desítek denně. Pokud bude někdo záměrně sabotovat aukce, tak ho stačí nahlásit adminovi. Ten to prověří a pořeší, v nejhorším zabanuje účet a IP ze které se prudič přihlašuje. Tím takového vyřeší pro všechny uživatele.

17.6.2019 12:00:47

@Miner
Nechtiac som oznacil tvoj prispevok za nevhodny, ospravedlnujem sa. Dá sa to nejako odkliknut naspäť?

17.6.2019 12:05:12

Jahman
Asi nedá, ale nelámal bych si s tím hlavu, počítám, že mi ho admin nesmaže, až se podívá o co šlo. :)

17.6.2019 12:22:35

Miner
Tuhle "hru" bys určitě dlouho nehrál - založení nového emailu i registrace účtu tady zabere nesrovnatelně víc času, než tvé zařazení účtu na black list, takže podvodníka by to jistojistě přestalo velmi brzo bavit (a to je přesně sledovaný účel).

Zbytečné účty pro "svinění" v aukcích jsou zakládány spíš teď, když jim ve fungování naprosto nic nebrání. Kdyby tu byly nástroje proti jejich zneužívání, jejich využívání by spíš pokleslo než stouplo.

Mě se to nestalo, ale když si pročteš diskusi, uvidíš, že X-lidem se stalo - proto ty návrhy.

Tebou uvedený návrh řešení (nahlášení věci adminovi) je samozřejmě ok a je dobře, že tu je, ale:
- pro prodávajícího přichází pozdě,
- záleží na rychlosti admina,
- v případě banu dotyčnému nic nebrání v tom založit si nový účet a tentýž den dělat problémy znovu.
Tzn. nahlášení věci adminovi by ty navrhované nástroje doplňovalo, ale rozhodně je nenahrazuje (pokud jde o sledovaný účel).

Pokud jsou ty problémy zcela nepatrnou výjimkou, souhlasím, že nemá asi smysl je (zatím) řešit. Přijde mi, ale že v poslední době se podobných stížností vyrojilo víc...

17.6.2019 13:14:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@Hawkie
Garantuji ti, že pokud by se tvé návrhy realizovaly, tak to dopadne jak s VIP bazarem - žádný prodejce (asi kromě tebe) to nebude používat a bude to zbytečná práce na úpravě webu.

17.6.2019 15:27:26

Nové účty

Ja chápem, že niekto si tu vytvorí nový účet až ked chce kúpiť nejakú hru.
Ale napr tu mi posrali aukciu nové účty
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/91648/
angrybird vytvoril účet v ten deň ked prihodil na aukciu ráno o 6,oo hod /pred 18 dňami/ na druhý deň požiadal o zrušenie aukcie pre nedostatok peňazi - pred 17 dňami a to je aj posledný deň ked bol prihlásený.
A ten další úžívateľ strempi /tiež nový učet založený počas aukcie/ tvrdí o sebe že on je seriozny ale už nemal záujem.
Možno som paranoidný ale je to však príliš veľa náhod.

17.6.2019 15:40:44

@perun91
To už se tady přece řešilo. angrybird byl neseriozní, ale stempri v tom byl nevinně, protože už s aukcí nepočítal, protože ho angrybird přehodil. Takže stempri už neměl žádnou povinnost vůči aukci. Mohl hru sehnat jinde, peníze utratit za něco jiného, nebo mohl mít jiný důvod.
Jakmile mne někdo přehodí a já už nechci jít výš, tak už mne aukce nezajímá a není mou povinností hru kupovat, když si to ten přehazující rozmyslí a požádá o zrušení příhozu. To už je riziko prodávajícího, když je benevolentní a příhoz zruší.

17.6.2019 15:48:46

@kren

ako som napísal- príliš veľa náhod

17.6.2019 16:51:18

Perun
Mně se tohle přesně stalo, dražil jsem tu hru, někdo mě přehodil a nabídl víc než jsem byl ochotný dát, než skončila aukce už sem si hru koupil od někoho jiného a pak sem překvapeně koukal, že mi přišel mail, že jsem vyhrál a zjistil jsem, že ten co mě přehodil pak zrušil příhoz (mimochodem asi by bylo záhodno, aby novému průběžnému výherci přišla notifikace, že je zase nejvyšším přihazujícím).

Musel jsem se prodávajícímu omluvit, protože hru už jsem koupil jinde, on to pochopil a uznal, ale stalo se mi přesně to co tu píšeš. Jedinej rozdíl je v tom, že jsem nebyl nováček.

17.6.2019 17:11:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Oceňuji tvé jasnovidecké schopnosti :), ale lehce o nich pochybuji - moc naopak nepochybuji o tom, že ti, které to už postilo, by to využívali docela dost... ale jak už jsem psal: pokud je to minimální problém ve vztahu k celku, souhlasím, že nemá smysl ho řešit. Pokud by se (nedejbože) podobné jednání nějak výrazně rozmohlo... no, doufám, že se to nestane.

17.6.2019 17:37:44

@Miner
hned ako požiadal angrybird o zrušenie príhozu som informoval strempiho že je vlastne výherca, ten neskôr odpovedal že hru už nechce lebo vraj kupil inú. To bola teda v celku rýchla dohoda v priebehu 24hodín :D
a ked som písal dalšiemu v poradí ten už prihodil na inú aukciu. Chápem niekedy sa takéto náhody stávajú ale pri nových účtoch bez hodnotenia to vo mne vyvoláva podozrenie

17.6.2019 20:22:51

ad podezření
Podezření může být jakékoliv, ale jakmile mne někdo přehodí jsem z obliga a aukce mne už nemusí zajímat. Nemám žádnou povinnost hru kupovat, když si někdo rozmyslí svůj dražší příhoz.

18.6.2019 00:49:53

Křen

stále melieš to isté,
ja neočakávam že je niekto povinný kupiť v aukcii ak bol prehodený.
Ja mám skôr podozrenie, že sa tu vytvárajú nové účty aby sa tu kazili aukcie iným užívateľom

18.6.2019 05:56:09

@Perun91
Rešil jsi to s adminem? Tohle by uměl proklepnout MindlesSheep.

18.6.2019 06:54:03

@perun91
Nemelu, ty sám jsi Stempriho uvedl svým vyjádřením do souvislostí s podezřením z nekalého jednání. Já jsem se ho jen zastal, protože je to od tebe nefér. Pokud bych byl nový uživatel a dostal se do situace, že mne někdo přehodil a expost to vzal pak zpět, tak by se mi taky nelíbilo, že mne někdo dává to souvislosti s nějakým podezřením. Angrybirda jmenovat OK, ale jmenovat Stempriho bez důkazů bylo silně nefér.

18.6.2019 10:09:25

@Perun91
Mně už se stalo, že jsem se s někým přehazoval a pak si uvědomil, že za stejnou cenu, nebo o 100 kč dráž, si můžu koupit novou hru z krámu/e-shopu. Takže jakmile mně někdo přehodil, jsem si jí koupil a nečekal, než aukce skončí, jestli nebudu náhodou druhý v pořadí.

Ale dle mého názoru tu děláme z komára velblouda, kvůli jednomu pochybnému účtu. Vždyť o co jde, nikdo nikomu neublížil ani ho neokradl. Jednou za čas se prostě něco takového při takovém množství inzerátů a lidí stane a žádné volitelné omezování ani pravidla tomu nezabrání, jen se bude víc komplikovat život ostatním.

18.6.2019 13:01:14

ad RuzoviMedvidek
"... žádné volitelné omezování ani pravidla tomu nezabrání, jen se bude víc komplikovat život ostatním."
Přesně tak, moje řeč.

18.6.2019 23:37:48

:)
Souhlasím. Nechovejme se jak stát :D Opravdu se všechno nedá řešit nastavením pravidel jen kvůli tomu, že při stovkách dražeb dojde sem tam k nějaké nestandartní situaci, i když je to systémová chyba. Draží se, je zrušen příhoz, druhý v pořadí to nechce, tak ho asi nikdo nebude s pistolí u hlavy nutit, aby to koupil, ale normálně se s prodávajícím domluví. Prodávající se může domluvit s dalším v pořadí, vystavit to znovu na kup teď za cenu odpovídající nejvyššímu podání, může to znovu vydražit, cokoliv.

Představuji si to tak, že mi jako prodávajícímu někdo sdělí, že chce zrušit příhoz, a převalí to o několik set. A to mu nemám vyhovět, když vím, že mi to nezaplati? Na druhou stranu se druhý v pořadí nemůže divit, že mu to za cenu druhého v pořadí prostě neprodám. Tak si s tím jako prodávající nějak poradím a nebudu kvůli tomu chtít měnit systém dražby.

19.6.2019 12:17:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Zrušené přehození

No osobně se dívám na výhru, kdy jsem vyhrál, protože někdo zrušil vyšší příhoz dost skepticky. Zvlášt, když jsem se s tou osobou několikrát přehazoval. V ten moment jsem ochoten zaplatit jen tu cenu, kterou jsem začal/přehodil někoho jiného/třetího. Zároveň ale chápu, že prodejce v tom může být nevinně a raději hru zkusí vystavit znova.

A stejně jako jiní, v moment, kdy jsem přehozen částkou, za kterou už hru nejsem ochoten koupit, tak beru, že jsem nevyhrál a aukci přestávám sledovat.

22.6.2019 21:40:17

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas