bazar nahrává fotky vzhůru nohama?

Není to úplně kvalitní bug report, ale v posledních inzerátech, které jsem přidával, se vždy alespoň jedna fotka nahrála vzhůru nohama. V PC i při nahrání např. na facebook se ta samá fotka chová normálně.
12.3.2021 13:00:45

SW
Řekla bych, že blbě otočenou/vyfocenou fotku spíš automaticky otočí FB, tady se spíš jen nahraje, jak jí autor stvořil. Nevidím jediný důvod, proč by autor webu zatrolených her implementoval funkce na práci s fotkou.

12.3.2021 13:22:21

ivca79
Ta fotka byla předtím manuálně otočená v editoru a přeuložená. Jestlis e to neděje nikomu jinému, tak mám asi v počítači trolla :)

12.3.2021 13:45:16

Vzhůru nohama/na boku
Mně se stává to samé, i když fotku u sebe otočím a uložím, tak se stejně nahraje špatně

12.3.2021 14:08:22

EXIF Rotation
Počítám, že za tím stojí nesoulad skutečných fotografických dat a informace o otočení, která je v EXIF.
Některé editory s ní počítají a jiné zase ne. Některé místo faktického otočení dat změní jen tuto informaci. V rychlosti teď nevím, zda s ní počítá či nepočítá plugin, který se stará o nahrání fotek sem na web.
Každopádně běžně se i jinde stává, že fotka je pro uživatele nečekaně otočená. Za mne "na jistotu" je se EXIF dat před nahráváním úplně zbavit - třeba nějakým jednoduchým JPG Cleanerem. To je prostě jistota, že k žádnému neočekávanému otočení nedojde a fotka bude taková jak ji vidíš v počítači.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

12.3.2021 15:43:22

EXIF
Ještě asi lépe pro vysvětlení:
https://www.impulseadventure.com/photo/exif-orientation.html

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

12.3.2021 15:44:52

EXIF a orientace uložených dat
Ahoj,

myslím si podobně jako 2vkjmvh, že jde o to, že data jsou ve fotce uložená s nějakou orientací a pak pouze v EXIF informacích je uloženo, že se má zobrazit fotka otočená o 90 / 180 / ... stupňů. A že knihovna, kterou má náš webhosting na serveru nahranou s EXIF informacemi nepočítá.

Obecně je EXIF super, ale pak to dokáže i takto potrápit. A myslím si (nemám ověřeno vlastními pokusy), že i některé editory fotek otočení fotky udělají formou úpravy dat v EXIF a nikoli úpravy orientace v surových datech.

Určitě je to fajn připomínka k prozkoumání. Jen nevím, kdyse k ní dostanu...

12.3.2021 16:35:59

.
Mně se to děje jakmile otáčím fotky v počítači. Očůrávám to proto tím, že je otáčím v mobilu. Z něj to pak problém nedělá.

13.3.2021 10:31:42

PC
Staré,ale bez problému. Používám SlowView 1.0 RC 2 z roku 2002 a nemám problém :+).

13.3.2021 12:01:12

Taky
Ano, mě se to taky stalo že se mi na bazar nahrála fotka která byla otočená. Vyřešil jsem to tak že jsem ji upravit ve Photoshopu a pak se to nahrálo ok.

13.3.2021 15:23:59

Vybíráme z Bazaru

Detektiv Kočička
Detektiv Kočička
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas