deskovka pro dva

Ahoj, potřebovala bych poradit. S manželem rádi hrajeme deskovky ale často jsme na ně pouze dva. Můžete mi dát typ na nějakou deskovku, u které si dobře zahrají i dvě osoby a která není na celý den? Máme rádi strategie, RPG-čka, no prostě všechno... a prosím neříkejte screeble :-) Předem moc děkuji za odpovědi
15.11.2012 17:29:13

Joe

Vo dvojici:
Z plnokrvných stolných hier napríklad:
Údolí králů - pre mňa najlepšie vo dvoch, Doba kamenná - tiež výborná vo dvoch, Neuroshima Hex - výborná výborná hra...

15.11.2012 17:35:29

Pro dva
Hehe, řek bych že Scrabble tu nikdy nikdo nikomu neporadil :) Specifikace je VELMI obecná tak to vezmu striktně podle sebe, hrajeme v podstatě jenom ve dvou.

S hrací dobou okolo dvou hodin mám nejradši Dungeon Command a jedním dechem bych doporučil i Claustrophobii (kde mi osobně vadí mechanismus práce s kostkami, ale objektivně je ta hra super) a Descent 2nd Edition ,kterej má jen tu chybu, že první edice je prostě lepší :))

S hrací dobou 4+ mám nejradši Descent 1.ed (out of print, ale dá se občas sehnat) a Titan

15.11.2012 18:08:09

Mage knight
Ale není to nejjednodušší :)

15.11.2012 18:12:23

Knížata z Katanu
Hodně muziky za málo peněz.

15.11.2012 18:26:59

Zuzika
..prorokujem, ze sa zamilujete spolocne do Earth Reborn.. :))

15.11.2012 18:32:07

Zuzika
Antike Duellum

Sice jsem to ještě nezkoušel, takže to je opravdu tip ne doporučení. Ale mělo by to z většiny vycházet z původní Antike, která je pro více lidí a ta je super, takže by teoreticky mělo být super i Antike Duellum.

15.11.2012 19:07:59

už jsem to psal asi dříve
doma jsme hodně hráli osadníky karetní, tzn knížata podpořím
mě se líbí drako, ale né každej to může.
scrablu máme odehráno taky dost, ale je to hra o kterou si vždy řekne žena, ján bych ho asi nebral.
carcassonne hrad, ale je výzva ho sehnat
taky ghost stories
pokud i rubačky tak battlelore, nebo battlesnof vesteros.

15.11.2012 23:32:33

Pro dva
Z těch jednodušších karetních hrajeme ve dvou

Řím, nebo CIA vs. KGB

To jsou ale hodně jednoduché hry, rozhodně ne plnohodnotné deskovky. Z těch "těžších" hrajeme ve dvou rádi.

Memoir 44

Ale to pouze v případě, že tě neodrazuje druhá světová. Složitější varianta pro dva je potom Tide of Iron. Pokud tě WWII neláká tak fantasy varianta je Battlelore nebo Battles of Westeros.

Jinak z těch vyhlášených pro dva snad hlavně Twilight Strugle (Studená válka), je to pro dva, ale hraje se s žetonky. Je to o preferencích ale tvůj popis je hodně obecný.

15.11.2012 23:41:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Zuzika
- Pokud hledáte karetní westernovku do 30min komplet v CZ - pak Revolver.
- Pokud hledáte boj trpaslíků proti drakovi, s jednoduchými pravidly - pak Drako.
- Máte-li rádi deduktivní hry se skrytým pohybem (cca. na 90 min) pak Letters from Whitechapel.
- Pokud se chcete jenom pobít a nevadí vám kostky a fantasy svět - pak Battlelore
- Chcete-li něco strategičtějšího než Battlelore, pak se nabízí Battles of Westeros (obě ale vyžadují znalost ENG)
- Máte-li raději kooperativky, pak by se dalo uvažovat o karetce Pán prstenů (základ je v CZ)
- Pokud jste fanoušci filmu Souboj titánů, pak doporučuji Cyclades.

16.11.2012 08:44:39

Dobyvatelé vesmíru!
S manželkou hrajeme Dobyvatele vesmíru (včetně všech rozšíření) a musím říct, že ve hrách pro dva nemají konkurenci. V létě jsme je hráli na vandru po Norsku celý měsíc a neomrzeli nás.
Sice to trvá dlouho, než se do hry člověk opravdu dostane (manželka musela přetrpět asi 30 partií, než ji to začalo bavit), ale pak už na ně nedáte dopustit.

16.11.2012 10:16:39

New Era
Tahle karetka mi taky prijde dobra i ve hre dvou hracu, neni moc bojovna, boje jsou spise doplnkem. Jede se spise na ekonomiku a jak dokazes nakombit karty. Navic se da hrat ve 2-5ti hracich a myslim, ze i ve dvou to neztraci na zajimavosti.

16.11.2012 11:32:45

to BMAJTZ
a v podstate se da hrat i solo (e;

16.11.2012 11:35:47

řekl bych,
že tohle řeší skoro všichni (nebo alespoň ti, co mají hravou partnerku :))

Takže za sebe (mnohé už tu padlo, takže případně potvrzuji):
Dobyvatelé vesmíru
Řím, Jambo
Karetní osadníci ! S ROZŠÍŘENÍM !

jakožto karetní a
Hrad (popřípadě jakékoliv Carcassko). V současnosti je to už více méně standart, že pokud je hra deklarovaná jako 2+, tak je solidně hratelná i ve 2. Záleží tedy spíše na tom, jakou hru bys preferovala - nabídka je opravdu široká ...

16.11.2012 12:38:25

doplnenie
No my hráme skoro stále len vo dvojici. Za nás môžem poradiť vyskúsať:

3 Musketeers - vo dvojici funguje veľmi dobre a dá sa odohrať do hodinky. Otázka je či vás neodradí téma (pri hre je sydova recenzia, ktorá mňa osobne nadchla pre kúpu hry).

Nás zaujali aj rýchle (cca 2 hodiny) dungeon-crawly zo série D&D - Wrath of Ashardalon, Castle Ravenloft alebo Leggend of Drizzt. Pri WoA je aj recenzia, ktorá hru bližšie popisuje.

A na záver ešte pár tipov - Agricola, Dobyvatelé vesmíru, Rím, Jambo, Revolver újdu aj Záchranári.

Ak viete anglicky ešte Elder Sign, a keď máte radi klasický deckbuilding (nie dominovského typu počas hry) a viac financií a fantasy, tak vrelo odporúčam Lord of the Rings LCG vo dvojici (aj sólo) výborná kooperatívka :).

16.11.2012 14:15:10

poděkování
Moooc všem díky za tu hromadu tipů, určitě si projdu všechny a pár vyberu, chce to trochu obnovit naší herní výbavu :-) ještě jednou dík

18.11.2012 08:31:29

Studená válka
je v češtině a je to hra pro dva hráče, nevím, jestli to tu někdo nezmiňoval. Ač se to téma nemusí líbit všem, vtáhne to do atmosféry a je to jedna z nejlépe hodnocených her vůbec. A pokud se to umí, tak za dvě hoďky je jedna partie sfouknutá

18.11.2012 09:12:53

Zuzika
napiš co už znáš nebo máš ať se tu neopakuju. Klidně trochu upřesni co se ti líbí. Náročnější či pohodovky apod.

20.11.2012 18:51:36

Hive
na tuto hru pro 2 nedám dopustit. Lze ji vzít kamkoliv s sebou. Je prakticky nezničitelná a ač se to nemusí zdát, taktická jak blázen :-) navíc lze odehrát za pár minut, ale lze sehrát i hodinová bitva v říši hmyzu ;-)

14.12.2012 10:04:24

Vybíráme z Bazaru

Lepkouni - Albi
Lepkouni - Albi
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas