Bazar - inovace

Je smutné, že zrovna tohle se tu musí řešit, že se najde takový dareba, kvůli kterému je narušena přátelská komunikace na tomto vebu. Pište prosím vše, čím by se dal bazar vylepšit, každé vylepčení odradí případné nové nepoctivce zde podvádět. Díky
12.12.2014 09:57:26

hodnocení uživatele - zviditelnit všem
1. udělené hodnocení, podotýkám jakékoliv, by se mělo okamžitě zobrazovat po udělení. Což momentálně nejde.
2. U každého Nicku by mělo být vidět co všechno už dotyčný zoobchocoval a co má právě na prodej. Tím by se vidělo okamžitě že prodávající prodává opakovaně stejné zboží.
3. Datum kdy bylo hodnocení uděleno

12.12.2014 10:03:26 | Upraveno autorem (porovnej)

iba poznámka
Ak predávajúci opakuje v dražbe rovnaký tovar, ide s najväčšou pravdepodobnosťou iba o to, že sa mu ho nepodarilo predať.
Zdieľam ľútosť s tým, že na túto "našu" oblasť sa už začínajú zameriavať aj nepoctivci...

Edit: aha, doplo mi až teraz, že to bude zjavné, ak bude mať v histórii predaných vecí tú istú vec viac-krát.

12.12.2014 10:12:34 | Upraveno autorem (porovnej)

hodnotenie
Myslím, že udelenie hodnotenia je nastavené dobre. Ak by ho videla druhá strana hneď, ovplivnilo by to jeho hodnotenie. Ohodnotíš niekoho zle, on ti to vráti a zachvíľu nevieš kto je tu darebák.

12.12.2014 10:53:41

stejná věc
proč by asi nepoctivec prodával stejnou věc, když ji pak nepošle ... Aby byl nápadnější? Tomu se člověk nevyhne... Jedině, že by se vyžadovalo, aby člověk s nižším hodnocením plnil svou část smlouvy jako první (posílal peníze/hru). To by možná pomohlo ...

12.12.2014 11:11:39 | Upraveno autorem (porovnej)

šmejdi
Ja celkem chápu co Pamir chtěl rict v tom bodu 1. pokud není udelene hodnoceni zobrazeno dokud neudeli hodnoceni obe strany tak to efektivne umoznuje nepoctivci vyhnout se zobrazeni jakéhokoliv hodnoceni, ne?

Jinak obecne mam pocit, ze jedine trochu reseni je:
a) prostrednik (viz. bezpecne transakce nabizene nove webem zatrolenek)
b) dobírka - prostředníkem je defakto posta
c) osobní predani
d) dobré hodnoceni prodejce a historie účtu
e) soudnost lidi a zvysena opatrnost při kupovani her od nejakeho 7 dni starého uctu

K tomu bodu d) a e) obecne jakakoliv informace o aktivite uzivatele se hodi - počet hodnocenych her, počet zápisů o odehraných hrách, počet pratel, počet prispevku v diskusich, počet prihlaseni. Ideálně všechno s podrobným grafem v průběhu roku... Nicmene ve finále neexistuje nic jak u účtu bez historie (popř. čerstvě založeného účtu) odlišit šmejda od normálního člověka co není aktivní "trol", ale co se jen rozhodl prodat pár her.
Takže vlastně je opravdu nejdůležitější to včasné zobrazení negativních hodnocení...

12.12.2014 12:09:17

M

detailnější náhledy historie
Já bych uvítal:
1. připomínání neuděleného hodnocení
Věřím, že mi několik takových protistrany "dluží" i bez špatného úmyslu
2. ano, ponechat zobrazení, až jsou vyplněna obě hodnocení, popř. po uplynutí lhůty může ten, kdo hodnocení udělil, je upravit a bude zveřejněno
3. přidat možnost "proklepnout" si hru v různých inzerátech (dejme tomu za 12 měsíců, vystavil XY dne, příhozy účastníků, záv.hodnocení transakce)
4. přidat možnost "proklepnout" si účastníky (vlastní inzerce, příhozy ve skončených aukcích, vč.těch, které nevyhrál)
Pak už je na každém, zda v aukci setrvá. Já třeba disciplinovaně :-) nepokračuju v aukci, kam přihazuje někdo s novým účtem.

EDIT: ad 3 - a v té souvislosti úplně zrušit možnost inzerátů typu "Prodám 20 her jednotlivě, nepřihazujte, napište mi SZ"

12.12.2014 12:24:37 | Upraveno autorem (porovnej)

SafeTrade
Psal už jsem to Diovi, ale hodím to i sem.
Já bych třeba zavedl povinnost využití SafeTrade pro prodejce s malým bazar indexem (cca 3 až 5). Poctivce to nijak zvlášť neomezí (počáteční náklady 30-50 Kč každý přežije) a nepoctivce to snad odradí. Nemyslím, že by někdo takový prodal řekněme těch 5 her v pohodě a pak najednou začal podvádět, i když možné je všechno.

12.12.2014 12:38:02 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
špatné hodnocení se objeví, i když sám nehodnotíš, takže se mu stejně nevyhneš

ad b) dobírka nic neřeší, akorát si za peníze koupíš balík starých novin

Já naštěstí zatím nakupoval/prodával je poctivým, a pokud to byl nový účet (je možné, že se někdo registruje právě kvůli aukci, která jej zaujala), tak jsem zdvořile požádal, jestli nebude mít problém zaplatit popřípadě poslat jako první, ale chápu, že když člověk vidí trolla s čepičkou, tak je důvěřivější. Být otazníček, tak třeba tak důvěřivé druhé strany nebudou...

Nejlepší obranou je morálka sebe sama, ale v tom je bohužel ten problém... Když má někdo potřebu kvůli pár stovkám dělat divadýlko ...

12.12.2014 13:07:26 | Upraveno autorem (porovnej)

a nebo
prostě a jednoduše zavést praxi, že se platí až po doručení hry. Podvodník tak bude mít možnost získat hru, ale už né peníze, což bych řekl, že je většina případů...

12.12.2014 13:36:13

M

Pelly
Takhle "prostě a jednoduše" bych do neznáma
žádnou hru neodeslal

12.12.2014 14:17:38

M
a peníze ano? Co je lepší ...

12.12.2014 14:32:33

...
a co to vzit trochu brutalnejc a povolit bazar az pul roku, rok po "aktivnim" vyuzivani uctu? to by snad mohlo taky odradit, ne?

12.12.2014 14:36:13

yarin
Zase budou v háji lidi, kteří si hru nějak najdou a budou si chtít založit účet jen kvůli té koupi - jak už to tu koneckonců zaznělo.
A pak druhá věc - co je "aktivní" využívání účtu? Denní aktivita? Podvodník nemá problém proklikat jednou za den pět diskuzí, když je nemusí číst. Body? Spousta lidí je tu roky, ale nemá potřebu sem cokoli nahrávat...

12.12.2014 14:38:51 | Upraveno autorem (porovnej)

kew
myslim, ze ten rok casu by za to zadnymu podvodnikovi nestal, a co se tyce faktu, ze tu nekdo v bazaru objevi hru, kterou chce a zalozi si kvuli tomu ucet - porad jsou to jen hry a myslim ze tu neni zadna takova, ktera by se tu objevila jen jednou jedinkrat... ostatne to aktivni vyuzivani uctu po urcity dobe neni zadnej muj vymysl ale blahe pameti tak fungovalo treba warforum a dalsi weby...

12.12.2014 14:58:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kew- yarin
S tou aktivitou a bodama je to ošemetný. Já jsem příkladem, projíždím to tu denně už nějakej ten rok, zápisy z her, nové příspěvky v diskuzích, obrázky... Ale stále jsem kolemjdoucí šedivec... Je ale fakt, že by se to mělo nějak vychytat, protože bazar tu je (byl), a snad i bude, solidní. Sám mám odsusd pár pěkných kousků, o to víc mě děsí, že se tu začly rozmáhat podvody.

yarin- Na Wings of War WW1 tu jen tak nenatrefíš. A já natrefil... A v perfektním stavu. Je to sice výjimka, že tu najdeš perlu, ale stává se to...

12.12.2014 15:00:23 | Upraveno autorem (porovnej)

M

kew, yarin
Možná by bylo fajn diskutovat odděleně témata "podvodný prodávající" a "podvodný přihazující" ;)
Moje zkušenost: nesetkal jsem se u nabídky od dlouhodobě působícího člena s tím, že by mne začal přehazovat "nový účet, co si náhodička! zrovna dnes objevil ZH". Naopak, u nově vzniklého prodávajícího se mi to stalo několikrát... Rozhodl jsem se podle vlastního úsudku, třeba jsem někomu ustoupil předčasně, čert to vem - ale myslím, že případům typu "zázračný nový přihazující" se lze bránit i vlastním rozumem.
Původní debatu chápu jako náměty, jak omezit "nabízím, co po zaplacení nedodám". Nevěřím na úplné vyřešení, ale podle mne možnost nezávislého prostředníka pro depozit (SafeTrade) je dostatečná; hlasoval bych možná ještě pro "nový účet smí nabízet, až když nasbírá pozitivní historii aspoň jako kupující".
A jsem smířen s tím, že hypotetický loupežník to překlene ;)

12.12.2014 15:14:44

M

Pelly
Namítal jsem proti Tvému "zavést praxi opačnou než doposud".
Vždy tu byla možnost osobního předání, teď přibyl depozit (SafeTrade) - za sebe říkám "ok, stačí, s tím vyjdu jako kupující i jako prodávající".
Dal bych přednost tomu, sám se rozhodnout, do čeho půjdu a do čeho ne (např. podle více detailů, které v systému jsou, ale nejsou mi dostupné - psal jsem níže) než spoléhat na neprůstřelná pravidla (jež zpravidla kvůli bohulibému odstrašení vyjímek komplikují život ostatní normální většině)

12.12.2014 15:21:53 | Upraveno autorem (porovnej)

m
to je pravda s tim oddelenim prihazujicich a prodavajicich. posledni dobou jsem taky u nekolika her, o ktere jsem mel zajem, nakonec ani nezacal prihazovat, protoze tam zacalo pretahovani dvou par dnu zpatky zalozenych uctu. ale stejne to nastve. a je fakt, ze ten safe trade dava smysl, jakkoliv ja stejne preferuju vzdycky osobni predani, protoze kolikrat se pak jeste pri zapocitani postovneho drazena hra ve vysledku ani nevyplati...

12.12.2014 15:23:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Bazar index rules
Aillas: Nápad s povinností investovat 30-50 Kč přes safe trade a následná možnost upustit od této služby (po získání úrovně v bazar indexu) mi přijde jako nejoptimálnější. Možná bych navíc přidal povinnost (nebo doporučení?) aby uživatel s nižším indexem posílal peníze/hru jako první.

12.12.2014 15:33:33

úplné údaje
1. Myslím, že by každý Nick měl mít vyplněné údaje, které se dají měnit pouze přes Trola. kdo je poctivej, tak s tím nebude mít problém. Údaje o prodávajícím by se automaticky překlopily při koupi v bazaru: Při prohlížení Nicku ať jsou klidně schované a každý si může nechat zobrazit co uzná za vhodný. Ale jakmile někdo zakoupí jako kup teď nebo vyhraje v aukci, měla by se adresa dotyčnýho zobrazit v informaci o prodávajícím od Trola (v té co chodí žes vyhrál či koupil.).
2. Taky si myslím že by měli všichni co jsou tu zaregistrovaní doplnit svoje údaje a kdo to neudělá, tak prostě nick bude odstraněn. Jméno, adresa, email a telefon. tak jak je to zvykem při registracích v e-shopech. A nový Nicky by se bez vyplnění údajů nemohli zaregistrovat. je to sice drobnost, ale už i to může odradit.
3. Nejhorší je, že nový nicky či kolemjdoucí budou teď pod drobnohledem. je mi jich líto, jsou to poctivý lidi a doplácejí na to kvůli jednomu týpkovy. Proto si myslím, že by zase neměli být biti za to, že jsou v tomto stupni. A teď otázka jak na to.

12.12.2014 17:46:24

NJ
jenže šmejd si tam klidně vyplní co si z prstu vycucá... U toho e-shopu se registruje nakupující a tady je šmejd prodavač...

12.12.2014 17:59:24

...
Co takhle nutnost aby otazníčky dali čestný slib prodávajícímu, nebo kupujícímu do zpráv... :-D
Ne dělám si srandu, ale něco na podobném systému by mohlo fungovat. Určitě nezavádět věci typu, že musíš přes safe trade, nebo další... z tohohle bazaru by se stal maličkatý bazáreček jako na dž třeba a to nikdo z nás určitě nechce, protože právě počet kupujících a prodávajících činí z tohoto bazaru výhodnou a prospěšnou službu pro obě strany.

12.12.2014 18:52:07

..
Některé nápady jsou tu přinejmenším úsměvné a vyberu hned ty, které mám na mysli
- povinnost posílat hru před zaplacením peněz - hned se tu objeví x nových účtů přihazujících, co si nechají naposílat hry (a pak je už třeba i tady prodají)
- zrušení aukcí pro nováčky - tím úplně zamezíš růstu komunity a posléze i fungování bazaru jako takového
- aukce povolené jen pro ty co nasbírali body - na zatrolenkách jsem přes dva roky a do nedávna jsem neměl potřebu získavat body, protože z mého pohledu těch informací ke hrám byl dostatek, nedávno jsem nějaké body získal právě proto abych neměl otazník
- nový účet smí nabízet až po pozitivní historii jako kupující - tak se nám tu rozmůžou fingované převody her jen aby si fiktivní účty naklikaly pěkné hodnocení jako kupec

Povinnost doplnění údajů každého účtu na zatrolenkách a smazání neaktivních, nepřizpůsobených účtů by byl dobrý nápad (osobně by jsem byl i pro), ale účtů máme přes 10tisic, všeobecně panuje neochota uvádět osobní údaje, u některých chybí třeba i ten okres (povinnost mít uvedený okres by pomohlo při hledání nových spoluhráčů), neříkám, že to je špatný nápad, ale opět by zde byl boj nejen s neochotou, ale i s vymyšlenýma údajema.
Promazání neaktivních účtů.. založeny před rokem, dvěma - žádné údaje, nikdy od té doby nepřihlášeni by bylo fajn, ale nevěřím že se to stane - takhle může být web prezentován jako web desítky tisíc členů.

Jako dobrý nápad mi přijde povinnost pro nováčky využít Safetrade u dejmetomu prvních pěti transakcí.. může to odradit nepoctivce, poctivého nováčka to neodradí, naopak bude mít nějaké záruky a ještě uvidí, že se i komunita snaží zamezit podvodům.
A samozřejmě při nákupu používat zdravý rozum.. podívat se na profil prodávajícího, ostatních přihazujících.. a pokud by se objevilo něco podivného, nepřihazovat dál, upozornit vedení webu..

12.12.2014 19:15:51

Jen drobne vyjasneni zverejnovani hodnoceni
Ono se hodnoceni zobrazi i v pripade ze jedna ze stran hodnoceni neudeli. Jen az tusim po 30ti dnech, protoze soucasne s tim se zablokuje moznost udelit to zbyvajici hodnoceni (prave kvuli "pomstam").

Takze jeden clovek udeli hodnoceni a v tu chvili se posle tomu ohodnocenemu info, ze dostal hodnoceni a necht udeli hodnoceni take. Pokud napise hodnoceni, obe se hned zobrazi. Pokud neudeli, zobrazi se to jedno hodnoceni 30 dni po ukonceni platnosti inzeratu.

12.12.2014 19:23:25

Zkusenost
Na cmus.cz, kde sveho casu s Magicama podvadel kazdej treti, se celkem rychle zavedl system, ze kdo ma nizsi hodnoceni posila prvni (at uz penize nebo karty). Nikoho to neurazelo, nikoho poctiveho to neomezovalo a pokud vim, funguje to dodnes. Je duvod to, aspon jako doporuceni, nezavest tady taky?

12.12.2014 19:29:17

Vybíráme z Bazaru

Scrap racer + rozšíření
Scrap racer + rozšíření
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas