Dotaz: Co s lidmi z bazaru, kteří nereagují?

Ahoj, možná jsem se netrefil do správné sekce fóra, ale stejně se zeptám. Na bazaru ode mne uživatel koupil hru, ale od té doby nereaguje (už to bude týden). Po dlouhé době dobrých zkušeností je to poprvé, co jsem na něco podobného narazil. Zprávy otevřené nejsou, ale podle profilu od té doby přihlášený byl. Co s tím? Nebo kdy je podle vás OK se nabídnout hru druhému v pořadí, popř. ji znovu vystavit?
Díky za názor.
19.3.2019 10:08:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Nereagování mě vytáčí :-)
Nemám rád kupující či prodávající, kterým trvá víc jak 24 hodin než zareagují. Pokud člověk není debil, což někteří bohužel prostě jsou, tak vím kdy jsem co koupil či prodal, chodí mě maily, tak začnu bez zbytečného odkladu reagovat. A jestli někdo nereaguje třeba týden, tak na bazaru nemá co dělat, a nezajímá mě, že neměl čas, nebo byl nemocen (rýmečka), pokud to není něco závažného. Prodávám i kupuju na jiných portálech, nejen hry a tam si prostě nedovolím na něco nereagovat a zdržovat, nebudu přeci riskovat negativní komentáře. Chci být dobrý a slušný prodejce i kupujíc, což někteří prostě nejsou a berou lážo plážo.

23.5.2019 09:32:55

MarshalX
Už se mi stalo, že kvůli prodlužování aukce jsem se dostal do situace, kdy jsem mohl odpovědět až snad po třech dnech. Velmi špatná hotelová wifi na zahraniční služebce. Aukce se prodloužila tehdy snad skoro o dva týdny. Takže někdy za nereagováním jsou objektivní důvody. Taky mi to vadí, ale kvůli systému aukcí zde jsem k tomu tolerantnější.

23.5.2019 09:48:00

zruda
Ano, ale i tak se dá, když vím, že jedu někam kde nebude signál napsat předem prodávajícímu, že možná hned nezareaguji, ale mám o zboží zájem. Navíc, v dnešní době i když jedu kamkoli i do zahraničí, tak se k mailům dostanu min.jednou denně. A i při špatné wifi se na ZH dostanu a odpovím. ALE čekat jak někteří 3 týdny :-D to je směšné. Je fakt, že do aukcí, bude lepší psát nějaký časový limit reakce. MAX týden, ale i to je od dotyčného velmi nezodpovědné a značí to jeho přístup asi ke všemu :-)

23.5.2019 10:04:15

MarshalX
No mně se už stalo, že jsem se v zahraničí na Zatrolenky nedostal. A nevěděl jsem, kterému kupujícímu napsat, protože se jich přehazovalo tuším víc :-) Jako tehdy jsem se fakticky nedostal na skoro žádné české stránky, měl jsem problémy i kvůli pracovním mailům. Když už internet nějak naběhl, byl jsem rád, když jsem vyřídil práci a na Zatrolenky jsem už kašlal. A na místě, kde jsem školil, jsem se zase k internetu připojit nemohl. Při prodloužení aukce mohou jednoduše nastat případy, kdy prodávající nemá šanci zareagovat do 24 hodin. 3 týdny je hodně, reagoval jsem hlavně na tu poznámku o 24 hodinách.

23.5.2019 10:12:35

MarsahlX
Popravde mňa zas iritujú ľudia, ktorí vyžadujú odpoveď do 24h. :)

Prečo? Kde vzniká nejaká povinnosť odpovedať hneď? Ak by som mal na všetko odpovedať hneď, tak sa zbláznim. Ak je to urgentné, tak samozrejme reagujem hneď, ale inak reagujem vtedy, keď mám na to priestor. A to býva niekedy aj po 3-4 dňoch, dokonca aj v práci.

Nemám v úmysle byť otrokom emailov alebo podobných správ. Takže napr. za mňa je odpoveď do 3-5 dní úplne v pohode. :)

Lidičky spomaľte - tento svet je sám o sebe už dosť rýchly. Treba aj žiť, a vnímať ten svet, nie len čo najrýchlejšie automaticky reagovať na všetky podnety... Nie sme stroje, sme živé bytosti...

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

23.5.2019 10:38:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Cardinalle
Abych pravdu řekl, tak mne iritují zase lidé s tvým přístupem!
"Prečo? Kde vzniká nejaká povinnosť odpovedať hneď?"
Není to povinnost ale je to slušnost, protože nikdy nevíš, jaké má člověk co vydražil hru nebo prodal hru plány. Třeba si chce vzít hru na nějakou akci, nebo potřebuje prodat hru, protože odjíždí do pryč.

Pokud se zúčastňuji aukce ať už jako prodávající nebo kupující, tak reaguji ihned a to samé očekávám i od protistrany.

Cardinalle pokud máš takový přístup k někomu ke komu máš jakýkoliv závazek, tak se raději nezúčastňuj aukcí. Je to to samé, jako bys šel každý den někam do obchodu s tím, že tam mají nějakou otvírací dobu a ty předpokládáš, že je dodržovaná a tam za výlohou vždycky visela cedulka "Lidičky spomalte, treba aj žiť - vyjel jsem si na výlet a nevím kdy se vrátím.

23.5.2019 11:05:41

kren
Krásně napsáno, pod toto se můžu jen podepsat.

23.5.2019 11:14:31

kren
Příměr s obchodem je nepřesný :-) Přesnější cedulka by byla něco jako: "Předpokládal jsem, že to bude rozprodané už před dvěma týdny, nikoliv mou vinou se to protáhlo, tak teď holt smůla".

Na tohle musí pamatovat všichni, co se tu účastní aukcí. Z důvodu prodlužování o den v momentě příhozu poslední den aukce může nastat případ, kdy se prodávající dostane do situace, kdy může vítězi odpovědět až po delší době. A hru poslat po ještě delší době. A ještě jednou upozorňuji, prodávající se do této situace nemusí dostat vlastní vinou!

23.5.2019 11:14:59

kren & ackerman17
Nechápte ma zle - nie je to tak, že by som zámerne a zásadne nikdy neodpovedal do 24h. Ak mám na to priestor, samozrejme odpovedám. Ale ak ho nemám, neodpovedám.

K tej otváracej dobe - kde je napísané (a to sa pýtam po druhý krát!), že treba reagovať do 24h?? Iba preto, že ten druhý CHCE CHCE CHCE a HNEĎ a UŽ? Nie je toto trochu neúctivé k druhému človeku? Vy máte svoju predstavu, a ak ju druhý človek nesplní, je to JEHO vina? To fakt?

Ja si svoje záväzky plním, a v mojom profile nájdete len pozitívne hodnotenia. Ale nikdy nebudem otrokom očakávaní druhých ľudí. Ak sa dohodneme, dohodu splním. Ale to, že niekto druhý CHCE, ešte neznamená, že ja MUSÍM.

"Pokud se zúčastňuju aukce..., tak reaguji IHNED, a to samé očekávám i od protistrany." - takže vlastne vnucuješ druhému človeku tvoje požiadavky. To nie je dohoda, to je nátlak.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

23.5.2019 12:54:43

:-)
to nie je natlak, to je debilita - nazyvaj veci spravnym slovom, on to tak ma rad.

23.5.2019 14:35:05

MarshalX
Ja reagujem do 24h. Dokonca pytam adresu na zaslanie uz vecer pred koncom drazby, aby som na druhy den mohol hru poslat. ALE to preto, ze mam na to cas a v praci priestor. To ini ludia mat nemusia. Musim suhlasit s cardinalom a wuudu-om. To co pozaduje resp. o com pise MarshalX je uplny nezmysel a vyplod jeho tuzieb.

23.5.2019 15:06:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Cardinale
Nic nemusíš, nikde není nic napsané, ani já nikoho nenutím ... ale reagovat co nejdřív je přirozená slušnost na obou stranách. Když jsem součástí aukce, tak mi nedělá problém, abych to kontroloval denně. Žít a užívat si světa můžu kdykoliv jindy, když jsem se do ničeho nezapojil.

23.5.2019 15:23:56

Dalsi nereagujici uzivatel
Tak hlásím dalšího nereagujícího uživatele do sbírky. Uživatel superslavoj vydražil jednu mou hru, na kterou přihodil poslední den aukce v den své registrace. Už dva týdny nereaguje. Podle očička jde vidět, že si první zprávu, kterou se snažím posílat co nejdříve po ukončení aukce (typicky druhý den ráno), přečetl, a to zhruba týden po ukončení. Druhou zprávu si nepřečetl vůbec. Registrován 16 dnů, naposledy přihlášen před 9 dny. Hru jsem tedy vystavil znovu.

Trochu problém je, že si u mě vybral Safe Trade. Takže čistě teoreticky můžu mít problém s tím, že pošle peníze a já mu hru už nebudu moct poslat. No co už, dva týdny bez reakce je už docela dost.

12.6.2019 14:04:25

ad další nereagující ...
... asi je to taky někdo takový, který nechce být otrokem očekávání jiných lidí pro které má pochopení Cardinalle ;).

13.6.2019 06:55:39

kren
Achjo, zase ty... Já nevím, jestli sis třeba četl mé příspěvky, i když je možné, že přes tu krev v očích nevidíš, ale já psal třeba vždy o roli prodávajícího, který se může do určité situace dostat ne vlastní vinou.

Zcela přirozeně očekávám, že kupující má zájem koupit, obzvláště když ví, že aukce skončí už druhý den o půlnoci (pokud jej nikdo nepřehodí). S Cardinalem v zásadě souhlasím, pokud se jedná čistě o pozici prodávajícího. Nicméně 2 týdny mi přijde jako férová a dostatečná doba. Upozornil jsem i správce bazaru. Napsal jsem mu minulou středu, tedy týden po ukončení aukce, a on sám si zprávu přečetl a zareagoval v neděli kolem desáté večer.

Krene, tvé příspěvky už nějakou dobu čtu tak, že pokud není nic podle tebe, je to špatně. To jen tak na okraj.

13.6.2019 08:03:19

@zruda
Jsi nějaký vztahovačný ne. Nesmíš být hned takový cimprlich, navíc to moje pošťouchnutí se vůbec netýkalo tebe.

13.6.2019 09:38:10

kren
A jak to mám asi brát, když takhle zareaguješ na můj příspěvek...

13.6.2019 09:47:35

Reakce
:) na druhý den, maximálně do 3 dnů, jinak nemá s takovým člověkem smysl cokoliv řešit, raději prodat/koupit jinde, než se rozčilovat s blbem či línou lemrou, ale každý má hranice své trpělivosti jinde :)

13.6.2019 10:47:42

zruda
Já to pochopil tak, že kren reagoval na Tebou zmíněného uživatele superslavoj a ne na Tebe osobně.

13.6.2019 12:03:52

Shark
Vzhledem k obvyklému vyjadřování krena a k tomu, že jsem byl v předchozí diskuzi spíše proti krenovi, jsem to pochopil tak, že se kren vysmívá mně, že mám problémy s aukcí teď já. Něco ve stylu, že došlo na jeho slova.

13.6.2019 12:40:25

@zruda
Tak takhle jsem to určitě nemyslel. To jsi špatně pochopil.

16.6.2019 20:56:36

doplnění funkcí bazaru
S nereagujícími kupci naštěstí zkušenost nemám (zas ty hry tak moc netočím), nicméně všechno je jednou poprvé... Každopádně když tak pročítám různé příspěvky na tohle téma, říkám si, jestli by trochu nepomohly dvě volitelné funkce doplněné do bazaru pro prodávajícího:
a) nastavení, že účet účastníka aukce musí k okamžiku zahájení aukce určitou minimální dobu už existovat (což by bylo i veřejně vidět v nastavení aukce),
b) možnost zabránit v účasti konkrétním účtům (což by veřejně vidět nebylo, ale dotyčnému/dotyčným by se to soukromě zobrazilo, pokud by se aukce pokusil účastnit).

Jistě, všechna rizika to nevyřeší, ale alespoň by to prodávajícím dalo nějaké nástroje, jak do určité míry snížit rizika, že vítěz aukce bude mít o hru skutečně zájem.

16.6.2019 23:07:22

Za A a za B
Za a) uz to tu bolo x krat vsade omielane, ze je velke percento ludi kt. sa registruju, len kvoli bazaru a len kvoli konkretnej hre. To ti potvrdia vsetci co tie hry tocia ovela viac ako ty a maju s nimi dobru skusenost.
Za b) to si ani neviem predstavit ako to chces realizovat a zadavat do aukce XY ludi ktori sa ti nepozdavaju.
Oba navrhy su podla mna nezrealizovatelne, obzvlast na tomto webe, kde je problem pridat jedno tlacitko.

16.6.2019 23:39:10

JAHMANsvk
ad a) teď mi trochu uniká, co tím chceš říct... že je špatně, kdyby taková možnost byla? Vždyť by šlo o volitelnou funkci - bylo by na samotném prodávajícím, jestli takový limit nastaví nebo ne. Samotné naprogramování takové funkce ani nastavení, aby v případě jejího využití bylo veřejně uvedeno, že je použita, jako zásadní problém (z hlediska naprogramování) nevidím...,
ad b) prostě bys měl možnost nastavit, aby účast člověka XY v tvé aukci nebyla možná... z hlediska naprogramování to opět nevidím jako nereálnou věc.

Jak velký problém je nebo není "přidat jedno tlačítko" neposoudím. Mým zájmem každopádně není rozjíždět flame, ale říct svůj názor na to, co by se s (zjevně opakujícím se) problém mohlo dělat. Pokud tu takové návrhy už dřív padly - ok, související diskuse jsem nesledoval (ani jsem svým postem netvrdil, že objevuji Ameriku).

17.6.2019 00:34:41

Hawkie
Pokial by to bola volitelna funkcia tak za mna ok, tak som to na prvy krat nepochopil.

17.6.2019 09:25:16

Vybíráme z Bazaru

Iwari
Iwari
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas